Starity

Grand Theft Auto | Grand Theft Auto 2| Grand Theft Auto III | Grand Theft Auto IV | Grand Theft Auto V

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. január 07. 18:38 #1
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6858
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
A Grand Theft Auto egy PC-re, illetve különböző játékkonzolokra kiadott játéksorozat. Fejlesztője a skót Rockstar North (egykori DMA Design), forgalmazója pedig a Rockstar Games. Az első játékok stílusa felülnézetes akció volt, míg az újabbaké már külső nézetes akció (TPS). Több díjat is nyertek az egyes részek, mint például a legjobb zenei betét (Grand Theft Auto: Vice City), az Év játéka (Grand Theft Auto III), vagy a legtöbb példányszámban eladott játék (Grand Theft Auto IV).A különböző részeknek több kiegészítője is van.


A játék története 1997. októberében kezdődött, mikor a DMA Design (a mai Rockstar North) elkészítette a Grand Theft Auto névre keresztelt akciójátékot PC-re.A játék grafikailag leginkább a képregényeket szimulálta, kevés és igen harsány színével. A felülnézetes, viszonylag kezdetleges 3 dimenziós megjelenítésű környezet sok lehetőséget kínált a játékosnak a randalírozásra. A játék három városban játszódik: Liberty City, Vice City, és San Andreas. Jó hangulatával sok játékosnak tetszett a GTA első része. 1998-ban a játék a Sony első játékkonzoljára, a PlayStation-re is megjelent. A játék felülnézetes kameraállását a TV-ben közvetített autós üldözések helikopterről felvett jelenetei ihlették.

Én személy szerint imádom, nagyon jól el lehet vele lenni akár órákat is. És nagyon várom az ötöt, állítólag márciusban már megérkezik, de olyat is hallottam hogy csak júniusban, de akármikor is jön én leszek az első aki megveszi laugh.gif
2 felhasználónak tetszik: Teora, Darkness
2013. január 07. 18:53 #2
- törölt felhasználó -    
Sokan mondják, hogy durva és hogy ha ezzel játsszunk akkor mi is olyanná válunk, mint a játékok szereplői, de ez hülyeség. Még kisebb koromban ismerkedtem meg a játékkal és azóta imádom, mégsem lettem gyilkos. rolleyes.gif A 4 a kedvencem, háromszor vittem végig egymás után. A többit is nagyon szeretem, de a 4 az, ami történetileg és grafikailag is mindent visz nálam. meghajolo.gif
Az 5-öt már én is nagyon várom, remélem futni is fog majd a gépemen. Egyébként én úgy tudom, hogy konzolra valamikor április elején jelenik meg, a PC-t viszont nem tudom, pedig engem konzol híján csak az érdekel.
2013. január 07. 18:58 #3
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6858
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2013.01.07. 18:53)
Sokan mondják, hogy durva és hogy ha ezzel játsszunk akkor mi is olyanná válunk, mint a játékok szereplői, de ez hülyeség. Még kisebb koromban ismerkedtem meg a játékkal és azóta imádom, mégsem lettem gyilkos.  rolleyes.gif  A 4 a kedvencem, háromszor vittem végig egymás után. A többit is nagyon szeretem, de a 4 az, ami történetileg és grafikailag is mindent visz nálam.  meghajolo.gif 
Az 5-öt már én is nagyon várom, remélem futni is fog majd a gépemen.  Egyébként én úgy tudom, hogy konzolra valamikor április elején jelenik meg, a PC-t viszont nem tudom, pedig engem konzol híján csak az érdekel.

Én arról sokat nem tudok, gépen nem csípem a játékokat..
Nekem is a 4 a favorit, mivel a többivel nem nagyon játszottam..
Itt az oldala, meg itt a Gamestar infó. wink.gif
2013. január 07. 19:02 #4
- törölt felhasználó -    
Idézet (Évike12 @ 2013.01.07. 18:58)
Én arról sokat nem tudok, gépen nem csípem a játékokat..
Nekem is a 4 a favorit, mivel a többivel nem nagyon játszottam..
Itt az oldala, meg itt a Gamestar infó. wink.gif


Én meg csak azon szeretek játszani, ámbár lehet, hogy azért, mert világ életemben mindent azon játszottam és a konzolt csak egyszer-kétszer próbáltam és kicsit idegen volt.
Egyébként a bemutató meg a képek alapján úgy érzem, hogy grafikailag ez is nagyon ütős lesz. Lassan már teljesen olyan, mint ha egy filmet irányítanánk. biggrin.gif
2013. január 07. 19:23 #5
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2013.01.07. 19:02)

Egyébként a bemutató meg a képek alapján úgy érzem, hogy grafikailag ez is nagyon ütős lesz. Lassan már teljesen olyan, mint ha egy filmet irányítanánk.  biggrin.gif


A Rockstar Games pontosan erre törekszik, hogy minél közelebb vigye a játékélményt a valósághoz.

Viszont ennek az lesz a következménye, látva az eddigi videókat, hogy ha egyáltalán megjelenik PC-re, - ami jelenleg nagyon nem biztos - akkor fel lehet készülni arra, hogy a játék akár 40-60Gb helyet is elfoglalhat a merevlemezeken.
Vagy kitalál a Rockstar egy hasonló tömörítési eljárást, mint az id Software féle megoldás a Rage esetén, ahol a textúrák tömörítetlen mérete 1 terabyte (gyk.: 1TB = 1024GB).

Konzolon pedig lehet imádkozni, hogy a nextgen gépek megérkezzenek, és optikai meghajtóként Blu-ray meghajtók legyenek benne, és még ott is lehetséges, hogy legalább 3 25GB-os lemezre lesz szükség a játékhoz.
1 felhasználónak tetszik: Évike12
2013. január 07. 19:25 #6
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6858
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Idézet (Mizi @ 2013.01.07. 19:02)
Én meg csak azon szeretek játszani, ámbár lehet, hogy azért, mert világ életemben mindent azon játszottam és a konzolt csak egyszer-kétszer próbáltam és kicsit idegen volt. 
Egyébként a bemutató meg a képek alapján úgy érzem, hogy grafikailag ez is nagyon ütős lesz. Lassan már teljesen olyan, mint ha egy filmet irányítanánk.  biggrin.gif

Igen, eléggé olyan érzés lesz, de ez csak jó laugh.gif
Nagyon be vagyok sózva, nem tudom ott le van írva-e, de apukám mondta hogy majd külön lesznek karakterek és lehet választani, és mindegyik más történettel van, istenem egy csoda lesz, és a legjobb hogy pont a szülinapomkor jön ki laugh.gif
2013. január 07. 19:31 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet (joe_r @ 2013.01.07. 19:23)

Viszont ennek az lesz a következménye, látva az eddigi videókat, hogy ha egyáltalán megjelenik PC-re, - ami jelenleg nagyon nem biztos - akkor fel lehet készülni arra, hogy a játék akár 40-60Gb helyet is elfoglalhat a merevlemezeken.


Én remélem, hogy lesz, de ha nem, akkor beújítok egy konzolt. A hellyel meg személy szerint nekem nincs gondom, egy ideje úgy van megcsinálva a gépem, hogy bármi tudjon futni rajta gond nélkül. Nem volt olcsó, de megérte.

Idézet (Évike12 @ 2013.01.07. 19:25)
Igen, eléggé olyan érzés lesz, de ez csak jó  laugh.gif 
Nagyon be vagyok sózva, nem tudom ott le van írva-e, de apukám mondta hogy majd külön lesznek karakterek és lehet választani, és mindegyik más történettel van, istenem egy csoda lesz, és a legjobb hogy pont a szülinapomkor jön ki  laugh.gif


Ez elég jól hangzik, kíváncsi leszek, hogy tényleg ilyen lesz-e. Az úgy még érdekesebbé tenné a játékélményt. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Évike12
2013. február 02. 20:11 #8
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6858
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Idézet
A Grand Theft Auto esetében kis túlzással akár megszokottnak is nevezhetjük, hogy az új epizód nem tudja tartani az előre beharangozott megjelenési időpontját - a negyedik annak idején fél évet csúszott.

A Grand Theft Auto V sem tesz másként: a Rockstar tavaly 2013 tavaszára ígérte a megjelenést, most pedig előálltak egy napra pontos dátummal, ami szeptember tizenhetedike - ami pedig nagyon nem tavasz, annál inkább ősz.


http://www.gamer365.hu/show-article.php?id=19107&news
2013. február 02. 20:34 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (Évike12 @ 2013.02.02. 20:11)


Nem örülök neki annyira, de azért valamilyen szinten fel voltam készülve erre azok után, hogy a IV is csúszott. Viszont vigasztal a tudat, hogy végül PC-re is ki fogják adni, így nem kell külön konzolra is költenem még a játék mellett. cool.gif
2013. február 07. 17:08 #10
- törölt felhasználó -    
A SanAndreas -szal sokat játszottam. Imádtam a játékot, iszonyú jó grafikája volt, nagyon élethű, tényleg, minden klappolt, nagyon szerettem. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Évike12
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!