Starity

Sztárok, akik a vegetáriánus élet mellett döntöttek

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 20. 17:14 #81
Sarah96
Sarah96
 
StátuszCélozz magasra és üss övön alul.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.05.
Hozzászólás: 937
Csatolások: 0
Azonosító: 189178
Offline offline
Vannak még jó páran a sztárok közül,akik szintén vegák...
2014. január 20. 17:26 #82
- törölt felhasználó -    
Sztem én nem bírnék vega lenni. smileeee.gif
2014. január 20. 17:29 #83
SweetDancer
SweetDancer
 
StátuszI don't care about my makeup, I am a motherfuck*ng princess. BVB ARMY!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.25.
Hozzászólás: 705
Csatolások: 8
Azonosító: 200804
Offline offline
Nem hagyhatok ki néhány húst én sem, nem vagyok vega, bár a heti húsmentes napom biztosan megvan többször is
2014. január 20. 17:31 #84
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett.smileeee.gif
2014. január 20. 17:31 #85
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Alison Lerman @ 2014.01.20. 12:09)
Bár megértem, ha a disznóvágás vette el a kedved, szerintem teljesen más kategória a kettő, elég brutálisak és különböző módszerekkel végeznek a jószágokkal. Ami sokszor már nem is legális. :/

Általában először fejbe ütik a disznót és utána nyakon szúrják, de ezt sokszor a böllér (talán így hívják) csinálja. Én speciel mindig akkor mentem a mamámhoz disznóvágásra, amikor a disznó már nem élt. Sőt, az én szüleim nem is engedték, hogy ott legyek az ölésnél. Szóval az megint csak elgondolkodtató, hogy milyen szülő az olyan, aki végig nézeti a gyerekével egy állat haláltusáját.
2014. január 20. 17:34 #86
- törölt felhasználó -    
Egy évig voltam vegetáriánus, egyébként azt nem sokan tudját, hogy a VEGA és a VEGETÁRIÁNUS teljesen MÁS! Sokan a VEGA szót használják, mert olyan szlengesen hangzik, de nem ez a lényege ennek a szónak hanem a VEGA azt jelenti, hogy valaki SE húst SE más ÁLLATTÓL származó terméket nem fogyaszt (pl.: tejtermékek stb.). A vegetáriánus meg az a aki CSAK húst nem eszik wink.gif
2014. január 20. 18:10 #87
Pöttömke
Pöttömke
Miss Brightside
 
StátuszCause' I'm miss brightside...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.05.
Hozzászólás: 5011
Csatolások: 14884
Azonosító: 161655
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.01.20. 17:31)
Általában először fejbe ütik a disznót és utána nyakon szúrják, de ezt sokszor a böllér (talán így hívják) csinálja. Én speciel mindig akkor mentem a mamámhoz disznóvágásra, amikor a disznó már nem élt. Sőt, az én szüleim nem is engedték, hogy ott legyek az ölésnél. Szóval az megint csak elgondolkodtató, hogy milyen szülő az olyan, aki végig nézeti a gyerekével egy állat haláltusáját.


Most már ennél sokkal "humánusabban" kell(ene) megölni a malackát. Sokkolni szokták már a legtöbb esetben. Legalább nem szenved szegény.
2014. január 20. 18:14 #88
bohóc9
bohóc9
wor(k)shipper
 
Státuszbohoc9 még nem állította be a státuszát :P
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.23.
Hozzászólás: 1330
Csatolások: 0
Azonosító: 200672
Offline offline
a hús nagyon fotos az egészséges élethez. lehet pótolni, de azért jobb, ha eszel. én biztos sosem leszek vegetáriánus, mert mindenféle husit imádok:$ biggrin.gif
2014. január 20. 18:15 #89
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Pöttömke @ 2014.01.20. 18:10)
Most már ennél sokkal "humánusabban" kell(ene) megölni a malackát. Sokkolni szokták már a legtöbb esetben. Legalább nem szenved szegény.

Öt évvel ezelőtt volt a családomban utoljára disznóvágás és akkor a böllér még úgy csinálta, ahogyan leírtam az előző hozzászólásomban. Persze, valószínűleg nagyüzemekben a vágóhidakon sokkolják az állatokat, mert állítólag humánusabb - én ezen vitatkoznék azért, mert b*szott meg már áram és nem volt kellemes - , de vidéken egy házi disznóvágásnál szerintem megmaradtak a hagyományos módszereknél. A mamám is úgy vágja le a kacsáit meg a csirkéit még a mai napig, hogy nem sokkolja őket az ég világon semmivel sem, csak szimplán fejbe vágja, majd átvágja a nyakát.
2014. január 20. 18:21 #90
timi5
timi5
 
StátuszHamilton harmadszorra is világbajnok!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.13.
Hozzászólás: 2703
Csatolások: 81
Azonosító: 211719
Offline offline
szerintem a hús kell a fejlődő szervezetnek,bár nem kell kötelezően minden nap enni
én szeretem a húst és állítom,h jobban hízol a sült krumplitól,mint a két szelet csirkétől
imádom a cikkben sorra vett sztárokat,nem is tudtam,h vegák
zendaya kimaradt,pedig ő köztudottan,ahogy a sorozatbeki karaktere rocky is vegetáriánus
2014. január 20. 18:25 #91
- törölt felhasználó -    
Én tisztelem őket hogy ilyen nagy akarat erőjük van mert egyszer én is kipróbáltam de csak 7 napig ment és hagytam a rántott hús csábitásának:DD
2014. január 20. 18:42 #92
Butterflyyy
Butterflyyy
visszatérő vendég
 
StátuszDirectioner Forever
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.22.
Hozzászólás: 439
Csatolások: 0
Azonosító: 213885
Offline offline
Jó cikk lett.Én nem bírnék vegetáriánus lenni. biggrin.gif
2014. január 20. 18:54 #93
baby95
baby95
visszatérő vendég
 
StátuszDude, I almost had you
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.02.
Hozzászólás: 422
Csatolások: 13
Azonosító: 203027
Offline offline
azta, sokat nem is tudtam biggrin.gifd LOVEfoorEVER velem is ez volt biggrin.gifD
2014. január 20. 18:58 #94
Treasure-E.F.Xx
Treasure-E.F.Xx
visszatérő vendég
 
Státusz" A Genius ,Billionaire , Playboy , Philanthropist "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.18.
Hozzászólás: 476
Csatolások: 0
Azonosító: 206525
Offline offline
ez durva! nekem ez nem menne.. ://
2014. január 20. 19:24 #95
Benita
Benita
 
StátuszBe Happy :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.21.
Hozzászólás: 545
Csatolások: 0
Azonosító: 186373
Offline offline
én is ezt fogom jövőre smileeee.gif biggrin.gif
2014. január 20. 20:03 #96
Eszti0305
Eszti0305
szjger.♥
 
StátuszKORN
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.28.
Hozzászólás: 1040
Csatolások: 3
Azonosító: 201010
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2014.01.20. 18:15)
Öt évvel ezelőtt volt a családomban utoljára disznóvágás és akkor a böllér még úgy csinálta, ahogyan leírtam az előző hozzászólásomban. Persze, valószínűleg nagyüzemekben a vágóhidakon sokkolják az állatokat, mert állítólag humánusabb - én ezen vitatkoznék azért, mert b*szott meg már áram és nem volt kellemes - , de vidéken egy házi disznóvágásnál szerintem megmaradtak a hagyományos módszereknél. A mamám is úgy vágja le a kacsáit meg a csirkéit még a mai napig, hogy nem sokkolja őket az ég világon semmivel sem, csak szimplán fejbe vágja, majd átvágja a nyakát.

Hát falusi lévén,nálunk minden éves a disznóvágás, és legutóbb tényleg ezzel a módszerrel jártak el,és elvileg így nem érez semmi fájdalmat.Szerintem azért ez, mert azért egy megtermett malacot nem egyszerű fejbe kólintani, és minél hamarabb sokkolják,annál kevesebbet szenved, mert nem kellemes neki az sem, amikor kergetik, húzzák-vonják stb. Így a szenvedése is kevesebb ideig tart,és még annyi fájdalmat sem érez,legalábbis nekem ezt mondták smileeee.gif Én személyesen nem láttam még a halott disznót sem, mert annyira sajnálom XD, de az biztos, hogy a munkát így végzik.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. január 20. 20:04 #97
LadyNory15
LadyNory15
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.30.
Hozzászólás: 131
Csatolások: 29
Azonosító: 142061
Offline offline
Idézet (habibi @ 2014.01.19. 21:26)
A normális ember mindent eszik. 
Több tudós, orvos is megmondta, hogy mindent kell enni csak mértékkel. Nem értem azokat az embereket, akik nem esznek húst - érdekel, a történelem során a nagy vacsoráknál, az asztal a húsoktól roskadozott, és valahogy az emberek egészségesek és fittek voltak. 
A 21. század hülye majmolása ez. Attól, hogy egy vegetáriánus egészségesnek érzi magát attól, hogy nem eszik húst, az nem jelenti azt, hogy egészséges is. 
Olyan hülye indokkal pedig nekem ne jöjjön valaki, hogy azért nem eszik húst, mert szereti az állatokat, annak a Bibliából idéznék:"Isten megteremtette az állatot, hogy az embert segítse." - ne tartsunk már ott, hogy nem eszek csirkét, mert szegény rövidebb ideig fog élni...

Ha jól értelemezem, véleményed szerint az az ember aki nem eszik húst nem normális, őrült, pszichopata vagy mi? wink.gif Én vegetáriánus vagyok két éve és igen, egészségesnek érzem magam, mert sokkal több olyan ételt ettem, mint mielőtt lemondtam a húsról. Szíve joga minden embernek megválasztani, hogy milyen életmódot választ. És hidd el, vannak akik tanyákon, esetleg falukban nőttek fel és jobban kötődnek ezekhez az állatokhoz. Mellesleg a tojás, tej és sajt honnan lenne, ha megenném a származásuk forrását?.. smileeee.gif Nem ítélem el a hús evőket, ez csak a véleményem wink.gif
2014. január 20. 20:13 #98
- törölt felhasználó -    
Ez durva ohmy.gif én nem tudnék ellenállni a hús "csábításának" ezért hatalmas resspect nekik heart.gif
2014. január 20. 20:33 #99
Psyché
Psyché
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.08.
Hozzászólás: 930
Csatolások: 1
Azonosító: 203409
Offline offline
@LadyNory15:
Vicces, hogy kapásból kiforgatjátok az ember szavait.
Tudod, van egy olyan poén a neten, hogy te nem eszed meg a tojás, a tej és a sajt forrását - viszont azt, amit ők esznek igen, ergo, eleszed előlük a kaját -> ugyanott vagyunk. (remélem érted, hova akartam kilyukadni).

Valahogy érdekesnek találom, hogy a történelem során a királyi vacsorákon egy jól megrakott asztal televolt szép, sült szárnyasokkal, de egy parasztházban pedig a szalonna volt a népszerű. Érdekes, az elődjeink is teljesen egészségesen művelték a földeket, erősebbek is voltak. Megismétlem: attól, hogy te egészségesnek érzed magad, nem jelenti azt, hogy az is vagy. Bődületes hülyeség azt mondani, hogy a vegetáriánus étrend egészséges. A csokiról is tudjuk, hogy sok mértékben káros, de kis mértékben mindenkinek jólesik, nem igaz? Nem arról van szó, hogy mindenki húsimádó legyen, szimplán arról, hogy azaz egészséges (és az ÉN véleményem szerint a normális, illetve kb ötillió orvosé) ha mindent eszel >mértékkel<.

Az elejéhez visszatérve: relatív, kinek mi a normális. Nem ítélek el senkit sem én - de való igaz, hogy elgondolkodom egy-két ember agyán, vajon ki van e mind a négy kereke, akik vegetáriánus, vagy bármilyen másfajta hipi-szupi életmódot választanak, pontosan az előbb leírtak miatt. Ti engem nem tartotok, normálisnak, én titeket. Ennyi.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Beyla
2014. január 20. 20:45 #100
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (LadyNory15 @ 2014.01.20. 20:04)
Ha jól értelemezem, véleményed szerint az az ember aki nem eszik húst nem normális, őrült, pszichopata vagy mi? wink.gif  Én vegetáriánus vagyok két éve és igen, egészségesnek érzem magam, mert sokkal több olyan ételt ettem, mint mielőtt lemondtam a húsról. Szíve joga minden embernek megválasztani, hogy milyen életmódot választ. És hidd el, vannak akik tanyákon, esetleg falukban nőttek fel és jobban kötődnek ezekhez az állatokhoz. Mellesleg a tojás, tej és sajt honnan lenne, ha megenném a származásuk forrását?.. smileeee.gif  Nem ítélem el a hús evőket, ez csak a véleményem  wink.gif

Én speciel nem tartom teljesen épelméjűnek azt az egyént, aki - már ezerszer le lett írva ebben a topikban is - megvonja magától azokat a fehérjéket, amik az állatok húsában találhatók meg és szükségesek a fejlődéshez, illetve a növekedéshez, valamint az egészséges erős immunrendszerhez. Amitől majdnem lefordultam a székről - és ne vedd sértésnek -, de nem gondolod, hogy attól rágósak a húsok általában, hogy idős korban küldik vágóhídra az állatot? Én minap közöltem anyummal, hogy vigye vissza a rágós disznó tarját és dugja fel az illető hátsójába. Olyan rágós volt, hogy az már minősíthetetlen kategória. Általában akkor vágják le a disznókat és a marhákat is egyaránt, amikor matuzsálemiek. Úgyhogy, ha fogyasztanál is húst, akkor is lenne ötven ezer sajt, túró, tejföl, tej, tejszín stb. a Tesco polcain. Egyedül a csirkéket tenyésztik túl és fújják fel szteroidokkal, ami valóban nem éppen egészséges ránk nézve. Attól, hogy egészségesnek érzed magadat, még közel sem vagy az. Sokszor a még nem ismert tumoros kórkép miatt egyébként a tumoros beteg azt hiszi, hogy egészséges, holott a szervezete beteg. Mire jelentkeznek a tünetek, addigra a rák áttétes lesz és meghal az egyén. A túlzott zöldség fogyasztás meg nem laktat, nem táplál és még az emésztőrendszert is tönkre vágja az immunrendszerrel együtt. Mondom, ez nekem is csak a saját véleményem, de azért akadt bőven butaság a hozzászólásodban, amin mosolyogtam.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Eszti0305
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!