Starity

Cikkek: miről szeretnél olvasni az Életvitel kategóriában?

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. március 05. 07:49 #21
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Az előbb kíváncsiságból végigszaladtam az Életvitel kategória cikkein. Elképesztő. Ugyanaz a téma rengetegszer ismétlődik, ha nem is pontosan szóról-szóra ugyanúgy. A másik jellemző dolog, hogy az ilyen "5-10-15 stb. dolog, ami..." cikkből is sok van, de ugyanakkor az ilyen írásokban szereplő pontok külön cikként is fent vannak a portálon... Jócskán kifejtve.

Például kismillió cikk van a csokiról, az anorexiáról, az egészséges életmódról / táplálkozásról, Valentin napról, stb. Szerintem totálisan felesleges. Slágertémák vannak, amik x időközönként ismétlődnek... mellow.gif Kérdem én: miért? Annyi téma van, miért csak 1-2-t kell mindig előrántani a puttonyból?

Eleve ha valaki cikket ír, szerintem vegye a fáradtságot és nyálazza át az előzményeket, mert még nem olyan sok... (sőt, tárgyszavas keresőt sem bánnék az oldalon) Illetve inkább gondoljuk már meg 50x, mielőtt megírunk valamit. Inkább legyen kevesebb cikk, de minőségi, valóban értékes és érdekes infókkal, mint hogy semmitmondóbbnál semmitmondóbb, vagy általánosabbnál általánosabb dolgokat jelentessetek meg.

A másik: a különböző ünnepekről olyan sok újdonságot nem lehet írni. Ahelyett, hogy ugyanazt szinte megírná valaki más, amit korábban már valaki igen - pusztán az aktualitás kedvéért - inkább meg kéne csinálni azt a játékot, hogy ezeket a régi cikkeket újra főoldalra kitenni. Ha esetleg közben módosult valami, ki lehet javítani a beltartalomban és ennyi.

Mivel most ez eszembe jutott és kikívánkozott, leírtam. Nem muszáj egyetérteni, csak én így gondolom... rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2013. március 05. 15:46 #22
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.03.05. 07:49)
Az előbb kíváncsiságból végigszaladtam az Életvitel kategória cikkein. Elképesztő. Ugyanaz a téma rengetegszer ismétlődik, ha nem is pontosan szóról-szóra ugyanúgy. A másik jellemző dolog, hogy az ilyen "5-10-15 stb. dolog, ami..." cikkből is sok van, de ugyanakkor az ilyen írásokban szereplő pontok külön cikként is fent vannak a portálon... Jócskán kifejtve.
Például kismillió cikk van a csokiról, az anorexiáról, az egészséges életmódról / táplálkozásról, Valentin napról, stb. Szerintem totálisan felesleges. Slágertémák vannak, amik x időközönként ismétlődnek... mellow.gif Kérdem én: miért? Annyi téma van, miért csak 1-2-t kell mindig előrántani a puttonyból?
Eleve ha valaki cikket ír, szerintem vegye a fáradtságot és nyálazza át az előzményeket, mert még nem olyan sok... (sőt, tárgyszavas keresőt sem bánnék az oldalon) Illetve inkább gondoljuk már meg 50x, mielőtt megírunk valamit. Inkább legyen kevesebb cikk, de minőségi, valóban értékes és érdekes infókkal, mint hogy semmitmondóbbnál semmitmondóbb, vagy általánosabbnál általánosabb dolgokat jelentessetek meg.
A másik: a különböző ünnepekről olyan sok újdonságot nem lehet írni. Ahelyett, hogy ugyanazt szinte megírná valaki más, amit korábban már valaki igen - pusztán az aktualitás kedvéért - inkább meg kéne csinálni azt a játékot, hogy ezeket a régi cikkeket újra főoldalra kitenni. Ha esetleg közben módosult valami, ki lehet javítani a beltartalomban és ennyi.
Mivel most ez eszembe jutott és kikívánkozott, leírtam. Nem muszáj egyetérteni, csak én így gondolom... rolleyes.gif


Egyetértés. meghajolo.gif
Pl, múltkor is kiment ez az anorexiás cikk, holott van már belőle négy 110.gif Arra gondoltam, majd összeírom, mik voltak már az életvitel kategóriában, hogy tudjam, miről ne menjenek ki cikkek, és a témákat, amik már eléggé ki vannak beszélve, kiírom a profilomra is, hogy arról semmiképp sem kell több cikk.

Ami a kiemelést illeti, nem is rossz ötlet wink.gif
2 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow, Beyla
2013. március 06. 07:31 #23
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Courtneyy @ 2013.03.05. 15:46)
Egyetértés.  meghajolo.gif 
Pl, múltkor is kiment ez az anorexiás cikk, holott van már belőle négy 110.gif Arra gondoltam, majd összeírom, mik voltak már az életvitel kategóriában, hogy tudjam, miről ne menjenek ki cikkek, és a témákat, amik már eléggé ki vannak beszélve, kiírom a profilomra is, hogy arról semmiképp sem kell több cikk. 
Ami a kiemelést illeti, nem is rossz ötlet wink.gif

Örülök, ha nem vagyok egyedül a véleményemmel. biggrin.gif
Hát igen, sok cikk foglalkozik az anorexiával, sőt, azt hiszem 2 cikknél még a felhasznált kép is (majdnem) ugyanaz. blink.gif
Egyébként az volna tényleg a legegyszerűbb, ha lehetne tárgyszavakra keresni. Nektek, szerkesztőknek ér valamit az, hogy a cikkek tárgyszavazva vannak? Mert tök jó dolog, hogy kellenek az írásokhoz tárgyszavak, de ha használni nem lehet őket... unsure.gif Sokkal egyszerűbb lenne lecsekkolni, hogy adott témáról van-e már valami, mint végigpörgetni a cikkeket. Még mondjuk nem akkora gáz, mert viszonylag új műfaj itt az oldalon ez a rovat és nincs olyan sok írás, de később már elég nehéz lesz speciális kereső nélkül kiigazodni közöttük... think.gif
A kiemelésre pedig tényleg azért gondoltam, mert hát egy Karácsony, egy Mikulás, egy húsvét, egy Valentin nap, stb. története nem változik már meg, újat mondani nem nagyon lehet róluk, így ahelyett, hogy újra megírná valaki x-y esemény történetét, bőven elég lenne kitenni a régi cikkeket - ha kell, kicsit frissítve - és akkor olyanokhoz is eljutna talán, akik anno nem is látták / olvasták. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. március 10. 19:50 #24
- törölt felhasználó -    
Nem olvastam vissza a hozzászólásokat, szóval lehet, hogy már kérték előttem, de lehetne egy olyan cikk, ami az alvásról szól? Nagyon nehezen alszom és nem tudok már mit kezdeni magammal. Ha éjfél előtt alszom el, akkor MINDIG felébredek hajnali 2 körül és virrasztok reggel 6-ig. Minden nap fent kell maradnom éjfélig, különben virrasztás lesz a vége. Utálom.
Tudom, hogy itt nem orvosok írogatnak cikkeket, de remélem azért valami jó kisül a dologból. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2013. március 10. 20:28 #25
- törölt felhasználó -    
#1, #2 szerintem a másodikkal többre mész. biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Darkness, dijansalihu
2013. március 10. 22:27 #26
- törölt felhasználó -    
Idézet (Courtneyy @ 2013.03.10. 20:28)
#1, #2 szerintem a másodikkal többre mész. biggrin.gif

Szerintem a második cikk utolsó bekezdésében leírt dolgok a hibásak. mellow.gif
Köszi a segítséget!! biggrin.gif
2013. március 12. 11:38 #27
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Hétköznapi sportokról, amit egy átlag ember is csinálhat. (Futás, aerobik, stb...) Tippek, tanácsok, hogy hogyan kezdjen hozzá az ember, esetleg milyen felszerelések kell(enének) hozzá, a hatásairól, stb...
5 felhasználónak tetszik: Darkness, Pillebaba98, Karina197, dijansalihu, Bloodrage12
2013. március 13. 19:12 #28
- törölt felhasználó -    
Hmm én talán az Életvitel kategóriában,különböző egészséges ételekről,olyan sportokról amiktől lehet fogyni...stb...Szóval én ilyesmiket olvasnék.
1 felhasználónak tetszik: Pillebaba98
2013. április 24. 13:13 #29
- törölt felhasználó -    
Idézet (Courtneyy @ 2013.02.06. 00:25)
Egészség/szerelem/tippek/stb..
Adjatok ötleteket, milyen kategóriákban és témákban mozogjunk!  wink.gif




Egészséges szépség ápolás
2013. április 25. 18:06 #30
Laura00567
Laura00567
visszatérő vendég
 
StátuszNem a haláltól kell félnie az embernek, hanem attól, hogy nem kezd el élni. Rea
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.24.
Hozzászólás: 177
Csatolások: 0
Azonosító: 196718
Offline offline
A legszebb és legrosszabb ruhákban – Ezek a cikkek nagyon tetszenek:D
2013. június 13. 14:13 #31
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Ha valakinek lenne ideje és türelme lefordítani EZT A CIKKET... Szerintem sikere lenne. biggrin.gif
2013. június 13. 23:36 #32
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.06.13. 14:13)
Ha valakinek lenne ideje és türelme lefordítani EZT A CIKKET... Szerintem sikere lenne. biggrin.gif

Érdekes cikk, kár, hogy most semmi időm legépelni magyarul. sad.gif
2013. június 14. 11:45 #33
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (LittleWalker @ 2013.06.13. 23:36)
Érdekes cikk, kár, hogy most semmi időm legépelni magyarul. sad.gif

Nem baj, ráér. Én az előbb küldtem be egy metrós cikket, de sorozatként. Lehet még folytatni. Jó folytatás lenne neki például ez. Az én angolomhoz hosszú ez a cikk, meg időm sincs most csak ezzel foglalkozni, ezért is dobtam be, hátha valaki megcsinálná a fordítást. smileeee.gif
2013. június 15. 13:20 #34
Vampiregirl1
Vampiregirl1
Angel.
 
Státusz"Girls don’t like boys, girls like fanfiction, food and middle aged celebrities"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.30.
Hozzászólás: 2453
Csatolások: 352
Azonosító: 166234
Offline offline
Én egy "Mi van az ételben?" cikksorozatot szeretnék indítani,és már megírtam az első részt a hústermékekről,és ahogy lenne időm úgy írnám a többit,mondjuk az ún.Junk food-ról,vagyis a gyorskajákról.Egy műsor alapján jött az ötlet,és szerintem érdekes,mivel jó pár dolgon meglepődtem,hogy ez hogy lehet,meg ilyesmi.Szerintetek?Akkor elkezdjem? laugh.gif Ja,és ha több forrás van egy cikknél,akkor azt hogy is kell,felsoroljam az összeset vagy csak azt ahonnan a legtöbb infót szereztem? think.gif
2013. november 07. 12:52 #35
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Gondolkozom egy "Stars on the stage" sorozaton, kérdés, lenne-e rá érdeklődés? Van néhány színész, akiről szívesen írnék, pl. hogy mely darabban kezdték a karrierjüket és nyilván a fontosabb állomásokat megemlíteném, képes illusztrációval. Én elsősorban klasszikus színészekre gondoltam, nem musicalekre. Érdekelne valakit egy ilyen sorozat?

Illetve a másik ötletem a poppy appeal lenne, de már arról a pár emberről sem találok képet, akikről korábban tudtam, hogy már láttam. blink.gif Ha esetleg valakinek van olyan képe a kedvencéről, amin poppyt visel, az legyen olyan aranyos és küldje el nekem. 11-ig kéne megírni a tzikket, de kéne hozzá képanyag is. Köszönöm. blush.gif
1 felhasználónak tetszik: Jolie_77
2013. november 07. 12:53 #36
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.11.07. 12:52)
Gondolkozom egy "Stars on the stage" sorozaton, kérdés, lenne-e rá érdeklődés? Van néhány színész, akiről szívesen írnék, pl. hogy mely darabban kezdték a karrierjüket és nyilván a fontosabb állomásokat megemlíteném, képes illusztrációval. Én elsősorban klasszikus színészekre gondoltam, nem musicalekre. Érdekelne valakit egy ilyen sorozat?
Illetve a másik ötletem a poppy appeal lenne, de már arról a pár emberről sem találok képet, akikről korábban tudtam, hogy már láttam. blink.gif Ha esetleg valakinek van olyan képe a kedvencéről, amin poppyt visel, az legyen olyan aranyos és küldje el nekem. 11-ig kéne megírni a tzikket, de kéne hozzá képanyag is. Köszönöm. blush.gif


Mit jelent az, hogy poppyt visel?
2013. november 07. 13:02 #37
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2013.11.07. 12:53)
Mit jelent az, hogy poppyt visel?

http://kepfeltoltes.hu/131107/dt_poppy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2013. november 07. 13:03 #38
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.11.07. 13:02)
http://kepfeltoltes.hu/131107/dt_poppy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Akkor jól sejtettem. biggrin.gif Köszi a felvilágosítást!
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
2013. november 08. 20:21 #39
Sally Sparrow
Sally Sparrow
Londonb*zi chenoista
 
StátuszSoy una chica húngara, chenoísta y apasionada por Londres.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.05.26.
Hozzászólás: 10974
Csatolások: 8081
Azonosító: 128114
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2013.11.07. 13:03)
Akkor jól sejtettem. biggrin.gif Köszi a felvilágosítást!

smileeee.gif

Az előbb küldtem be a színházas sorozat első darabját. A mai napom egy jelentős része ráment, nagyon kemény fába vágtam a fejszémet... mellow.gif Remélem kikerül, sokat, nagyon sokat dolgoztam vele. Mindenesetre ha megjelenik, remélem tetszik majd. smileeee.gif
2013. november 09. 15:18 #40
- törölt felhasználó -    
Idézet (Sally Sparrow @ 2013.11.07. 13:02)
http://kepfeltoltes.hu/131107/dt_poppy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most egy abszolút nem ide illő dolog következik, de végre valaki, aki szóba hozta ezt a témát. Miért viselik ezt a híres emberek? Angolokon látom nagyon sokat, de nem tudom, mit jelképez, ha egyáltalán jelképez valamit. A Top Gearben is nagyon sokszor hordanak ilyet (ugyebár ők is angolok), de sosem értettem, miért, és mi a jelentése.
1 felhasználónak tetszik: Sally Sparrow
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!