Starity

Sztárok, akik a vegetáriánus élet mellett döntöttek

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 20. 20:55 #101
- törölt felhasználó -    
Nem lennék vegetáriánus személy szerint, mert imádom a húst, ráadásul a szervezetnek szüksége van azokra a dolgokra (laikusan, de értelmesen megfogalmazva laugh.gif ), amik benne találhatóak. Bár egyedül disznóhúst és csirkehúst eszem... idióta felfogás, tudom, de például azt a csirkét, amit itthon vágunk le (a húsáért, és a tojásáért tartjuk, bár anyáékat mindig megpróbálom rávenni, hogy ne vágjunk csirkét...), nem eszem meg... Sokszor látom el őket én, és valahogy nincs gusztusom megenni azt, ami tegnap még az udvarban rohangált... Pedig a házityúk sokkal egészségesebb, mint a bolti, mert itthon tényleg azt eszed meg, amit adsz neki enni. Az egyetlen hús, amit soha nem ennék meg, inkább éhen halok, az a ló. Bár régen az őseink azt is megették, és ugyanúgy vadásztak rá, amíg nem jöttek rá, hogy a hátán ülve sokkal nagyobb területeket tudnak bejárni, mint gyalog.
De alapvetően szeretem a húst, és bár sajnálom az állatokat, ők végül is ezért vannak tartva. Ez a természet rendje, az erősebb megeszi a gyengébbet, és a Földön perpillanat az ember a legerősebb, tehát ő áll a csúcson. De én sosem fogok emiatt tartani állatot, sőt, az itthoni csirkéink nagy részét is igyekszem megmenteni. Főleg azt, amelyik majdnem meghalt, mert fájlalta a lábát, és ha nem adok neki külön enni, ma már nem is élne. Nem azért kúráltam ki, hogy levágjuk. laugh.gif
Szóval az, hogy valaki egészségesebb, mert csak zöldségeket eszik, óriási hülyeség, mert bármivel próbálod helyettesíteni a húst, nem lesz ugyanaz a végeredmény.
2 felhasználónak tetszik: Eszti0305, Beyla
2014. január 20. 20:55 #102
- törölt felhasználó -    
Csak megjegyzem, hogy Nina nem vegetáriánus!! Kipróbálta, de 4 hónapnál tovább nem bírta. Azt mondta, hogy marhaburgert akar enni, nem pedig szójaburgert.
2014. január 20. 20:57 #103
- törölt felhasználó -    
Egyébként én a vegák mellet állok, csak az a bajom, mint Ninának, nem bírtam ki. De tisztelem őket!
2014. január 20. 21:07 #104
Evelin1D
Evelin1D
ღ Forever Young ღ
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.03.
Hozzászólás: 1428
Csatolások: 7
Azonosító: 211179
Offline offline
én is gondolkoztam már rajta
2014. január 20. 21:48 #105
Eszti0305
Eszti0305
szjger.♥
 
StátuszKORN
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.28.
Hozzászólás: 1040
Csatolások: 3
Azonosító: 201010
Offline offline
Számomra mondjuk az sem világos,hogy hogy lehet szimplán zöldségekkel,meg mondjuk tejtermékekkel jóllakni. rolleyes.gif Én, amikor még jártam táncra, hát be is ájultam volna, ha csak zöldségeket eszegettem volna előtte, annyira nem lett volna semmi energiám. Persze, a hús túlzott fogyasztása sem ajánlott, mert megterheli az emésztőrendszert, és fáradtságot, vagy legalábbis bágyadtságot eredményez.Épp ezért kéne az,amit előttem már százan leírtak, hogy húsból is, zöldségből is, gyümölcsből is mértékkel fogyasztani, ezt bármilyen szakértő vagy dietetikus is meg fogja neked mondani...
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. január 20. 22:22 #106
- törölt felhasználó -    
Csak ámulok-bámulok az emberi természeteken! Nem hinném, hogy az a legésszerűbb viselkedés, hogy neki ugrotok annak akinek más a véleménye! (Kinek nem inge, ne vegye magára) A kommentek visszaolvasása után (mindent volt itt ám Bibliától kezdve,....) konkrét nevető görcsöt kaptam néhány emberen:D viszont, a lényeg: mindenki maga dönti el mit, mikor eszik! Szive joga minden embernek kiválasztania a táplálékát! Ha egy vegetáriánus, esetleg vegán (ne keverjük a kettőt, nem ugyanazz) embernek valaki disznó ölésről, álítólagos orvosi tényekről kezd el magyarázni az attól még nem fog egyik percről a másikra életmódot váltosztatni egy névtelen, ismeretlen tanácsára. A hús imádóból meg nem lesz vegeteriánus.... Pont. Nem hiszem, hogy orvosi tényekkel kénne lövöldözni.
Személyes véleményem szerint a cikk egy nagy nulla (nem bántásból írom). Rögtön az első bekezdés hülyeség. A gyors étel nem azonos a hús tartalmú ételekkel! Mert egy dobozz hagymakarika, vagy sültkrumpli százszor több kalóriát tartalmaz mint egy natúr szelet. Rengeteg egészséges étel van ami bizony húst tartalmasz! Ebből azonban nem következik, hogy nem lehet egészséges, kiegyensúlyozott húsmentes életmódot folytatni. Arra viszont vigyázni kell, hogy úgy válogassuk meg étrendünket, hogy pótoljuk a hús elhagyása miatti fehérje hiányt. Ez pedig igazán nem komplikált!
Én soha nem tudnék vegetáriánusként élni (bár még hosszú az élet), de senkinek nincs joga kritizáli azt aki ezt az utat választotta! Kétlem, hogy itt kéne "ki mondja hangosabban az igazát" versenyt tartani!
2014. január 21. 15:40 #107
- törölt felhasználó -    
asztiii!Arianáról és Nináról nem tudtam és nem is gondoltam volna.mondjuk és sosem lennék vegetáriánus mert nem bírnám ki rántott hús nélkül az életet... smileeee.gif
2014. január 21. 19:29 #108
Cat01
Cat01
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.18.
Hozzászólás: 3
Csatolások: 0
Azonosító: 219532
Offline offline
Én egyikőjükről sem tudtam de én tudom milyen érzés én is az vagyok és nagyon jó érzés!!! smileeee.gif
2014. január 21. 20:42 #109
Hailie95
Hailie95
Ani_1D
 
StátuszSome people are blessings in your life, some are lessons.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.21.
Hozzászólás: 7221
Csatolások: 0
Azonosító: 158900
Offline offline
Debbyn kivul mindegyikuk nagyon vekony amugy, de en irigylem oket, mert sokkal egeszsegesebben elnek
2014. január 23. 19:36 #110
- törölt felhasználó -    
Sok más egészséges étel is van a húson kívül. De, ha úgy nézzük, a tengeri állatok fogyasztása is tilos lehetne, hiszen ők is állatok. Néha nekem sem ártana tartanom ilyen napokat-heteket. Az állatokat, a természetet máshogy is lehet védeni, én inkább azokat csinálom.
2014. január 23. 19:37 #111
- törölt felhasználó -    
Nina milyen szakácsos a képen. xd
2014. január 23. 19:41 #112
- törölt felhasználó -    
Hajrá mindedjiknek!! Ha vegetáriánusok akarnak lenni akkor senki ne tartsa őket vissza!! Én szorítok!!
2014. január 23. 19:59 #113
emma1234567890
emma1234567890
 
StátuszKi itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.23.
Hozzászólás: 745
Csatolások: 0
Azonosító: 196652
Offline offline
Én is vega vagyok!smileeee.gif
2014. január 23. 20:10 #114
RusherGirl112
RusherGirl112
visszatérő vendég
 
StátuszAll Around The World,People Want To Be Loved
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.24.
Hozzászólás: 125
Csatolások: 0
Azonosító: 210257
Offline offline
huhh az igen! én nem bírnám ki, most is húst zabok biggrin.gif jól van attól még hogy egészséges nem húst enni
ugyanakkor egészségtelen is mert egy csomó féle vitamin nem jut a szervezetedbe és elgyengülnek a csontjaid. Hopp elestél mész az orvosiba aztán az orvos azt mondja, szilánkosra törtek a csontjaid! ( az uncsi-tesómmal már megtörtént azóta nem vega)
2014. január 23. 21:45 #115
Leah097
Leah097
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.19.
Hozzászólás: 512
Csatolások: 0
Azonosító: 176042
Offline offline
én nem teljesen tudom megérteni azokat, akik azért nem esznek húst, mert sajnálják az állatokat. Persze, mindenkinek szíve joga, hogy mit eszik, de mégis, na... az egy dolog, hogy te nem eszel húst, de ettől a függetlenül az állatokat ugyanúgy lefogják vágni és meg fogják ölni. "Sztrájkolhatsz", küzdhetsz ez ellen, de felesleges. 6 és fél milliárd ember eszik húst, és szerintem jól is teszik, mert olyan tápanyagokat tartalmaz, amire mindenkinek szüksége van. Olyan furcsák nekem ezek a mondatok: "Az évek alatt pedig több kampányban is szerepelt már, ami az egészséges étkezésre hívja fel az emberek figyelmét." . Persze, nem jó a mértéktelen húsfogyasztás sem, mindent mértékkel szabad, de véleményem szerint pont az nem az egészséges, ha valaki nem eszik húst. Szerintem a legtöbb állat azért van, hogy tápanyagként szolgáljon nekünk, embereknek. Nem szeretem, mikor az állatoknak annyi jogot adnak, mint az embereknek, sőt, egyesek még jobban is tisztelik az állatokat. Nem azt mondom, én sem akarom, hogy kínozzák az állatokat, azt senki nem érdemli meg, de az hogy megegyük őket... hát szerintem nem akkora nagy bűn, sőt.
A barátnőm azért vega, mert szimplán nem szereti a hús ízét. Ezt már meg tudom érteni. Persze ahogy már leírtam, mindenki azt eszik, amit akar vagy épp nem akar.
2014. január 23. 23:35 #116
emcsikehh
emcsikehh
1DHATER
 
Státusz1D utáló vagyok, és mindig is az leszek. Fogadd el. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.13.
Hozzászólás: 1549
Csatolások: 1
Azonosító: 158222
Offline offline
Hű, innen pár embert nem ismerek, úgyhogy róluk nem is tudtam, hogy vegák, de akiket ismerek, azokról sem tudtam... biggrin.gif Ariana képe tök cuki :3 Debbynek sok sikert wink.gif
2014. január 23. 23:36 #117
emcsikehh
emcsikehh
1DHATER
 
Státusz1D utáló vagyok, és mindig is az leszek. Fogadd el. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.13.
Hozzászólás: 1549
Csatolások: 1
Azonosító: 158222
Offline offline
Jaa, és tudom, nem id etartozik, de Ariananak mennyire sok, és szép haja van ohmy.gif biggrin.gif
2014. január 24. 07:20 #118
Annapolisz
Annapolisz
visszatérő vendég
 
StátuszLove you Michael! But I won't forget, that you love me more!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.30.
Hozzászólás: 176
Csatolások: 0
Azonosító: 162908
Offline offline
Hú, ez de fura. Nem is tudtam, hogy ennyi vegetáriánus sztár van. Én sem eszek húst, de én azért mert egyszerűen undorodok tőle, és ez már születésem óta tart, anyukám soha sem tudta megetetni velem, de nem is hiányzik, egyáltalán.
2014. január 24. 10:49 #119
G.Maja
G.Maja
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.16.
Hozzászólás: 316
Csatolások: 0
Azonosító: 216924
Offline offline
Ha szeretik az állatokat minek eszik a kajájukat?
2014. január 24. 15:13 #120
NatalieRachel
NatalieRachel
új tag
 
StátuszHappy girls are the prettiest
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.01.
Hozzászólás: 38
Csatolások: 0
Azonosító: 218144
Offline offline
Wow...I can't do this
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!