Starity

Criss Angel a halállal játszik

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2013. október 27. 19:32 #1
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Új tévésorozatában, a BeLIEve-ben eddig soha nem látott veszélyekkel néz szembe; minden eddiginél kockázatosabb, halállal dacoló mutatványokat kísérel meg.
A teljes cikkhez kattints ide!
2013. október 27. 19:39 #2
Adul
Adul
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.06.27.
Hozzászólás: 541
Csatolások: 1
Azonosító: 178786
Offline offline
Nagyon szeretem Őt, tuti hogy nézni fogom a sorozatot!
2013. október 27. 19:47 #3
Sárababa14
Sárababa14
visszatérő vendég
 
Státusz◕‿◕ ❤ ♫ ♬♪♩♭♪ ☮☺☻
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.04.
Hozzászólás: 430
Csatolások: 0
Azonosító: 172641
Offline offline
jó sorozatnak néz ki! smileeee.gif
2013. október 27. 19:51 #4
Cinti1999
Cinti1999
 
Státusz"Ha minden kívánságod valóra válna,sok álmod pusztulna el." - Marilyn Manson
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.03.06.
Hozzászólás: 751
Csatolások: 0
Azonosító: 197302
Offline offline
Nagyon birom Criss-t,es az,hogy ilyen veszelyes dolgokat csinal meg szimpatikusabba teszi. biggrin.gif
2013. október 27. 19:59 #5
devilrose
devilrose
Her Majesty Imperator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.22.
Hozzászólás: 3094
Csatolások: 0
Azonosító: 123383
Offline offline
Aha, én meg el is hiszem. Minden produkció az illúzióra épül, igazi veszélybe aligha sodorná magát.
2013. október 27. 20:00 #6
mind1neked
mind1neked
A Starity macskásnénije^^
 
StátuszI need weed and speed ;)) :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.22.
Hozzászólás: 5547
Csatolások: 0
Azonosító: 194508
Offline offline
Devilrosenak igazat adok.
2013. október 27. 20:20 #7
MiaSmile
MiaSmile
visszatérő vendég
 
StátuszA halál némán ott táncol mindenki ablakában. - The Originals
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.22.
Hozzászólás: 238
Csatolások: 6
Azonosító: 194528
Offline offline
biztos jó sorozat. smileeee.gif
2013. október 27. 20:27 #8
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet (devilrose @ 2013.10.27. 19:59)
Aha, én meg el is hiszem. Minden produkció az illúzióra épül, igazi veszélybe aligha sodorná magát.


Sajnos nem. Honnan gondolod?
Amúgy én örülnék a legjobban, ha sosem lenne igazi veszélyben. cool.gif
2013. október 27. 20:43 #9
Colorful Life
Colorful Life
új tag
 
Státusz<3 Violetta <3 :) Na, persze meg a 1D.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.22.
Hozzászólás: 89
Csatolások: 0
Azonosító: 212304
Offline offline
azért vigyázzon magára, mert nem akarom, hogy ő is elhunyjon.
2013. október 27. 20:52 #10
devilrose
devilrose
Her Majesty Imperator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.03.22.
Hozzászólás: 3094
Csatolások: 0
Azonosító: 123383
Offline offline
Éowyn: Maga a show címe szolgálja a választ, BeLIEve. A holtesttel való gyalázat pedig undorító. Ellentmond a test élettani folyamatainak, ha szerinted ez működhet, akkor gondolom bármit elhiszel, amit el akarnak veled hitetni. Tudom, hogy van akit az ilyesmi szórakoztat, én azonban szeretek a dolgok mögé látni. Ott pedig a közönség hülyítése rejtőzik. Plusz a pasi húsz kiló sminkkel éri el, hogy 46 évesen harmincnak néz ki. biggrin.gif
2013. október 27. 21:02 #11
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Elolvasni is rémes volt, megnézni nem bírnám.
2013. október 27. 21:21 #12
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet (devilrose @ 2013.10.27. 20:52)
Éowyn: Maga a show címe szolgálja a választ, BeLIEve. A holtesttel való gyalázat pedig undorító. Ellentmond a test élettani folyamatainak, ha szerinted ez működhet, akkor gondolom bármit elhiszel, amit el akarnak veled hitetni. Tudom, hogy van akit az ilyesmi szórakoztat, én azonban szeretek a dolgok mögé látni. Ott pedig a közönség hülyítése rejtőzik. Plusz a pasi húsz kiló sminkkel éri el, hogy 46 évesen harmincnak néz ki. biggrin.gif


Inkább olvasd vissza figyelmesen: beleírtam, hogy természetesen a halottkeltés csak illúzió. wink.gif

Maga a sorozat címe pedig nem újkeletű, erről itt írtam: http://www.elmecsufolo.net/index.php?x=believe
A "beLIEve" szójáték nem friss dolog, mindig is Criss mottója volt. Olyannyira nem friss, hogy magától Houdinitől származik. Amikor 1926 halloweenjekor Houdini a halálos ágyán feküdt, sejtette, hogy halála után sok csaló és sarlatán fogja azt állítani, hogy beszél a szellemével. Ezért megadott egy kódszót a feleségének, Bessnek. Ha tényleg ő üzen a túlvilágról, akkor ez lesz a jel. Tíz évvel a halála után Houdini özvegye felfedte a kódszót, mivel senkinek sem sikerült kitalálnia. A szó a "believe" volt (= hinni/higgy).
Criss azért is szereti ezt a szót, mert keményen küzdött az álmaiért, és hitt bennük - végül valóra váltak, sok nehézség után. Érdekes, a véletlen műve, hogy benne van a "lie" = hazugság szó is, Criss ezt ki is emeli a címben; hiszen ő egy bűvész, aki illúziót kelt különféle trükkök segítségével.

És mielőtt még naiv tinilánynak néznél (nem értem, egyszerre mi volt felém ez a stílus? blink.gif ), nem keveredtem magammal ellentmondásba, mivel Criss nem csak trükközik és illúziót kelt. Amelyik mutatványa valódi, azt ki is hangsúlyozza, mivel büszke rá. (Egója van hozzá.)
A testfelfüggesztések, a saját tűrőképességének próbára tételét igénylő mutatványok sajnos elég veszélyesek voltak. A mai napig rajta vannak a hegek, meg a sérülések nyomai.

Ebben a sorozatban leleplez egy csomó illúziót is, de a cementes szabadulás (láttad-e?), illetve a magasban való séta (nézted-e a felkészülésről szóló részeket?) valódi volt.
A golyó elkapása puszta technikai bravúr, a védőkesztyű ellenére megsérült a keze, belefúródott egy kicsit a lövedék, az epizód végén látható.

A halálasztal a lehulló kardokkal illúzió lesz, a krokodilos szabadulás viszont megintcsak valódi volt.

Mindez nem azt jelenti, hogy ne lenne a szabadulásokhoz B-terv, menekülési útvonal. Mert mindig van. Az emberei nem engedik anélkül, meg a helyszínen lévő biztonságiak sem hálisten. A szabadulási folyamat viszont trükkmentes. Lakatok és zárak ügyes (gyerekkora óta begyakorolt), időben történő kinyitogatása.

A smink meg hogyan keveredik ide? blink.gif 20 évesen ennél durvábban nyomta a rockbandájában. Amúgy meg 44 éves. tongue.gif
1 felhasználónak tetszik: Cinti1999
2013. október 27. 21:21 #13
Vikikee4
Vikikee4
♡Angel-chan♡
 
Státusz„Légy bátor, harcolj, amiben hiszel és váltsd valóra az álmaidat!” - Jared Leto
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.27.
Hozzászólás: 1203
Csatolások: 0
Azonosító: 200960
Offline offline
Ő legalább be meri vállalni a veszélyt! Én nem bírom nézni a műsorát, mert félek, hogy meghal, de egyszerűen őt kerüli a halál! Remélem még sokáig köztünk lesz!
2013. október 27. 21:27 #14
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet (Vikikee4 @ 2013.10.27. 21:21)
Ő legalább be meri vállalni a veszélyt! Én nem bírom nézni a műsorát, mert félek, hogy meghal, de egyszerűen őt kerüli a halál! Remélem még sokáig köztünk lesz!


Szerencsére nem élő az adás, nagyrészt most nyáron forgatták.
December 17-én az évadzáró viszont élő egyenes adás lesz. smileeee.gif
2013. október 27. 21:33 #15
Lucyan
Lucyan
Limited Edition
 
StátuszMindig minden jól végződik, mert ha valami rossz, akkor még nincs vége...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.28.
Hozzászólás: 1300
Csatolások: 44
Azonosító: 202701
Offline offline
Igazából velem is ez a probléma, csak velem kevésbé extrémen. A lényeg az, hogy én is adrenalinfüggő vagyok, és ő is az. Ez azt jelenti, hogy szeretek a halál közelében lenni, kockáztatni. Imádom azt az érzést, ami a történés után van. Azt a "majdnem meghaltam, de mégis élek" érzést. Meg persze felülmúlhatatlan az, amikor ejtőernyővel kilépek a repülőgép ajtaján, éstudom, nincs visszaút. Megtörtént, felülírhatatlan. De hihetetlen. Egyesek, akik még az árnyékuktól is megilyednek, meg sem mernék gondolni az ilyen ugrást. De hihetetlen az is, amit előtte érzek. Szóval ez az adrenalin függőség, és szerintem nagyon jó dolog, csak az a baj vele, hogy ez is csak játék a tűzzel.
2013. október 27. 21:44 #16
IamPrincess
IamPrincess
Beautiful rose in the dark.
 
Státusz夢 ☂
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.26.
Hozzászólás: 1918
Csatolások: 0
Azonosító: 176523
Offline offline
Nagyon megéri kockáztatni egy ilyen kis műsor miatt kockáztatni TÖBBSZÖR az életét... Hát teljes mértékben...
2013. október 27. 21:44 #17
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet (Lucyan @ 2013.10.27. 21:33)
Igazából velem is ez a probléma, csak velem kevésbé extrémen. A lényeg az, hogy én is adrenalinfüggő vagyok, és ő is az. Ez azt jelenti, hogy szeretek a halál közelében lenni, kockáztatni. Imádom azt az érzést, ami a történés után van. Azt a "majdnem meghaltam, de mégis élek" érzést. Meg persze felülmúlhatatlan az, amikor ejtőernyővel kilépek a repülőgép ajtaján, éstudom, nincs visszaút. Megtörtént, felülírhatatlan. De hihetetlen. Egyesek, akik még az árnyékuktól is megilyednek, meg sem mernék gondolni az ilyen ugrást. De hihetetlen az is, amit előtte érzek. Szóval ez az adrenalin függőség, és szerintem nagyon jó dolog, csak az a baj vele, hogy ez is csak játék a tűzzel.


Igen, sokszor megkérdezik tőle, hogy normális-e biggrin.gif
Erre azt feleli nagy röhögve, hogy nyughatatlan és állandóan próbálgatja, mennyit bír ki. Az apja halála után megállíthatatlan. Az, hogy jártas a harcművészetekben még súlyosbítja a helyzetet. laugh.gif

De hozzáteszi, hogy példaképe, Houdini példája is a szeme előtt lebeg:

"Az emberekkel kapcsolatba kerülök amikor figyelik, amit csinálok; éppen olyan kapcsolatba, mint amilyet Houdini idézett elő. Amikor Houdini fejjel lefelé lógott kényszerzubbonyba kötözve, és az emberek látták, ahogyan kiszabadul, az már nem Houdiniről szólt. Hanem arról az üzenetről, amit Houdini küldött; vagyis: hogy ha ki lehet szabadulni egy kényszerzubbonyból, akkor ki lehet törni a szegénységből is, lehet javítani az életen. És az emberek ezt az üzenetet teljes egészében befogadták. Látni akarták győzedelmeskedni az esélytelent és utána ők is győzedelmeskedni akartak. Szóval, művészként az a legnagyobb dicséret, amit kapok, ha odajön egy rajongóm és azt mondja: 'Tudod, láttalak négy húskampóról lógni, és tudod, ráébresztett arra, hogy szembe tudok nézni a félelmemmel. Teljesebben tudom élni az életem. Képes vagyok repülőre ülni. Be tudok menni egy liftbe, még lehetek orvos - még nincs túl késő.'"

Az elme-test-lélek összhangjáról, és a koncentrációról ide összegyűjtöttem néhány dolgot.

Itt meg írtam a félelem legyőzéséről.
2013. október 27. 21:47 #18
foolishdoll
foolishdoll
 
StátuszCelebvadászat,ready to go!! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.05.30.
Hozzászólás: 694
Csatolások: 0
Azonosító: 128436
Offline offline
Nemrég ismertem meg durva a pali :OOO
2013. október 27. 22:15 #19
Eszti0305
Eszti0305
szjger.♥
 
StátuszKORN
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.28.
Hozzászólás: 1040
Csatolások: 3
Azonosító: 201010
Offline offline
Hű,ő aztán tényleg nem fél a haláltól...
2013. október 27. 22:30 #20
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2013.10.27. 21:02)
Elolvasni is rémes volt, megnézni nem bírnám.


Meg kell, hogy mondjam én is inkább az utcai csínytevéseit, meg a mókás trükkjeit szeretem jobban. A villámgyors kezéről már ne is beszéljünk. laugh.gif
Aztán jönnek a látványos illúziók.
A szabadulásoktól, meg a kiatökösgyerek mutatványoktól égnek áll a hajam. Persze, amikor túlvan rajtuk, már örülök a sikerének. smileeee.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok