Starity

Jobban írnak a számítógépező gyerekek

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. április 25. 14:42 #81
- törölt felhasználó -    
Géepn írni tényleg könnyebb smileeee.gif
2013. április 25. 14:46 #82
HorsesMyLife
HorsesMyLife
 
StátuszHit the lights, let the music move you lose yourself tonight...❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.26.
Hozzászólás: 613
Csatolások: 1
Azonosító: 198704
Offline offline
Nem vagyok gépmániás, inkább kézzel írok. Nem bízok meg mindenféle gépes mütyűrben. Szerintem az a biztos, ha tollal vagy cerkával írunk.
2013. április 25. 15:11 #83
- törölt felhasználó -    
Amúgy sok mindentől függ, hogy ki hogy ír. Például az ismerettől, a szókincstől és a kifejezésmódtól. Ha valakinek kicsi a szókincse, vagy az ismeretei behatároltak, nem fog tudni olyan hosszan írni, mint azok, akiknek több ismeret van a birtokában. Nem attól függ, hogy valaki kézzel, vagy gépen ír, hanem inkább magától az egyéntől. Én neten is láttam már olyan tőmondatokból, hemzsegő helyesírási hibáktól ordító történetet, hogy a fejem fogtam olvasás közben. Ugyanígy láttam kézzel írott fogalmazásokat, ahol láthatóan az illetőnek nem kicsi, pár száz szavas szókincse volt. Nem hiába mondják, hogy aki sokat olvas, annak a szókincse, a képzelőereje is bővül. Persze attól is függ, mit olvasunk, vagy miről írunk.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2013. április 25. 19:44 #84
bogi120
bogi120
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.17.
Hozzászólás: 167
Csatolások: 34
Azonosító: 196197
Offline offline
gépen sokkal könnyebb írni mint tollal
2013. június 30. 17:23 #85
- törölt felhasználó -    
Géppel írni csak azért könnyebb, mert így csak nyomkodni kell a billentyűzetet, nem fárad el benne a kezünk, míg a tollal való írásnál egy idő utána fájni kezdenek az ujjaink, a csuklónk. Ezzel magyarázható, hogy nem akartak a tollal írók hosszú mondatokat írni.
2013. július 24. 16:02 #86
Lucyan
Lucyan
Limited Edition
 
StátuszMindig minden jól végződik, mert ha valami rossz, akkor még nincs vége...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.28.
Hozzászólás: 1300
Csatolások: 44
Azonosító: 202701
Offline offline
Bár az elég rossz tulajdonság, ha valaki nem tud írottan írni. A nyomtatott betűk szimplán könnyebben olvashatók, de lássuk be, kézzel sokkal gyorsabban lehet írni, mert nem kell a memóriánkból felidézni (tudat alatt), hogy melyik betű hol van. Ezek mellett az ujjaink sem biztos, hogy fel tudják venni a tempót az agyunk gyorsaságával, ezért csak könnyebben belekavarodik a szövegbe, amit le akart írni.
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!