Starity

Vegetarianizmus és Veganizmus

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. április 07. 18:25 #1
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Szerintem egy ilyenre is szükség van, hisz biztosan vannak itt olyanok, akik vegák, illetve vegánok. Illetve azt is szívesen látjuk, aki tervezi, hogy lemondjon az állati termékekről, vagy akár azokat, akiknek fogalma sincs ezekről a dolgokról, s érdeklődik a téma iránt. Normális, nem elvetemült viták is lehetnek húsevők és az állatokat semmilyen mértékben nem kihasználok között, ismétlem, normális.
Mellesleg mielőtt bárki is megemlítené - az emberek nem húsevők, beleink, fogaink, nem létező karmaink, sutaságunk mind arra mutat, hogy növényevők vagyunk. Húst megszokásból, belénk táplált ostobaságból eszünk. Bizonyíték:
3 felhasználónak tetszik: Jolie_77, JBT1, Elody
2015. április 07. 18:27 #2
JBT1
JBT1
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.04.
Hozzászólás: 379
Csatolások: 44
Azonosító: 199487
Offline offline
Szép, jól összehoztad. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Darkness
2015. április 16. 20:18 #3
Konvektor
Konvektor
hálni jár belém az életkedv
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.12.03.
Hozzászólás: 1802
Csatolások: 3520
Azonosító: 236767
Offline offline
Ezen már vitáztam emberekkel, és arra jutottunk, nincs megfelelő álláspont. Mondasz egy érvet, máris jön az ellenpélda.
- a képhez, mi nekünk mindenevő lett tanítva, és ha a Darwin bácsi elméletét nézzük, akkor majmokból lettünk, ilyen szempontból gyümölcsevők vagyunk, viszont a szervezetünknek szüksége van bizonyos dolgokra, amik csak a húsban, zöldségekben találhatóak -
Első gondolatom mindig az erről; véded az állatokat, szereted őket? Akkor miért szívod a levegőt előlük? Kérlek, amennyiben tenyésztett állatokat eszel, amik manapság egyre ritkábban vannak normális környezetben tartva, semmi probléma nincs vele, ha eszegeted a rántott húst.
Viszont; ha valaki diétából, betegség miatt nem táplálkozik hússal, teljes mértékben megértem, ugyanakkor mindenkinek szíve joga azt enni, amit akar.
De, én úgy gondolom, sokkal egészségesebb a hússal tarkított étrend.
Azt hiszem ennyi jutott csak eszembe erről.
4 felhasználónak tetszik: AFCfan, Bátor Ventillátor, Beyla, poisonivy
2015. április 16. 20:35 #4
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Ősszel lesz három éve, hogy vegetáriánus vagyok és nekem jót tett.
1. Jó a lelkemnek a tudat, hogy nem eszek állatokat, sem a húsukat, sem egyéb részüket. (Korábban szívesen ettem csirkeszívet, májat stb). Lehet jönni a hülye szöveggel, hogy ha ennyire szeretem az állatokat, miért eszem meg előlük a zöldségeket, a gabonát stb. - nem tud érdekelni.
2. Jóval több zöldséget és gyümölcsöt eszek, valamint különféle gabonákat, ami szintén egészséges.
3. Évek óta küszködtem a térdemmel, ébredés után mindig olyan merev volt, mintha fából lett volna, és a rendszeres fájdalom miatt nem tudtam futni vagy guggolni (guggolni csak lassan, a kezemen támaszkodva, összeszorított szájjal, hogy ne nyöszörögjek kínomban). Manapság már úgy futok, mint régen és a guggolás is megy, persze elővigyázatosságból csak lassan. Erről egyébként olvastam egy-két cikket, hogy a húsfogyasztás egyes embereknél térdízületi problémákat okoz.
3 felhasználónak tetszik: Darkness, JBT1, LovelyBarbaraPalvin
2015. április 20. 17:49 #5
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Jolie_77 @ 2015.04.16. 20:35)
Ősszel lesz három éve, hogy vegetáriánus vagyok és nekem jót tett. 
1. Jó a lelkemnek a tudat, hogy nem eszek állatokat, sem a húsukat, sem egyéb részüket. (Korábban szívesen ettem csirkeszívet, májat stb). Lehet jönni a hülye szöveggel, hogy ha ennyire szeretem az állatokat, miért eszem meg előlük a zöldségeket, a gabonát stb. - nem tud érdekelni.
2. Jóval több zöldséget és gyümölcsöt eszek, valamint különféle gabonákat, ami szintén egészséges. 
3. Évek óta küszködtem a térdemmel, ébredés után mindig olyan merev volt, mintha fából lett volna, és a rendszeres fájdalom miatt nem tudtam futni vagy guggolni (guggolni csak lassan, a kezemen támaszkodva, összeszorított szájjal, hogy ne nyöszörögjek kínomban). Manapság már úgy futok, mint régen és a guggolás is megy, persze elővigyázatosságból csak lassan. Erről egyébként olvastam egy-két cikket, hogy a húsfogyasztás egyes embereknél térdízületi problémákat okoz.

Kellett volna nézni vérből húgysav szintet, ugyanis, amiről te írsz, azaz artritisz, magyarán szólva köszvény. Kialakulásában a magas húgysav szint játszik szerepet, így ebből kifolyólag az illetőt beutalják a reumatológiára, azon belül pedig igyekszenek kivizsgálni és kezelni a fent álló problémát. Nagy mennyiségű hús, de leginkább belsőségek fogyasztása okán alakulhat ki. Ettől függetlenül nem feltétlenül okozza csak hús, ugyanis az Aspirin rendszeres szedése is előidézheti, és még örökölhető is az artritiszre való hajlam. Egyébként ilyen egészségügyi gondok inkább akkor merülnek fel, ha a kedves delikvens húst hússal eszik, és nem fogyaszt semmilyen zöldséget és gyümölcsöt. Persze előfordulhat, hogy neked pont ez segített, hiszen nem tudom, hogy anno mennyi húst fogyasztottál naponta, viszont az elme is megviccelheti az embert, és simán betudható annak, hogy elhiszed, egészségesebb leszel hús nélkül (ami persze nem feltétlenül igaz).

Én többször is fejtegettem már a fórumon, hogy miért nem preferálom a vegetáriánus-vegán étrendet, így ezúttal nem is bocsátkoznék monológba ezzel kapcsolatban. Csupán annyit jegyeznék meg, hogy a hús fogyasztása nem véletlenül játszik fontos szerepet az ember életében. Az kiegyensúlyozottsághoz valóban kell zöldség és gyümölcs, de legalább ugyanennyi hús is. Nem vagyok húst hússal evő emberke, kifejezetten szeretem a zöldségeket és a gyümölcsöket, de nem vetem meg a jó kis sült vagy grillezett húsit. És, hogy őszinte legyek, szerintem gyermekápolóként nem tudnék tizenkét órán talpon lenni, ha csak zöldségeket meg gyümölcsöket ennék. Aki nünüzik az irodában vagy otthon van, és nem csinál semmi megerőltető fizikai munkát, az nagy eséllyel elvegetálgat vele, na, de amikor az embernek egész álló nap pörögnie kell, szerintem akkor a vegetáriánusok is meggondolnák, hogy salátát egyenek, vagy egy jó kiadós húsis vacsit.
4 felhasználónak tetszik: AFCfan, Konvektor, Bátor Ventillátor, poisonivy
2015. április 20. 18:01 #6
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (Darkness @ 2015.04.07. 18:25)
Szerintem egy ilyenre is szükség van, hisz biztosan vannak itt olyanok, akik vegák, illetve vegánok. Illetve azt is szívesen látjuk, aki tervezi, hogy lemondjon az állati termékekről, vagy akár azokat, akiknek fogalma sincs ezekről a dolgokról, s érdeklődik a téma iránt. Normális, nem elvetemült viták is lehetnek húsevők és az állatokat semmilyen mértékben nem kihasználok között, ismétlem, normális.
Mellesleg mielőtt bárki is megemlítené - az emberek nem húsevők, beleink, fogaink, nem létező karmaink, sutaságunk mind arra mutat, hogy növényevők vagyunk. Húst megszokásból, belénk táplált ostobaságból eszünk. Bizonyíték:

Bull-fucking-shit. Hasonlítsd össze egy növényevő, mondjuk a ló vagy marha fogazatát, beleit az emberével! Látsz hasonlóságot? Remélem nem. A növényevőknek redős zápfoguk van, hosszú beleik, nagy vakbelük/összetett gyomruk, hogy meg tudjanak birkózni a nehezen emészthető növényi részekkel. Utána nézd meg a disznót, a csimpánzokat (ők is esznek húst), és nyisd ki a szájadat, és nézz tükörbe. Nézz meg egy boncolást. Látod!?
"az emberek nem húsevők, beleink, fogaink, nem létező karmaink, sutaságunk mind arra mutat, hogy növényevők vagyunk. Húst megszokásból, belénk táplált ostobaságból eszünk." BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA hát erre meg tényleg nem tudok mit mondani. Nem véletlen, hogy hiánybetegségek alakulnak ki azoknál (itt főleg a fejlődésben lévő gyerekekre gondolok), akik csak ződet esznek.
Ja és: az ember kizárólag növényi eredetű táplálékon élve sose lett volna képes egy ekkora agyat "kifejleszteni" és fenntartani. Tudod mekkora egy ló agya? biggrin.gif
3 felhasználónak tetszik: Konvektor, Beyla, poisonivy
2015. április 20. 18:04 #7
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
BTW, a kilinkelt táblázat nagy részének semmi köze az étrendhez, csak azt mutatja meg, hogy (surprise) rokonok vagyunk a majmokkal biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Konvektor, Beyla
2015. április 22. 22:27 #8
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Hogy mennyire egészséges a vegetáriánus életmód, majd megtapasztalom magamon, az a biztos.
A vegán életmódról csak annyit, hogy egy ismerősöm 54 éves, életvidám nőszemély, aki a munka mellett sportol (pl. szörf), és szenvedélyesen harcol az állatok jogaiért, mindenféle tüntetéseken az első sorban. Nem mondom, hogy olyan testet szeretnék, mint az övé, mert az én szememben ő túl vékony (bár a tetoválásai isteniek), viszont szívesen elfogadnám, hogy annyi idős koromban én is olyan pörgős és merész legyek, mint ő.
1 felhasználónak tetszik: JBT1
2015. április 23. 18:33 #9
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Nagyra értékelném, ha ez a topik nem menne át szájkaratéba. Az az igazság, hogy sokáig gondolkodtam, mérlegeltem, hogy kell-e egyáltalán ez a topik ide, vagy töröljem azonnal. Nem feltétlenül azért gondolkodtam ezen, mert bármi problémám lenne a vegákkal, vegánokkal, hanem inkább azért, mert aki ezt az életmódot preferálja, az a mai világban gyorsan megtalálja azokat a tematikus oldalakat, műsorokat, fórumokat, ahol rengeteg hasonló emberrel találkozhat.

Viszont ha már írok, akkor a témához is hozzászólok, vagyis inkább megosztanám az én véleményemet. Azt már az elején szeretném leszögezni, hogy nem vagyok sem vega, sem vegán, nem is tervezem, de semmi kifogásom ellene. Ha cinikus akarnék lenne, akkor azt mondanám, hogy így több hús marad nekem. biggrin.gif
Komolyra fordítva a szót, én azt hiszem, hogy a mai, modern világban annyi baromság ömlik az emberekre, hogy már-már csoda kategória az, ha valaki ép ésszel el tud lavírozni az információáradat között. A táplálkozástudományban nagyon vékony a határvonal az egészséges, az egészségtelen, és a nettó baromság között. Egyik nap még valami egészséges, másik nap már rákot okoz, magas vérnyomást, károsítja a szívet, a májat, a veséket, stb.

Mindezektől függetlenül én abban hiszek, hogy amennyire csak lehetséges, mindent enni kell(ene), de mindenből mértékkel. Szeretem a húst, minden formában, de van amikor egyszerűen nem kívánom, és akkor simán elvagyok napokig zöldségeken, gyümölcsökön. És ehhez nem kell kényszerítenem magam.

Két dolgot viszont nem tudok értékelni, sem táplálkozással kapcsolatban, sem úgy általánosságban bármivel kapcsolatban. Az egyik, amikor valaki meg akar téríteni, hogy csak az jó, amit ő képvisel, legyen az táplálkozás, életmód, vallás, stb. A másik pedig az, amikor a vega/vegán életmódot képviselők az állatvédelemmel, természet/környezetvédelemmel takaróznak, aminek pont semmi köze az egészhez. Attól, hogy eszem húst, még van macskám, több is, van kutyám, és egyiket sem tervezem elfogyasztani. és ha az egyik elpusztul, ami azért bármikor előfordulhat, vagyok olyan hülye, hogy eltemetem, mert kötődöm ahhoz a háziállathoz.

Továbbá érdekes kérdés az is, amit előszeretettel bagatellizálnak el a húst nem fogyasztó emberek, az a gyakori vashiány. Nyilván lehet a vasat pótolni szintetikus tablettákkal is, illetve növényekkel is, de mennyivel egészségesebb egy tabletta, mint a valódi vas forrás? És akkor a vegánok agymenése, mint hogy semmilyen állati eredetű táplálékot nem fogyaszt, az már maga az idegbaj. Mitől is esik el ilyenkor? Nem eszik tejet, tejterméket, kiesik a kalcium. Persze lehet pótolni szójatejjel. Nem eszik tojást. Minek is, mikor a tojás olyan koleszterint tartalmaz, amit a szervezet nem tud előállítani, márpedig arra is szüksége van az emberi szervezetnek. Nem eszik halat. Megint csak minek, mikor máshogyan is lehet B12 vitaminhoz, jódhoz, cinkhez, D vitaminhoz jutni.

Mindezeknél sokkal egyszerűbb egyensúlyra törekedni, és akkor még az anyagi vonzatát nem is néztem. Persze hús, és hús között is van árbeli különbség, de ez ugyanígy igaz a vega/vegán étrend hozzávalóira is.
A végére pedig egy kis számtan: a Földön kb. félmilliárd ember él vega/vegán életmódon, ami azt jelenti, hogy a világ 90-93%-a hülye, mert húst, és állati termékeket is fogyaszt.
6 felhasználónak tetszik: AFCfan, Beyla, Konvektor, Bátor Ventillátor, poisonivy, Szandi0820
2015. május 06. 11:37 #10
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
joe_r: thumbsup.gif
Nekem sincs bajom a vegetarianizmussal, vagy god forbid, veganizmussal - vagyis de, szerintem hülyeség, de ha neked jólesik, csináld, i don't give a chainsaw, de amikor jönnek nekem a Zinternetten a hipsterek, hogy "ZOMFG szegény állatok, egy szörnyeteg vagy, ennyi erővel a szüleidet is megehetnéd, nézz magadba asdasdaasd i cri evrytiem", az... fáj omg.gif
2 felhasználónak tetszik: poisonivy, Beyla
2015. május 06. 16:26 #11
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Bátor Ventillátor @ 2015.05.06. 11:37)
joe_r: thumbsup.gif 
Nekem sincs bajom a vegetarianizmussal, vagy god forbid, veganizmussal - vagyis de, szerintem hülyeség, de ha neked jólesik, csináld, i don't give a chainsaw, de amikor jönnek nekem a Zinternetten a hipsterek, hogy "ZOMFG szegény állatok, egy szörnyeteg vagy, ennyi erővel a szüleidet is megehetnéd, nézz magadba asdasdaasd i cri evrytiem", az... fáj omg.gif

Húúú, én már olyannal is összeakadtam, aki szó szerint értelmezte az "Az vagy, amit eszel." szólást. Felnőtt létére nem, hogy húst nem volt hajlandó fogyasztani, de a zöldségeket, gyümölcsöket is kizárólag csak is nyersen ette meg. Ha megkérdezted tőle miért nem párolta meg a zöldséget, akkor azt felelte, hogy azzal megölöd szegényt. Nem vagyok előítéletes, félre értés ne essék, elvégre mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy a saját testével mit akar kezdeni. Na, de amikor a két éves gyerekére is ezt a látásmódot erőltette rá, na az kiverte a biztosítékot. És akkor csodálkozott, hogy a gyerek miért olyan kicsi és, hogy miért van izomsorvadása. Eszem-f*szom megáll, amikor felnőtt 30-40 éves emberek ilyeneket csinálnak. mellow.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 06. 19:02 #12
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2015.05.06. 16:26)
Húúú, én már olyannal is összeakadtam, aki szó szerint értelmezte az "Az vagy, amit eszel." szólást. Felnőtt létére nem, hogy húst nem volt hajlandó fogyasztani, de a zöldségeket, gyümölcsöket is kizárólag csak is nyersen ette meg. Ha megkérdezted tőle miért nem párolta meg a zöldséget, akkor azt felelte, hogy azzal megölöd szegényt. Nem vagyok előítéletes, félre értés ne essék, elvégre mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy a saját testével mit akar kezdeni. Na, de amikor a két éves gyerekére is ezt a látásmódot erőltette rá, na az kiverte a biztosítékot. És akkor csodálkozott, hogy a gyerek miért olyan kicsi és, hogy miért van izomsorvadása. Eszem-f*szom megáll, amikor felnőtt 30-40 éves emberek ilyeneket csinálnak. mellow.gif

Akkor miért nem embert evett? mellow.gif
Jahh, a szegény répákat párolással megölni szörnyű dolog, de halálra kínozni a rágással és az alsó hangon 2-es pH-jú gyomorsavval a-ok. Flawless logic biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: Beyla, LovelyBarbaraPalvin
2015. május 10. 22:44 #13
TianaBlack
TianaBlack
 
StátuszYou'll only win if you don't give up. Cause love is war and war is love.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.28.
Hozzászólás: 672
Csatolások: 36
Azonosító: 212599
Offline offline
És mi van a B12-vel? Nagyon tiszteletreméltónak tartom a vegetáriánusokat, már csak a rettentően erős önkontrolljuk miatt is, de vannak bizonyos vitaminok és tápanyagok, amik bizony csak állati termékekből szerezhetőek be. MINDEN (ezt most kiemelném, mert bizonyított tény) húst nem fogyasztó ember szenved B12 hiányban, akár tetszik neki, akár nem. Lehet az elején még nem, de pár hónap is elég a kialakulásához. Ez pedig nem játék, ugyanis idegrendszeri zavarokat okozhat, ha nincs elég a szervezetedben. Sokan azt gondolják, hogy majd pótolják mással, de sajnos erre nincs lehetőség, ugyanis a testünk nem állít elő, az állati termékeken kívül pedig semmi nem építi be. Van, hogy a tünetek csak pár évvel később jelentkeznek és elég gyakori, hogy pszichés problémákat okoznak. Sajnos családi tapasztalat, hogy ezzel nem szabad játszani. Nem akarom senki életmódját megváltoztatni, vagy manipulálni, én csak azt ajánlom, ha már végképp megveti valaki a húst, valamilyen állati származékú terméket fogyasszon, mert KELL! smileeee.gif Higgyétek el, szegény tehenek nem halnak bele abba a fránya fejésbe! smileeee.gif (plusz infó, hogy a B12 segít az életkedv megtartásában, vagyis kimondhatjuk, hogy boldogságforrás. Vagyis, ha ezt így kijelenthetjük, az állatok valamilyen szinten boldogságforrások, szóval én is mellette állok, hogy a fogyasztásuk nem helyes, még akkor is, ha nem vagyok vega az önkontrollom hiánya miatt)
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 10. 22:52 #14
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
True dat, TianaBlack. biggrin.gif De mi az, hogy "a fogyasztásuk nem helyes"? Az ember mindenevő állat, akár tetszik, akár nem.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2015. május 10. 23:03 #15
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (TianaBlack @ 2015.05.10. 22:44)
És mi van a B12-vel? Nagyon tiszteletreméltónak tartom a vegetáriánusokat, már csak a rettentően erős önkontrolljuk miatt is, de vannak bizonyos vitaminok és tápanyagok, amik bizony csak állati termékekből szerezhetőek be. MINDEN (ezt most kiemelném, mert bizonyított tény) húst nem fogyasztó ember szenved B12 hiányban, akár tetszik neki, akár nem. Lehet az elején még nem, de pár hónap is elég a kialakulásához.  Ez pedig nem játék, ugyanis idegrendszeri zavarokat okozhat, ha nincs elég a szervezetedben. Sokan azt gondolják, hogy majd pótolják mással, de sajnos erre nincs lehetőség, ugyanis a testünk nem állít elő, az állati termékeken kívül pedig semmi nem építi be. Van, hogy a tünetek csak pár évvel később jelentkeznek és elég gyakori, hogy pszichés problémákat okoznak. Sajnos családi tapasztalat, hogy ezzel nem szabad játszani. Nem akarom senki életmódját megváltoztatni, vagy manipulálni, én csak azt ajánlom, ha már végképp megveti valaki a húst, valamilyen állati származékú terméket fogyasszon, mert KELL! smileeee.gif Higgyétek el, szegény tehenek nem halnak bele abba a fránya fejésbe! smileeee.gif (plusz infó, hogy a B12 segít az életkedv megtartásában, vagyis kimondhatjuk, hogy boldogságforrás. Vagyis, ha ezt így kijelenthetjük, az állatok valamilyen szinten boldogságforrások, szóval én is mellette állok, hogy a fogyasztásuk nem helyes, még akkor is, ha nem vagyok vega az önkontrollom hiánya miatt)

Abban teljesen igazad van, hogy a B12 vitamin hiánya teljes mértékben a nem fogyasztott hús okán alakul ki. Az viszont nagy butaság, hogy a hiánya pár hónap alatt alakul ki - ez nem igaz! Pont az a gond a B12 vitamin hiánnyal, hogy nincsenek tünetek és akár egy-két év alatt tud csak kialakulni. Emiatt van annyi vészes vérszegény, ugyanis amiről te írsz az a vérszegénység másik formája a vashiányos mellett. A B12 vitamin hiány legyen egyébként a legkevesebb, mert az, hiszed vagy sem, de pótolható kifejezetten ezt a vitamint tartalmazó kapszulákkal. Tehát, aki vegetáriánus, menjen el egy laborvizsgálatra és, ha kevés a B12, akkor pótolja azt, ennyi. A hús fogyasztása sokkal inkább az esszenciális aminosavak miatt meggondolandó, amiből összesen kilenc van, és ezek a fehérjék sajnos csak is kizárólag az állatok húsában találhatók meg. Ez adja neked az energiát és gyermekeknél ettől indul be a növekedés, illetve az agy fejlődése is. Pluszban az is elég nagy hülyeség, hogy boldogságforrás lenne a B12. Fogalmazzunk úgy, hogy a megfelelő szint esetén nem lesz rosszabb a közérzetünk. Attól, hogy bekapsz egy kapszula B12-őt még nem leszel boldogabb, mint jelen pillanatban. Hiányában pedig rengeteg nem kívánatos egészségügyi probléma ütheti fel a fejét. Abban azonban megint egyetértek veled, hogy húst fogyasztani kell, bár közel sem amiatt amiket a hozzászólásodban leírtál.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 17. 13:19 #16
lpmaskmancick
lpmaskmancick
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.09.15.
Hozzászólás: 3799
Csatolások: 991
Azonosító: 17852
Offline offline
Tólem egyen mindenki amit akar, de ne jöjjenek ilyen veganáci baromságokkal, hogy "gyilkos vagy, mert húst eszel! ha húst eszel, akkor élvezetet látsz az állatok leölésében!". Mivel az ember elsősorban tenyésztett állatokat eszik, akik számára mi biztosítjuk az élőhelyet és élelmet számukra, mi alakítottuk a génállományukat, nem pedig a természetből vesszük ki őket. Vidéki létemre tudom, a hús nem a fán terem, meg hogyan ölik le az állatokat, gyerekkorom óta nem egy disznó, baromfi, nyúl, birka levágásán ott voltam és segédkeztem már. Csak a mostani eltáposodott, túlérzékény társadalmunk kezd minden dolog miatt seggfájni, ami eddig nem is zavarta őket.
Ember emésztőrendszere sem hiába olyan, amilyen, hogy mind a növényit, mind az állati eredetű táplálékot tudja hasznosítani.
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 20. 20:56 #17
Novaa
Novaa
visszatérő vendég
 
StátuszI've got too many calories for you to lick
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.22.
Hozzászólás: 293
Csatolások: 0
Azonosító: 229968
Offline offline
Én "fél" vegetáriánus vagyok. biggrin.gif Nekem semmi olyan hátterem nincs hogy: "Jaj szegény állatok! Gyilkosok.. GYILKOSOK MINDENÜTT!!"... Egyszerűen csak nem szeretem az ízét, mint pl. valaki a kókuszét, csokiét stb. smileeee.gif Egyenek húst, ha ízlik nekik. Tényleg mindenevők vagyunk és ez az életünk része.
[ui.: csak azért fél, mert ismerőseim egyfolytában tömik belém a húst, akár akarom, akár nem. Havi 2szer ha eszek, az nekem perfect ✓]
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. május 20. 21:06 #18
AFCfan
AFCfan
 
StátuszÚj profil:http://starity.hu/profil/244797-wyrd/
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 13.02.09.
Hozzászólás: 2782
Csatolások: 219
Azonosító: 195661
Offline offline
Ha alkalmam van, igyekszem minél kevesebb húst, állati eredetű dolgot enni, inkább sok zöldséget minél változatosabban, de mivel szeretem, és szoktam is, nem szeretnék sem vega, sem vegán lenni. Ettől nem érzem magam gyilkosnak, ha meg valaki annak tart, akkor ráb@szott, mert nem érdekel.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Bátor Ventillátor
2015. május 21. 21:39 #19
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (lpmaskmancick @ 2015.05.17. 13:19)
Tólem egyen mindenki amit akar, de ne jöjjenek ilyen veganáci baromságokkal, hogy "gyilkos vagy, mert húst eszel! ha húst eszel, akkor élvezetet látsz az állatok leölésében!". Mivel az ember elsősorban tenyésztett állatokat eszik, akik számára mi biztosítjuk az élőhelyet és élelmet számukra, mi alakítottuk a génállományukat, nem pedig a természetből vesszük ki őket. Vidéki létemre tudom, a hús nem a fán terem, meg hogyan ölik le az állatokat, gyerekkorom óta nem egy disznó, baromfi, nyúl, birka levágásán ott voltam és segédkeztem már. Csak a mostani eltáposodott, túlérzékény társadalmunk kezd minden dolog miatt seggfájni, ami eddig nem is zavarta őket.
Ember emésztőrendszere sem hiába olyan, amilyen, hogy mind a növényit, mind az állati eredetű táplálékot tudja hasznosítani.

Word cool.gif
Disznóölésen is voltál? Lucky bastard... glare.gif Én még nem, pedig nagyon szeretnék. De eddig csak csirke- meg nyúlvágást láttam. meg halbontást biggrin.gif
a palinak érdekes nyúlvágási technikája volt btw X) Azt hittem, elvágja majd a torkát, de nem.
2016. augusztus 09. 01:56 #20
- törölt felhasználó -    
Mindenkinek ajánlanám Gary Yourofsky előadását a veganizmusról és az állatok jogairól, és az Earthlings című filmet, ami elhúzza a függönyt az emberek szeme elől, és bepillantást nyit a valóságba. Nem szeretnék prédikálni, mert ez a téma két nézőpont kérdése, és aki szereti enni a húst, az szereti enni. De aki a vegán életmódot választja, annak is kijárna egy csöppnyi tisztelet. Egyébként a húsmentes (vagy tejtermékek nélküli) életet is lehet jól és rosszul csinálni. Vashiány pedig ugyanolyan gyakran van húsevőknél, mint bármeny vegetáriánusnál.
2 felhasználónak tetszik: Elody, Phaedra
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!