Starity

Vérszegénység: amit tudnod kell

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. március 30. 19:32 #21
- törölt felhasználó -    
Jó cikk lett nagyon.smileeee.gif
2013. március 30. 20:58 #22
Hushpush
Hushpush
visszatérő vendég
 
StátuszÉéééééééééééés! Nem.....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.30.
Hozzászólás: 295
Csatolások: 0
Azonosító: 853
Offline offline
Petra12: Lehet okosan is vegetáriánus az ember, de ahogyan a cikk is írja, a könnyen felszívódó vas a húsokban van és ez ki van lőve a vegetáriánusoknál. Én nem vagyok híve, szerintem a húst kell enni, mert egészséges, persze mértékkel nem húst hússal, heti 2-3 alkalommal mindössze.
2013. március 31. 08:15 #23
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett, gratulálok hozzá! smileeee.gif
2013. március 31. 14:06 #24
DoooDuu
DoooDuu
Doreen Tomlinson ^^
 
StátuszNever give up, the beginning is always the hardest!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 3227
Csatolások: 547
Azonosító: 171198
Offline offline
Érdekes cikk lett! biggrin.gif
2013. március 31. 18:37 #25
AryaXD
AryaXD
 
Státuszどの ひと でも ゆめ が あります。わたし の ゆめ を あなた に あげます。♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.02.
Hozzászólás: 709
Csatolások: 9
Azonosító: 146499
Offline offline
Hasznos cikk, nekem tetszett smileeee.gif
Én elég súlyos vashiányos vagyok/voltam úgyhogy évek óta folyamatosan járok vérvételre és 3 különböző gyógyszert szedek rá... sajnos a kiváltó okot nem tudom, pedig úgy gondolom, hogy nem eszek annyira egészségtelenül vagy ilyesmi...
2013. március 31. 20:47 #26
PoseidonXD
PoseidonXD
 
Státusz:) Bulii az all Time-ban :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.24.
Hozzászólás: 677
Csatolások: 186
Azonosító: 192186
Offline offline
Jo cikk lett!!Mondjuk en tudtam mi a verszegenyseg!A tesom is az volt kiskoraban!
2013. március 31. 22:51 #27
Lucky5
Lucky5
state of grace
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.21.
Hozzászólás: 1086
Csatolások: 1
Azonosító: 133629
Offline offline
Én sajnos elég sok mindent tudok róla, tekintve hogy én is az vagyok. Vastablettát is szednem kell mindennap, nem számít hogy az ízétől minden egyes alkalommal elkap a hányinger. rohog.gif Sajnos sohasem voltam valami jó evő. Ájultam is már el emiatt, hát nem valami kellemes érzés, nem kívánom senkinek. Hálás köszönet a cikkért! meghajolo.gif
2013. április 01. 01:28 #28
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Wow, nagyon köszönöm szépen a dicséreteket, még csak most sikerült észrevennem, hogy felengedték, amiért ezer köszönet Courtneyynak és a hírmoderátorok brigádjának!smileeee.gif Igyekeztem összeszedni a dolgokat, bár felmerült, hogy a vészes vérszegénységről is írok, de az a helyzet, hogy azt nem tudtam volna úgy leírni, hogy minden laikus megértse. Örülök, hogy tetszett a cikk, több ilyennel szeretnék még jelentkezni, és a pozitív visszajelzéseknek meg pláne!smileeee.gif Gondoltam, hogy nem lesz agyonolvasott, de pozitív élményként maradt meg, így biztos, hogy hasonló irományokra még lehet számítani a szabad időmhöz mérten!smileeee.gif
2013. április 03. 18:38 #29
- törölt felhasználó -    
Hűha, Beyla, én is csak azt tudom mondani, mint az előttem szólók. Élvezet volt olvasni a cikked. meghajolo.gif Remélem, még sok hasonlóval rukkolsz elő, kíváncsian várom a hasonló cikkeket.
Mi most biokémiát tanulunk, amiben 1-2 szót ejtettünk a hemoglobinról és az inzulinról, persze nem ilyen megvilágításban.
Tényleg nagyszerű cikk lett, sokat tanultam belőle.
2013. április 03. 21:33 #30
mse90
mse90
@bnormal cortexikid
 
Státuszaz emberiségért zokog
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.18.
Hozzászólás: 1878
Csatolások: 1438
Azonosító: 178057
Offline offline
Nem jutottam még oda, hogy kommenteljem, de most akkor:
Gratu a cikkhez, tényleg remekül, részletesen ugyanakkor lényegre törően leírtál mindent. smileeee.gif Néhány apróság még újdonságként is hatott, pedig tavaly direkt felvettem egy élettan labor kurzust, hogy leporoljam azokat a bioszos ismereteket. Csak így tovább! good.gif
2013. április 15. 17:04 #31
evaa99
evaa99
 
StátuszThere's a whisper in the dark, as a new life comes to be...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.14.
Hozzászólás: 512
Csatolások: 40
Azonosító: 171196
Offline offline
Az utolsó mellékelt képtől felfordult a gyomrom... sad.gif
2013. szeptember 28. 17:04 #32
heyitsmeM
heyitsmeM
új tag
 
StátuszDon't bless me father 4 I have sinned
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.07.
Hozzászólás: 13
Csatolások: 0
Azonosító: 201542
Offline offline
Nagyon jó a cikk és kiváltképp tetszik, hogy köznyelvben írtad. Viszont, ha azt mondod, hogy a vérszövet 99,9%-át alkotja a vvt megharapom a füled. A vérszövet alakos sejtekből és folyékony sejtközötti állományból áll (46% és 56%-ban). A 99% csak az alakos elemekre vonatkozik. Netán tévednék?
2013. december 21. 19:40 #33
- törölt felhasználó -    
Beteg aki ezt írta...
2013. december 22. 16:47 #34
- törölt felhasználó -    
És ennek mi értelme van? Ha valaki vérszegény, azt majd az orvos elmondja neki... Úgyse starity-n fogják keresni a vérszegények mit kell tudniuk a betegségükről... bolond.gif
2013. december 22. 17:43 #35
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (katyperry28 @ 2013.12.21. 19:40)
Beteg aki ezt írta...

Hátha te mondod... blink.gif A leggyakoribb népbetegség különben az anaemia. Biztos az is beteg, aki esetlegesen egészségügyi szakmát választ pálya gyanánt. Különben ezt cikket még tavalyi tanévben írtam úgy, hogy nem is tanultam betegségekről. Szimplán elővettem a 12.-es biosz könyvemet és kész.

Idézet (macsi40 @ 2013.12.22. 16:47)
És ennek mi értelme van? Ha valaki vérszegény, azt majd az orvos elmondja neki... Úgyse starity-n fogják keresni a vérszegények mit kell tudniuk a betegségükről... bolond.gif

Gondolom, belehalt néhány idegsejted (feltéve, ha voltak egyáltalán), hogy valami műveltetőt is elolvastál heri sztájölsz és zéjn málik fingja mellett. blink.gif Amúgy a vérszegénység is csak úgy derül ki igazából, ha az illető elmegy vérvételre - alacsony heamoglobin, heamotocrit, illetve alacsony Se Vas, vagy B12, attól függ melyik van neki. Anaemiával engem kiröhögtek a László kórház haematológiai osztályán, ugyanis annyira "proli" betegségnek minősül. Nem árt odafigyelni ezekre a tünetekre, ugyanis vérszegény úgy is lehet valaki, hogy közben valahol lassacskán vérzik. Felhívhatja a figyelmet vérző egy vagy több fekélyre akár. De gondolom, abszolút felesleges cikk volt.

Na, valahogy ezért nem erőltetem magamat ehhez hasonló szösszenetekkel. Hajat hullatok az ilyen retardáltaktól... blink.gif
2013. december 22. 21:37 #36
- törölt felhasználó -    
Beyla, miért, ha nem tetszik a cikked, akkor már mindjárt nincsenek idegsejtjeim? biggrin.gif A vérvételnél fogják megtudni az emberek, hogy vérszegények-e vagy nem, nem egy ilyen cikkből. (Szerintem.) Neked az retardált, akinek nem tetszik a cikked? Nem tetszik mindenkinek. Fogadd el. Attól még, hogy másoknak tetszik, nem fog nekem is tetszeni a cikked. Ez van... Én aztán nem vitatkozok veled, se senki mással...
1 felhasználónak tetszik: Phaedra
2013. december 22. 22:30 #37
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (macsi40 @ 2013.12.22. 21:37)
Beyla, miért, ha nem tetszik a cikked, akkor már mindjárt nincsenek idegsejtjeim? biggrin.gif A vérvételnél fogják megtudni az emberek, hogy vérszegények-e vagy nem, nem egy ilyen cikkből. (Szerintem.) Neked az retardált, akinek nem tetszik a cikked? Nem tetszik mindenkinek. Fogadd el. Attól még, hogy másoknak tetszik, nem fog nekem is tetszeni a cikked. Ez van... Én aztán nem vitatkozok veled, se senki mással...

Ha annyira érdekel, én speciel tünetek alapján gyanakodtam anaemiára, ugyanis az összeset produkáltam. Aztán a folyamatos hasmenés miatt elküldtek többszöri laborra, és úgy derült ki, hogy hupszi, durva vashiányos vérszegény is vagyok. Csak tudod, gondoltam, hogy biztosan vannak hozzám hasonló emberek, akikkel egy cipőben járok, nem egészséges, problémái vannak, így talán segíthetek nekik azáltal, hogy megírtam a cikket tippekkel együtt. Nekem az nem kóser, hogy mi nem tetszik rajta. unsure.gif Elfogadom én azt, ha valakinek valami nem jön be, hiszen nem vagyunk egyformák. Van benne valami szakmai hiba? Nem tetszik a megfogalmazás? Vagy mi a baj vele? Mert csak nekiálltál fikázódni, az alapján meg úgy gondolom, hogy igen, lehet, hogy nincsenek neuronjaid. Bár az a sejtésem, hogy szerintem végig sem olvastad vagy el sem olvastad, és jössz fikázni a másik munkáját, ami, ha jól emlékszem cilinderből előhúzott nyuszi volt, és egy jó napom ráment a kutakodások miatt. Kívánom, hogy azt a munkádat is úgy értékeljék, amibe rengeteg energiát fektettél, hogy majd közlik azt, hogy egyszerűen csak sz*r. Arról meg nem tehetek, hogy rosszul vagy a vértől és az egészségügyhöz kapcsolódó dolgoktól. Mindenesetre nagyon örülök, hogy az egészséges emberek táborát erősíted, és még sosem váltál az egészségügy tűpárnájává!

Szerk.: Ja, és senki sem kötelezett arra, hogy megnyisd ezt a témát! Már maga a cím is sugallta, hogy egy megbetegedésről fog szólni, szóval IQ nagyon odab*sz. Mindegy, felesleges is foglalkoznom az ilyenekkel, mint te! Én tudom azt, hogy jó cikk lett és kész! Innentől kezdve miért érdekeljen egy olyan ember véleménye, aki nekiáll kötekedni, fikázódni, gőze nincsen a dolgokról, totál laikus és még - elvileg - a cikket is felfogta ép ésszel, holott kerültem a szakzsargont teljesen, de azt sem tudja talán, hogy vér kering az ereiben. Úgyhogy, ha a továbbiakban ne adj Isten ilyen témára akadsz, akkor ignoráld kérlek!

Ha pedig valamilyen hibát észlelsz, esetleg cikkírói tanácsot szeretnél adni, akkor az jöhet nyugodtan!
Én szeretem az építőjellegű kritikákat, sőt kell is, hogy az ember tanuljon és fejlődjön, de azt nem csipázom, amikor valaki idejön és uncsi miatt valamit lesz*roz, bár azaz adott egyén intelligencia hányadosáról ad némi tájékozottságot!
2013. december 23. 10:14 #38
- törölt felhasználó -    
A megfogalmazással semmi bajom, és nem csak fikázlak, se téged, sem a cikket, szimplán a téma nem tetszik.
2013. december 23. 12:22 #39
- törölt felhasználó -    
Mellesleg sem a vértől, sem az egészségügyi dolgoktól nem vagyok rosszul, megjegyzem.
2013. december 25. 12:41 #40
- törölt felhasználó -    
Idézet (macsi40 @ 2013.12.22. 16:47)
És ennek mi értelme van? Ha valaki vérszegény, azt majd az orvos elmondja neki... Úgyse starity-n fogják keresni a vérszegények mit kell tudniuk a betegségükről... bolond.gif


Szerintem oltári nagy butaságot mondasz, már ne haragudj.
Én bedurrant, fehér színű mandulákkal, fájó izmokkal, magas lázzal, fejfájással, megduzzadt nyirokcsomókkal mentem orvoshoz pár éve. Közölték, hogy tüszős mandula, majd hazaküldtek pár gyógyszerrel. Pár nap múlva saját elhatározásból mentem vissza, hogy közöljem, a tünetek súlyosbodtak és utánanéztem, hogy szerintem ez nem tüszős mandula, hanem mononukleózis, ami súlyosabb, főleg, ha a rosszul diagnosztizált betegségre olyan gyógyszer szedtem, amit nem is szabadott volna. Elküldtek vért venni, kiderült, hogy igazam volt, 2 hétig feküdnöm kellett, a torkom annyira fájt, hogy sírva ettem és aludni is keveset tudtam, jól begyógyszerezve. Ennek tetejében az is kiderül így, hogy vérszegény is vagyok.
Szóval szerintem jobb, ha az ember maga is tud valamit egyes egészségügyi dolgokról és próbál utána járni, mert az a biztos. Én például szeretem is tudni, hogy mi történik velem pontosan, akkor is, ha az orvos jól diagnosztizál. Utána keresek, kutakodok, mert érdekel a testem egészsége és benne lezajló folyamatok.
Ha számodra nem hasznos, akkor ne foglalkozz vele, de vannak itt olyanok, akiket érdekel és baromi sértő tud lenni, ha valaki vesződik vele, aztán megkapja, hogy egyesek szerint felesleges.
Véleményt mondani szabad, de ha valaminek nem látod értelmét, akkor minek foglalkozol továbbra is vele? Egyszerűen be kellett volna zárni az oldalt, ha annyira nem látod értelmét. Őszintén szólva, amit írtál, szerintem nem építő jellegű kritika, hanem szimpla rosszindulat.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!