Starity

Ezer Lámpás Éjszakája: az eltűnt gyermekekért

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. május 25. 19:30 #41
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
Nagyon szomorú dolog, hogy eltűnnek emberek...
2013. május 25. 19:43 #42
Macsek124
Macsek124
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.01.
Hozzászólás: 856
Csatolások: 30
Azonosító: 201223
Offline offline
Ez borzasztó sad.gif
2013. május 25. 19:56 #43
musicmurder95
musicmurder95
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.18.
Hozzászólás: 133
Csatolások: 0
Azonosító: 169543
Offline offline
Azért ez szörnyű,hogy 1295 gyermek tűnt el.Hány család mehet ebbe tönkre!!!!Borzasztó érzés lehet hogy egyik pillanatról a másikra elvesztessz valamit amit a világon a legjobban szerettél.!!!!Szerintem az ilyen rendezvények érnek valamit!!!!!Igen való igaz,hogy nem kéne idegenekkel webkamozni,meg facezni meg beszélgetni egy buliba és mégis rengeteg gyerek megteszi de szerintem nem szabad azt mondani hogy ők a hibásak.Őszintén mondom borzasztónak tartom hogy vannak olyan emberek akik kihasználják a naiv gyerekeket.De ami megtörtént azon már úgysem tudunk változtatni felesleges ujjal mutogatni!!!!Inkább minden erőnkel segítenünk kell hogy megtalálják minál előbb az eltünteket!És felhívni az emberek figyelmét arra hogy ez mekkora probléma Magyarországon is!!!!Talán akkor egy kicsit jobban odafigyelünk és akkor talán csökkenni fog az eltűnt gyerekek száma is!!!Ez a rendezvény egy nagyszerű ötlet!!!!!!!...és egy gyögyörű gesztus is.De ez csak az én véleményem
1 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning
2013. május 25. 20:42 #44
Doddy White
Doddy White
visszatérő vendég
 
StátuszCher Llyod is Merried <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.08.
Hozzászólás: 361
Csatolások: 0
Azonosító: 193627
Offline offline
1295 gyerek ez rengeteg és ők valószínűleg soha nem fognak előkerülni :'( nagyon sajnálom a családokat akikkel ilyen történt elképzelni sem tudom milyen lehet
2013. május 25. 20:44 #45
dettus7
dettus7
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.13.
Hozzászólás: 1996
Csatolások: 18
Azonosító: 131164
Offline offline
1295 gyermek....ez elég sok...:/ jaj istenem
2013. május 25. 20:48 #46
Blackbird03
Blackbird03
 
StátuszIf you read, you will know that I have not written anything here.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.24.
Hozzászólás: 752
Csatolások: 284
Azonosító: 161100
Offline offline
Úgy gondolom, hogy ez egy nagyon szép gesztus.
Bár véleményem szerint nem nagy az esélye annak, hogy hosszú idő után bármelyiküket is megtalálják, de azt mondják, hogy a remény hal meg utoljára, úgyhogy ez a próbálkozás is egy újabb reménysugár lehet a családtagoknak.
Sajnos vannak olyan dolgok ebben a világban, amik szomorúak: gondolom, hogy nem azért rabolnak el egy gyereket, hogy poénból megszivassák a szülőket/ismerősöket, hanem megvan az oka. Szervkereskedelem, prostitúció, és még sorolhatnám a negatív tényeket.
Kívánom, hogy hogy ha nem is 100%-osan, de sikeresnek bizonyuljon ez a projekt. Ha már pár embert megtalálnak, az is pozitívum. smileeee.gif
2013. május 25. 21:07 #47
Nina 10
Nina 10
posh tea drinker
 
StátuszChaos is what killed the dinosaurs, darling.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.09.
Hozzászólás: 5961
Csatolások: 2199
Azonosító: 191214
Offline offline
1295 gyermek ... ez iszonyat...
2013. május 25. 21:14 #48
Törpemókus
Törpemókus
Tʜᴇ Bᴀʟᴛɪᴄᴘᴜғғ Bᴏʏs
 
Státusz"Strong people don't put others down - they lift them up."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.07.04.
Hozzászólás: 3398
Csatolások: 158
Azonosító: 179420
Offline offline
Ez annyira aranyos és szívmelengető dolog. Sajnálom szegény gyerekeket, de örülök azoknak, akiket megtaláltak. Remélem még többen előkerülnek.
2013. május 25. 21:19 #49
LeahRyan
LeahRyan
Sverige♥
 
StátuszA világ csakugyan nem dől össze semmitől.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.01.
Hozzászólás: 2318
Csatolások: 601
Azonosító: 142308
Offline offline
Ez szép gesztus. Nagyon sajnálom hogy nem tudtam kimenni. Remélem minél több ember megkerül. Iszonyat ez a dolog, kisgyerekeket elrabolnak...
2013. május 25. 21:19 #50
- törölt felhasználó -    
Idézet (Charlotte Benning @ 2013.05.25. 10:57)
Inkább meg kéne előzni, hogy a gyerekek eltűnjenek. Amerikában sok városban létezik az ilyen Pajtás Program, ami arról szól, hogy a közelben lakó gyerekek hazakísérik egymást, és figyelnek egymásra. Valamint meg kéne tanítani a gyerekeknek, hogy idegeneknek nem nyitunk ajtót (ha egyedül vagyunk otthon), nem beszélünk idegenekkel, nem szállunk be idegen autóba, akármilyen kedves is az illető néni/bácsi. Ezek alapvető dolgok, de sok gyereket pont így rabolnak el, mert a gyerekek még igen könnyen befolyásolhatók.

Nálam mindig mondják a szüleim,hogy ne nyissak ajtót idegeneknek.Még alsós voltam mikor egyedül voltam,a nagymamám és a nénikém jöttek hozzánk és én nem engedtem be őket,mert mondták,hogy "ne engedjek be idegent a lakásba" és én nem engedtem be senkit.Én se szállok be idegen kocsijába,jó néha beszállok a szomszéd kocsijába,de ritka az ilyen
1 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning
2013. május 25. 22:22 #51
PinkPoison
PinkPoison
† hentai tensai shoujo †
 
StátuszNéha
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 2582
Csatolások: 19
Azonosító: 176526
Offline offline
Borzasztó, hogy ilyen sok gyerek eltűnt sad.gif
2013. május 25. 23:15 #52
Binky
Binky
visszatérő vendég
 
Státusznem használom már
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.21.
Hozzászólás: 319
Csatolások: 0
Azonosító: 184134
Offline offline
Egyrészt örülök, mert ez egy nagyon szép gesztus az emberektől.
Másrészt viszont mérges vagyok, hogy mennyi eltűnt gyerek van :c
2013. május 25. 23:44 #53
Lizania
Lizania
lied
 
Státusz"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.11.07.
Hozzászólás: 3171
Csatolások: 1228
Azonosító: 163471
Offline offline
Ez akkora nagy hülyeség, hogy csak na. Gratulálok annak aki kitalálta. Mi értelme annak, hogy később majd felakadjanak a lámpások mindenhova (pl ág) és kallódjanak a világban? Szennyezni a környezetet, hát köszi. És ebben még az én városom is benne volt, fenomenális omg.gif Remélem a jégeső miatt lefújták...Hozzáteszem nem sajnálom ezeket a gyerekeket, mert ha olyan hülyék voltak a szüleik, hogy nem tettek semmit azért, hogy a gyerek ne bízzon meg idegenekben, akkor meg is érdemlik. Majd talán a következőnél jobban vigyáznak.
2013. május 26. 01:07 #54
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Lizania @ 2013.05.25. 23:44)
Ez akkora nagy hülyeség, hogy csak na. Gratulálok annak aki kitalálta. Mi értelme annak, hogy később majd felakadjanak a lámpások mindenhova (pl ág) és kallódjanak a világban? Szennyezni a környezetet, hát köszi. És ebben még az én városom is benne volt, fenomenális omg.gif Remélem a jégeső miatt lefújták...Hozzáteszem nem sajnálom ezeket a gyerekeket, mert ha olyan hülyék voltak a szüleik, hogy nem tettek semmit azért, hogy a gyerek ne bízzon meg idegenekben, akkor meg is érdemlik. Majd talán a következőnél jobban vigyáznak.

Talán puffogás helyett örülni kéne annak, hogy a pénzt végre valami értelmes dologra költik. Annyira utálom az ilyen nó-empátia féle megnyilvánulásokat, hisz, ha csak szidni tudsz orrba-szájba, akkor inkább meg se szólalj, komolyan! blink.gif Én személy szerint tojnék rá, hogy most felengedtek x mennyiségű ilyen cuccot, ha az én eltűnt gyermekemre is emlékeznének. Nem ettől a megmozdulástól fog tönkre menni a mi kis szülőbolygónk. blink.gif Inkább tegyük össze a két kezünket, hogy végre az ember- és szervkereskedelemre ilyen szinten felhívják a figyelmet, pláne, hogy az áldozatok gyermekek. Egy gyerekért pedig még vagy százszor több ilyet felengednék, ha tudom, hogy megmenthetem vele ezzel az életét. Azért gondolkozzunk már mielőtt firkálunk is! Bár gondolom te is úgy pottyantál ki édesanyukád méhéből, hogy mindent a kisujjadból rázol ki... 110.gif

Szerk.: Ja, a hozzászólásod utolsó mondatához meg csupán ennyit fűznék: Bölcs maradtál volna, ha csöndben maradtál volna. Azért kíváncsi vagyok, hogy mit csinálnál, ha egyszerre öt férfi fogna le, és tuszkolnának be egy kocsiba - csak úgy hangosan gondolkodva... blink.gif
3 felhasználónak tetszik: Jolie_77, MadHatter, ViviOsztCshőő
2013. május 26. 06:03 #55
- törölt felhasználó -    
Idézet (wrestlingfan @ 2013.05.25. 12:08)
Anyagiokok miatt szüleimmel élek, általában nem szoktam kinyítni az ajtót senkinek, egyszer lusta vagyok, másszor előzetes időpont kérés nélkűl a fogorvos sem fogadja a betegeit. 
Mindig mondom a bevállt dumát: Szüleim azt mondták, hogy idegeneknek ne nyissak ajtót. 
Persze, mondták, úgy tíz évvel ezelött.


Nálunk kaputelefon van. Én is szüleimmel élek anyagi okok miatt, de ha valaki felcsönget, megkérdem ki az, kit keres, és milyen ügyben. A postás, vagy ismerős, esetleg rokon persze más.
2013. május 26. 06:07 #56
- törölt felhasználó -    
Idézet (Lizania @ 2013.05.25. 23:44)
Ez akkora nagy hülyeség, hogy csak na. Gratulálok annak aki kitalálta. Mi értelme annak, hogy később majd felakadjanak a lámpások mindenhova (pl ág) és kallódjanak a világban? Szennyezni a környezetet, hát köszi. És ebben még az én városom is benne volt, fenomenális omg.gif Remélem a jégeső miatt lefújták...Hozzáteszem nem sajnálom ezeket a gyerekeket, mert ha olyan hülyék voltak a szüleik, hogy nem tettek semmit azért, hogy a gyerek ne bízzon meg idegenekben, akkor meg is érdemlik. Majd talán a következőnél jobban vigyáznak.


Gratulálok az értelmes hozzászólásodhoz. Komolyan, ha a te gyereked tűnne el, az is mindegy lenne? Gondolkodj, mielőtt írsz!
2 felhasználónak tetszik: MadHatter, ViviOsztCshőő
2013. május 26. 08:18 #57
hörike
hörike
Winter *--*
 
StátuszI <3 Adam Lambert, Matisyahu, Jedward, Taylor Lautner, Seth MacFarlane
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.07.
Hozzászólás: 3581
Csatolások: 30
Azonosító: 146816
Offline offline
Nagyon sajnálom azokat a gyerekeket és a szüleiket is. sad.gif
2013. május 26. 08:20 #58
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Lizania @ 2013.05.25. 23:44)
Ez akkora nagy hülyeség, hogy csak na. Gratulálok annak aki kitalálta. Mi értelme annak, hogy később majd felakadjanak a lámpások mindenhova (pl ág) és kallódjanak a világban? Szennyezni a környezetet, hát köszi. És ebben még az én városom is benne volt, fenomenális omg.gif Remélem a jégeső miatt lefújták...Hozzáteszem nem sajnálom ezeket a gyerekeket, mert ha olyan hülyék voltak a szüleik, hogy nem tettek semmit azért, hogy a gyerek ne bízzon meg idegenekben, akkor meg is érdemlik. Majd talán a következőnél jobban vigyáznak.


Nem lámpásokat, hanem lufikat engednek szabadon, amik - ahogyan Beyla is írta - nem annyira szennyezik a földünket, mint a sok eldobott szemét, a kipufógáz és a vizekbe öntött méreg.
Sajnálhatod a gyerekeket, nem mintha ezzel sokat érnének, mert az egyértelmű, hogy sok eltűnés mögött a szülők ostobasága áll, hogy nem tanítják meg a gyerekeiket az élet veszélyeire (másra sem, lásd alapvető udvariasság vagy jó modor), sok esetben viszont senki sem hibás - mert a gyerekeket egyszerűen beemelik a kocsiba és egy pillanat alatt eltűnnek. Hallottam olyan üzletről, amelyen az emberek beléptek a próbafülkébe és onnan tűntek el - így lettek a szervkereskedők áldozatai.
Egy naiv gyerek bizalmába nagyon könnyen be lehet férkőzni, még csak cukor sem kell hozzá, elég csak a figyelem és a kedves szó. (Filmajánlat: The Pledge - pillanatnyilag ez jutott az eszembe, amelyben kislányokra vadászik egy gyilkos).
Egy szó, mint száz: erre az akcióra igenis szükség van, fel kell rázni a sok tompa embert, aki csak önmagára figyel, fel kell hívni a figyelmet erre a problémára és a megelőzésre, és nem ujjal mutogatni.
Igen, a felelőtlen szülők büntetést érdemelnének - de nem a gyerekük eltűnését.
4 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning, Beyla, MadHatter, ViviOsztCshőő
2013. május 26. 08:55 #59
rózika0319
rózika0319
 
StátuszMost nekem tetszik a bemutatkozásom és ez a fontos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 744
Csatolások: 0
Azonosító: 186416
Offline offline
lizani írta:
Ez akkora nagy hülyeség, hogy csak na. Gratulálok annak aki kitalálta. Mi értelme annak, hogy később majd felakadjanak a lámpások mindenhova (pl ág) és kallódjanak a világban? Szennyezni a környezetet, hát köszi. És ebben még az én városom is benne volt, fenomenális Remélem a jégeső miatt lefújták...Hozzáteszem nem sajnálom ezeket a gyerekeket, mert ha olyan hülyék voltak a szüleik, hogy nem tettek semmit azért, hogy a gyerek ne bízzon meg idegenekben, akkor meg is érdemlik. Majd talán a következőnél jobban vigyáznak.

Neked sincsen eszed!!Először gondolkodj aztán írj!!Remélem ha jégeső a te fejedre koppint egy jó nagyot!Milyen érzés lenne ha bármely rokonod eltűnne?Szerintem igen is szép ilyet rendezni!!Amúgy hozzá teszem ez csak a te véleményed!És ha nem vetted volna észre az eltűnt gyermekek eltűnését meg kell előzni!Nehogy eloforduljon nagyon sokszor!!
3 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning, Beyla, ViviOsztCshőő
2013. május 26. 09:32 #60
vercsi
vercsi
visszatérő vendég
 
Státusz"A halál a legnagyobb kaland kezdete" /Peter Pan/
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.12.
Hozzászólás: 438
Csatolások: 3
Azonosító: 183258
Offline offline
szegény gyerekek ez szép megemlékezés! szegények.
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Hien Hien 105.