Starity

Nagy port kavart a modern István, a király

11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. augusztus 22. 17:44 #61
selena gomez 1
selena gomez 1
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.05.
Hozzászólás: 467
Csatolások: 0
Azonosító: 130627
Offline offline
nekem egyáltalán nem tetszett, a színész gárda se volt nagy szám szóval... hát persze a liberális rendező...
2013. augusztus 22. 17:48 #62
- törölt felhasználó -    
Én néztem,és még a TBK-nál is rosszabb volt!
1 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning
2013. augusztus 22. 17:49 #63
olívia005
olívia005
 
StátuszStay TRUE! Stay YOU! ♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.13.
Hozzászólás: 1390
Csatolások: 215
Azonosító: 155353
Offline offline
Nekem nagyon tetszett! smileeee.gif Érdekes volt..
2013. augusztus 22. 17:58 #64
- törölt felhasználó -    
Én bealudtam rajta, szóval nem láttam xD
2013. augusztus 22. 18:02 #65
- törölt felhasználó -    
Én nem láttam, ami azt illeti. rolleyes.gif
2013. augusztus 22. 18:04 #66
- törölt felhasználó -    
Az eredeti sokkal jobb. Ennél nem tudtam,hogy sírjak, vagy inkább nevessek.
1 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning
2013. augusztus 22. 18:11 #67
- törölt felhasználó -    
Én láttam, és életem legnagyobb hülyesége volt, hogy megnéztem! Így elb*szni egy darabot... Hát Gratulálok!
1 felhasználónak tetszik: Charlotte Benning
2013. augusztus 22. 18:13 #68
Zuri
Zuri
új tag
 
Státuszhold a lámpám.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.14.
Hozzászólás: 30
Csatolások: 0
Azonosító: 209306
Offline offline
"Annyira vagyok homofób, mint ahogy robika magyarfób. Mert köztudottan az!"

Köztudattan? Kik tudják? Te honnan tudod? Gondolom minden este együtt szoktatok iszogatni, elmerengtek a világ dolgairől (szidja neked a magyarokat), füledbe suttogja féltve őrzött titkait. Nem ismered, mint ember, nem is ismerheted, akkor sem, ha az összes interjút elolvastad/láttad tőle. A művészetét ismerheted. Maximum. Nagy ostoboságra és beszűkült gondolkodásmódra vall ilyen következtetéseket levonni róla, csak mert nem tetszik neked, nem érted azt, amit mondani próbál.

Amúgy pont az ilyen emberek miatt készítette el a darabot, amilyen te is vagy.
Az a gond, hogy 100 véleményből nem 97 negatív, hanem 100 magyarból 97 tudatlan és vak.

És itt nem a történelem a lényeg, hiszen a történelem is egy szubjektív dolog, több szemszögből lehet nézni. Úgy is meg lehetett volna csinálni a darabot, hogy Koppány a tragikus sorsú kis hős, míg István a nárcisztikus, hataloméhes gonosz. Egy hatalmi harc volt, egyik fél sem volt rosszabb a másiknál, csak mind a kettőnek ugyanaz volt az érdeke: uralkodni akart. István került ki a helyzetből győztesen, mert neki volt szerencséje. Ennyi, ezt kéne felfogni. Ez a darab nem a történelemről szól, ahogy az eredeti sem. Hanem egy hatalmi harcról.
3 felhasználónak tetszik: dreamscometrue, janet7, Jolie_77
2013. augusztus 22. 18:21 #69
strawberryy
strawberryy
 
StátuszParis is not a city, it's a world
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.30.
Hozzászólás: 945
Csatolások: 1
Azonosító: 201136
Offline offline
Én láttam, sajnos az eredetit még nem, de elég fura volt ami azt illeti. Alföldi túlmodernizálta.
2013. augusztus 22. 18:28 #70
klaudia0320
klaudia0320
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.08.
Hozzászólás: 435
Csatolások: 0
Azonosító: 191197
Offline offline
Nekem tetszett.Szerintem jobb az eredetinél.wink.gif
2013. augusztus 22. 18:32 #71
Adul
Adul
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.27.
Hozzászólás: 541
Csatolások: 1
Azonosító: 178786
Offline offline
Én nem láttam az eredetit de tuti megnézem majd wink.gif
2013. augusztus 22. 18:38 #72
- törölt felhasználó -    
A klasszikus musical megszégyenítése is durva megerőszakolása ez az izé. Egyáltalán hogy volt mersze bárkinek is hozzányúlni ahhoz a musicalhez, ami úgy tökéletes, ahogy van?! Kit érdekel, hogy 200 ember van a színpadon?! Legyen ott öt, de azok tudjanak énekelni és színészkedni is! Én csak belenéztem, de öt percet bírtam belőle. Borzalmas! Senkinek nem ajánlom. furesz.gif grrr.gif box2.gif
1 felhasználónak tetszik: Lindsay019
2013. augusztus 22. 18:40 #73
- törölt felhasználó -    
Idézet (dll89 @ 2013.08.22. 17:42)
Akkor nem vesztettem sokat, hogy nem néztem meg... Amint megtudtam, hogy mondern feldolgozás, már húzódzkodtam, hát még amikor megláttam, hogy ez undorító, utolsó, patkány börtöntöltelék Stohl játszik benne, akinek szabadlábon se kéne lennie, nemhogy a színpadon meg a tv-be mutogassa magát. De most komolyan. Ki volt kíváncsi erre, el nem tudom képzelni...


Stohl az Alföldi nagy haverja, naná, hogy benne volt. Mondjuk Alföldi se egy nagy durranás, ami a rendezést illeti. Megérdemlik egymást. Itt nagyrészt a haverokból, meg a valakiknek a valakijeikből állt az egész stáb.
2013. augusztus 22. 18:41 #74
imolaaaa
imolaaaa
új tag
 
Státusz"But who is A?"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.19.
Hozzászólás: 88
Csatolások: 0
Azonosító: 186283
Offline offline
nekem se tetszett annyira, elég modern volt és elég furcsa :/
2013. augusztus 22. 18:48 #75
- törölt felhasználó -    
Még jó, hogy nem néztem bele. Az eredetit láttam, az nem is rossz, de ez a modern változat a leírtak alapján elég sz*r lehetett.
2013. augusztus 22. 18:48 #76
xFlora
xFlora
új tag
 
Státusz-
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.02.
Hozzászólás: 29
Csatolások: 0
Azonosító: 205095
Offline offline
Nekem egyáltalán nem tetszett. Kicsit úgy éreztem mintha meggyalázták volna a régi István a királyt. Modern volt de szerintem egy ilyen régi időben játszódó darabot nem lehet visszahozni élvezhetően a mostani időkbe.
2013. augusztus 22. 18:54 #77
bokrosregi2003
bokrosregi2003
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.21.
Hozzászólás: 10
Csatolások: 0
Azonosító: 210000
Offline offline
Alföldit bírom de ez nem volt olyan jó.A statiszták utcai ruhában táncikáltak,szétverték a fehér lovat és ami benne volt mű vér azt magukra kenték.Koppány (sthol andrás egész jó volt,udvaros dorottya is nem volt roszz
2013. augusztus 22. 18:57 #78
- törölt felhasználó -    
Én láttam az eredetit is és megnéztem ezt is. Sajnálom, de szerintem össze sem hasonlítható a kettő. Nekem nem Alföldivel van bajom, mert ő számomra egy roppant szimpatikus ember és nem is a rendezés az, ami nem tetszett. Inkább a szereposztással volt problémám. És most nem arra gondolok, hogy Stohl Andrásnak börtönben a helye, egyszerűen csak nem való egy ilyen darabba. Megjegyzem, szerintem. Nekem is negatív véleményem van erről az egészről és ettől egyáltalán nem érzem magam tudatlannak vagy vaknak. Egyszerűen csak nem tetszett annyira, mint az eredeti és kész. Ezek a színészek nem tudták visszaadni azt, amit anno Varga Miklós vagy éppen Vikidál Gyula és még sorolhatnám. Nem kellett volna ennyire erőltetni ezt az egészet, leadhatták volna az eredetit is, annak jobban örültem volna.
2013. augusztus 22. 19:08 #79
- törölt felhasználó -    
Idézet (dreamscometrue @ 2013.08.22. 17:32)
Jajj, hagyjuk már, az eredeti darab is a politikáról szólt, némi társadalomkritikával meghintve, akkor ezzel mégis mi a probléma? Az igaz, hogy sokkal egyértelműbben adja az emberek tudtára Alföldi, hogy "unom a politikát", de könyörgöm, már az eredeti előadásban is benne volt a dal, akkor is ugyanez volt a jelentése. 
A modernizálással sincs semmi baj, mondom ezt úgy, hogy nagy rajongója vagyok a darabnak. Így is csak még egyértelműbbé tették a dolgokat. Az egyetlen dolog, amiről valóban érhet némi kritika, az a színészek énekesi tehetsége, de azt hiszem, pont nem erre akarták helyezni a hangsúlyt, emiatt nem is volt annyira zavaró, talán csak egy-két esetben. Tompos Kátya előtt viszont le a kalappal, fantasztikusan csinált mindent.
Alföldi magánéletét pedig tessék békén hagyni, mert semmi köze sincs az egészhez annak, hogy meleg-e vagy sem. Itt is megint a magyar társadalom homofóbiája mutatkozik meg, ami már enyhén szólva is szánalmas. Nincs semmi ésszerű ellenérvük, hát rögtön jönnek azzal, hogy meleg. ÉÉÉÉSS? 
A cikket pedig korrigálni kéne, mert tudtommal Eszenyi Enikő nem szerepel a darabban. Azt hiszem Udvaros Dorottyára gondolhatott a szerzője.

Valóban semmi köze nincs a dologhoz, hogy alföldi meleg-e vagy sem. Annak viszont van köze az egészhez, hogy a magyarság történetéről szóló darabot, eleve egy ilyen politikai nézetekkel rendelkező ember rendezi, akiről köztudott, milyen elvont darabokat rendez. Nem probléma, hogy ilyen hányadékot csinált belőlünk? Nem tetszik a magyarok hozzáállása? Elvagyunk nyomva az Uniótól elkezdve, mindenhol. A Szlovákok, románok magyarokat vernek a szülőhazájukban, mert megszólalnak a saját nyelvükön a boltban. Ezzel nem rohangál senki sem Brüsszelbe, de ha valaki ellátná a baját egy színesfímtolvajnak, akkor már rasszizmusról beszélünk. Szánalom komolyan.
2013. augusztus 22. 19:12 #80
Zuri
Zuri
új tag
 
Státuszhold a lámpám.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.14.
Hozzászólás: 30
Csatolások: 0
Azonosító: 209306
Offline offline
"Nem tetszik a magyarok hozzáállása? Elvagyunk nyomva az Uniótól elkezdve, mindenhol."

Igen? És kitől is kapunk pénzeket az építkezésekhez és az újításokhoz? Csak nem az Uniótól? Aha, és akkor a mi nagy Vezérünk meg szidja őket, naná, hogy szidja, mikor teljhatalmat akar. Az ország magától egy családi házat sem tudna megépíteni, arra nincs pénze. Illetve van. Az ellopott nyugdíjakból. De ebbe inkább ne is menjünk bele.
Mi nyomjuk el saját magunkat, aztán sajnálkozunk.
1 felhasználónak tetszik: Jolie_77
11 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok