Starity

Morrissey: „A húsevés egyenlő a pedofíliával”

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 05. 20:01 #61
yakarinagyi
yakarinagyi
új tag
 
StátuszSomewhere in the middle of nowhere
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.24.
Hozzászólás: 30
Csatolások: 0
Azonosító: 210270
Offline offline
"Ha olyan embernek mutatnak be, aki élőlényeket eszik, akkor odébbsétálok."
Már bocsánat, de a növények nem élőlények?
Nem azért mondom, hogy belekössek, nagy túlzással még igaza is van. És ha mindenkivel kiabálna, aki megemlíti, hogy húst eszik/evett, akkor mással sem telnének napjai, csak hogy ezekkel az emberekkel kiabál.
Livern egyetértek!
2014. január 05. 20:33 #62
- törölt felhasználó -    
Ezek szerint csak fényevőkkel barátkozik. biggrin.gif
Vegetáriánus vagyok egyébként, de egyszerűen gyűlölöm, amikor a vegák és a húsevők megpróbálják meggyőzni egymást a saját igazukról. Legyen már bennünk annyi kölcsönös tisztelet, hogy nem turkálunk mások tányérján.
2014. január 05. 20:39 #63
fdboris
fdboris
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.24.
Hozzászólás: 653
Csatolások: 79
Azonosító: 204384
Offline offline
100%-ban egyet értek Livern-nel
2014. január 05. 20:41 #64
Celine Caledon
Celine Caledon
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.18.
Hozzászólás: 104
Csatolások: 1
Azonosító: 215507
Offline offline
"pedofíliával"
Mi köze van ennek ehhez?
2014. január 05. 20:48 #65
Celine Caledon
Celine Caledon
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.18.
Hozzászólás: 104
Csatolások: 1
Azonosító: 215507
Offline offline
Idézet (yakarinagyi @ 2014.01.05. 20:01)
"Ha olyan embernek mutatnak be, aki élőlényeket eszik, akkor odébbsétálok."
Már bocsánat, de a növények nem élőlények?
Nem azért mondom, hogy belekössek, nagy túlzással még igaza is van. És ha mindenkivel kiabálna, aki megemlíti, hogy húst eszik/evett, akkor mással sem telnének napjai, csak hogy ezekkel az emberekkel kiabál.
Livern egyetértek!


De igazat mondasz,a növények is élőlények,csak annyi a külömbség hogy a növényeket nem igazán eszünk,de a zöldséget maga az ember termeszti,és ők nem élnek csak érednek,és az viszont természetes.
2014. január 05. 21:20 #66
Kalea
Kalea
visszatérő vendég
 
Státusz"Spread your wings, reach for your dreams..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.17.
Hozzászólás: 278
Csatolások: 0
Azonosító: 213604
Offline offline
Teljesen egyetértek!
2014. január 05. 21:27 #67
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Celine Caledon @ 2014.01.05. 20:48)
De igazat mondasz,a növények is élőlények,csak annyi a külömbség hogy a növényeket nem igazán eszünk,de a  zöldséget maga az ember termeszti,és ők nem élnek csak érednek,és az viszont természetes.

Miért, a zöldség nem növény? A tányérunkon található köret általában egy-egy növény termése (pl. paradicsom, tök, paprika stb.) vagy éppen gumója (sárgarépa, retek, burgonya stb.). Szóval kapásból butaságot írtál. Az meg plusz egy dolog, hogy a növényeknek is van anyagcseréjük, ugyanis a zöld színtestek és a napfény segítségével hozza létre fotoszintézis által a szőlőcukrot. Én sem voltam sose jó botanikából, de azt azért laikusan is meg tudom állapítani, hogy a növények is élnek attól, hogy nem tudnak helyet változtatni és hangokat kiadni. Ha nem locsolod elpusztulnak, ha túl locsolod, szintén elpusztulnak, van anyagcseréjük és olykor tápanyagban gazdag talajt is vásárolunk nekik. A trágyázást meg pont azért alkalmazzák, hogy a növények minél egészségesebbek legyenek.
2014. január 05. 21:32 #68
Celine Caledon
Celine Caledon
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.11.18.
Hozzászólás: 104
Csatolások: 1
Azonosító: 215507
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.01.05. 21:27)
Miért, a zöldség nem növény? A tányérunkon található köret általában egy-egy növény termése (pl. paradicsom, tök, paprika stb.) vagy éppen gumója (sárgarépa, retek, burgonya stb.). Szóval kapásból butaságot írtál. Az meg plusz egy dolog, hogy a növényeknek is van anyagcseréjük, ugyanis a zöld színtestek és a napfény segítségével hozza létre fotoszintézis által a szőlőcukrot. Én sem voltam sose jó botanikából, de azt azért laikusan is meg tudom állapítani, hogy a növények is élnek attól, hogy nem tudnak helyet változtatni és hangokat kiadni. Ha nem locsolod elpusztulnak, ha túl locsolod, szintén elpusztulnak, van anyagcseréjük és olykor tápanyagban gazdag talajt is vásárolunk nekik. A trágyázást meg pont azért alkalmazzák, hogy a növények minél egészségesebbek legyenek.

Igen ezekkel tisztában vagyok,de ha nem eszed meg az almát,akkor elrohad,de igy van minden zöldségnél is,vagyis nem bűn ha megesszük.
2014. január 05. 21:45 #69
- törölt felhasználó -    
Engem ez őszintén nem tud meghatni biggrin.gif Tőlem aztán ott szaladgálhat előttem a disznó, akkor is tudnék belőle enni 2 órával később rohog.gif Ezek a beteges hasonlatok meg laugh.gif Elképesztő ez a pasi, orvost neki...
Amúgy én teljesen meg értem azt is ha valaki nem eszik húst, akármi is az oka, de ne akarja már rám tukmálni az igazát ohmy.gif ! Azt nem szeretem!
2014. január 06. 18:04 #70
i love Nature
i love Nature
visszatérő vendég
 
StátuszAz állatok védtelenek az emberrel szemben
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 313
Csatolások: 0
Azonosító: 203875
Offline offline
Sztem jó hogy ez a véleménye.Nekünk embereknek nincs jogunk a többi Földön lakó élőlényt sem bántani sem megölni sem rosszul bánni vele.Az emberek azért esznek húst,mert ízlik nekik,nem azért mert fehérjedús vagy ilyenek.Vagy nem?Az összes olyan fehérje amely a húsban van megtalálható a környezetben is..De nem akarok senkivel sem veszekedni szóval ez csak egy vélemény..De az jó hogy vannak olyan emberek akik ennyire védik az állatokat smileeee.gif
2014. január 06. 18:35 #71
Ninaa.
Ninaa.
♛ smuldersholic
 
StátuszBarbie is a b*tch, she is just a witch...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.25.
Hozzászólás: 1120
Csatolások: 117
Azonosító: 144054
Offline offline
i love nature, szerinted miért esszük, ha nem azért, mert fehérjedús és egészséges- amellett, hogy persze nagyon ízletesen elkészíthető, és rengeteg tápanyag található benne? Én megértem, hogy Te is állatvédő vagy, de javaslom, előbb kérdezz meg egy táplálkozási szakértőt, mielőtt ilyet állítasz.
Az, hogy szerinted jól vélekedik a dologról- komolyan jó az, ha olyat mond, hogy valaki dugja a saját gyermekét a mikróba?
2014. január 06. 20:53 #72
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (i love Nature @ 2014.01.06. 18:04)
Sztem jó hogy ez a véleménye.Nekünk embereknek nincs jogunk a többi Földön lakó élőlényt sem bántani sem megölni sem rosszul bánni vele.Az emberek azért esznek húst,mert ízlik nekik,nem azért mert fehérjedús vagy ilyenek.Vagy nem?Az összes olyan fehérje amely a húsban van megtalálható a környezetben is..De nem akarok senkivel sem veszekedni szóval ez csak egy vélemény..De az jó hogy vannak olyan emberek akik ennyire védik az állatokat smileeee.gif

Tényleg, és miben? Komolyan érdekel. unsure.gif Én tanultam táplálkozástant, és az esszenciális aminosavak 99%-a kizárólag csak a húsban található meg, míg az a maradék 1% százalék az a kis incifinci aminosav, amiből nagyon talán hozzá tudsz jutni szójából. Nem hiába nevezzük a húsban található aminosavakat állati fehérjéknek - nevéből adódóan állatokban található meg. Én elhiszem, hogy 12-13 évesen nem vagy járatos az ilyen témában, de akkor miért nem nézel utána? Annyira nem értem. unsure.gif És fel kell világosítsalak, de az ember azért eszik húst, mert mindenevő és a normális ember tisztában van azzal, hogy szervezete ellenálló működéséhez szüksége van azokra az anyagokra, amelyek a húsban találhatók meg. Az már csak plusz dolog, hogy mellette finoman el lehet készíteni, és az ember örömét leli egy nagy adag húsos vacsiban.
2 felhasználónak tetszik: Ninaa., MadHatter
2014. január 07. 17:21 #73
i love Nature
i love Nature
visszatérő vendég
 
StátuszAz állatok védtelenek az emberrel szemben
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 313
Csatolások: 0
Azonosító: 203875
Offline offline
Beyla utána néztem..lehet hogy vannak olyan tápanyagok amik csak a húsban találhatók meg de akkor sincs joga az embereknek ahhoz,hogy állatok millióit öljék meg naponta,azért hogy valaki húst ehessen.Nem azt mondom hogy nincs igazad,mert itt vagy több olyan van akinek igaza van vagy pedig senkinek(ebben a témában).Amúgy meg több oldalon is ezt olvastam..Amúgy meg a véleményem nem csak arra vonatkozik hogy ki mennyi húst eszik,hanem arra is hogy rengeteg ember nem jól bánik az állatokkal..Amúgy megmondtam hogy valaki a véleményembe bele fog kötni..De mindegy..Neked más a véleményed ennyi..És olvasd el megint a kommentem és látni fogod hogy a 2. mondatot hogy kezdtem,na az a lényeg..
2014. január 07. 17:53 #74
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (i love Nature @ 2014.01.07. 17:21)
Beyla utána néztem..lehet hogy vannak olyan tápanyagok amik csak a húsban találhatók meg de akkor sincs joga az embereknek ahhoz,hogy állatok millióit öljék meg naponta,azért hogy valaki húst ehessen.Nem azt mondom hogy nincs igazad,mert itt vagy több olyan van akinek igaza van vagy pedig senkinek(ebben a témában).Amúgy meg több oldalon is ezt olvastam..Amúgy meg a véleményem nem csak arra vonatkozik hogy ki mennyi húst eszik,hanem arra is hogy rengeteg ember nem jól bánik az állatokkal..Amúgy megmondtam  hogy valaki a véleményembe bele fog kötni..De mindegy..Neked más a véleményed ennyi..És olvasd el megint a kommentem és látni fogod hogy a 2. mondatot hogy kezdtem,na az a lényeg..

Félreértés ne essék, én nem akarlak téged megtéríteni, de én úgy vagyok vele, hogy az egészségemért mindent megpróbálok megtenni. Talán ezt csak az értheti meg teljesen, aki hozzám hasonlóan szintén a betegek táborát erősíti, és napról napra gyógyszereken él a gyógyulás reményében. A tápláléklánc attól olyan, amilyen, hogy az erősebbik megeszi a gyengébbiket. Úgy, ahogyan a gepárd is megeszi a gazellát, és a cápa is elfogyaszt téged vacsira, ha véletlenül összefuttok. Oszt' a cápát sem fogja érdekelni, hogy meg akarod mászni a Mount everestet és Teréz anyu utódja akarsz lenni. Az bűn, ha az ember megöli a másikat pusztán kapzsiságból, féltékenységből, élvezetből vagy valami más okból kifolyólag. Ahhoz tényleg nincs senkinek sem joga, hogy más humanoid felett ítélkezzen és Istent játsszon. Az emberölést nem azért követi el többségében a gyilkos, mert túl akar élni. Míg ezzel szemben az állatok azért kerülnek az asztalra, hogy egészséges életet élhessünk - ergó, hogy egészséges magzat foganhasson meg. Képzeld el, hogy milyen beteg azaz embrió, amelyik nem jut hozzá a megfelelő tápanyaghoz, mert a kismama olyan beszűkült gondolkodású, mint te magad! Elfogadott tény, hogy csecsemőkortól, egészen kamasz korig rengeteg fehérjét kell bevinnünk (főleg állatit) a megfelelő fejlődéshez. Szerinted a csecsemőket miért táplálják anyatejjel? Azért, mert a növekedéséhez és a fejlődéséhez szükségesek azok a fehérjék, amik mindezek mellett megadják a baba elsődleges immunitását. Többször leírták előttem, hogy az embernek nem hiába olyan a foga amilyen, és nem hiába van úgy megkreálva az emésztőrendszere, hogy a hús is emészthetővé váljon.

Az állatokat két csoportra lehet osztani: házi kedvencek és haszon állatok. Valószínűleg a kutyámat vagy a macskámat nem fogom megsütni és krumplival tálalni vacsorára. A haszon állat nevében is benne van, hogy azért termesztjük őket, hogy megegyük. Jóhogy nem azt mondod már, hogy menjenek az emberek vadászni és gyűjtögetni! Persze, aztán mindenkinek a saját dolga, hogy hogyan bánik az állatokkal, de nekem aztán nincs bűntudatom azért, mert ettem karácsonykor abból a csirkéből, amit a nagymamám nevelt fel és etetett rendesen. Én is szeretem az állatokat, és ellenzem, hogy a bundájukért vagy a bőrükért vadásszuk őket, de az már enyhén túlzás, amikor előadjátok, hogy jajj, szegény csirke mit érezhetett, amikor levágták. Semmit. Nem is volt tudatában annak, hogy egyáltalán élt. Evett, tojt és aludt. Ez volt a napi programja, ami egy totálisan primitív életforma a vegetációjával egyetemben.

Vicces, hogy múltkor tök egészségesnek és elfogadhatónak találtátok egy csecsemő megerőszakolását (mondván úgyis elfelejti), de azt erőteljesen ellenzitek, hogy az ember azt egye, amit kell. Szerintem meg az egy csöppet nem normális, aki nem képes abból a csirkéből vagy sertésből enni, amit megvásárolt a hentesnél, de jelzem, ez nekem is a saját véleményem.
2 felhasználónak tetszik: Ninaa., MadHatter
2014. január 07. 18:25 #75
MadHatter
MadHatter
funkycrime
 
Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.26.
Hozzászólás: 7353
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Offline offline
Idézet (i love Nature @ 2014.01.07. 17:21)
Beyla utána néztem..lehet hogy vannak olyan tápanyagok amik csak a húsban találhatók meg de akkor sincs joga az embereknek ahhoz,hogy állatok millióit öljék meg naponta,azért hogy valaki húst ehessen(...)

Ne keverd már a dolgokat. Van, amikor azért ölnek le állatokat, mert egyesek szerint szépen mutatnak trófeaként a szobában, vagy mert táskaként is jó, sőt pénztárcaként sem lenne rossz, esetleg értéktelen tárgyakat készítenek az agyarakból, csontokból, stb. - ez az, amikor értelmetlen okok miatt pusztítják ki az állatokat, ez az, amit nagyon utálok. A ruházkodás megint más, például a hunok is állati bőrből készítették a lábbelijüket, öltözeteiket. És az is egy másik téma, amikor azért nevelnek, majd vágnak le állatokat, hogy legyen mit enni azoknak, akik éppen nem vegetáriánusok. Az állatok rohamos csökkenése (én azt vontam le, hogy erre akarsz kilyukadni) nem annak tudható be, hogy az ember egy mindenevő lény és megeszi a húsát, hanem az orvvadászoknak, akik nem túl következetesen leölnek állatokat, mert a pénzt látják bennük. Például a kutya, cica, hörcsi, házimókus, teknős az házikedvenc, viszont a tehén, bárány, csirke, liba és a többiek a megélhetést jelentik az embernek több ezer éve. Lehet, sőt tudom, hogy nagyon érzéketlennek és szívetlennek tűnök, pedig nem vagyok az.
2 felhasználónak tetszik: Pöttömke, Beyla
2014. január 07. 21:10 #76
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.01.07. 17:53)
szegény csirke mit érezhetett, amikor levágták. Semmit. Nem is volt tudatában annak, hogy egyáltalán élt. Evett, tojt és aludt.


Színtiszta ostobaság. Tény, hogy egy csirke nem ül le kanasztázni vacsora után és nem ment ki embereket a lángoló házból, de nagyon is tudatában van annak, hogy él. Ahogyan a tehén és a malac, és a többi "haszonállat" is.
1 felhasználónak tetszik: janet7
2014. január 08. 18:03 #77
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2014.01.07. 21:10)
Színtiszta ostobaság. Tény, hogy egy csirke nem ül le kanasztázni vacsora után és nem ment ki embereket a lángoló házból, de nagyon is tudatában van annak, hogy él. Ahogyan a tehén és a malac, és a többi "haszonállat" is.

És ezt honnan tudod? Én meg ezt tartom színtiszta ostobaságnak. Köztudott tény, hogy minél nagyobb az agy felülete, annál intelligensebb az adott élőlény. Mivel a szárnyasok agyának mérete igen csak csekély, valószínűleg a paraszimpatikus idegrendszer mellett az ösztönök működnek - táplálkozás (evés, ivás), alvás igény és a szaporodás. Nagyon talán tudnak gondolkodni és valamilyen szinten kommunikálni egymással, de nincsen "myself"-je, hogy a párom szavaival éljek. De ennyi erővel nekem van myselfem és mégis széttép egy oroszlán, ha éhes. Szóval szerintem azaz érv sem állja meg a helyét, hogy érez az a haszonállat. Nekem, ez a véleményem, attól még másnak lehet más.
2 felhasználónak tetszik: Pöttömke, MadHatter
2014. január 16. 17:33 #78
i love Nature
i love Nature
visszatérő vendég
 
StátuszAz állatok védtelenek az emberrel szemben
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 313
Csatolások: 0
Azonosító: 203875
Offline offline
Beyla
Szted attól h egy tehén nem mondja azt h ez fáj,attól még nem érezhet fájdalmat?Érzi mi vár rá.
2014. január 16. 20:06 #79
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (i love Nature @ 2014.01.16. 17:33)
Beyla 
Szted attól h egy tehén nem mondja azt h ez fáj,attól még nem érezhet fájdalmat?Érzi mi vár rá.

Ennyi erővel a virág is érez fájdalmat, ha letéped. De, mint mondtam nekem ez a saját véleményem, és nem akarom senkire sem ráerőszakolni. Nektek simán lehet más álláspontotok, de a hozzászólásodra újabban az oroszlánt vagy a cápát tudom felhozni. Neked is ugyanúgy fáj, ha valamelyik megesz ebédre. Amúgy a haszonállatokat árammal sokkolják levágás előtt, ami nekünk megint csak nem a legegészségesebb, de állítólag humánusabb. A halakat sem sajnálja senki, amikor filézés előtt jól fejbe vágják, hogy ne érezzen semmit sem. Szerintem ezen ezer évig is el lehetne vitatkozni, mert nektek más az álláspontotok, mint nekem.
1 felhasználónak tetszik: Pöttömke
2014. január 17. 19:50 #80
i love Nature
i love Nature
visszatérő vendég
 
StátuszAz állatok védtelenek az emberrel szemben
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 313
Csatolások: 0
Azonosító: 203875
Offline offline
Beyla ez is csak saját vélemény. Ami szted egy haszonállat,sztem egy ártatlan állat,aki nem szólhat bele abba,h megölik e vagy nem.Am meg nem szoktam letépni a virágot. smileeee.gif
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Morrissey Morrissey 9756.