Starity

Menekült vagy bevándorló? – A sztárok most elmagyarázzák a különbséget!

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. október 01. 07:41 #21
- törölt felhasználó -    
Elég szomorú, hogy mindenki úgy gondolja, hogy csak két véglet létezik és vagy kiállok mellettük vagy nincs bennem empátia.
Én is menekülnék más országba nyilván, de az is tény,hogy ezeknek több mint a fele nem menekült és már elnézést, de ha annyira menekülök, akkor nem dobom ki a más ország által adományozott ételt a kukába, hagyok ekkora mocskot, majd megyek át más országba 2000 eurót követelni és éhségsztrájkolni. Ahol megfordultak itt akkora mocsok és szemétdomb volt, hogy olyat is ritkán látni. Plusz a vonatokrá vagy alig vagy fel se lehetett jutni, mert csinálták itt a fesztivált.
Elnézést, hogy ez rossz a szememnek, ettől még nem bukom meg együttérzésből és nem vagyok rosszindulatú.
2 felhasználónak tetszik: Phaedra, Beyla
2015. október 01. 15:32 #22
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Értem én a különbséget és teljesen igazuk is van, csak azt az egy dolgot nem tudom megérteni, miért jönnek tömegével pont Európába? Ott van Amerika, ahol egészen biztosan jobb lenne neki, mint például ha ide jönnek, Magyarországra. Mert Németország sem tudja befogadni az összeset, őrültség. Aztán lehet, hogy csak én látom rosszul, de szerintem Amerika is közebejátszik, Európa ellen természetesen. Aztán vannak igazi menekültek, őket megértem, be is lehet őket fogadni, de! Ezzel is csak mi járunk rosszul. Két külön kultúra fog élni párhuzamosan egymás mellett, és ez nagy konfliktusokhoz vezethet, főleg a vallást tekintve.
2015. október 01. 20:06 #23
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Bár jó magam eddig is tisztában voltam az illegális bevándorló és a menekült közötti különbségekkel, ám a probléma nem csak abban gyökeredzik, hogy az emberek szemrebbenés nélkül gyűlöletet szítanak egy másik rassz okán. A gond egyik fele az, amit OceanSoul is próbál elmagyarázni - az Európába vándorlók többsége nem háborús övezetből érkezik. Sőt mi több, azért indultak el, mert azt hiszik, hogy jobb életszínvonalon fognak tudni élni. Még azt mondanám, hogy ezzel sem lenne gond, csak több külföldön dolgozó ismerősöm osztotta meg , hogy ezek a bevándorlók olyanok, mint nálunk a kisebbség - dolgozni nem akarnak és várják állambácsitól a segílyt. A szemeim meg azon is elkerekedett, hogy Németországban be akarják tiltatni a szoknya viselését, mondván az ő vallásukat sérti. Szóval még hajlandóságot sem mutatnak afelé, hogy integrálódjanak Európába. Nem. Ők azt várják, hogy Európa alkalmazkodjon hozzájuk és a vallásukhoz. Nos, ezt az én gyomrom sem veszi be, és nagy eséllyel másoké sem fogja. Ha ez ilyen ütembe fog folytatódni, sajnos nem sajnos, de vallási háború fog kitörni. A muzulmán vallás erőszakos és agresszív, és mindez biztos, hogy nem fog megrekedni ezen a szinten. Vagy ők hunyászkodnak meg (amit kétlek), vagy ránk akarják erőltetni a hitüket, és most nem feltétlen a dzsihádista Allah akhbar-féle muzulmán fanatikusokra gondolok. Természetesen a céljuk nem Magyarország, ők ezt ki is jelentették - a németek nagy eséllyel kiválogatják a tanult értelmiséget és a tanulatlan analfabéta prolit meg haza fogja küldeni, vagy legalábbis vissza hozzánk és a környező országokba. Úgy gondolom, hogy mindez megint csak (mily meglepő!) Amerika kezén szárad. Nagy a valószínűsége, hogy háborút akarnak kirobbantani az évek óta fent álló gazdasági válság helyre billentése okán. Reméljük, hogy erre nem fog sor kerülni, bár már beszéltek sorozásról. Rettegek tőle. Borzasztóan tág téma, tény és való, hogy beszélni kell róla, de ezek a hírességek a hollywoodi kis luxus villájukban könnyen tudnak okoskodni. Számomra az ő szavaik hiteltelenek, hiába is mondja egy Cate vagy egy Colin. Nem voltak/vannak ebben a szituációban. Nem díjazom azt sem amit László Petra csinált, de agyon ajnározták a f*szit, akiről amúgy a végén kiderült, hogy Al-kaidás. Láttam gyerekeket a Keletiben, nagyon sajnáltam is őket, de az maximum az ott csövelő araboknak a 10%-a lehetett az asszonyokkal együtt, míg a többi életerős 20-40 év közötti jó egészségi állapotú férfi okostelcsikkel és laptopokkal. Okkal hiszi azt az ember, hogy ezeket az ISIS pénzeli és küldetésük van. A terroristákat meg nem lehet kiszűrni, hiszen eldobálták a papírjaikat, hogy még véletlenül se tudják őket kiutasítani Európából. K*rva jól meg van ez szervezve, és én is azt mondom, mindenki menjen haza a saját országába, mert nagyon rá fogunk fázni. Orbánt baróra nem csípem, de nagyon tetszik az, ahogyan kiállt a magyarokért és Európáért, ám a gond ugye az, hogy még mindig nem támogatják a politikáját eléggé ahhoz, hogy el is érjen vele valamit.

Idézet (meli1985 @ 2015.09.30. 10:34)
nikolett1999-pontosan mennyenek Amerikába ,ha annyira szeretik oket ,sátorozzanak csak a hollywood-i villáik elott

USA nem hülye, nem fogja őket beengedni. Még, ha az arabok képesek is valami menekültügyi státusszal kicsikarni valamelyik amerikai konzulátuson vízumot, kizárt, hogy tömegesével átengedjék őket. Ha neked tegyük fel van vízumod, de nem akar beengedni az, aki pecsételi az útleveleket, akkor haza kell jönnöd. Ilyen egyszerű a történet.
2015. október 02. 06:47 #24
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
"Ahol megfordultak itt akkora mocsok és szemétdomb volt, hogy olyat is ritkán látni."
Oké, tisztázzuk. Te eljössz x helyről, messziről, valami embercsempésszel, szűk helyen porban mocsokban. Aztán bezsuppolnak egy aluljáróba és légy boldog az életeddel.
Csodálkozol, hogy mocskot hagytak? _nevet.gif És az ősmagyar fociultrák, akik gyújtogattak, meg verekedtek, halál illuminált állapotban? Szerintem cseréljünk rohog.gif
"Két külön kultúra fog élni párhuzamosan egymás mellett,"
A felfogással van a baj. Hagyjuk, hogy a kultúrák keveredjenek, annak ritkán lett rossz vége. Eleve maguk a magyarok is x kultúra keveredéséből lettek, amíg végigvonultak, hogy eljussanak a Kárpát-medencéig...
"Ha most itt kirobbanna egy háború, ti nem húznátok innen a p.csába?"
Tudjátok, hány kivándorló volt Magyarországról a második világháború idején? Hogy hányan élték túl, ki talált befogadó otthonra? Ha háború lesz Magyarországon [mert lehet ám, hogy lesz], majd magyarázkodhattok más országoknak, hogy "de hát mi menekülünk", ők meg lemocskoznak titeket és visszazsuppolnak a biztos halálba
"ahogy a hírekből is hallani,"
Nem akarok politikai vitát, de az Orbán-kormány a gyűlöletkampányra épít. Gyűlöletet akar szítani. Őszintén kimondva hazudnak, mint annak a becsületes rendje, de 0-24-ben... Ahogy a többi ország is rendesen keveri a dolgokat dry.gif De ők legalább nem gyűlölködnek és nem szítanak gyűlöletet, ez fontos
..amíg ez a többség látásmódja addig ez csak egy ostoba facebook vita téma lesz sajnos.
meghajolo.gif
2015. október 05. 00:57 #25
Akela
Akela
visszatérő vendég
 
StátuszAzt hiszi sok ember, de nem úgy van! Ha pár osztállyal több van, már ugathat!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.20.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 6
Azonosító: 155994
Offline offline
Ehhez nem kell sokat gondolkodni, egy menekült addig menekült, míg el nem éri az első biztonságos országot. Ha onnan tovább áll, akkor már nem menekült, hanem bevándorló.

Amúgy meg érdekes, hogy mindenhol vissza köpködnek. Osztrákoktól minket, németektől az osztrákot, aztán svédből a németeket. Ezeknek semmi nem jó, mert nem ingyen van itt sem az élet.

Egyébként meg ha olyan harciasak lennének odahaza, mint itt a keletinél, vagy Röszkénél, akkor lehet már nem is lenne ott háború. Bár kis százalék jön olyan helyről, ahol háború dúl.

Ha meg olyan van, az is inkább vegye másik muszlim ország felé az irányt, mert más világ, más kultúra. Férfiként nem tetszik, ha 30 fokban pólóban közlekedő lányra úgy néznek, hogy vele bármit megtehetnek, mert könnyűvérű. Mert ez náluk így van rendjén. Szóval más világ, más kultúra...
2015. október 05. 01:12 #26
Akela
Akela
visszatérő vendég
 
StátuszAzt hiszi sok ember, de nem úgy van! Ha pár osztállyal több van, már ugathat!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.20.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 6
Azonosító: 155994
Offline offline
Pocok2001

1. "Te eljössz x helyről, messziről, valami embercsempésszel, szűk helyen porban mocsokban."

Ha háború elől menekülök, akkor nem még én állok feljebb, hanem szó nélkül alkalmazkodom, és megteszek mindent, ami a helyi törvények előírnak. Szóval regisztrálok, és nem lázadok, a minimum, hogy a kapott ruhát, kaját nem dobálom szét.

2. "És az ősmagyar fociultrák, akik gyújtogattak, meg verekedtek, halál illuminált állapotban?"

Én mint érintett, mondom, hogy nem minden úgy van amit a tévében látsz. Most a román meccsen is fájt nézni a híradót, mert hazudtak. Jobban fájt, mint amit ott kapott az ember. Gyerekek, nők ugyan úgy. A.C.A.B.

3. "Két külön kultúra fog élni párhuzamosan egymás mellett,"

Ha tetszik, ha nem, a muszlim és a keresztény nem tud békében élni. Ez nem ugyan az ami volt a honfoglalás idején.

4. "Ha most itt kirobbanna egy háború, ti nem húznátok innen a p.csába?"

Nem! Szeretem a hazám, inkább próbálnám megvédeni.
Akik 56-ban kimentek, sokan velük példálóznak. De ne feledjük, Ők egy bukott forradalom után mentek, ott kemény megtorlások voltak. Nem táncolva lépték át a határt, nem követelőztek, nem szemeteltek. De arra nem is térek ki, mit köszönhet nekik a világ, mit adtak a világnak. Ezek akik jönnek, csak élősködnek 99%-ban.
1 felhasználónak tetszik: LeerdammerGirl
2015. október 08. 16:17 #27
Dzsenifer3
Dzsenifer3
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.07.13.
Hozzászólás: 7119
Csatolások: 481
Azonosító: 155330
Offline offline
Ez nagyon nem normális dolog,hogy ide jönnek hiszen teljesen más kultúráink vannak mint a migránsoknak. Nagy felfordulást okoznak itt -.-
2015. október 08. 17:41 #28
nikolett1999
nikolett1999
új tag
 
Státusz~Just live how you want, your life is yours.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.12.
Hozzászólás: 83
Csatolások: 0
Azonosító: 203615
Offline offline
Az a baj, hogy itt nem csak az a baj, hogy más a kultúrájuk...
2015. október 10. 10:06 #29
Becka73
Becka73
Queen
 
StátuszL.I.F.E.: Living isn't fucking easy...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.13.
Hozzászólás: 2898
Csatolások: 90
Azonosító: 229376
Offline offline
Azok nekem ne dumáljanak, akinek az országában nem mennek! Jöjjenek Magyarországra és nézzék meg a Keleti pályaudvart, vagy csak olvassanak utána. Mennyi drogot, mocskot és egyebet hoznak magukkal. Mert ők felháborodnak azon, hogy Svédországban ételt, ruhát és szállást kapnak, mert nekik ne ezeket adják, hanem pénzt. Nem is csodálkozom azon, hogy a norvégok csökkentették a migránsonak a jutatatásokat. Azon sem csodálkozok, hogy a fraciáknál miután "kiszabadultak" a táborból (vagy miből) tönkretettek rengeteg mindent és ennek az lett a következménye, hogy repülőre karták/karják őket és elküldik más országba.
2015. október 10. 10:15 #30
Vans
Vans
game on
 
Státuszdon't say a word while we dance with the devil
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.05.
Hozzászólás: 1749
Csatolások: 368
Azonosító: 249432
Offline offline
Idézet (Becka73 @ 2015.10.10. 10:06)
Azok nekem ne dumáljanak, akinek az országában nem mennek! Jöjjenek Magyarországra és nézzék meg a Keleti pályaudvart, vagy csak olvassanak utána. Mennyi drogot, mocskot és egyebet hoznak magukkal. Mert ők felháborodnak azon, hogy Svédországban ételt, ruhát és szállást kapnak, mert nekik ne ezeket adják, hanem pénzt. Nem is csodálkozom azon, hogy a norvégok csökkentették a migránsonak a jutatatásokat. Azon sem csodálkozok, hogy a fraciáknál miután "kiszabadultak" a táborból (vagy miből) tönkretettek rengeteg mindent és ennek az lett a következménye, hogy repülőre karták/karják őket és elküldik más országba.

teljesen egyetértek.
2015. október 10. 10:17 #31
Vans
Vans
game on
 
Státuszdon't say a word while we dance with the devil
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.05.
Hozzászólás: 1749
Csatolások: 368
Azonosító: 249432
Offline offline
teljesen más a kultúrájuk, a vallásuk. ha itt maradnának előbb-utóbb felkelések lennének, mert szabadon lehet ugyebár a vallásokat gyakorolni Magyarországon. a katolikusok, reformátusok, baptisták (etc.) nyugodtan megvannak, nem "háborúznak" egymással. viszont ezek az ázsiai népek teljesen mások, ránk erőltetnék erőszakkal a végén már az ő vallásukat. nem épp, hogy örülnének, hogy befogadja őket pár ország, ők rombolnak, szemetelnek, veszélyeztetik a lakosokat. az ember lánya vagy fia már csak a boltba se mer elmenni ha esetleg egy olyan városba él ahol menekült tábor van.
2015. október 10. 23:43 #32
Tessa
Tessa
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.06.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 203299
Offline offline
Előttem már sokan leírták gyönyörűen amit akartam ( Beyla, nikolett1999 és OceanSoul). Én csak annyit tennék hozzá,hogy - tekintve a rengeteg kárt amit okoztak legyen az a szemetelés vagy a lopás esetleg a lelki károk amit az a lány szenvedett el akit majdnem megerőszakoltak - hogy a törvény nem ismerése NEM ment fel a jogi következmények alól. Ha Magyarországra jössz (és hiába csak áthaladsz rajta) akkor is betartod a törvényt ha akarod ha nem különben szankciót von maga után. Engem mélységesen felháborít amikor a magyarok szembe mennek ezekkel a törvényekkel csak ,hogy megvédjék a migránsokat. Vajon ha végigmennél egy utcán Szíriában és megerőszakolnál egy lányt az okés lenne? Csak azért mert ott "lehet" mert a nőket kutyába sem veszik, mert - és ez a kedvencem - más a kultúrájuk ? Szép.
Mellesleg végignéztem egy interjút egy baloldali politikussal talán aki azt nyilatkozta,hogy az embereknek örülniük kellene amiért a faluban csak pár betörés történt mert ilyen embertömeg mellett az elenyésző. Btw a falu mellett volt a tábor. Valamint büszkének kellene lennünk amiért megjegyzéseket tesznek a lányokra meg fütyülgetnek rájuk ugyanis a magyar lányok híresen szépek.
Köszi.
2015. október 11. 23:43 #33
The Nort Face
The Nort Face
visszatérő vendég
 
Státuszhttps://www.facebook.com/VV6fikazo?ref=hl
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.01.16.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 0
Azonosító: 219387
Offline offline
Az aki az életét féltve a szeretteit féltve menekül el hátrahagyva mindennét beleértve a hazáját is az nem szócsővel Nike cipőben "fukszal" a nyakában Ipaddel, Iphonnal érkezik a határra és nem utasítja vissza se az ujjlenyomat adást se a regisztrálást.Hanem örül hogy életben van eljutott idáig,és megtesz mindent hogy életben is maradjon, és mihamarabb le tudjon valahol telepedni. Aki pedig férfi léttére elmenekül a hazájából hátrahagyva a családját a hazáját ahelyett hogy harcolna és küzdene a szabadságáért a hazájáért a családjáért,az nem migráns hanem gyáva féreg!! Szíriában a nők harcolnak, míg a férfiak jönnek ide és csinálják a fesztivált! Ez vagy tudatos beszivárgás Európába hogy később minél nagyobb kárt tudjanak majd okozni terror cselekmények keretein belül, vagy ez a népség ennyire gerinctelen gyáva fosos népség!!
2015. november 14. 18:26 #34
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12487
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Onnantól, hogy pl elmenekül szíriából és átjön 10 országon keresztül keresve azt az országot, ahol a legmagasabb az ellátórendszer szinvonala és ahol jók a megélhetési körülmények, nah onnantól már az sem menekült, aki az lenne, hanem migráns, mert átjön 8 biztonságos országon, ahol nem volt veszélyben.
2016. május 24. 16:25 #35
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Idézet (Pocok2001 @ 2015.10.02. 06:47)

"Két külön kultúra fog élni párhuzamosan egymás mellett,"
A felfogással van a baj. Hagyjuk, hogy a kultúrák keveredjenek, annak ritkán lett rossz vége. Eleve maguk a magyarok is x kultúra keveredéséből lettek, amíg végigvonultak, hogy eljussanak a Kárpát-medencéig... 

Keresztény és muszlim. Nem tudom, te ezt hogy gondoltad.
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!