Starity

Leáldozott a romantikus filmek és sorozatok ideje

6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 03. 19:10 #1
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
A romantikus filmek eltűnnek éveken belül, mert a nézők már nem érdekeltek a romantikában.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: mse90
2013. január 03. 19:12 #2
- törölt felhasználó -    
Mind ugyanarról szól, de erről szól a romantika. Azért kell újdonságokkal megspékelni, mint a Drive-ban vagy az Upside Downban. Mindaddig, amíg tudnak valami újat mutatni, nem lesz unalmas, az emberek mindig izgulni fognak a karakterekért, ha azok érdemesek rá. Ezért kell alaposabban megválogatni, kiket tesznek egy filmbe.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. január 03. 19:15 #3
ercsi2000
ercsi2000
|Undead Army|
 
Státusz"Rain rain won't go away. Cloud on my head every single day"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.09.29.
Hozzászólás: 1741
Csatolások: 50
Azonosító: 135409
Offline offline
én eddig sem szerettem az ilyen típusú filmeket. tulajdonképpen ugyanaz a lényege mindegyiknek: két különböző ember hirtelen egymásra talál, rögtön megszeretik egymást, tök jól elvannak, de hogy izgalmasabb legyen a történet,valami miatt összevesznek, de a végén kibékülnek éés happy end laugh.gif
2013. január 03. 19:22 #4
Blanka098
Blanka098
 
StátuszHallgatni arany - beszélni Petőfi. (Karinthy Frigyes)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.10.29.
Hozzászólás: 1141
Csatolások: 563
Azonosító: 137399
Offline offline
Idézet (ercsi2000 @ 2013.01.03. 19:15)
én eddig sem szerettem az ilyen típusú filmeket. tulajdonképpen ugyanaz a lényege mindegyiknek: két különböző ember hirtelen egymásra talál, rögtön megszeretik egymást, tök jól elvannak, de hogy izgalmasabb legyen a történet,valami miatt összevesznek, de a végén kibékülnek éés happy end laugh.gif

Én pedig éppen ezért szeretem őket... Csak ilyen típusú filmet nézek... És ez a saját stílusom, meg lehet szólni nyugodtan..

Mi lesz most velem? cry.gif unknw.gif
2 felhasználónak tetszik: ophely88, rencsi95
2013. január 03. 19:22 #5
Vampire Lady
Vampire Lady
kiss me or kill me.
 
Státuszfootball.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.21.
Hozzászólás: 2398
Csatolások: 151
Azonosító: 156029
Offline offline
Az igaz,hogy minden romantikus film lényege végülis ugyanaz,de épp ezért olyan szórakoztató.Bár is nekem.Néha nagyon is jól esik megnézni egy csöpögős,kiszámítható filmet.Talán ma már annyian nem élnek-halnak érte,az embereknek ez mostanság kevés.Viszont én is észrevettem,hogy az évek múlásával csökkent a színvonala az ilyes fajta filmeknek. pardon.gif
2013. január 03. 19:25 #6
IFan
IFan
visszatérő vendég
 
StátuszJapán!!!és KOREA!!IMÁDLAK TITEKET!!! :))
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.09.
Hozzászólás: 103
Csatolások: 0
Azonosító: 160283
Offline offline
szerintem eddig se volt probléma a romantikus filmekkel és sorozatokkal..még is csak jobban szeretem mint az olyan filmeket amikben minden 5 percben levágnak egy fejet vagy meghal valaki., ma már a krimik is eldurvultak...
2013. január 03. 19:26 #7
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
A Homeland kapott kritikai visszaságokat a második évad második feléért, de a nézőszámok tekintetében soha nem nézték még ennyien. Ebben persze benne lehet, hogy a nézők csak most kezdték el felfedezni...

Ami meg a Drive-ot illeti - megette a fene, ha valaki azt túl romantikusnak tartotta. Egy szerencsétlen csók csattan el. Meg egy jó pár jelenetnyi szégyenlős kisfiús-kislányos pillantásváltás Gosling és Mulligan között. Ami engem illet, éppen kevés volt a romantika, hisz elvileg ezzel kellett volna magyarázni a sofőrünk motivációit. Ez egy dráma volt némi autózással, nem a tipikus üldözős értelmetlen sablonos adrenalin-akciófilm, és ezért volt olyan zseniális. Pff.

Egyébként egyezek, tényleg lefelé ível a romantikus filmek kora, ami kár, mert drámában szeretem őket elnézni, de a vicces az egészben az, hogy az általam amúgy leszólt rom-comok az utóbbi években éppen hogy minőségesebbé váltak. Vagy legalábbis volt néhány jó próbálkozás... wink.gif
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. január 03. 19:29 #8
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Én valahogy ezekért annyira soha sem voltam oda. Persze, régebben én is néztem néhány szappanoperát, amiket a mai napig is szívesen visszanézek, viszont ezekkel az új romantikus sorozatokkal és filmekkel engem sem lehet igazán megvenni. Ha valami jól van megcsinálva, és mondjuk nem kap már a monitorom rövidzárlatot a sok nyáltól, akkor azt szívesen megnézem. Ott van példának okáért a Once upon a time című sorozat, ami a maga műfajában igazából szerelmes történetek tömkelegét öleli fel, de nem csak arról szól. Van benne varázslat, misztikum, mese, nyomozás és minden ami szemszájnak ingere. Viszont ezek a Gossip girl féle zagyvaságok egyszerűen hidegen hagynak, úgy ahogyan a mai romantikus filmek többsége is. A Titanic nagyon tetszett, meghatott, de számomra egyszer nézhetős, míg más orrba-szájba ezt nézi.

Én speciel nem bánom, mert mindig is jobban szerettem az akciókat, a krimiket és a thrillereket. Nem tudom, azok valahogyan mindig jobban lekötöttek. Abban viszont egyet kell értenem veletek, hogy a történetek többsége gagyi, általában vontatott és meglehetősen sablonos, ezáltal nem nyújt közel sem akkora élményt a nézőnek.
2013. január 03. 19:30 #9
rek4
rek4
 
Státusz"Nem az a fontos, hogy a madár hányszor csap a szárnyával, hanem, hogy íveljen."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.17.
Hozzászólás: 891
Csatolások: 459
Azonosító: 160752
Offline offline
Ha nem lennének ilyen eszméletlenül bénák, nyálasak és kiszámíthatók, akkor mindenki kedvelné őket. Csak ugye a rendezők orcán köpik a nézőket azzal, hogy olyan filmeket csinálnak, amiket ők akarnak látni és nem olyat, amit mi.
2013. január 03. 19:31 #10
paraizo
paraizo
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.02.
Hozzászólás: 1141
Csatolások: 302
Azonosító: 128699
Offline offline
én tökre szeretem a romantikus filmeket <3
IFannal teljes mértékben egyetértek, inkább nézek egy romantikus filmet mint valami horrort ://
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2013. január 03. 19:41 #11
- törölt felhasználó -    
Idézet (mse90 @ 2013.01.03. 19:26)

Ami meg a Drive-ot illeti - megette a fene, ha valaki azt túl romantikusnak tartotta. Egy szerencsétlen csók csattan el. Meg egy jó pár jelenetnyi szégyenlős kisfiús-kislányos pillantásváltás Gosling és Mulligan között. Ami engem illet, éppen kevés volt a romantika, hisz elvileg ezzel kellett volna magyarázni a sofőrünk motivációit. Ez egy dráma volt némi autózással, nem a tipikus üldözős értelmetlen sablonos adrenalin-akciófilm, és ezért volt olyan zseniális. Pff.

Úgy. Mit nem adtam volna némi intim romantikáért (félre ne értsétek), ami ki is bontakozik egy kicsit. A film persze nem erről szólt, jó is úgy, ahogy van, de ha valaki azt mondja, sok benne a romantika, az nézzen inkább romkomot, hátha megfekszi a gyomrát bolond.gif
2 felhasználónak tetszik: mse90, ophely88
2013. január 03. 19:47 #12
Dodóóó
Dodóóó
Hunter
 
StátuszEveryone with a friendly face seems to hide some secrets inside
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.19.
Hozzászólás: 7764
Csatolások: 0
Azonosító: 151350
Offline offline
ez nagyon jó cikk lett smileeee.gif am én szeretem a romantikus filmeket
2013. január 03. 19:51 #13
Angel99
Angel99
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.28.
Hozzászólás: 14
Csatolások: 0
Azonosító: 192624
Offline offline
Én is szeretem a romantikus filmeket smileeee.gif
2013. január 03. 19:53 #14
DinaSalvatore
DinaSalvatore
visszatérő vendég
 
Státusz-Ki mit szeretne? - Bizony ám! xDD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.05.
Hozzászólás: 182
Csatolások: 0
Azonosító: 160127
Offline offline
A Rom-Com a kedvenc műfajom... Drága emberek a világ minden pontján, MIÉRT KELL TÖNKRETENNI A JÓT???
2013. január 03. 19:55 #15
DinaSalvatore
DinaSalvatore
visszatérő vendég
 
Státusz-Ki mit szeretne? - Bizony ám! xDD
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.05.
Hozzászólás: 182
Csatolások: 0
Azonosító: 160127
Offline offline
De a romantikus filmeket minden ízben imádom - kivéve az ilyen Alkonyat-féléket....
2013. január 03. 19:55 #16
- törölt felhasználó -    
Érdekes a cikk. Én mindig is szerettem romantikus filmeket nézni , bár tény hogy egyre nehezebb egy igazán jó filmet találni ebben a kategóriában..
2013. január 03. 19:56 #17
Zsófi1123
Zsófi1123
 
StátuszLife is infinit in possibilities!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.11.
Hozzászólás: 932
Csatolások: 0
Azonosító: 189530
Offline offline
nagyon jó cikk lett. én se vagyok oda a romantikus filmekért de a szappanoperák jobban irritálnak.
2013. január 03. 19:56 #18
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Én nem szeretem a romantikus vígátékokat. Ha van valami amivel a világból ki lehet zavarni, azok a mű filmek és romcomok. Mikor Gerard Butler Jennifer Anistonnal közös filmjét néztük én a Jóistenhez fohászkodtam hogy legyen már inkább vége .. A szerelmes filmeket, ami nem vicces de nem is drámai, szeretem leginkább, bár a szerelmes drámákkal sincs sok bajom.
Én nem bánom ha az ilyen Twilight féle baromságok eltűnnének a jövőben.. biggrin.gif
2013. január 03. 19:59 #19
AmyTurner
AmyTurner
visszatérő vendég
 
Státusz" Because I'm one hell of a butler"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.11.
Hozzászólás: 279
Csatolások: 0
Azonosító: 165135
Offline offline
Én nem vagyok annyira oda a romantikáért, de pl. a Bridget Jones naplóját, vagy a Titanicot imádtam, és ha olyanom van, elnézegetem a jobban sikerült rom-comokat is. Ezekből sajnos kevés van :S

Most őszintén: miért baj, ha egy filmnek nem az a célja, hogy lenyomja a torkunkon az akciót, hanem csak ki akar kapcsolni? Oké, én szeretem a fantasyt meg a krimit, ezt vállalom, de azért néhanapján el lehet nézni a szerelmes alkotásokat. Ráadásul bármennyire nem szeretnek is sírni az emberek, szerintem jót tesz, mert megkönnyebbülsz tőle. A romantikus dráma, mint műfaj (természetesen csak akkor, ha a filmnek van mondanivalója, értelme, és tényleg meghatóra sikerül) jó kis lehetőség. Nem lehet mindig happy end a történet vége, és ez a tényező elég zavaró a rom-comokban, hogy mindig mindenki örül.
Mint mondtam, én is elnézegetem néha az ilyen filmeket, mert kikapcsolnak, viszont annyi van belőlük - és valóban mind ugyanarra a sémára épül -, hogy kiakasztó. Megértem, miért fordulnak az emberek egyre inkább a krimi, az akció, vagy esetleg a horror felé. Hollywoodban pedig a vinnyogás helyett megpróbálhatnának jobb szerelmes filmeket készíteni, nem igaz?
2 felhasználónak tetszik: ophely88, mse90
2013. január 03. 20:00 #20
DoriBalog
DoriBalog
új tag
 
Státuszunalom -.- "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.29.
Hozzászólás: 21
Csatolások: 0
Azonosító: 156817
Offline offline
en imadom a romantikus filmeket.minek tunjen el?
6 oldal 1 2 3 4 5 6
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!