Starity

Megfelelően táplálkozol a szépséged érdekében?

2 oldal 1 2
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!
2014. április 12. 09:18 #21
viki1995
viki1995
 
StátuszHa valakit meg akarsz jó erősen pofozni,tedd meg nyugodtan és mondd azt hogy pók
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.12.
Hozzászólás: 1966
Csatolások: 0
Azonosító: 191436
Offline offline
10-16 pont: Szépséged szempontjából helyesen étkezel! biggrin.gif
2014. április 14. 11:54 #22
- törölt felhasználó -    
10-16 pont: Szépséged szempontjából helyesen étkezel! laugh.gif
Mondjuk ez inkább mostanában jellemző rám, régen nagyon keveset ittam, és általában az is csak valami cukros-szénsavas üdítő volt...
2014. április 18. 09:28 #23
AvrilFanxxx
AvrilFanxxx
 
Státusz
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.20.
Hozzászólás: 2659
Csatolások: 136
Azonosító: 212105
Offline offline
10-16 pont:Szépséged szempontjából helyesen étkezel! smileeee.gif
2014. június 20. 11:43 #24
- törölt felhasználó -    
Idézet (viki1995 @ 2014.04.12. 09:18)
10-16 pont: Szépséged szempontjából helyesen étkezel!  biggrin.gif


Ugyanez jött ki nekem is.
2014. június 24. 14:33 #25
- törölt felhasználó -    
17-23 pont: Nem árt egy kis odafigyelés!

A helyes táplálkozás a szép és egészséges bőr, haj és köröm alapja. Ez nemcsak a rendszeres étkezést és vízfogyasztást jelenti, hanem a megfelelő mennyiségű vitamin- és ásványianyag-bevitelt is. Bár igyekszel minden nap három-öt alkalommal enni, nem mindig sikerül erre odafigyelned, pedig az anyagcsere szempontjából ez fontos lenne. Mindig legyen nálad egy üveg víz, és próbálj meg óránként 2-3 decilitert inni belőle. Ez segít majd, hogy a méreganyagok távozzanak szervezetedből, és hogy bőröd hidratált legyen.

Nagyon jó, ha étrend-kiegészítőkkel pótolod a napi ásványianyag- és vitaminbevitelt, de ez nem azt jelenti, hogy így elegendő kevesebb gyümölcsöt és nyers zöldséget fogyasztanod. Ha szereted a húst, akkor is figyelj oda, hogy ne minden nap egyél, ez ugyanis nagyban hozzájárul a szervezet elsavasodásához. A savas kémhatástól a hajszálerek rugalmatlanok lesznek, a bőr tápanyag- és oxigénellátása romlik, ami ráncosodáshoz vezet. Fogyassz minél több lúgosító zöldséget és gyümölcsöt, melyekben bőségesen található A-, C-, B- és E-vitamin. Ezek felelnek ugyanis a ragyogó és erős hajért, körömért, az egészséges és feszes bőrért.

A tejtermékekben rengeteg kalcium, cink és B-vitamin található, segítenek a pattanások, ráncok kialakulásának megelőzésében. A kalcium emellett a fogaid épsége miatt is fontos. Ha nem szereted a tejet, egyél több sajtot, joghurtot vagy tojást. Fogyassz gyakrabban omega-3 zsírsavban gazdag halakat, ez az anyag ugyanis táplálja és hidratálja bőröd. Mérsékeld az olajban sült zöldségek fogyasztását, egyél több nyers salátát vagy párolt zöldséget, és ne csak köretként! Ha a cukrot, az édességeket nem is tudod kellő mértékben csökkenteni, arra legalább ügyelj, hogy ne nassolj, és ott helyettesítsd ezeket, ahol csak tudod, mézzel vagy barna cukorral.

Tipp: Készíts reggelire vagy vacsorára antioxidáns-koktélt! Keverj össze 3 deciliter vizet egy marék áfonyával, egy banánnal és egy marék friss spenótlevéllel. Adhatsz hozzá egy fél teáskanál mézet!
2014. június 24. 14:48 #26
- törölt felhasználó -    
17-23 pont: Nem árt egy kis odafigyelés!
2014. június 25. 16:32 #27
- törölt felhasználó -    
10-16 pont: Szépséged szempontjából helyesen étkezel!
2014. július 25. 12:16 #28
- törölt felhasználó -    
Az én eredményem:
10-16 pont: Szépséged szempontjából helyesen étkezel!
A szépség egyfelől adottság, másfelől a szép bőrt, hajat és körmöket jelenti. A rendszeres egészséges étkezés, a megfelelő folyadékbevitel és a nyers zöldségekben, gyümölcsökben rejlő vitaminok és ásványi anyagok gondoskodnak a hidratált, egészséges fényű bőrről, az élettel teli hajról, erős körmökről. Te mindezekből igyekszel megfelelő mennyiségben fogyasztani.
Tisztában vagy azzal is, hogy kizárólag az ételekből nehéz a napi vitaminadaghoz hozzájutni, így gondoskodsz az étrend-kiegészítőkről. A dohányzás, alkohol öregítik a bőrt, de ez téged nem fenyeget. A fehérje szükséges a keratin beépítéséhez, ez az erős, hidratált haj és köröm titka. Ha nem is vagy nagy húsevő, tudod, miből juthatsz fehérjéhez. Rengeteg proteindús zöldség létezik, így a bab, brokkoli, karfiol, padlizsán, kelbimbó. Az aminosavak a fehérjék építőkövei, melyek rengeteg zöldségben jelen vannak, ha sokfélét fogyasztasz, például a sötétzöld színűekből, elegendő aminosavhoz juthatsz.
A zöldségekben és gyümölcsökben ezek mellett sok más, a szépség szempontjából fontos vitamin is megtalálható. A B-vitamintól ragyogó lesz hajad, az olajos halakban fellelhető a hidratáltsághoz elengedhetetlen omega-3 zsírsav, a cink és kalcium hatásosak a pattanások ellen, illetve segítenek a csontok, fogak egészségének megőrzésében. A C- és E-vitamin szükséges a bőr megfelelő mennyiségű kollagéntermeléséhez, melytől rugalmas lesz, és a ráncok kialakulásának megelőzésében is ezek a vitaminok játszanak nagyon fontos szerepet.
Akár az ételekből, akár az étrend-kiegészítőkből jutsz hozzá mindezekhez, az biztos, hogy tisztában vagy azzal, miből mennyire van szükséged, így nem kell tartanod az idő előtti öregedéstől, illetve bőr-, haj-, körömbetegségektől. Ha mégis problémád van bármelyikkel, igyekezz a külső ápolásra is odafigyelni, és kérd ki szakember segítségét.
Tipp: Készíts egészségturmixot! Keverj össze ásványvizet vagy gyümölcslevet natúr joghurttal, tegyél bele banánt, citromot és birsalmát! Nagyon jót tesz majd a hajadnak, bőrödnek és körmeidnek is, jéggel és mentalevéllel pedig igazi nyári hűsítő.
Tölts ki te is a tesztet és tudj meg, hogy helyesen étkezel- e a szépséged érdekében, és amint megkaptad a végeredményt tájékozódhatsz róla, hogy hogyan tehetnéd ezt még helyesebbé.[/quote]
2014. július 25. 16:24 #29
Dzseni123
Dzseni123
 
StátuszTe meg én...♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.26.
Hozzászólás: 523
Csatolások: 64
Azonosító: 212499
Offline offline
17-23 pont: Nem árt egy kis odafigyelés!
Igaz biggrin.gif de a magasságomhoz képest elég jól tartom magam
Anyáék büszkék lehetnek biggrin.gif xdd
2014. július 25. 19:12 #30
- törölt felhasználó -    
17-23 pont: Nem árt egy kis odafigyelés! (sejtettem, hogy ez lesz a végeredmény, mert mostanában nem viszem túlzásba az evést, és sajnos vitaminokat is anya tömi belém)
2014. július 25. 19:20 #31
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
Szépségem szempontjából helyesen étkezem!!! hurrá! ekkora hülyeséget, valaki hisz ezekben a tesztekben...
2014. augusztus 19. 17:31 #32
- törölt felhasználó -    
Nem árt egy kis odafigyelés. Ez jött ki. De mindegy, én így jól érzem magam, és ez a lényeg. laugh.gif
2014. augusztus 21. 23:12 #33
Katerina S.
Katerina S.
visszatérő vendég
 
StátuszMinden "már nem érdekel" mögött van egy kis érzelem
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.02.
Hozzászólás: 168
Csatolások: 1
Azonosító: 228625
Offline offline
17-23 pont: Nem árt egy kis odafigyelés!
Sokat karcsúsodtam az elmúlt évekhez képest, egyre jobban érzem magam, úgy hogy különösebben nem érdekel, tisztában voltam vele, hogy nem igazán figyelek oda. smileeee.gif
2014. augusztus 22. 00:06 #34
- törölt felhasználó -    
Nagyjából,két dologban nem
2014. szeptember 07. 08:55 #35
Titanyla
Titanyla
dreamer
 
Státuszdo all things with love ♡
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.31.
Hozzászólás: 1542
Csatolások: 26
Azonosító: 232551
Offline offline
Éppen ma határoztam el, hogy fogyókúrába kezdek és egészségesebben fogok táplálkozni. Elkerülöm az édességeket és a gyorsétteremi ételeket, helyettük gyümölcsöt és natúr csirkemellfilét eszek:)
2014. szeptember 26. 16:32 #36
Ariana000
Ariana000
 
StátuszAz ember néha szomorú, néha nem.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.24.
Hozzászólás: 666
Csatolások: 6
Azonosító: 228178
Offline offline
10-16 pont. biggrin.gif Én ezzel elégedett is vagyok. laugh.gif
2014. szeptember 29. 15:08 #37
- törölt felhasználó -    
10-16 pont. (nem rövid)
2 oldal 1 2
Lezárt téma, már nem lehet hozzászólni Nem indíthatsz új témát!