Starity

30 napos Szent Johanna gimi kihívás

42 oldal 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. augusztus 21. 15:38 #821
zsofivokcs
zsofivokcs
visszatérő vendég
 
StátuszThe lone wolf dies,but the pack survives.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.04.04.
Hozzászólás: 117
Csatolások: 0
Azonosító: 269576
Offline offline
9. Ki az a páros (lehet olyan is, akik már szakítottak), aki nem illik/illett össze?

Reni és Cortez
2018. augusztus 22. 20:58 #822
zsofivokcs
zsofivokcs
visszatérő vendég
 
StátuszThe lone wolf dies,but the pack survives.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.04.04.
Hozzászólás: 117
Csatolások: 0
Azonosító: 269576
Offline offline
10. Kinek a szakítását sajnáltad a legjobban?

Kinga és Zsolti
2018. augusztus 27. 10:03 #823
Mélisande140
Mélisande140
új tag
 
StátuszElesni, felállni, tiarát igazítani
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.03.
Hozzászólás: 35
Csatolások: 0
Azonosító: 270492
Offline offline
1. Melyik a kedvenc köteted a sorozatból?
Ketten, Útvesztő
2. Melyik kötet tetszett a legkevésbé? Nincs ilyen.
3. Ki a kedvenc női karaktered? Kinga
2019. június 23. 17:43 #824
- törölt felhasználó -    
1.Melyik a kedvenc köteted a sorozatból?
Egyedül és Örökké 2
3.Ki a kedvenc női karaktered?
Kinga biggrin.gif
7.KI az, akit nagyon utálsz a karakterek közül?
Arnold és Dorián reklamalo.gif
17.Van kedvenc idézeted? Másold be!
"-De Nobel-dij Nobel miatt van - győzködött.
-Igen. Ez igy igaz - sóhajtottam.
-Na. Van itt ész! - jelentette be büszkén.
-Hol? - kérdezte Gazdag, aki megfáradt arccal hallgatta végig a beszélgetésünket. Hétfő reggeli agyhalál. Gyakran előfordul az osztályunkban. smileeee.gif
2021. január 08. 19:53 #825
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Ezt a kihívást már tuti régebben megcsináltam, de mivel nem találom, megcsinálom mégegyszer.

1. Melyik a kedvenc köteted a sorozatból?
Az összes! Nem tudok egy olyat kiemelni, ami jobban tetszene, mint a másik.

2. Melyik kötet tetszett a legkevésbé?
Ilyen sincs, az összes szuper.

3. Ki a kedvenc női karaktered?
Reni! Mindig vele tudtam jobban azonosulni. Akkor jöttem rá arra, hogy kész Reni vagyok, amikor anyukám a könyv elolvasása után odajött és azt mondta, hogy "Úristen, ez a Reni teljesen te vagy." rohog.gif

4. Ki a kedvenc férfi karaktered?
Cortez, de mellette Ricsit és Zsoltit is nagyon szeretem.

5. Ki a kedvenc mellékszereplőd?
Karcsi, mert ha bár a fiúk sokat bohóckodnak vele, ő mégis szereti a fiúkat, hiszen a könyv végére csapattaggá válik.

6. Ki szerinted a legviccesebb figura?
Egyértelműen Zsolti, főleg a "csokoládés piskóta" és a "muhaha"-val.

7. Ki az, akit nagyon utálsz a karakterek közül?
Dorián, mert csúnyán bánt Virággal.

8. Ki a kedvenc párosod (lehet olyan is, akik már szakítottak)?
Reni és Cortez. Ők számomra a legékesebb bizonyítéka annak, hogy akiket a sors egymásnak szán, azok úgy is egymásra találnak vagy így, vagy úgy. (Én is ilyen mesébe illőt szeretnék.)

9. Ki az a páros (lehet olyan is, akik már szakítottak), aki nem illik/illett össze?
Bárki, aki Edinával járt.

10. Kinek a szakítását sajnáltad a legjobban?
Nem volt ilyen, mivel ha például Kinga és Zsolti nem szakítanak, akkor nem lenne Kinga+Dave kapcsolat.

11. Örültél, hogy Reni és Cortez összejöttek a végén?
Nagyoon. wub.gif

12. Melyik az Szent Johanna gimi legszomorúbb pillanata számodra?
Amikor elballagnak. Mindig sírtam rajta, de sose tudtam átérezni. Aztán amikor én is elballagtam, megértettem, hogy Reninek miért olyan nehéz ez az egész. Nagy fájdalom ott hagyni azt az iskolát, ahol jó barátok vettek körbe, ahova szívesen jártam be, ahol szerettem lenni. Az egyik legnagyobb fájdalom az, amikor el kell válnunk egy olyan dologtól, amit szerettünk.

13. Mi a kedvenc részed/jeleneted a sorozatból?
Az osztálykirándulások!

14. Volt olyan, hogy idegesített, nem nyerte el a tetszésed a könyv egy része/jelenete, vagy az egyik szereplője?
Vladár Tanár Úr, néha tényleg sokszor volt bunkó Renivel.

15. Van olyan rész v. jelenet, amit szívesen megváltoztatnál?
Talán azt, hogy Arnold és Reni jóban maradjanak.

16. Mi a kedvenc beszólásod, szlogened a könyvekből?
Bölcsész leszek, fát nevelek!

17. Van kedvenc idézeted? Másold be!
Was kostet das Zimmer?

- Persze! Macu Japánból érkezett. Cortezt meg Mexikóból kaptuk kölcsön – kamuzott tovább Zsolti.
- Igaz ez, Cortez? – ráncolta a homlokát Gondos.
- Si – intett Cortez, mire a tenyerembe temettem az arcom. Ezek megőrültek.

– Nagy Zsolt, hagyjál már békén! – motyogta Máday értetlenül, aztán sarkon fordult és elsietett. Zsolti nem hagyta ennyiben, utánaeredt a fával együtt, amiről minden lépésnél lehullott egy halom dísz.
– Máday néni, itt hagyta a fáját! A kutyafáját. Muhahaha […]

Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel" - kezdte. (...) Kardos megismételte az idézetet, és felszólította Dávidot.
- Öhm - vakarta meg az állát Dave. - A pótvizsgaterem ajtaja feletti kiírás? - tippelt, mire hangosan felnevettünk.
- Nem Felmayer, ez nem talált, de úgy érzem, azt a kiírást is lesz alkalmad olvasgatni - rázta meg a fejét Kardos.


18. Melyik tanár számodra a legszimpatikusabb?
Kardos Tanár Úr, mivel emlékeztet az én gimis irodalom tanáromra, akivel legalább olyan jó kapcsolatom volt, mint Reninek Kardossal.

19. Melyik tanár volt számodra nagyon antipatikus (nem volt szimpi)?
Huu, szerintem nem volt ilyen.

20. Mi a véleményed Reni szüleiről?
Pár dologban nem értek velük egyet, ilyen például a kamaszkezelő könyvek használata, vagy a hatalmas szidás amit szilveszterkor kapott úgy, hogy szegény semmiről sem tehetett, csak sodorták őt az események.

21. Mit hiányoltál a könyvekből?
Talán annyit, hogy lehetett volna egy olyan rész a végén, ahol mondjuk Reni fél évvel később még ír pár sort a naplóba, hogy hogyan is alakulnak a dolgai kint Párizsban. Együtt vannak-e még Cortezzel, milyen kint az életük, stb.

22. Melyik könyv borítója tetszik a legjobban?
Kezdet, Remény, Útvesztő

23. Melyik könyv borítója tetszik a legkevésbé?
Nincs ilyen.

24. Melyik szereplővel azonosulsz a legjobban, avagy ki hasonlít rád jellemét tekintve?
RENI! Sajnos én is sokszor olyan kis "életképtelen" vagyok mint ő, a tanuláshoz és az olvasáshoz való hozzáállásunk is hasonló, ahogyan a modern technikához is. Nekem is anyukám a legfontosabb és én sem tartoztam sose a menő emberek közé. Jártam én is versenyekre, újságoknak is írtam már cikkeket. Én is kicsit szerencsétlen vagyok, könnyen elsírom magam, nem szeretem ha kiabálnak velem és nekem is vannak kanadai rokonaim. rohog.gif

25. Olvastad a kalauzt is? Hogy tetszett?
Perszee, mind a kettőt. A Kalauz szerintem azért jó, mert még teljesebb képet kapunk az SZJG-ről, mindenféleképpen kötelező olvasmány azoknak, akik szeretik ezt a könyvsorozatot.

26. Olvastál már Leiner Laurától mást is?
Igen, a Bábel-t, az Akkor Szakítsunk, az IOV-könyveket és a Mindig Karácsony-t is.

27. Szerinted tetszene az Szjg-ből készült film?
NEM! A szereplőket úgy képzelem el, ahogyan én szeretném, és ahány olvasó, annyiféle Cortez, Reni stb. Szerintem nem lenne jó, ha ezt az álomvilágot egy film elrontaná. Ha mégis lenne belőle, nem nézném meg.

28. Van ötleted arra, hogy ki játszhatná a sorozat karaktereinek szerepét egy filmadaptációban?
Nincs, mivel nem szeretném, ha filmesítenék.

29. Tetszenek a könyv szereplőinek nevei? Volt, akire nem illet a neve?
Szerintem nagyon jók voltak a névválasztások és mindenki illet a neve.

30. Mi fogott meg leginkább a sorozatban? Miért kedveled?
Mert hasonló cipőben jártam én is, mint Reni. Alapesetben is visszahúzódó vagyok, nehezen találok barátokat, az általános ezért is volt nehezebb. Viszont gimiben nekem is lett egy hasonló osztályom, akárcsak Renié és végre én is megtapasztalhattam a valahova való tartozást. Valamint rájöttem arra, hogy más is küzd rajtam kívül azokkal a problémákkal, amikről azt gondoltam, hogy csak nekem vannak.
1 felhasználónak tetszik: Harlow
42 oldal 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!