Starity

Szulejmán (Muhteşem Yüzyıl) 2010

70 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. május 28. 17:04 #141
JadeB
JadeB
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.18.
Hozzászólás: 2865
Csatolások: 75
Azonosító: 200398
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.05.28. 13:26)
De igen, elveszi Haticét, de Nigarral is összegabalyodik. SPOILER nem csak Hatice, Nigar is szül gyereket Ibrahimnak, akit aztán Hatice elrejt, s azt mondják Nigarnak, hogy halva született. Később Hürrem rájön erre és elárulja Ibrahimnak... Ja és persze előkerül az elrejtett gyermek is.


Nahát..ohmy.gif Ezt még én sem tudtam.Akkor ezután lesznek még csak izgalmas részek,csak hát az RTL tempója..
2013. május 30. 06:34 #142
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Jaj, tegnap megint zseniális volt a félrész. biggrin.gif Igazán üdítő számomra magyarul is, értve, pontosan miről van szó. rohog.gif Hürrem az eredeti változatban sokkal zsémbesebb volt, itt nem annyira. Legalábbis nekem az jött le. laugh.gif

Imádom, amikor a sorozatban ilyen sok a történelmi részlet. Úgy értem, hogy pl. csaták/harcok/rendeletek/mindennapok kontra szerelmi szál(ak). smileeee.gif Nagyon élveztem. Szulejmánról megoszlanak a vélemények, nyilván nem hiszem el maradéktalanul a sorozat üzenetét, de mégis sokkal szimpatikusabb az a kép, hogy a szultán kegyetlen volt, de mint látható, nem a végletekig, sőt, kifejezetten barátian állt a legyőzöttekhez. Komolyan én érzem kínosan magam, hogy azt tanultam az iskolában, hogy milyen egy csúnya, rossz, gonosz, kegyetlen gyilkológép volt, aki gátlástalanul mindenkit levágott... Azért ez közel sem volt így, s ez megnyugtató. biggrin.gif

Halitot egyébként muszáj megint megdicsérnem, esküszöm, ez a pasas egy zseni. Egyszerűen élvezem, bármit csinál és olykor meg annyira előnyös szögből fényképezik a látószervét, hogy egyszerűen én attól kifekszem... wub2.gif rohog.gif

Mihrimah-t nagyképernyőn látni is új élmény, gyönyörű kislány és olyan jó érzés látni, hogy Hürrem őt is szereti. Én konkrétan megkönnyeztem, amikor beszélt hozzá a (fél)rész végén. Hürrem tele van érzelemmel és nem rossz ő, csak kénytelen volt páncélt növeszteni. Meg alkalmazkodni a körülményekhez. Nigar pedig ezzel egyre inkább tisztában van. biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: nicol bellox, JadeB, Brittany
2013. május 30. 18:28 #143
Brittany
Brittany
Not a Queen, a Khaleesi™
 
Státusz"Affin shekh yola she jimma ma drivoe she titha..."
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 08.10.06.
Hozzászólás: 12164
Csatolások: 27467
Azonosító: 73440
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.05.28. 13:26)
De igen, elveszi Haticét, de Nigarral is összegabalyodik. SPOILER nem csak Hatice, Nigar is szül gyereket Ibrahimnak, akit aztán Hatice elrejt, s azt mondják Nigarnak, hogy halva született. Később Hürrem rájön erre és elárulja Ibrahimnak... Ja és persze előkerül az elrejtett gyermek is.
Hát igen. Mondjuk Hatice is rászolgált egy picit. rohog.gif


Na akkor valaki világosítson fel picit lécci smileeee.gif szóval Ibrahim és Hatice között van ez a hatalmas és tiltott szerelem. A nagy őszinte érzések, amik ugye elméletileg megkapják a lehetőséget a kibontakozásra. akkor miért is gabalyodik össze Nigarral?! Tudom kell a dráma, de valaki pls. részleteket smileeee.gif
2013. május 30. 18:46 #144
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Brittany @ 2013.05.30. 18:28)
Na akkor valaki világosítson fel picit lécci smileeee.gif szóval Ibrahim és Hatice között van ez a hatalmas és tiltott szerelem. A nagy őszinte érzések, amik ugye elméletileg megkapják a lehetőséget a kibontakozásra. akkor miért is gabalyodik össze Nigarral?! Tudom kell a dráma, de valaki pls. részleteket smileeee.gif

Nem láttam minden török részt és nem merültem bele ennyire a részletekbe, hogy pontosan miért is gabalyodnak ők össze. Nigar beleszeret Ibrahimba... pardon.gif
Ibrahim egyébként a valóságban nem tiszta érzelemből nézte ki magának anno Haticét, ennek inkább hatalmi okai voltak. A sorozat szépített ezen kicsit, bár nyilván Ibrahim folyamatosan ki-kivillantja a foga fehérjét... A nyáron tervben van, hogy mélyebben beleásom magam a korszak történetébe, szóval majd akkor térjünk erre vissza. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Brittany
2013. május 31. 07:44 #145
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Hű, Halit már 980. az oldalon. Átlépte a bűvös 1000-es határt. rohog.gif
2 felhasználónak tetszik: nicol bellox, Corby
2013. május 31. 10:41 #146
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Nézegettem az internetet könyv-témában. Elég elkeserítő az eredmény. Konkrétan Szulejmánról és a "csodálatos századról" alig van nálunk elérhető irodalom, s ami van, az is elég rövidke, meseszerű(?! - könyvtárban például betették a gyerekirodalomhoz - képzelem, milyen lehet a tartalma), vagy tele van tömve fotókkal és érdemi infót nem igazán tartalmaz. 110.gif Viszont találtam angol nyelvű, jónak tűnő irodalmakat. Így ősszel tervezek vásárolni egyet Londonban, csak még azt sem sikerült eldöntenem, hogy melyiket. Van egy olcsóbb (20 font), ez Hürremről és Szulejmánról szól szinte kizárólag, meg van egyolyan, ami konkrétan a szultán életéről és koráról. Utóbbi alkotás viszont jelen pillanatban 34 angol font. blink.gif

Piszkosul érdekel a téma és ez már egy újabb indok, hogy megtanuljak rendesen angolul, hogy elolvashassam... rohog.gif

Ti tudtok egyébként valami jó, megbízható művet a témával kapcsolatban, ami magyarul elérhető?
2013. május 31. 18:32 #147
- törölt felhasználó -    
Linkelt szöveg

"Kedves barátaim, először is hadd mondjam el mennyire sajnálom, hogy csak ma válaszoltam. Ez az első nap, amikor kicsit jobban vagyok. A folyamatos kezelés miatt a legnehezebb napok a hátam mögött vannak. Lehetek az oldalamon és ez nagyon jó nekem. Az, hogy a friss levegőre mehetek sétálni egy nagy ajándék számomra. Én igazán köszönöm a jókívánságokat ez nagy segítség volt számomra. És küldök végtelen szeretetet mindenkinek. Sokan nem tudják mi történt és ezért nem ítéltek el engem, hanem együtt éreztek velem, ami engem nagyon boldoggá tett. Számomra ez egy szakasz az életemnek, nos, emberek vagyunk. Ez Isten akarata és én pedig sokkal erősebb leszek ezt az időszakot követően az életemben. Engem egy hozzáértő és jól ismert pszichiáter professzor kezel aki nagy reményekkel biztosított, hogy visszanyerem az erőm és az energiám. A legfontosabb dolog az, hogy életben vagyok. Én szívemből köszönöm a gondoskodást. Azok, akik megkérdezték, hogy valóban jól vagyok-e az jól esett nekem. Ezeket az embereket ölelem és puszit küldök nekik. Ez ilyen időszak az életemben, pihennem kell és nem lehetek jelen az interneten sokat. Remélem a megértést és a türelmet. Isten áldjon meg és vigyázzon rátok... a szívem mindig tele van szeretettel a számotokra.. jó, hogy ti vagytok ..."
Ezt Meryem írta ki hivatalos oldalára. Más fordította, én csak bemásoltam. Akkor csak igaz, hogy nem tér vissza.. Nem?
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. május 31. 19:03 #148
JadeB
JadeB
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.18.
Hozzászólás: 2865
Csatolások: 75
Azonosító: 200398
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.05.31. 18:32)
Linkelt szöveg
"Kedves barátaim, először is hadd mondjam el mennyire sajnálom, hogy csak ma válaszoltam. Ez az első nap, amikor kicsit jobban vagyok. A folyamatos kezelés miatt a legnehezebb napok a hátam mögött vannak. Lehetek az oldalamon és ez nagyon jó nekem. Az, hogy a friss levegőre mehetek sétálni egy nagy ajándék számomra. Én igazán köszönöm a jókívánságokat ez nagy segítség volt számomra. És küldök végtelen szeretetet mindenkinek. Sokan nem tudják mi történt és ezért nem ítéltek el engem, hanem együtt éreztek velem, ami engem nagyon boldoggá tett. Számomra ez egy szakasz az életemnek, nos, emberek vagyunk. Ez Isten akarata és én pedig sokkal erősebb leszek ezt az időszakot követően az életemben. Engem egy hozzáértő és jól ismert pszichiáter professzor kezel aki nagy reményekkel biztosított, hogy visszanyerem az erőm és az energiám. A legfontosabb dolog az, hogy életben vagyok. Én szívemből köszönöm a gondoskodást. Azok, akik megkérdezték, hogy valóban jól vagyok-e az jól esett nekem. Ezeket az embereket ölelem és puszit küldök nekik. Ez ilyen időszak az életemben, pihennem kell és nem lehetek jelen az interneten sokat. Remélem a megértést és a türelmet. Isten áldjon meg és vigyázzon rátok... a szívem mindig tele van szeretettel a számotokra.. jó, hogy ti vagytok ..."
Ezt Meryem írta ki hivatalos oldalára. Más fordította, én csak bemásoltam. Akkor csak igaz, hogy nem tér vissza.. Nem?


Hát nem tudom,arról konkrétan nem írt,hogy nem forgat tovább. De lehet,hogy már felvették a 100. rész jeleneteit,és tényleg pihenhet most egy kicsit,vagy már lehet,hogy eljutottak a forgatáson ahhoz az epizódig,amikor Hürrem meghal...De már mindjárt másabbul hangzik ez az egész történet,mint a múltkori cikkben.
Meryemnek pedig tényleg nagyon sok kitartást kívánok,ahogy írt a történtekről,tényleg nagyon ramatyul lehet(ett)!
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. május 31. 19:09 #149
- törölt felhasználó -    
Idézet (JadeB @ 2013.05.31. 19:03)
Hát nem tudom,arról konkrétan nem írt,hogy nem forgat tovább. De lehet,hogy már felvették a 100. rész jeleneteit,és tényleg pihenhet most egy kicsit,vagy már lehet,hogy eljutottak a forgatáson ahhoz az epizódig,amikor Hürrem meghal...De már mindjárt másabbul hangzik ez az egész történet,mint a múltkori cikkben.
Meryemnek pedig tényleg nagyon sok kitartást kívánok,ahogy írt a történtekről,tényleg nagyon ramatyul lehet(ett)!

Ez az első napja mikor jobban van. Nem hiszem, hogy már felvették volna a 100. részt Meryemmel. huh.gif
2013. május 31. 19:12 #150
- törölt felhasználó -    
Egyébként Cansu Dere kit játszik a sorozatban? Mert még mindig nem jöttem rá.. vagy még nem szerepel? mellow.gif
2013. május 31. 19:15 #151
JadeB
JadeB
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.18.
Hozzászólás: 2865
Csatolások: 75
Azonosító: 200398
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.05.31. 19:09)
Ez az első napja mikor jobban van. Nem hiszem, hogy már felvették volna a 100. részt Meryemmel.  huh.gif


Nem tudom,ez még rejtély,amit most tudunk,és pillanatnyilag a legfontosabb,hogy Meryem kezd jobban lenni!!
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. május 31. 19:19 #152
- törölt felhasználó -    
Idézet (JadeB @ 2013.05.31. 19:15)
Nem tudom,ez még rejtély,amit most tudunk,és pillanatnyilag a legfontosabb,hogy Meryem kezd jobban lenni!!

Igen, ennek nagyon örülök. happy.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. június 02. 14:13 #153
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.05.31. 19:09)
Ez az első napja mikor jobban van. Nem hiszem, hogy már felvették volna a 100. részt Meryemmel. huh.gif

Egyelőre csak ízelítőket közölnek a 100. részből. Lehet, hogy csak Meryem bizonyos jelenetei hiányoznak a részből. Lehet, hog pár rész erejéig más veszi át a karaktert, de az is lehet, hogy elért a cselekmén Hürrem halálához. Bár ha Meryem ennyire nem volt jól, akkor valószínűbbnek gondolom, hogy valóban csak az egészségi állapota végett nem forgat és nem a karaktere helyzete miatt.

Idézet (Annaaa1999 @ 2013.05.31. 19:12)
Egyébként Cansu Dere kit játszik a sorozatban? Mert még mindig nem jöttem rá.. vagy még nem szerepel? mellow.gif

Cansu Dere még nem bukkant fel a sorozatban. Nem lesz sokáig egébként része a történetnek. A szultán egyik új ágyasa lesz, akit igencsak megkedvel. Hürrem persze nem nézi jó szemmel ezt az egészet, próbálja eltenni az útból... Aztán kiderül, hog a lán egy titkos tetoválást visel, ami miatt elküldik a palotából...
2013. június 02. 15:32 #154
JadeB
JadeB
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.18.
Hozzászólás: 2865
Csatolások: 75
Azonosító: 200398
Offline offline
Ha már itt tartunk,hogy ki-kit alakít majd a sorozatban: Állítólag Halit felesége,Bergüzar Korel is kiharcolt egy kisebb szerepet a sorozatban,csak hogy "szemmel tartsa" Halitot,mert elég féltékeny egy nő állítólag. Ha igazak a mendemondák, akkor ő kit alakít,tudja valaki?smileeee.gif
2013. június 02. 16:21 #155
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (JadeB @ 2013.06.02. 15:32)
Ha már itt tartunk,hogy ki-kit alakít majd a sorozatban: Állítólag Halit felesége,Bergüzar Korel is kiharcolt egy kisebb szerepet a sorozatban,csak hogy "szemmel tartsa" Halitot,mert elég féltékeny egy nő állítólag. Ha igazak a mendemondák, akkor ő kit alakít,tudja valaki?smileeee.gif

Tényleg szerepel a 2. évadban. Teresa szerepét játssza, de hogy pontosan ki ő, nem tudom. biggrin.gif
2013. június 02. 16:23 #156
- törölt felhasználó -    
Idézet (JadeB @ 2013.06.02. 15:32)
Ha már itt tartunk,hogy ki-kit alakít majd a sorozatban: Állítólag Halit felesége,Bergüzar Korel is kiharcolt egy kisebb szerepet a sorozatban,csak hogy "szemmel tartsa" Halitot,mert elég féltékeny egy nő állítólag. Ha igazak a mendemondák, akkor ő kit alakít,tudja valaki?smileeee.gif


A Velencei dózse lányát, Monica-t. Nálunk a 46-47. részben lesz.
2013. június 02. 16:24 #157
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.06.02. 16:23)
A Velencei dózse lányát, Monica-t. Nálunk a 46-47. részben lesz.

Monica? Akkor az IMDB-t valaki félrefrissítette. Ott Teresa van. biggrin.gif
2013. június 02. 16:26 #158
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.06.02. 16:24)
Monica? Akkor az IMDB-t valaki félrefrissítette. Ott Teresa van. biggrin.gif

Sinyore Monica Terese. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. június 02. 16:31 #159
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Annaaa1999 @ 2013.06.02. 16:26)
Sinyore Monica Terese. biggrin.gif

laugh.gif Akkor mindkettőnknek igaza volt. rohog.gif
2013. június 02. 18:29 #160
JadeB
JadeB
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.18.
Hozzászólás: 2865
Csatolások: 75
Azonosító: 200398
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.06.02. 16:31)
laugh.gif Akkor mindkettőnknek igaza volt. rohog.gif


Okosak!biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
70 oldal 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!