Starity

Sztárok kampányolnak a jülini kutyahús fesztivál ellen

14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. június 22. 20:55 #161
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (rednail @ 2015.06.22. 20:45)
rolleyes.gif 
Pár éve gyakorlatoztam boltban, napi 8 órát, fizika munka, cipekedés stb, úgy, hogy egész nap nem ettem, mégis kibírtam, sőt volt, hogy előtte pár napig épp nem ettem húst, mert nem eszek minden nap húst, mégse estem össze, úgyhogy megint hülyeségeket beszélsz  thumbsup.gif 
A hús igenis kell, de ne mondd már, hogy lételem, mert nem az.

A gyakorlat még mindig nem egyenértékű azzal, amikor valaki hónapokon keresztül, folyamatosan végez fizikai munkát. Velem is előfordult az, hogy nem tudtam enni, nem volt kajám stb., kibírtam, de nem volt erőm és nem éreztem jól magamat, hiszen hiányzott azaz energiabevitel, amelyhez a szervezetem hozzászokott. Egyébként nézz utána, kérdezz meg dietetikusokat, a hús igen is az egyik főtáplálékunk. Én is így tanultam, az összes dietetikus nővér akivel valaha találkoztam, szintén így gondolják, sőt még a dietetika tankönyvem is ezt írja! Végülis te biztosan jobban tudod, mint a szakemberek, és megint én beszélek hülyeségeket. sad.gif
1 felhasználónak tetszik: AmyVie
2015. június 22. 21:00 #162
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2015.06.22. 20:55)
A gyakorlat még mindig nem egyenértékű azzal, amikor valaki hónapokon keresztül, folyamatosan végez fizikai munkát. Velem is előfordult az, hogy nem tudtam enni, nem volt kajám stb., kibírtam, de nem volt erőm és nem éreztem jól magamat, hiszen hiányzott azaz energiabevitel, amelyhez a szervezetem hozzászokott. Egyébként nézz utána, kérdezz meg dietetikusokat, a hús igen is az egyik főtáplálékunk. Én is így tanultam, az összes dietetikus nővér akivel valaha találkoztam, szintén így gondolják, sőt még a dietetika tankönyvem is ezt írja! Végülis te biztosan jobban tudod, mint a szakemberek, és megint én beszélek hülyeségeket. sad.gif


2 évig csináltam,szóval de, totálisan egyenlő rohog.gif De mindegy, nyilván te mindenkinél jobban tudod, én nem mondtam, hogy a szakembereknél jobban tudom, de te se vagy az, úgyhogy unalmas már az állandó okoskodásod. Egy ápoló vagy, nem egy diplomás orvos, hiába is gondolod ezt magadról.
6 felhasználónak tetszik: Phaedra, Wyrd, Jolie_77, Szandi0820, baisée, janet7
2015. június 22. 21:01 #163
Rubi123
Rubi123
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.10.16.
Hozzászólás: 232
Csatolások: 0
Azonosító: 187796
Offline offline
fúúúúúúúúúúúúúúúúú a k*rva életbe! erre annyira dühös tudok lenni!
2015. június 22. 21:06 #164
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (rednail @ 2015.06.22. 21:00)
2 évig csináltam,szóval de, totálisan egyenlő  rohog.gif De mindegy, nyilván te mindenkinél jobban tudod, én nem mondtam, hogy a szakembereknél jobban tudom, de te se vagy az, úgyhogy unalmas már az állandó okoskodásod. Egy ápoló vagy, nem egy diplomás orvos, hiába is gondolod ezt magadról.

De, az a helyzet, hogy szakember vagyok biggrin.gif , egészségügyben gyakorlatoztam három évig, de múlt héten már hivatalosan is gyerekápoló lettem, és tanultam két évig dietetikát, hiszen tudnom kell, hogy melyik betegem mit ehet állapotának megfelelően. Ha unalmasnak tartod az abszolút jogos és igaz "okoskodásomat", akkor miért olvasod el? Miért reagálsz? Senki sem kötelezett arra, hogy hozzászóljál, pláne úgy, hogy valószínűleg az én tudásomnak a negyedével sem rendelkezel. Érvet nem hozol fel te sem, sértegetsz és degradálsz, mert nem kedvelsz. Boldog a lelkiszegény, mert beleköthet abba, akit utál. rohog.gif

Szerk.:

Részemről a vita befejezve, nincs kedvem ovisokat szórakoztatni, pláne úgyhogy megint ahhoz lyukadtunk ki, hogy én velem mi van. Ehhez meg a mai kórházas élmény után, nincsen kedvem. Én tudom amit tudok, innentől kezdve lesz*rom, hogy ki mit gondol. A virágok és az ajándékok megint mehetnek az öltözőmbe.
2 felhasználónak tetszik: AmyVie, habibi
2015. június 22. 21:10 #165
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2015.06.22. 21:06)
De, az a helyzet, hogy szakember vagyok biggrin.gif , egészségügyben gyakorlatoztam három évig, de múlt héten már hivatalosan is gyerekápoló lettem, és tanultam két évig dietetikát, hiszen tudnom kell, hogy melyik betegem mit ehet állapotának megfelelően. Ha unalmasnak tartod az abszolút jogos és igaz "okoskodásomat", akkor miért olvasod el? Miért reagálsz? Senki sem kötelezett arra, hogy hozzászóljál, pláne úgy, hogy valószínűleg az én tudásomnak a negyedével sem rendelkezel. Érvet nem hozol fel te sem, sértegetsz és degradálsz, mert nem kedvelsz. Boldog a lelkiszegény, mert beleköthet abba, akit utál. rohog.gif

Jaj hagyjuk már _nevet.gif
Lehet, hogy nem tudom azt amit te tanultál, viszont tudok mást amit meg te nem, úgyhogy ezt kár volt mondanod, de hidd csak ezt nyugodtan rohog.gif
7 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Wyrd, Phaedra, Szandi0820, baisée, janet7, Elody
2015. június 22. 21:18 #166
Wyrd
Wyrd
 
StátuszSing out loud we all die
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.06.12.
Hozzászólás: 647
Csatolások: 42
Azonosító: 244797
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2015.06.22. 21:06)
De, az a helyzet, hogy szakember vagyok biggrin.gif , egészségügyben gyakorlatoztam három évig, de múlt héten már hivatalosan is gyerekápoló lettem, és tanultam két évig dietetikát, hiszen tudnom kell, hogy melyik betegem mit ehet állapotának megfelelően. Ha unalmasnak tartod az abszolút jogos és igaz "okoskodásomat", akkor miért olvasod el? Miért reagálsz? Senki sem kötelezett arra, hogy hozzászóljál, pláne úgy, hogy valószínűleg az én tudásomnak a negyedével sem rendelkezel. Érvet nem hozol fel te sem, sértegetsz és degradálsz, mert nem kedvelsz. Boldog a lelkiszegény, mert beleköthet abba, akit utál. rohog.gif 
Szerk.:
Részemről a vita befejezve, nincs kedvem ovisokat szórakoztatni, pláne úgyhogy megint ahhoz lyukadtunk ki, hogy én velem mi van. Ehhez meg a mai kórházas élmény után, nincsen kedvem. Én tudom amit tudok, innentől kezdve lesz*rom, hogy ki mit gondol. A virágok és az ajándékok megint mehetnek az öltözőmbe.


Szakember létedre elég keveset tudsz a vegán étkezési kultúráról.
És még te nem degradálsz le másokat rolleyes.gif
6 felhasználónak tetszik: Phaedra, Jolie_77, Szandi0820, baisée, janet7, Elody
2015. június 22. 21:22 #167
Hayame
Hayame
Angel of music ♫
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.02.
Hozzászólás: 1160
Csatolások: 65
Azonosító: 211122
Offline offline
Idézet (lpmaskmancick @ 2015.06.22. 20:21)
"Jaj mi most MURRICA vagyunk, seggfájjunk és mondjuk meg más nemzeteknek, hogy mi a jó nekik, vigyünk demokráciát oda és védjük meg a burgert!!!"
Kb ennyi a lényege annak, hogy az amcsi celebek belemagyaráznak mindenbe és álszenteskednek, közbe meg a való életben le se sz*rnák, hogy mi folyik murricán kívül...

jaja biggrin.gif !
2015. június 22. 21:25 #168
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Idézet (Beyla @ 2015.06.22. 21:06)
De, az a helyzet, hogy szakember vagyok biggrin.gif , egészségügyben gyakorlatoztam három évig, de múlt héten már hivatalosan is gyerekápoló lettem, és tanultam két évig dietetikát, hiszen tudnom kell, hogy melyik betegem mit ehet állapotának megfelelően. Ha unalmasnak tartod az abszolút jogos és igaz "okoskodásomat", akkor miért olvasod el? Miért reagálsz? Senki sem kötelezett arra, hogy hozzászóljál, pláne úgy, hogy valószínűleg az én tudásomnak a negyedével sem rendelkezel. Érvet nem hozol fel te sem, sértegetsz és degradálsz, mert nem kedvelsz. Boldog a lelkiszegény, mert beleköthet abba, akit utál. rohog.gif 
Szerk.:
Részemről a vita befejezve, nincs kedvem ovisokat szórakoztatni, pláne úgyhogy megint ahhoz lyukadtunk ki, hogy én velem mi van. Ehhez meg a mai kórházas élmény után, nincsen kedvem. Én tudom amit tudok, innentől kezdve lesz*rom, hogy ki mit gondol. A virágok és az ajándékok megint mehetnek az öltözőmbe.

Természetesen az a normális, ha valaki kiírja az egész magánéletét egy nyilvános fórumra. A nyílásaidba nem akarsz kamerát helyeztetni? rolleyes.gif
Nem egy tapasztalt szakember tényeit olvastam már a veganizmusról. Nem csak úgy belevágtam, mint egy birka. Nekik érdekes módon nem ilyen lenéző és full ego jellemük van, már bocsáss meg. És nem is huszonévesek, akik azzal szórakoznak, hogy kislányokat ugatnak le fórumon, amin napi tizen-x órát töltenek.
Ki nem Sz***ja le a korházas élményedet. Mondd el az alfahím-párodnak. rohog.gif Ő majd biztos részesít elég elismerésben.
Upsz, ovis szintre süllyedtem... ja nem, bölcsis. unsure.gif
ez már rohadtul kikívánkozott az évek során
7 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Wyrd, Szandi0820, szenya, baisée, janet7, Elody
2015. június 22. 21:28 #169
- törölt felhasználó -    
Idézet (Phaedra @ 2015.06.22. 21:25)
Természetesen az a normális, ha valaki kiírja az egész magánéletét egy nyilvános fórumra. A nyílásaidba nem akarsz kamerát helyeztetni? rolleyes.gif 
Nem egy tapasztalt szakember tényeit olvastam már a veganizmusról. Nem csak úgy belevágtam, mint egy birka. Nekik érdekes módon nem ilyen lenéző és full ego jellemük van, már bocsáss meg. És nem is huszonévesek, akik azzal szórakoznak, hogy kislányokat ugatnak le fórumon, amin napi tizen-x órát töltenek.
Ki nem Sz***ja le a korházas élményedet. Mondd el az alfahím-párodnak. rohog.gif Ő majd biztos részesít elég elismerésben. 
Upsz, ovis szintre süllyedtem... ja nem, bölcsis. unsure.gif 
ez már rohadtul kikívánkozott az évek során

thumbsup.gif meghajolo.gif
én meg nem is vagyok kicsi, vele egyidős vagyok, és nem én vagyok az, aki itt lóg naphosszat és kiteregeti a magánéletének minden egyes másodpercét, vagy éppen osztom az észt és leugatom a többit rohog.gif de persze biztos velem van a baj rohog.gif
5 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Phaedra, Wyrd, Szandi0820, janet7
2015. június 22. 21:52 #170
i love Nature
i love Nature
visszatérő vendég
 
StátuszAz állatok védtelenek az emberrel szemben
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.16.
Hozzászólás: 313
Csatolások: 0
Azonosító: 203875
Offline offline
Ha valaki úgy érzi hogy gyenge az màr egyből befogható a húshiànynak?! :``D Jó hogy a gyerekeknek nem tartasz kiselőadàst basszus. Egyébként kicsit sem nagy az egód Beyla. De mindegy aki igy van a dolgokkal annak feleslees naphosszat magyaràzni. Vannak olyan emberek akik idővel làtjàk mi van a szìnfalak mögött. Mikor nap mimt nap mérgetikaz embert, hogy minél keesebb legyen belőle. És egyesek elhiszik hogy a bolti hús is milyen egészséges. Aha. Persze. És szerintetetek bàrki bevallaná hogy esetleg mégsem egészséges? Annyi vegyszeres ételt viszünk be a szervezetünkbe hogy csak na. De nincs màs. Ez a cél.
5 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Phaedra, Wyrd, Szandi0820, Elody
2015. június 22. 22:06 #171
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Idézet (i love Nature @ 2015.06.22. 21:52)
Ha valaki úgy érzi hogy gyenge az màr egyből befogható a húshiànynak?! :``D Jó hogy a gyerekeknek nem tartasz kiselőadàst basszus. Egyébként kicsit sem nagy az egód Beyla. De mindegy aki igy van a dolgokkal annak feleslees naphosszat magyaràzni. Vannak olyan emberek akik idővel làtjàk mi van a szìnfalak mögött. Mikor nap mimt nap mérgetikaz embert, hogy minél keesebb legyen belőle. És egyesek elhiszik hogy a bolti hús is milyen egészséges. Aha. Persze. És szerintetetek bàrki bevallaná hogy esetleg mégsem egészséges? Annyi vegyszeres ételt viszünk be a szervezetünkbe hogy csak na. De nincs màs. Ez a cél.

meghajolo.gif Köszönöm, teljesen egyet értek. smileeee.gif
2015. június 22. 22:08 #172
AmyVie
AmyVie
Like a soldier.♥
 
Státusz"Azt, hogy néha megpillanthatjuk a hiányzó részt valaki másban is." - Kartik
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.28.
Hozzászólás: 21368
Csatolások: 1197888
Azonosító: 91559
Offline offline
Én sosem szoktam hozzászólni a dolgokhoz, de komolyan, szerintem azért álljunk meg egy kicsit. Ez a fórum, ha jól tudom bulvár fórum (kis életvitellel fűszerezve), ami arra való, hogy a cikkek alatt leírjuk a véleményünket. Minden embernek más véleménye van, ezt el kell fogadni. De azt, amit Ti műveltek egymással katasztrófa.

Elsőként: Én tökre megértem, nálam nagyobb állatszerető ember nem létezik a Földön, tényleg, ha tehetném az összes kóbor állatot befogadnám. Viszont gyerekkorom, vagyis hátulgombolós korom óta eszek húst, és bevallom: szeretem. Szerintem a kettő nem összeférhetetlen egymással. Én azon az elven vagyok, hogy sajátot semmiképpen nem eszek meg, és látni sem akarom, hogyan dolgozzák fel, vagy ölik meg, de nem zavar az, ha a boltban leemeli édesanyám és megfőzi. Képtelen lennék elképzelni magam hús nélkül, annyira az étrendem részévé vált, hogy nekem már nem menne. Szerintem az arany középutat kell megtalálni: az sem jó, ha túl sok zöldséget eszel, de az sem jó, ha meg sok húst. Mind a kettő ugyanolyan fontos. Tulajdonképpen, ha belegondoltok állatkínzásnak minősül, hogy megesszük a baromfit, vagy a sertést, és szerintetek az nem „gyilkosság”, ha megeszed a burgonyát? Ha kiszeded a répát a földből? Hiszen az is élt, sőt! Fotószintetizált, még nekünk levegőt is gyártott, és mégis megesszük! Na akkor, hogyan is van ez?

Van olyan ismerősöm, aki vega, képzeljétek, szerintem már mindenkinek van. Lehet, hogy testalkatilag olyan, de iszonyat sovány és beteges szegény, és hozzáteszem, soha az életében nem evett húst! Neki ez a normális, mert az édesanyja vega, és nem saját döntés alapján a gyermekei is azok lettek. Nyilván nekik ez a normális, és én egyáltalán nem is bántom őt emiatt, mert ez tényleg mindenkinek az egyéni dolga, hogy ki mit tart jónak. Nem kell ráerőltetni senkire semmit. Szabad országban élünk, szabad akarattal, ha Te vagy bármelyik egyed vega akar lenni, Ámen, legyen, de szerintem nem kell terjeszteni az igét. Én sem kényszerítem a vegát egy székbe, és tolok elé egy rántott csirkemellet, hogy ezt most be kell falnod azonnal.

Másodjára: Én is betiltanám ezt, főleg amit említettem már, mert nagy állatszerető vagyok. Hiába a sztárok miatt lett ennek nagy hangja, szerintem valahol Nikki Reednek igaza van ebben! Egyet utálok a legjobban, amikor kutyákat és házi kedvenceket kínoznak, és büntetlenül megússzák. A képekből látva, itt még haláluk előtt is szenvednek a szerencsétlenek, összezárva több száz kutya együtt. Ez egy igen borzasztó dolog, és fel nem tudom fogni, hogy valaki hogyan örülhet, vagy hogyan rajonghat be egy ilyen hagyománynak. Totálisan jogos lenne, ha ezt betiltanák, embert sem ölünk és eszünk meg azért, hogy egészségesek maradjunk.

Harmadjára: Először is, szerintem mindenki vegyen egy mély levegőt, számoljon el magából tíz, mielőtt billentyűt ragadna és esztelen baromságot írna! Elhiszem, hogy sokaknak véget ért az iskola (jó nekik, én is pihennék már… -.-) vagy pedig otthon ülnek x évesen, mert annyira sok a munka itthon, hogy egyszerűen nem tud válogatni, nem tudom, de szerintem eléggé megdöbbentő, hogy azon élik ki magukat egyesek, hogy egymásnak esve oltják szét egymást! Nem tudom, hogy azok közül, akik ócsárolják a másikat, hallották egyáltalán a HQP-ről?! Ott normálisan, kötekedés nélkül le lehetett írni a véleményét az embernek anélkül, hogy valaki belekötött volna. Én tökre megértem, hogy vannak Vegák, akik a vegákat képviselik, és azok, akik inkább mindkettőt preferálják, de miért akarjátok a másikra erőltetni a véleményeteket? Ez egy fórum, bárki leírhat akármit,de ami minden témában megy az borzalom! Egyszerűen meg vagyok döbbenve, hogy a 15-40 éves korig azzal telik mindenkinek az ideje, hogyan kössön bele 50 tagban, hogy nyugodtan hátradőlhessen, és megtapsolja magát, igen, elvégeztem a mai feladatomat. Nem veszi senki észre, hogy ez mennyire szánalmas és kicsinyes? Attól, hogy veszekedtek másokkal, még nem fogják elfogadni a saját nézeteiteket. Ez olyan pl: én oda és vissza vagyok a trilobitákért – szakmai ártalomféleség – más nem szereti őket, mégsem erőltetem rájuk, hogy nézd már milyen kis cukik voltak, meg kell enni őket, annyira édesek.

Lehet, hogy nektek ez jó, de én, aki általában nem szól hozzá a témákhoz, mert minek, az csak szörnyülködve fogja az arcát és ahogyan Jolie írta valamikor 60-szor az asztalba verem a fejem, mert megáll az eszem, hogy valakinek ez a szórakozás, ez, hogy ócsárolja, égeti és fúrja a másikat, csak hogy neki legyen igaza! Menjetek kocsmázni, billiárdozni, koktélozni, éljetek! De komolyan mondom. Mert eszméletlenül borzasztó és nem is gyerekes és nem is szánalmas, inkább sajnálatra méltó az, hogy képtelenek vagytok egy-egy dolgon felülemelkedni, és elfogadni azt, hogy másnak más a véleménye.

Ha lehetne imádkozni és kérni, én visszakérném a régi HQP-t a régi normális tagokkal!
4 felhasználónak tetszik: Beyla, habibi, frigónyuszi, Empress
2015. június 22. 22:18 #173
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Egyébként aki akkorra krva nagy mindenevőnek képzeli magát, az most ragadjon egy kamerát, rohanjon ki a vadvilágba, ejtsen el egy őzt, és tépje szét erős állkapcsaival. Majd egye meg mindenét kivétel nélkül. Vagy keressen olyan állatot, ami a földön rohad. Hogy dögevő legyen. uhh tényleg, ez történik jelen esetben És mindezt sütés nélkül. Szopjatok tehéntejet fekve, frissen, egyetek tyúkmenstruációt -meg nem termékenyített petesejtet-, szintén nyersen és frissen. Már nem is vagyunk olyan nagy mindenevők, igaz? sad.gif
Sütés-főzés? Haha... természetesen táplálkozunk, nem? Mint minden más állatfaj. unsure.gif
3 felhasználónak tetszik: Wyrd, Jolie_77, Elody
2015. június 22. 22:38 #174
AmyVie
AmyVie
Like a soldier.♥
 
Státusz"Azt, hogy néha megpillanthatjuk a hiányzó részt valaki másban is." - Kartik
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 09.03.28.
Hozzászólás: 21368
Csatolások: 1197888
Azonosító: 91559
Offline offline
Idézet (Phaedra @ 2015.06.22. 22:18)
Egyébként aki akkorra krva nagy mindenevőnek képzeli magát, az most ragadjon egy kamerát, rohanjon ki a vadvilágba, ejtsen el egy őzt, és tépje szét erős állkapcsaival. Majd egye meg mindenét kivétel nélkül. Vagy keressen olyan állatot, ami a földön rohad. Hogy dögevő legyen. uhh tényleg, ez történik jelen esetben És mindezt sütés nélkül. Szopjatok tehéntejet fekve, frissen, egyetek tyúkmenstruációt -meg nem termékenyített petesejtet-, szintén nyersen és frissen. Már nem is vagyunk olyan nagy mindenevők, igaz? sad.gif 
Sütés-főzés? Haha... természetesen táplálkozunk, nem? Mint minden más állatfaj. unsure.gif


Remélem nem rám céloztál evvel egyébként, mert én valahol leírtam, hogy úgy eszem csak húst, ha nem látom, hogyan ölik meg, hogyan dolgozzák fel, sőt sajátot, akit érted a karomba fogtam pihesen, tuti nem tudnám megenni. És nem azért, mert nem szeretem a húst, hanem mert nagyon lelkis vagyok. Pl: azokat nagyon nem tudom megérteni, aki nyulat tart evésre. Hát azok annyira kis cukorborsók, hogy képtelen vagyok felfogni, hogyan tudják megenni őket, miután felnevelték. Tehát, ha lehet úgy mondani, ilyen szempontból válogatós vagyok: mert csak azt eszem meg, ami nem saját és átlagosan sertést(mondjuk annak is inkább a schlussát, vagy a combját eszem meg) vagy baromfit eszek (csirkét). Amúgy a természetességről csak annyit ejtenék, hogy nagyon finom ám a Tatár bifsztek és tulajdonképpen az nyers bélszín, ahogyan a sushi meg nyers hal.

Szerintem fogjál Te is kamerát, egy jó nagy kapát, és szedjél burgonyát a kertből! Megnézlek majd milyen érzés, ha anyukád nem boltban veszi meg a burgonyát, hanem saját kertből Neked kell kiszedned. Nem olyan könnyű ám az, ha traktor nem húzza ki neked… Egyébként, van aki szinte minden szervét megeszi az állatnak, főleg az idősebbek. Én rá sem tudok nézni a belső szervekre (azokat egyáltalán nem eszem meg, de bevallom kiskoromban megettem őket és élek, tehát nem hinném, hogy annyira nagy baj lett mondjuk belőle, de most felnőtt fejjel el tudom dönteni, hogy megeszem vagy nem)

Amúgy Te is foghatnál rohadt gyümölcsöt, vagy rohadt krumplit, ami szinte már mászik, már folyik és már látod, hogy trágya lesz belőle, és edd meg. Ezt azért Te sem kívánhatod attól, aki eszik húst, úgy ahogyan én sem kívánhatom Tőled, hogy fogyassz poshadt és megpenészedett zöldséget. Amúgy mivel ezt a multinacionális cégek által forgalmazott tejet iszom, így sajnos eléggé más íze van az igazi tehéntejnek, és szörnyen vallom be, hogy nem ízlik! És pont amiatt, mert a felvizezetthez vagyok én legalábbis szokva. De egyébként vidéken régen sok helyen csinálták, hogy a tehénmama alá feküdtek és a szájukba nyomták a tejet, de azért égen más világ volt, maradjunk annyiban!

Ami a sütés-főzést illeti, lehet az én családommal van baj, de én még a kutyámnak, és a macskámnak is főtt dolgokat adok! Ha a saját háziállatomtól nem sajnálom vízben megfőzni pár perc alatt a csirkét(kakast/tyúkot) akkor magamtól miért kéne sajnálnom? blink.gif
1 felhasználónak tetszik: Bátor Ventillátor
2015. június 23. 09:02 #175
Darkness
Darkness
Misanthrope Vegan
 
StátuszHamarosan frissittem a sztáradatlapokat
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.18.
Hozzászólás: 8003
Csatolások: 8879
Azonosító: 175987
Offline offline
Na és akkor miért vagyok embergyűlölő? rohog.gif
Szerintem hamar törölve lesz az összes kommnet, no de mindegy is. Nethuszárkodásért nem vagyok oda (pláne, ha elvakult fanatikusokkal kéne vitázni), így ezt kihagynám, de véleményem leírását nem.

Szép dolog, ha valaki védeni akarja a kutyákat, azonban ne feledkezzünk meg másokról sem. A fesztiválról...mindenki, aki csak a kutyahús elfogyasztása ellen tiltakozik, annak érdemes elgondolkodni... azok az állatok, amiket ti jóízűen bezabáltok nem alsóbbrendűbbek semmilyen szempontból, mint a kutyák (vagy akár a macskák). Az pedig a létező legnagyobb nagyképűség, hogy "én nem akarom látni, hogy lesz, csak megeszem, ha van arca, akkor már nem tudom megenni, ha van neve, nem csak száma, akkor már ne öljék meg." Bár van ennél még jobb is: "én állatszerető vagyok, de azért tonnaszámra fogyasztok és veszek olyan dolgokat, amiért egy állat szenvedett."
Ők vagy ők esetleg ők meg meghallhatnának összezsúfolva, ketrecbe zárva, szenvedve, de a kutyák nem? Miért nem védjük mindet? Ugyanannyit éreznek, mint a kutyák... még gyakran szörnyűbb körülmények közé vannak taszítva, mint a jülini kutyák.
Én nem látom a különbséget köztük... huppsz, így meg már egyenest beteges....

Én azt hiszem fél éves voltam, mikor (közvetlenül) először húst tömtek belém, sokáig elfogadtam, hogy ez így természetes, de már nem vagyok kisgyerek, már nem hiszek a mesékben és lám, sokkal egészségesebb vagyok, mióta kiirtottam az (többek közt) étrendemből mindazt, amiért egy érző, lélegző lénynek szenvednie kell. És no lám, mennyi vegetáriánus és vegán ember van és élnek, ennél jobb bizonyítékot ki akar arra, hogy nem szükséges hús az ember életben maradásához?

A növényekről annyit, hogy ha valaki hús fogyaszt, azért iszonyatosan sok növény szükséges, mert az az állat, akit a "mindenevő" jóízűen bezabál rengetek növényt fogyasztott már el, azonban ha közvetlenül a növényt esszük meg, akkor jóval kevesebb növény szükséges. Azt ugye nem kell mondanom, hogy ez miért jó?
Egyébként sokan jönnek azzal, hogy mennyi káros anyagot termelnek a járművek, ez valóban igaz, de csupán 13%, tudjátok honnan jön rengeteg? Azokból, akiket ti megesztek.

"10,000 kutyát öltek meg ételélt 1 HÉT ALATT. ‪#‎StopYulin2015‬
12,000 állatot ölnek meg az USA-ban MINDEN 3 MÁSODPERCBEN.
Miért foglalkozol egyel és a többivel nem? #‎GoVegan‬" /PETA/
5 felhasználónak tetszik: Jolie_77, Jody, Wyrd, Lakreen., Phaedra
2015. június 23. 11:01 #176
Bátor Ventillátor
Bátor Ventillátor
level 90-es procrastinator
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 2771
Csatolások: 6
Azonosító: 233680
Offline offline
Idézet (Darkness @ 2015.06.23. 09:02)
 
"10,000 kutyát öltek meg ételélt 1 HÉT ALATT. ‪#‎StopYulin2015‬
12,000 állatot ölnek meg az USA-ban MINDEN 3 MÁSODPERCBEN.
Miért foglalkozol egyel és a többivel nem? #‎GoVegan‬" /PETA/

Jaj de kár hogy ezt írtad. Most felhúztál. A Petásokkal legszívesebben gázpalackot hegesztetnék. Nekik hogy van pofájuk a kutyahúsfesztivál miatt sírni, amikor egyébként a "menhelyükre" kerülő kutyák 90%-át megölik!?
1 felhasználónak tetszik: habibi
2015. június 23. 11:59 #177
Ritaa827
Ritaa827
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.27.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 214115
Offline offline
Vicces ez a helyzet. Ha kutyákról, vagy macskákról van szó, hirtelen mindenkiből előbújik az állatszerető énje és fellázad ezek ellen a kegyetlen emberek ellen. De ha egy vegán, vagy vegetáriánus lázad fel a baromfik lemészárlása ellen, akkor ő már hülye és nem tudják elképzelni, hogyan is gondolhatja, hogy hús nélkül is lehet élni...
Ne legyetek képmutatóak. Rohadtul idegesítő.
2 felhasználónak tetszik: Phaedra, Jolie_77
2015. június 23. 12:04 #178
laaura_love
laaura_love
Te voltál a béke az örök háborúban!
 
StátuszLaissons le passé au passé - Hagyjuk a múltat a múltban
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.07.
Hozzászólás: 2037
Csatolások: 0
Azonosító: 227220
Offline offline
Undorító emberek vannak..... Állatkínzás ellen ilyenkor holvannak????
2015. június 23. 14:40 #179
- törölt felhasználó -    
Egyetlrtek minden egyes sztárral, akik tiltakoznak ez ellen, mert én is. Milyen dolog ez?? Megölni egy állatot, aki az ember legjobb barátja. Emiatt ki nem állhatom a kínai embereket, akik ilyet tesznek. Remélem mihamarabb megszűnik és büntetést is kapnak érte!
2015. június 23. 15:50 #180
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Idézet (Bátor Ventillátor @ 2015.06.23. 11:01)
Jaj de kár hogy ezt írtad. Most felhúztál. A Petásokkal legszívesebben gázpalackot hegesztetnék. Nekik hogy van pofájuk a kutyahúsfesztivál miatt sírni, amikor  egyébként a "menhelyükre" kerülő kutyák 90%-át megölik!?

A petások legalább nem otthon vakarják a pcsájukat a joghurtuk társaságában beletörődve az emberi mocskosságokba. rolleyes.gif
Igazából nem tudom, hogy hiteles-e, amit állítasz, bár tényleg hallottam már vegánok szájából is, hogy ellenzik a peta intézkedéseit.
1 felhasználónak tetszik: Wyrd
14 oldal 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!