Starity

Sztárok, akik a vegetáriánus élet mellett döntöttek

10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2014. január 31. 22:38 #161
Bloodrage12
Bloodrage12
izé

StátuszUtálsz? Állj be a sorba.
  Csoport: Tag
Hozzászólás: 1050
Csatolások: 2491
Azonosító: 214009
Húsra szükség van minden szervezetnek, bár tény, hogy nem kéne túlzásban vinni. mellow.gif
2014. február 05. 18:16 #162
- törölt felhasználó -    
hulyeseg
cool.gif _nevet.gif
2014. február 05. 18:22 #163
- törölt felhasználó -    
Kíváncsi leszek, milyen lesz a szervezetük majd 10 év múlva. Nem azért, de ez a vega, meg vegán életmód nem egészséges, inkább nagyon is káros.

Már többen elmondták előttem nagyon okosan és helyesen, hogy az ember MINDENEVŐ! Tehát a HÚSFÉLE IS. ugyanúgy beletartozik az egészséges, változatos étrendbe, mint a gyümölcsök, zöldségek. Ugyanis, a húsban vannak olyan enzimek, fehérjék, vitaminok, amelyek egyetlen egy növényben sem találhatóak meg! Ráadásul a gyomrunk és a fogazatunk is a mindenevőkéhez hasonlóan alakult ki. Nem vagyunk se húsevők, se növényevők, hanem mindenevők vagyunk, mint pl. a vaddisznó, vagy egyes majomfajták (pl. a csimpánz).

Amúgy meg, aki az állatvédelemmel takarózik, annak elmondanám, hogy a haszonállatot pont ezért tartják, hogy levágják, és bizony megegyék. Ma pedig már a nagyüzemekben is humánusan kell levágni az állatot. Először elkábítják, utána vágják le, hogy az állat ne szenvedjen. Én láttam már nagyanyáméknál csirkevágást, ahol a csirkének bizony elnyiszálták a nyakát, láttam disznóvágást régi módszerrel háztájilag, mégis eszem húst, mégpedig mindenfélét.

Igen, nem kell túlzásba vinni a húsevést, de a túlzott vegetarianizmus is rettentően káros. Mindent kell fogyasztani, de nem szabad annyit, hogy abból baj legyen. A csak húsevés is káros, de a csak növényeken élés is!

Én is mindenevő vagyok, és jé, még élek, nincs semmi bajom, egészséges vagyok, ellentétben a vegákkal, meg a vegánokkal.

Egyébként ez az egész vegetarianizmus egy ostoba divat, amit valszeg valami celeb talált ki, a sok majom meg bekajálta, azóta meg virágzó üzletág. Mert ugye az ilyen divatdiktátorok, meg egyéb "okos" emberek sem hülyék, tudják, hogy hogyan kell eladni a dolgokat, hogy az emberek lépre menjenek.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. február 05. 18:27 #164
- törölt felhasználó -    
Idézet (Rea012 @ 2014.01.24. 19:37)
Ariana nem vega. smileeee.gif mert ő eszik halat és tojást is. meg más állattól származó ételt/italt. pl. tej, tojás stb

A hal nem számít húsnak. Pl. ha böjt van, akkor is lehet halat enni, mert az tengeri élőlény.
2014. február 06. 18:23 #165
Bogiiiii
Bogiiiii
új tag

StátuszNem szeretem a flegma,beképzelt,lenéző,kétszínű embereket
Hozzászólás: 19
Csatolások: 0
Azonosító: 220662
A vega etkezesnek vannak jo es rossz oldala is...A jo oldala nagyon jo teste lesz tolle a rossz a husban olyan vitaminok vannak ha ezek nem kerulnek a szervezetbe hajhullas es ilyen dolgok kovetkezhetnek be..
2014. február 15. 00:05 #166
Gajcsi
Gajcsi

StátuszFinland <3
Hozzászólás: 5271
Csatolások: 74226
Azonosító: 39575
A vegetarianizmusnak is van több "alfaja", ovo-, lakto-, ovo-lakto-, szemivegetáriánus és a vegán étrend is. Ezek a sztárok nem az utóbbit követik, mert az legdurvább (az még az olyan kozmetikumokat is megtagadják, amiknek köze van állatkísérlethet)...
Amúgy érdekelne, hogy amikor kialakult ez az egész vegetarianizmus, ki volt az az okos, aki kitalálta, hogy a csirkehús nem is olyan hús, mint a többi, ergó eheted biggrin.gif Jah, és jönnek itt a sztárok meg az okosok, hogy a hal... Kérdem én, az nem állatkínzás, amikor nagyon sok halat kis helyen tenyésztenek ki, kb. egymást eszik meg ilyenek. Ilyen videókat találhattok a neten, elég csak rákeresni a pangáziusra wink.gif Mielőtt jönne valaki, hogy mit okoskodok, elmondanám, hogy én ezt tanultam, nem kisujjból szívtam ki biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2014. február 15. 07:43 #167
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gajcsi @ 2014.02.15. 00:05)
A vegetarianizmusnak is van több "alfaja", ovo-, lakto-, ovo-lakto-, szemivegetáriánus és a vegán étrend is. Ezek a sztárok nem az utóbbit követik, mert az legdurvább (az még az olyan kozmetikumokat is megtagadják, amiknek köze van állatkísérlethet)...
Amúgy érdekelne, hogy amikor kialakult ez az egész vegetarianizmus, ki volt az az okos, aki kitalálta, hogy a csirkehús nem is olyan hús, mint a többi, ergó eheted biggrin.gif Jah, és jönnek itt a sztárok meg az okosok, hogy a hal... Kérdem én, az nem állatkínzás, amikor nagyon sok halat kis helyen tenyésztenek ki, kb. egymást eszik meg ilyenek. Ilyen videókat találhattok a neten, elég csak rákeresni a pangáziusra wink.gif Mielőtt jönne valaki, hogy mit okoskodok, elmondanám, hogy én ezt tanultam, nem kisujjból szívtam ki biggrin.gif

És a vadhús? Ne feledjük, hogy a vadhúsért "szegény" szarvasokat, őzeket, fácánokat, stb. lelövik. Na, értük nem tiltakoznak, csak a haszonállatok jogaiért? Érdekes. dry.gif

Én mindenevő vagyok, mielőtt valaki még itt beszólna nekem.
2014. február 15. 15:38 #168
Beyla
Beyla
carter

StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Idézet (Androsama @ 2014.02.15. 07:43)
És a vadhús? Ne feledjük, hogy a vadhúsért "szegény" szarvasokat, őzeket, fácánokat, stb. lelövik. Na, értük nem tiltakoznak, csak a haszonállatok jogaiért? Érdekes.  dry.gif 
Én mindenevő vagyok, mielőtt valaki még itt beszólna nekem.

A vadászat egy k*rva jó dolog lehet. Majd egyszer, ha lesz pénzem, no meg időm is, szeretnék a gyermekeimnek és a férjemnek vadat hazavinni vacsorára. Alapból sem vágom, hogy a vegetáriánizmusban mi olyan király. A héten találkoztam egy vegetáriánussal azon a klinikán, ahol most dolgozom. Ugyebár ellentétekbe ütköztünk ezzel kapcolatban, és nekem csak az volt a kérdésem hozzá, hogy miért döntött emellett. Lényegében nem tudta megmagyarázni - csupán annyit mondott nagy nehezen, hogy a nagyüzemi állatok miatt (ahogy etetik meg ahogy tartják őket, állítása szerint embertelen, amit nem cáfolok meg természetesen). Egyébként a fácán már a védett állatok közé tartozik. Ölését és vadászását a törvény bünteti. Pedig úgy megkóstolnék egy fácánból készült húslevest! Állítólag nagyon ízletes és nagyon finom. Az ember max abban reménykedhet, hogy egy véletlenül az útra téved, elüti és hazaviszi egy vasárnapi ebédre.
2014. március 02. 12:22 #169
Viooo
Viooo
visszatérő vendég

StátuszYou should've known I love you Though I'll never say it too much...
Hozzászólás: 444
Csatolások: 73
Azonosító: 221823
Ariana <3 Nina <3 szerintem Ariana-nál sokáig fog tartani! smileeee.gif
2014. március 02. 14:25 #170
Liivi
Liivi
új tag

StátuszIch bin froh! :D
Hozzászólás: 37
Azonosító: 201402
Debby és Laura vegetáriánusok?...ezt jó tudni...de kedves Laurától hogy egy kampányt is támogat! <3
2014. március 03. 14:38 #171
- törölt felhasználó -    
Ari és daniella a 2 kecdvenc sztárom de daniellárol nem tudtam hogy vegetáliánus
2014. március 08. 14:26 #172
Radioactive9
Radioactive9
új tag
Hozzászólás: 50
Azonosító: 221271
Mindenkinek megvan mit szeretne csinálni
2014. március 23. 21:07 #173
valaki1000
valaki1000
új tag

StátuszNÉZZÉTEK MEG FACEBOOKON A LOOM BANDS HUNGARY CSOPORTOT!!!
Hozzászólás: 98
Csatolások: 15
Azonosító: 195941
debby és laura vega?
2014. április 13. 08:05 #174
kata0
kata0
visszatérő vendég

Státusz火影忍者动态QQ表情
Hozzászólás: 260
Csatolások: 13
Azonosító: 218461
Ez mind szép és jó, de mi értelme van?? Ugyanúgy vágják le sz állatokat ( sad.gif) még akkor is, mikor a társadalom mondjuk harmada, nem esziksz húst. Az állatokon ez (sajnos) nem segít. Másrészt ez jó is, én nekem pl soha nem lenne annyi akaraterőm, h ne egyek húst. Mert imádok enni!
2014. április 20. 15:09 #175
- törölt felhasználó -    
Hát a hozzászólásokból úgy látom Magyarország még nagyon le van maradva ebben a témában! Megdöbbent hogy az itthoni biosz könyvek szerint a létfontosságú vitaminokat csak a hús tartalmazza!
2014. április 23. 14:18 #176
myrita00
myrita00

StátuszA rózsaszín nem csak szín hanem életstílus.!! :$ <3 xoxo
Hozzászólás: 533
Azonosító: 206384
én is vega vagyok !smileeee.gif
2014. május 05. 16:57 #177
- törölt felhasználó -    
Van akiröl nem is tudtam hogy vega
2014. május 06. 21:03 #178
Zsani.01
Zsani.01
új tag

StátuszEttől hihetetlenül bekringéztem, amit az előbb láttam és olvastam.
Hozzászólás: 21
Azonosító: 210482
én Laura Maranot tudtam de a többit nem
2014. május 21. 11:45 #179
Lucyan
Lucyan
Limited Edition

StátuszMindig minden jól végződik, mert ha valami rossz, akkor még nincs vége...
Hozzászólás: 1301
Csatolások: 44
Azonosító: 202701
Amúgy nem teljesen igaz, hogy a Vegetáriánus életmód túl egészséges. Nem mellesleg a cikkben rosszul használják a vegetáriánus és a vegán szót. Egyik étrend sem az igazi, mert nagyon kevés fehérjét visz be a szervezetbe.
2014. május 22. 18:08 #180
- törölt felhasználó -    
Lucyan...olvass utána jobban! Lehetőleg ne magyar forrásból.
10 oldal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!