Starity

Vikings / Vikingek (2013 - 2020)

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. április 07. 12:45 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2013.04.07. 12:05)
Nem csodálkozom. Tényleg fantasztikus. biggrin.gif Tegnap néztem meg az 5-ik epizódot, de néha annyira izgultam, hogy átmentem kisgyerekbe. rohog.gif A 6-ik rész előzetese is ott volt nagyon. meghajolo.gif 
Ezzel egyébként én is igy vagyok. Vannak állandó sorozataim, de most bepróbálkozok néhány újjal is. Vikings teljesen megvett, és a Bates Motel is. A Hannibalt még nem néztem meg, de már leszedtem, tőle is jó dolgokat várok. Elvégre Mads Mikkelsen a főszereplő. rohog.gif A másik várós új sorozat a Da Vinci's Demons. Bele kell abba is nézni. rohog.gif


A Hannibal is jó! Tegnap előtt néztem azt is, pilot napot tartottam biggrin.gif Hugh Dancy és Mikkelsen is nagyon jól alakítanak, csak el kell vonatkoztatni Hopkinstól és nem kell hozzá hasonlítgatni.

Hogy ne legyek teljesen off: szerencsére jó nézettsége van a Vikingsnek, ahhoz képest, hogy tényleg egy eddig elég ismeretlen csatorna első saját gyártású sorozata. Amin én még meglepődtem az az, hogy a másik sorozatuknak, a The Bible-nek még ennél is jobb a nézettsége.

Amúgy tényleg rengeteg az első évados sorozat, csak az a baj, hogy főleg a nem kábeles sorozatoknál lesújt a kaszás...Én pl tartok tőle, hogy a Hannibal is kaszát kap 1 évad után, mert az NBC betette valami igen gagyi időpontba. Ha egy HBO-ra vagy Showtime-ra érkezne nem félnék ettől.

Ha pedig gondban vagytok a rengeteg vetítési időponttal, akkor ajánlom figyelmetekbe:
http://www.episodecalendar.com/
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Alison Lerman
2013. április 07. 23:12 #22
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.04.07. 12:45)
A Hannibal is jó! Tegnap előtt néztem azt is, pilot napot tartottam biggrin.gif Hugh Dancy és Mikkelsen is nagyon jól alakítanak, csak el kell vonatkoztatni Hopkinstól és nem kell hozzá hasonlítgatni.
Hogy ne legyek teljesen off: szerencsére jó nézettsége van a Vikingsnek, ahhoz képest, hogy tényleg egy eddig elég ismeretlen csatorna első saját gyártású sorozata. Amin én még meglepődtem az az, hogy a másik sorozatuknak, a The Bible-nek még ennél is jobb a nézettsége. 
Amúgy tényleg rengeteg az első évados sorozat, csak az a baj, hogy főleg a nem kábeles sorozatoknál lesújt a kaszás...Én pl tartok tőle, hogy a Hannibal is kaszát kap 1 évad után, mert az NBC betette valami igen gagyi időpontba. Ha egy HBO-ra vagy Showtime-ra érkezne nem félnék ettől.
Ha pedig gondban vagytok a rengeteg vetítési időponttal, akkor ajánlom figyelmetekbe:
http://www.episodecalendar.com/

Ami jó, az jó. Szerencsére ezt észrevették az emberek is. meghajolo.gif Bevallom féltem, hogy csak egy évados lesz, pont a fent sorolt okok miatt. Új csatorna, nem a legjobb időpont. Azt is bevallom, nagyon hálás vagyok neked a topik nyitásért, mert egyébként nem hiszem, hogy felkeltette volna a figyelmem. blush.gif meghajolo.gif Amúgy a The Bible milyen? Belenézett valaki?

Off:
Megnéztem a Hannibalt. Tényleg nagyon jó volt benne Hugh is. Eleinte csak lestem, hogy minek az a visszajátszás? huh.gif Aztán leesett. Elég kemény lehet ilyen érzelemdús karaktert játszani. A szóváltásukat is nagyon élveztem. Szóval nagyon várom már a második részt. Próbálom nem beleélni magam a második évadba, mint a Vikinsnél. Hátha ők is megkapják. A nézettségük nem volt olyan rossz, de ez persze csak az első rész volt.
2013. április 07. 23:47 #23
- törölt felhasználó -    
Idézet (***aiden*** @ 2013.04.07. 12:45)

Ha pedig gondban vagytok a rengeteg vetítési időponttal, akkor ajánlom figyelmetekbe:
http://www.episodecalendar.com/

Ezer hála meghajolo.gif

Ti Miso-n fent vagytok? Nekem még az is mániám rolleyes.gif Az arra jó, hogy tudd követni, miben hol tartasz rohog.gif Ugye-ugye a függőség biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Bessie, Alison Lerman
2013. április 08. 14:24 #24
- törölt felhasználó -    
1x06
Ez is egy nagyon érdekes rész volt. Szerencsére nem húzták sokáig a Ragnar-Haraldson küzdelmet, ismét a szokások bemutatásán volt a hangsúly, amik kifejezetten jól sikerültek. Plusz kivégezték Haraldson sunyi kis talpnyalóját is, ennek külön örültem laugh.gif Gondolom mostantól King Aelle lesz a főellenség, aki nem éppen happy vikingjeink fosztogatásaitól. A Ragnar és Rollo közötti ellentét pedig ismét kiéleződni látszik.

Idézet (Bessie @ 2013.04.07. 23:12)
Amúgy a The Bible milyen? Belenézett valaki?

Anno megnéztem a dupla részes pilotot, nekem nem nagyon jött be. Az első rész Ábrahám történetét meséli el, a második pedig Mózesét. Nekem nem tetszett a megvalósítás. Elvileg mini-sorozat, és a keresztre feszítéssel végződik az évad.
2013. április 10. 00:40 #25
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Azért döbbenet, hogy mennyire kemény, felvilágosult gyerekek voltak akkoriban. rohog.gif
Szerintetek mire célzott Rolo a 6-ik epizódban? Csak nem el akarja venni Ragnartól a törzsfői státuszát? ohmy.gif Én már félek. Mindjárt itt az évadzáró rész. sad.gif
1 felhasználónak tetszik: Alison Lerman
2013. április 10. 21:21 #26
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (Bessie @ 2013.04.10. 00:40)
Azért döbbenet, hogy mennyire kemény, felvilágosult gyerekek voltak akkoriban.  rohog.gif 
Szerintetek mire célzott Rolo a 6-ik epizódban? Csak nem el akarja venni Ragnartól a törzsfői státuszát? ohmy.gif Én már félek. Mindjárt itt az évadzáró rész. sad.gif

Rollo egy picit megosztó karakter, gyakran mond vagy tesz kétértelmű dolgokat. Viszont a lojalitása Ragnar felé szerintem megkérdőjelezhetetlen. Ha valóban Ragnar elé szerette volna magát helyezni, akkor azt már korábban is megtehette volna, amikor Haraldson még a saját lányát is felajánlotta neki. Én arra gondolnék inkább, hogy Ragnarral megegyeztek (volt egy kérdése Ragnar felé, arról, hogyan lesznek ezután egyenlőek, de ezután volt egy ugrás a cselekményben), arról hogy vagy Rollo, vagy éppen maga Ragnar az újonnan meghódított területek felett fog uralkodni, hiszen az a történelemből ismert tény, hogy a vikingek a mai Nagy Brittania területének jelentős részét elfoglalták. Így tulajdonképpen ismét egyenlőek lehetnének. De majd kiderül biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. április 10. 21:28 #27
- törölt felhasználó -    
Most olvastam, hogy bukott kb 1,5 millió nézőt a legutóbbi rész, mert már nem volt előtte felvezetésnek a The Bible (amit rengetegen néztek)mellow.gif Még így is nagyon jó a nézettsége, de 1,5 millió néző...
2013. április 10. 21:56 #28
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.04.10. 21:28)
Most olvastam, hogy bukott kb 1,5 millió nézőt a legutóbbi rész, mert már nem volt előtte felvezetésnek a The Bible (amit rengetegen néztek)mellow.gif Még így is nagyon jó a nézettsége, de 1,5 millió néző...

Szerintem azt sok keresztény és zsidó nézheti, erre a nézettség. De csak tippelek. Én inkább ezerszer megnézem a vikingeket, mint a The Bible-t. biggrin.gif

Rolo meg tényleg megosztó figura, de nagy harcos. Én megkedveltem, habár néha tesz olyanokat, hogy minden hajszálam égnek mered. rohog.gif
1 felhasználónak tetszik: Éowyn
2013. április 14. 10:42 #29
- törölt felhasználó -    
Létrehoztam George Blagden (Athelstan) adatlapját, ha valaki jelölné kedvencnek smileeee.gif
3 felhasználónak tetszik: Éowyn, Bessie, Alison Lerman
2013. április 14. 10:45 #30
- törölt felhasználó -    
1x07 "A King's Ransom" HQ stills
5 felhasználónak tetszik: Éowyn, saii, Bessie, Alison Lerman, otyg
2013. április 14. 16:46 #31
Alison Lerman
Alison Lerman
♦ Princess of Persia™♦
 
Státusz"Jesus gave his life for me, and I'll give my life to him." R.J.S.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.30.
Hozzászólás: 6379
Csatolások: 1346
Azonosító: 134139
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.04.10. 21:28)
Most olvastam, hogy bukott kb 1,5 millió nézőt a legutóbbi rész, mert már nem volt előtte felvezetésnek a The Bible (amit rengetegen néztek)mellow.gif Még így is nagyon jó a nézettsége, de 1,5 millió néző...



Ezt nem mondjátok komolyan?! ohmy.gif
Én Istenhívő vagyok, hittanból is érettségiztem és amióta az eszemet tudom, ismerem ezeket a történeteket, de ez a feldolgozás nekem nem nagyon tetszik! Bele-bele néztem a részekbe, és valóban látványosak, de ennél fényévekkel jobb, kis költségvetésű alkotások is készültek! Például a DreamWorks-ös Mózes, vagy a József sztori is jobban tetszett! Nekem kicsit rendezetlen és gyors lefolyású. :/

A Vikingsért most meg vagyok veszve, hihetetlen jó sorozat és nagyon örülök a folytatásnak, mert tényleg rengeteg lehetőség van még benne. Ezen a másfél millión még mindig csak értetlenül nézek!
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. április 18. 15:19 #32
- törölt felhasználó -    
1x08 "Sacrifice" HQ Stills
6 felhasználónak tetszik: Éowyn, saii, otyg, Bessie, Alison Lerman, Toxic
2013. április 20. 13:33 #33
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Legtöbbet Athelstan változott a részek alatt. biggrin.gif Viszont szomorú vagyok, mert mindjárt itt az évadzáró rész. sad.gif
2 felhasználónak tetszik: otyg, Alison Lerman
2013. április 20. 19:22 #34
- törölt felhasználó -    
Tegnap néztem meg a hetedik részt, szerintem az volt idáig a legjobb meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: Bessie
2013. április 26. 08:40 #35
- törölt felhasználó -    
1x09 "All Change" HQ Stills
6 felhasználónak tetszik: Éowyn, Bessie, saii, otyg, Alison Lerman, Toxic
2013. április 26. 11:54 #36
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
A 8-ik epizódban picit megijedtem, hogy a drága papunkat is fel fogják áldozni. Ebben a sorozatban nem lehet tudni előre.Az utolsó rész címe viszont nem kecsegtet semmi jóval. blush.gif
2 felhasználónak tetszik: otyg, Alison Lerman
2013. április 26. 14:43 #37
- törölt felhasználó -    
Idézet (Bessie @ 2013.04.26. 11:54)
A 8-ik epizódban picit megijedtem, hogy a drága papunkat is fel fogják áldozni. Ebben a sorozatban nem lehet tudni előre.Az utolsó rész címe viszont nem kecsegtet semmi jóval. blush.gif

Azon kicsit én is. De azért gyanítottam, hogy csak nem áldozzák fel. Ragnar unszimpatikus viselkedésén is meglepődtem kissé, nemcsak Athelstan hanem Lagertha kapcsán is. Nem szül több gyereket az asszony azt már ki lesz rúgva? Mert nekem eléggé úgy fest, hogy ott fogja hagyni emiatt. Na meg az új promo képek is...
Tiszta Tudorok.
4 felhasználónak tetszik: otyg, Bessie, saii, Alison Lerman
2013. április 26. 20:50 #38
Tamás2.0
Tamás2.0
Cpl. "Radar" O'Reilly™
 
StátuszTudod, hogy kik a kistölcsérek™? Nem? Akkor kistölcsér™ vagy...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 06.11.05.
Hozzászólás: 7115
Csatolások: 43451
Azonosító: 19754
Offline offline
smileeee.gif beer.gif

tongue.gif
6 felhasználónak tetszik: Éowyn, otyg, saii, Bessie, Alison Lerman, Toxic
2013. április 26. 21:21 #39
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (***aiden*** @ 2013.04.26. 14:43)
Azon kicsit én is. De azért gyanítottam, hogy csak nem áldozzák fel. Ragnar unszimpatikus viselkedésén is meglepődtem kissé, nemcsak Athelstan hanem Lagertha kapcsán is. Nem szül több gyereket az asszony azt már ki lesz rúgva? Mert nekem eléggé úgy fest, hogy ott fogja hagyni emiatt. Na meg az új promo képek is...
Tiszta Tudorok.


Ragnar viselkedése nekem sem tetszett, leginkább azért, mert eddig a karaktere nem így épült fel. Lagerthára eddig a párjaként és egyenrangú társaként tekintett, ráadásul már szült neki 2 gyereket, de ebből a részből teljesen úgy jött le, hogy a vetélés miatt egyedül rá haragszik. Sajnálnám, ha Lagertha eltünne, mert az ő karaktere baromira jól sikerült, azon kevés női harcos szereplők egyike (all time) akiről valóban elhiszem, hogy harcos, nemcsak egy bőrbe öltöztetett modell. Igaz, erős női karakterek vannak még a sorozatban, de sajnos rajta és Siggy-n kívül nem kapnak túl nagy szerepet. Amúgy ez volt a második eset, amikor megszidtam a készítőket, mert megint egy karakteres viking harcost nyírtak ki (most éppen Leifet, de legutóbb Eric is maradhatott volna még). Sajnos már csak egy rész van hátra, ami talán azért is baj, mert az elmúlt részekben nagy ugrások voltak az időben, túl nagy léptékkel haladnak. Rendben, a lényegre és a történésekre koncentrálnak, de ha már történelmi sorozat, akkor a hétköznapokról is nyugodtan mutathatnának jeleneteket.
3 felhasználónak tetszik: Bessie, saii, Alison Lerman
2013. április 27. 10:20 #40
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Pont ilyesmikre gondoltam én is. Ha ennyit fáradtak azon, hogy jó színben tüntessék fel, ez most elég váratlan húzás volt. Gondoltam arra is, hogy a következő évadban egyre inkább azon lesznek, hogy Ragnar a régi earlre hasonlítson. Annak is voltak szeretői Siggy mellett. unsure.gif Plusz egyre nagyobb szerepet kap a hatalomvágya is. Rollo is elég furcsán érzi magát, hogy ennyire elfeledkeznek róla. Előbb vagy utóbb lesz még ennek következménye. Hiába nézi azt most még, hogy a bátyja. unsure.gif
1 felhasználónak tetszik: saii
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!