Starity

Sztárok kampányolnak a jülini kutyahús fesztivál ellen

14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. június 23. 16:12 #181
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Idézet (AmyVie @ 2015.06.22. 22:38)
Remélem nem rám céloztál ezzel egyébként, mert én valahol leírtam, hogy úgy eszem csak húst, ha nem látom, hogyan ölik meg, hogyan dolgozzák fel, sőt sajátot, akit érted a karomba fogtam pihesen, tuti nem tudnám megenni. És nem azért, mert nem szeretem a húst, hanem mert nagyon lelkis vagyok. Pl: azokat nagyon nem tudom megérteni, aki nyulat tart evésre. Hát azok annyira kis cukorborsók, hogy képtelen vagyok felfogni, hogyan tudják megenni őket, miután felnevelték. Tehát, ha lehet úgy mondani, ilyen szempontból válogatós vagyok: mert csak azt eszem meg, ami nem saját és átlagosan sertést(mondjuk annak is inkább a schlussát, vagy a combját eszem meg) vagy baromfit eszek (csirkét). Amúgy a természetességről csak annyit ejtenék, hogy nagyon finom ám a Tatár bifsztek és tulajdonképpen az nyers bélszín, ahogyan a sushi meg nyers hal.
Szerintem fogjál Te is kamerát, egy jó nagy kapát, és szedjél burgonyát a kertből! Megnézlek majd milyen érzés, ha anyukád nem boltban veszi meg a burgonyát, hanem saját kertből Neked kell kiszedned. Nem olyan könnyű ám az, ha traktor nem húzza ki neked… Egyébként, van aki szinte minden szervét megeszi az állatnak, főleg az idősebbek. Én rá sem tudok nézni a belső szervekre (azokat egyáltalán nem eszem meg, de bevallom kiskoromban megettem őket és élek, tehát nem hinném, hogy annyira nagy baj lett mondjuk belőle, de most felnőtt fejjel el tudom dönteni, hogy megeszem vagy nem)
Amúgy Te is foghatnál rohadt gyümölcsöt, vagy rohadt krumplit, ami szinte már mászik, már folyik és már látod, hogy trágya lesz belőle, és edd meg. Ezt azért Te sem kívánhatod attól, aki eszik húst, úgy ahogyan én sem kívánhatom Tőled, hogy fogyassz poshadt és megpenészedett zöldséget. Amúgy mivel ezt a multinacionális cégek által forgalmazott tejet iszom, így sajnos eléggé más íze van az igazi tehéntejnek, és szörnyen vallom be, hogy nem ízlik! És pont amiatt, mert a felvizezetthez vagyok én legalábbis szokva. De egyébként vidéken régen sok helyen csinálták, hogy a tehénmama alá feküdtek és a szájukba nyomták a tejet, de azért égen más világ volt, maradjunk annyiban! 
Ami a sütés-főzést illeti, lehet az én családommal van baj, de én még a kutyámnak, és a macskámnak is főtt dolgokat adok! Ha a saját háziállatomtól nem sajnálom vízben megfőzni pár perc alatt a csirkét(kakast/tyúkot) akkor magamtól miért kéne sajnálnom?  blink.gif

Eltereled a témát más irányba... mert igazából sokat sikerült értelmezned a mondandómból. smileeee.gif Nem, nyugi, nem csak neked szántam, ne érezd magad ezért fenyegetve. pardon.gif
Nyers hús = nyers gyümölcs. De egy mindenevő akár a nem-maga-által elejtette tetemet is megeheti, ami=dög. Szerintem ez logikus. Ha kell, szőröstül-bőröstül megeszem a gyümölcsöt, mert az úgy természetes, ha nem válogatok rajta. Viszont olyat nem igen látni, hogy valaki teljes jókedvvel, megízlelve eszi a nyers húst. Ahogy minden "más" ragadozó és mindenevő természetes körülmények között.
Aranyos vagy egyébként, egyik rokonomnak van kertje, akár kézzel is kiásom, nem pedig kapával szedem ki. Mert úgy természetes. Tudod, ahogyan minden más faj csinálja. Ha pedig szépen megkérlek, privátban meg tudod adni az email címedet, vagy egy elérhetőséget, hogy majd tudjam küldeni a videót? smileeee.gif
Állatszerető? omg.gif Inkább háziállat-barát.
A családod nem érdekel ilyen téren, elnézésedet kérem. Nem a családról volt szó, hanem a természetes étkezésről. Mint ragadozó és mindenevő. Hmmm... ennyiből is látszik a hasonlóság - magánéletünk nyilvánosságra hozása. unsure.gif
3 felhasználónak tetszik: Wyrd, Jolie_77, Elody
2015. június 23. 16:43 #182
- törölt felhasználó -    
A vegetarianizmus, nem káros az egészségre, még cukorbetegek is nyugodtan lehetnek azok. De nyílván vannak bizonyos betegségek ami mellet nem megengedett.
Ám egy átlagos egészséges ember, simán megengedheti magának, hogy az legyen, bárki bármennyire is próbálja itt az ellenkezőjét állítani.
Azaz igazság, hogy minden ember saját meggyőződése és dönntése, hogy mit eszik és mit nem.
Ahelyett, hogy azt mondjuk kifogás képp, hogy azért nem vagyunk vegák mert az káros inkább, öszintén elkellene fogadnunk azt a tényt, hogy egyszerűen csak képtelenek vagyunk lemondani a húsról. Ennyi.
4 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Phaedra, janet7, Elody
2015. június 23. 16:46 #183
BTR Rusher Forever
BTR Rusher Forever
új tag
 
Státusz♥♥♥♥*-*Big Time Rush*-*♥♥♥♥
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.08.
Hozzászólás: 39
Csatolások: 0
Azonosító: 244657
Offline offline
Ezek beteg emberek .Szerencse hogy valakit érdekel /a sztárokra gondolok/hogy ellenzik ezt .Amúgy szegény kutyusok amúgy remélem nem lesz belole semmi.*.-*.
2015. június 23. 17:43 #184
vica226
vica226
visszatérő vendég
 
StátuszDays,Days....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.13.
Hozzászólás: 220
Csatolások: 0
Azonosító: 145387
Offline offline
Ez kegyetlenség. Teljesen jogos. Hogyan lehet ilyen kegyetlen néhány ember??? ohmy.gif Őket kéne megenni, de ugyan már kinek ízlenének?
Ez a bizonyítéka , hogy az emberi kegyetlenség nem ismer határokat! szégyen! :/
2015. június 23. 17:48 #185
Elody
Elody
Einzelgänger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.08.
Hozzászólás: 9492
Csatolások: 674
Azonosító: 154912
Offline offline
de ha a kutya ellen kampányolnak, a csirkékért, disznókért, meg bármilyen állatért, amit szintén evésre levágnak, miért nem? az miért természetes? szegény kutyák, nyilván nagyon sajnálom őket, de én minden más állatot is, ami arra születik, hogy pár falatért leöljék...
1 felhasználónak tetszik: Phaedra
2015. június 23. 18:51 #186
Jack99
Jack99
 
Státuszhttps://www.youtube.com/watch?v=F5hGGYKOle0
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.02.
Hozzászólás: 608
Csatolások: 0
Azonosító: 201240
Offline offline
.......................................... Ha most elkezdeném kifejteni a véleményem itt ülhetnék egésznap ugyhogy inkább annyit hogy remélem meg tudják akadályozni és hogy hajrá!!
2015. június 23. 18:52 #187
Éjla100
Éjla100
visszatérő vendég
 
Státusznem találtam jó idézetet....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.02.
Hozzászólás: 459
Csatolások: 0
Azonosító: 230669
Offline offline
hát ez szörnyű. hogy tehetnek ilyet, ilyen ártatlan és édes állatokkal?!?!
2015. június 23. 19:06 #188
directioner4styles
directioner4styles
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.13.
Hozzászólás: 32
Csatolások: 0
Azonosító: 244834
Offline offline
Undorító, hogy az embereknek jól esik az ilyen.
Törjön le a kezük.
Remélem nem lesz belőle semmi.
2015. június 23. 19:24 #189
DarkSilent
DarkSilent
visszatérő vendég
 
StátuszFuck Yeah MotherFucker!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.26.
Hozzászólás: 105
Csatolások: 0
Azonosító: 244206
Offline offline
Egy imserősömtől hallottam ,hogy a neten látta ,hogy egy kislány sétáltatta a kutyáját és ellopták tőle, az pedig hiába ordibált ,hogy segítsen valaki ,nem foglalkoztak, később pedig egy piacon látta viszont a kutyáján, megnyúzva...
Bár hozzáteszem ,hogy igen ez rossz dolog, de a tehén,disznó,hal evés ellen nem akarna valaki tüntetni azokat nem sajnáljátok? Értem én ,hogy a kutya háziállat ,viszont szerintem a tanyasi állatok sem épp önkéntesen jelentkeznek arra ,hogy megegyék őket...
2015. június 23. 19:51 #190
lilluci8
lilluci8
×hungarianPrincess
 
Státusz"Stay alive"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.02.23.
Hozzászólás: 2278
Csatolások: 1
Azonosító: 196642
Offline offline
Borzasztó,hogy egyes emberek mikre képesek...
2015. június 23. 22:15 #191
AmyVie
AmyVie
Like a soldier.♥
 
Státusz"Azt, hogy néha megpillanthatjuk a hiányzó részt valaki másban is." - Kartik
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.28.
Hozzászólás: 21368
Csatolások: 1197888
Azonosító: 91559
Offline offline
Idézet (Phaedra @ 2015.06.23. 16:12)
Eltereled a témát más irányba... mert igazából sokat sikerült értelmezned a mondandómból. smileeee.gif Nem, nyugi, nem csak neked szántam, ne érezd magad ezért fenyegetve. pardon.gif
Nyers hús = nyers gyümölcs. De egy mindenevő akár a nem-maga-által elejtette tetemet is megeheti, ami=dög. Szerintem ez logikus. Ha kell, szőröstül-bőröstül megeszem a gyümölcsöt, mert az úgy természetes, ha nem válogatok rajta. Viszont olyat nem igen látni, hogy valaki teljes jókedvvel, megízlelve eszi a nyers húst. Ahogy minden "más" ragadozó és mindenevő természetes körülmények között.
Aranyos vagy egyébként, egyik rokonomnak van kertje, akár kézzel is kiásom, nem pedig kapával szedem ki. Mert úgy természetes. Tudod, ahogyan minden más faj csinálja. Ha pedig szépen megkérlek, privátban meg tudod adni az email címedet, vagy egy elérhetőséget, hogy majd tudjam küldeni a videót? smileeee.gif
Állatszerető? omg.gif Inkább háziállat-barát.
A családod nem érdekel ilyen téren, elnézésedet kérem. Nem a családról volt szó, hanem a természetes étkezésről. Mint ragadozó és mindenevő. Hmmm... ennyiből is látszik a hasonlóság - magánéletünk nyilvánosságra hozása. unsure.gif



Nem terelem el a szót, inkább ez az én reagálásom ez, de ezek szerint Te tereled el a szót, már ha arra érted, hogy visszaválaszoltam Neked. Igazából minden egyes szavadra reagáltam/mondatodra reagáltam, és ez nem Téma elterelés. Óóó, én nem érzem magam fenyegetve, csak kérdeztem, hogyha Rám irányul, akkor reagáljak e rá vagy sem.

Nem tudom, te hogy vele, de szerintem a burgonyát sem eszed meg nyersen. A gyümölcsöket tény mi igaz, meg lehet enni, de sajnos a zöldségeket nem lehet megenni (a borsót, répát lehet enni nyersen, sőt káposztát is, de nem tartják egészségesnek). Megnézlek én nagyon szívesen, hogy például a cukkinit, vagy a patiszont/csillagtök nyersen eszed meg rántott cukkini, vagy sült cukkini helyett, ha már itt tartunk. Amúgy ennyi erővel ezek szerint együnk mindent nyersen rizstől kezdve a búzáig! Kíváncsi lennék, hogy eszel e kenyeret amúgy smileeee.gif Ami egyébként össze van sütve, ugye? A gyümölcsöt én is nyersem eszem, de a zöldséget mindig vagy párolva, vagy főzve, sütve eszem, ahogyan mindenki más (kivéve a paradicsomot, paprikát, salátát stb, amit nyersen is el lehet fogyasztani)

Igen?! Ennek nagyon örülök, hogy Neked sikerül kézzel kikaparnod a burgonyát, hozzám is eljöhetsz amúgy smileeee.gif Én nem tudom, hogy a Te rokonod egyáltalán feltölti-e a krumplit (tudod, hogy a krumplit ne süsse meg a nap és el lehessen adni, vagy meg lehessen főzni). Amúgy most ki jön a rokonával és a családjával? Én is közölhetném veled, hogy a rokonságodra a famíliádra amúgy senki nem kíváncsi, miért is jössz elő amúgy akkor a rokonoddal? Hm, tényleg látszik, hogy itt mindenki nyilvánosságra hozzá a magánéletét, köztük Te is. Ez egy igen csúnya öngól volt szerintem smileeee.gif Amúgy szívesen adok mail címet, elküldheted nyugodtan smileeee.gif Amúgy megnéznélek, hogy egy hektár krumpli földön hogyan szedsz ki krumplit… Mert oké, ha a rokonod ültet két-három bokrot, de azért szerintem egy teljes 1-2 hektáros földön kiszedni/kaparni/ásni kutya módon a krumplit az egy igen elismerő tett! Én ezt beleraknám szívem szerint a rekordok könyvébe. Még kapával is nehéz ám szedni, mivel kénytelen vagy alávágni és kiemelni a krumplit alulról. De mondom, lehet érvényesülni, van elég krumpli a határban! Ha már a természetességről van szó, ugye tudod, hogy amit eszel, azt nagyjából permetezik?! Mármint, amit boltban veszel meg, ha nem otthon termeltek meg mindent,és otthon meg a szüleid nem szórnak meg semmit. De amúgy ez már olyan, hogy a magot is vegyszerekkel kezelik, hogy ellenálló legyen. Na az hol természetes?!
2 felhasználónak tetszik: Beyla, Bátor Ventillátor
2015. június 25. 09:59 #192
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Idézet (AmyVie @ 2015.06.23. 22:15)
Nem terelem el a szót, inkább ez az én reagálásom ez, de ezek szerint Te tereled el a szót, már ha arra érted, hogy visszaválaszoltam Neked. Igazából minden egyes szavadra reagáltam/mondatodra reagáltam, és ez nem Téma elterelés. Óóó, én nem érzem magam fenyegetve, csak kérdeztem, hogyha Rám irányul, akkor reagáljak e rá vagy sem.
Nem tudom, te hogy vele, de szerintem a burgonyát sem eszed meg nyersen. A gyümölcsöket tény mi igaz, meg lehet enni, de sajnos a zöldségeket nem lehet megenni (a borsót, répát lehet enni nyersen, sőt káposztát is, de nem tartják egészségesnek). Megnézlek én nagyon szívesen, hogy például a cukkinit, vagy a patiszont/csillagtök nyersen eszed meg rántott cukkini, vagy sült cukkini helyett, ha már itt tartunk. Amúgy ennyi erővel ezek szerint együnk mindent nyersen rizstől kezdve a búzáig! Kíváncsi lennék, hogy eszel e kenyeret amúgy smileeee.gif Ami egyébként össze van sütve, ugye? A gyümölcsöt én is nyersem eszem, de a zöldséget mindig vagy párolva, vagy főzve, sütve eszem, ahogyan mindenki más (kivéve a paradicsomot, paprikát, salátát stb, amit nyersen is el lehet fogyasztani)
Igen?! Ennek nagyon örülök, hogy Neked sikerül kézzel kikaparnod a burgonyát, hozzám is eljöhetsz amúgy smileeee.gif Én nem tudom, hogy a Te rokonod egyáltalán feltölti-e a krumplit (tudod, hogy a krumplit ne süsse meg a nap és el lehessen adni, vagy meg lehessen főzni). Amúgy most ki jön a rokonával és a családjával? Én is közölhetném veled, hogy a rokonságodra a famíliádra amúgy senki nem kíváncsi, miért is jössz elő amúgy akkor a rokonoddal? Hm, tényleg látszik, hogy itt mindenki nyilvánosságra hozzá a magánéletét, köztük Te is. Ez egy igen csúnya öngól volt szerintem smileeee.gif Amúgy szívesen adok mail címet, elküldheted nyugodtan smileeee.gif Amúgy megnéznélek, hogy egy hektár krumpli földön hogyan szedsz ki krumplit… Mert oké, ha a rokonod ültet két-három bokrot, de azért szerintem egy teljes 1-2 hektáros földön kiszedni/kaparni/ásni kutya módon a krumplit az egy igen elismerő tett! Én ezt beleraknám szívem szerint a rekordok könyvébe. Még kapával is nehéz ám szedni, mivel kénytelen vagy alávágni és kiemelni a krumplit alulról. De mondom, lehet érvényesülni, van elég krumpli a határban! Ha már a természetességről van szó, ugye tudod, hogy amit eszel, azt nagyjából permetezik?! Mármint, amit boltban veszel meg, ha nem otthon termeltek meg mindent,és otthon meg a szüleid nem szórnak meg semmit. De amúgy ez már olyan, hogy a magot is vegyszerekkel kezelik, hogy ellenálló legyen. Na az hol természetes?!

Amit összehordotok itt…

Nyers-veganitzmus, hallottál már róla? Mert van egy olyan érzésem, hogy nem.
Másfelől nem értem miért háborogsz, úgy tennél, mintha te, a „nagy állatbarát” minden nap kijárna a közeli (nem létező, mert már úgy is kiirtották) erdőbe és a két, puszta kezével leterítene egy szarvast és azt vacsorázná (persze gondoljunk a vadászokra is, mert nagyon tisztességes száz méterről lelőni valakit…).

Egyikőtök se úgy tekintsen a világra, hogy az emberek uralják, ugyan tisztában vagyok azzal, hogy ezt mindenkinek bemesélik. Semmivel sem vagyunk felsőbbrendűek, mint azok az állatok, akiket ti, jóízűen bekebeleztek.
Kétségtelen, hogy a házityúk nem a legintelligensebb állat a világon, de azt azért ne felejtsük el, hogy a (tojásipar számára hasztalan) kiskakasok érzik a fájdalmat, mikor a darálóba dobják őket, hogy szenvednek a csirkék, mikor egész életüket egy ketrecben kell leélni – és mikor már nem raknak elég tojást… Sőt, azt is ro….úl élvezik, mikor úgy összezsúfolják őket, hogy megmozdulni sem bírnak, de az is csodálatos lehet, mikor ládákba tuszkolják őket majd lábuknál fogva felakasztva véget vetnek szenvedésüknek. De azért „ez így természetes.” Higgyétek el, a többi fajnak se jobb az élete, érzéstelenítő nélkül való kiherélés, force feed és a többi. Nincs olyan, hogy kegyelmes mészárlás!
Biztosan egyikőtök sem rajong a nácikért (ha már úgy is kitaláltátok azt, hogy veganáci), undorítónak, borzalmasnak nevezitek azt, amit ők műveltek a zsidókkal – egy kérdés, miben más az, amit ők tettek, mint amit akkor, azelőtt és ma is művel az emberiség a többi fajjal. A fájdalom, az fájdalom, a félelem, az félelem, a nyomor, az nyomor. Nem vagyunk különbek, mint azon fajok, akiket megkínzunk (persze, kétségtelen, hogy ők képtelenek lennének megérteni mik azok az atomok, de nehogy azt higgye bárki is, hogy ők ezért alsóbbrendűek).

Egyikőtök se jöjjön azzal, hogy ő micsoda állatvédő, vagy hogy befogadná az összes kóbor állatot – ez tényleg szép és jó, de nem lehet valaki állatvédő úgy, hogy egy pár fajt szeret, a többi kihasználásához, szenvedéséhez, halálához meg vígan hozzájárul és még (jogtalanul) le is szidja azokat, akik ezt nem teszik, aztán védi azt a baromságot, amit belétápláltak.
Kétségtelen, hogy a ragadozó állatok esznek húst (a Földön élő állatok pár százaléka) – azonban nevetséges összehasonlítani magunkat ezen fajokkal. Ezen állatok többnyire maguk terítik le a zsákmányt, rendszerint gyenge, beteg, magányos egyedeket keresnek, akiket könnyebben elkaphatnak. Nem használnak semmilyen eszközt, ott a karmuk, fogazatuk, erejük, sebességük. Belőlünk ez hiányzik. Tudom, most rögtön ezt kapnám válaszul: „de mi meg tudunk fegyvereket csinálni, ha képesek vagyunk megcsinálni, miért ne használhatnánk?!" Közületek ki tervezett, készített már fegyvert? Másfelől, mint már említettem, tisztességtelen nagy távolságból lövöldözni. Persze, megpróbálhattok csapda, lőfegyver és trükközés nélkül, mondjuk késsel elkapni egy nem-ember állatot, de ő úgy is gyorsabb nálatok.
Az is szép és jó, ha azt mondjátok, hogy nem lennétek képesek ölni, de ha nem is közvetlenül, de öltök (és kínoztok). Ezt ne felejtsétek el.

A családi hagyományokról annyit (ha már úgy is így felhoztátok), hogy az én családom sem különb tőletek vagy a tietektől. És lám, én mégis itt vagyok. Tehát ez nem mérvadó, ugyan ahová születünk, az valamelyest meghatározza életünket, minden más rajtunk áll.

Mielőtt megkapnám, kiemelném, hogy nem célom titeket lehordani vagy kigúnyolni (habár ti ezt teszitek mással), nem ezért írok, ha le akarnálak titeket hordani, azt személyesen tenném, nem egy monitor mögött ülve (persze, mindenkinek lehet olyan nagy pofája, amilyet akar, ha jó messze van a másik). A téveszméitek ellen vagyok, tudom, hogy valószínűleg sohasem fog kinyílni a szemetek, sőt, még inkább megerősítitek azokat, de nem én lennék, ha nem próbálkoznék.
Segíteni szeretnék azokon, akiken kell, s igen, tudom, hogy az, hogy én most itt ülök, és sz.rt sem csinálok az áramfogyasztáson és billentyűnyomogatáson kívül nem használ sokat (nem kívánom kitálalni életem, de azt megjegyezném, hogy nem ez az össz, amit teszek az ügyért).

És végül is van jogos is abban, amit írogattok, pontosan ennyi: "hát, nem az én bajom, mit érdekel engem, ha szenvednek, attól én még nem." Szerintem ez minden elárul rólatok. De tényleg. Valóban nem érzitek át fájdalmukat, fogalmatok sincsen, hogy ők mit élnek át, nem láttátok és nem is hallottátok, szerintem ezen változtassatok. Kíváncsi lennék, mit szólnátok az egészhez, ha látnátok és hallanátok, mindazt, ami ott folyik, de persze ti nem akarjátok látni, hogyan lesz valakiből az, amit megesztek. „Jaj, hát én nem bírnám végignézni, de olyan finoooooom.”
4 felhasználónak tetszik: Phaedra, Jolie_77, Wyrd, Elody
2015. június 25. 10:00 #193
poppy19
poppy19
visszatérő vendég
 
Státuszgone with the wind
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.11.
Hozzászólás: 476
Csatolások: 4
Azonosító: 242580
Offline offline
Dark Silent,igazad van,de csirkét azért nem tartanak sokan otthon(úgy értem házikedvencnek) ezért nem fűz hozzájuk szoros kötelék. Épp ezért kavarja fel az embereket,hogy így megkínozzák őket. Mert én pl. lelkiismeret furdalás nélkül eszem a csirkét,mert tudom,hogy nem kínozzák agyon,mielőtt megeszem. (Lehet,hogy nincs igazam,ez csak az én véleményem.)
2015. június 25. 14:56 #194
Csigárvány
Csigárvány
visszatérő vendég
 
StátuszKasane Teto rulez! ˘-˘
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.04.
Hozzászólás: 261
Csatolások: 1
Azonosító: 222223
Offline offline
Nagyon sajnálom szegény kutyákat, borzalmas képek. De egyébként Kínában ez hagyomány, szóval nem hinném, hogy most pont azért szakítják meg ezt a szokást mert pl Sasha Piestere azt mondta hogy ne...
2015. június 25. 17:10 #195
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Idézet (Darkness @ 2015.06.25. 09:59)
Amit összehordotok itt…
Nyers-veganitzmus, hallottál már róla? Mert van egy olyan érzésem, hogy nem.
Másfelől nem értem miért háborogsz, úgy tennél, mintha te, a „nagy állatbarát” minden nap kijárna a közeli (nem létező, mert már úgy is kiirtották) erdőbe és a két, puszta kezével leterítene egy szarvast és azt vacsorázná (persze gondoljunk a vadászokra is, mert nagyon tisztességes száz méterről lelőni valakit…).
Egyikőtök se úgy tekintsen a világra, hogy az emberek uralják, ugyan tisztában vagyok azzal, hogy ezt mindenkinek bemesélik. Semmivel sem vagyunk felsőbbrendűek, mint azok az állatok, akiket ti, jóízűen bekebeleztek.
Kétségtelen, hogy a házityúk nem a legintelligensebb állat a világon, de azt azért ne felejtsük el, hogy a (tojásipar számára hasztalan) kiskakasok érzik a fájdalmat, mikor a darálóba dobják őket, hogy szenvednek a csirkék, mikor egész életüket egy ketrecben kell leélni – és mikor már nem raknak elég tojást… Sőt, azt is ro….úl élvezik, mikor úgy összezsúfolják őket, hogy megmozdulni sem bírnak, de az is csodálatos lehet, mikor ládákba tuszkolják őket majd lábuknál fogva felakasztva véget vetnek szenvedésüknek. De azért „ez így természetes.” Higgyétek el, a többi fajnak se jobb az élete, érzéstelenítő nélkül való kiherélés, force feed és a többi. Nincs olyan, hogy kegyelmes mészárlás!
Biztosan egyikőtök sem rajong a nácikért (ha már úgy is kitaláltátok azt, hogy veganáci), undorítónak, borzalmasnak nevezitek azt, amit ők műveltek a zsidókkal – egy kérdés, miben más az, amit ők tettek, mint amit akkor, azelőtt és ma is művel az emberiség a többi fajjal. A fájdalom, az fájdalom, a félelem, az félelem, a nyomor, az nyomor. Nem vagyunk különbek, mint azon fajok, akiket megkínzunk (persze, kétségtelen, hogy ők képtelenek lennének megérteni mik azok az atomok, de nehogy azt higgye bárki is, hogy ők ezért alsóbbrendűek). 
Egyikőtök se jöjjön azzal, hogy ő micsoda állatvédő, vagy hogy befogadná az összes kóbor állatot – ez tényleg szép és jó, de nem lehet valaki állatvédő úgy, hogy egy pár fajt szeret, a többi kihasználásához, szenvedéséhez, halálához meg vígan hozzájárul és még (jogtalanul) le is szidja azokat, akik ezt nem teszik, aztán védi azt a baromságot, amit belétápláltak.
Kétségtelen, hogy a ragadozó állatok esznek húst (a Földön élő állatok pár százaléka) – azonban nevetséges összehasonlítani magunkat ezen fajokkal. Ezen állatok többnyire maguk terítik le a zsákmányt, rendszerint gyenge, beteg, magányos egyedeket keresnek, akiket könnyebben elkaphatnak. Nem használnak semmilyen eszközt, ott a karmuk, fogazatuk, erejük, sebességük. Belőlünk ez hiányzik. Tudom, most rögtön ezt kapnám válaszul: „de mi meg tudunk fegyvereket csinálni, ha képesek vagyunk megcsinálni, miért ne használhatnánk?!" Közületek ki tervezett, készített már fegyvert? Másfelől, mint már említettem, tisztességtelen nagy távolságból lövöldözni. Persze, megpróbálhattok csapda, lőfegyver és trükközés nélkül, mondjuk késsel elkapni egy nem-ember állatot, de ő úgy is gyorsabb nálatok.
Az is szép és jó, ha azt mondjátok, hogy nem lennétek képesek ölni, de ha nem is közvetlenül, de öltök (és kínoztok). Ezt ne felejtsétek el.
A családi hagyományokról annyit (ha már úgy is így felhoztátok), hogy az én családom sem különb tőletek vagy a tietektől. És lám, én mégis itt vagyok. Tehát ez nem mérvadó, ugyan ahová születünk, az valamelyest meghatározza életünket, minden más rajtunk áll.
Mielőtt megkapnám, kiemelném, hogy nem célom titeket lehordani vagy kigúnyolni (habár ti ezt teszitek mással), nem ezért írok, ha le akarnálak titeket hordani, azt személyesen tenném, nem egy monitor mögött ülve (persze, mindenkinek lehet olyan nagy pofája, amilyet akar, ha jó messze van a másik). A téveszméitek ellen vagyok, tudom, hogy valószínűleg sohasem fog kinyílni a szemetek, sőt, még inkább megerősítitek azokat, de nem én lennék, ha nem próbálkoznék.
Segíteni szeretnék azokon, akiken kell, s igen, tudom, hogy az, hogy én most itt ülök, és sz.rt sem csinálok az áramfogyasztáson és billentyűnyomogatáson kívül nem használ sokat (nem kívánom kitálalni életem, de azt megjegyezném, hogy nem ez az össz, amit teszek az ügyért).
És végül is van jogos is abban, amit írogattok, pontosan ennyi:  "hát, nem az én bajom, mit érdekel engem, ha szenvednek, attól én még nem." Szerintem ez minden elárul rólatok. De tényleg. Valóban nem érzitek át fájdalmukat, fogalmatok sincsen, hogy ők mit élnek át, nem láttátok és nem is hallottátok, szerintem ezen változtassatok. Kíváncsi lennék, mit szólnátok az egészhez, ha látnátok és hallanátok, mindazt, ami ott folyik, de persze ti nem akarjátok látni, hogyan lesz valakiből az, amit megesztek. „Jaj, hát én nem bírnám végignézni, de olyan finoooooom.”


meghajolo.gif
2 felhasználónak tetszik: Darkness, Phaedra
2015. június 25. 18:24 #196
menthol
menthol
killer queen
 
StátuszDet är de som går vilse som hittar de nya vägarna
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.16.
Hozzászólás: 5095
Csatolások: 183
Azonosító: 206342
Offline offline
Imádom a kutyákat, de nem értem, hogy sokan a kutyaevés ellen miért kampányolnak ennyire, és a többi állatot miért eszik meg simán...
2015. június 26. 07:40 #197
Jolie_77
Jolie_77
♥generation terrorist♥
 
Státusz♥ the heretic seal beyond divine ♥
  Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 9299
Csatolások: 38938
Azonosító: 186395
Offline offline
Jó a kérdés...

3 felhasználónak tetszik: Wyrd, Phaedra, Elody
2015. június 26. 11:30 #198
TVD1
TVD1
psychopath^^
 
StátuszMy eyes were loking for you, so I found u....Well, I know you're there**
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.30.
Hozzászólás: 1324
Csatolások: 15
Azonosító: 244352
Offline offline
ennyi erővel a többi állatért is kampányolni lehetne
2015. június 26. 11:49 #199
- törölt felhasználó -    
Majd hazamegy és eszik egy jó kis steaket...szeretem a kutyákat, de ugyanolyan állat mint a többi, ami nálunk a sült csirke az náluk a sült kutya. Része a kultúrájuknak, nem értem miért kell mindenbe beleszólni. Egy kecske vagy egy nyúl is tud ugyanolyan kedves lenni az emberhez mint egy kutya, mégis megesszük őket.
2015. június 26. 12:37 #200
lala 2002
lala 2002
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.31.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 235315
Offline offline
ez szörnyű!
14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!