Starity

Ashton Kutcher: „Nem állok készen arra, hogy cukorral tömjem a lányomat”

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. március 31. 14:38 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
A színész és felesége az egészséges életmód jegyében nevelik lányukat, így amíg csak lehet mellőzik étrendjéből a cukrot.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. március 31. 14:52 #2
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Sztem remek szülők! Jól teszik!
2016. március 31. 14:53 #3
Elza Foster
Elza Foster
visszatérő vendég
 
Státusz"Minden siker mögött 100 kudarc van"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.10.
Hozzászólás: 392
Csatolások: 0
Azonosító: 243663
Offline offline
De aranyos *-* Teljesen egyetértek Ashtonnal. smileeee.gif
2016. március 31. 14:57 #4
LovelyBarbaraPalvin
LovelyBarbaraPalvin
Hunter
 
Státusz,, Family don't end with blood " - Bobby Singer, Supernatural
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.01.
Hozzászólás: 2558
Csatolások: 686
Azonosító: 226899
Offline offline
A gyereknek valamilyen szinten néha-néha szüksége van édességre. Persze igazuk van, még így egy és fél évesen nem kell neki cukor. Nagyon jól teszik
2016. március 31. 15:22 #5
Pityang
Pityang
 
Státusz//10.27.//
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.17.
Hozzászólás: 755
Csatolások: 0
Azonosító: 243873
Offline offline
Mint azt mindannyian tudjuk a cukor is egy olyan élelmiszer, melyre a szervezetnek szüksége van. Természetesen a túlzott cukorfogyasztásnak valóban lehetnek hátulütői, az amerikaiak esetében így például az elhízás mely a lakosság valóban nagy részét érinti. Azonban ha a gyerek hetente kétszer megeszik egy csokit vagy egy olvadós cukorkát vesz a szájába, esetleg süteményt talál enni, ha az anyja mondjuk süt neki, egyáltalán nem hízik el, nem lesz cukorbeteg és semmiféle káros hatást nem fog gyakorolni rá az édesség vagy a cukor. A gyerek egy idő után - talán még a dackorszaka előtt is - rá fog jönni hogy az édesség finom és akkor is enni fogja majd ha a szülei eltiltják őt tőle. Tehát ez az eltiltás inkább dacolást, semmint egészséges életmódot fog szülni. A jó gyereknevelés lényege nem az, hogy totálisan eltiltod a gyereket a cukortól, hanem hogy mértéket tartasz...
2016. március 31. 15:55 #6
- törölt felhasználó -    
A "nemkapszcukrot" nem biztos hogy teljesen jó megoldás. A cukorral való "tömés" és egy kis cukor bejuttatása a szervezetbe, ezek között az a különbség, hogy míg az előbbi káros, az utóbbi kell. Arany középút...
2016. március 31. 16:01 #7
singeeeer
singeeeer
visszatérő vendég
 
Státusz"If we give a little love, maybe we can change the world".
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.02.01.
Hozzászólás: 491
Csatolások: 57
Azonosító: 253669
Offline offline
Nyilvan a szukseges mennyisegu cukrot - ami egyebkent nem tobb az elelmiszerbevitel 5%-nal - bejuttatjak Wyatt szervezetebe, de annal tobbre egy ilyen kisgyereknek szerintem sincs szuksege... Csak egeszsegesen akarjak ot nevelni, ezzel semmi baj nincs. Tulzasokba se jo esni, de Ashton es Mila biztos vannak olyan felelossegteljesek, hogy ez nem fordulhat elo.
2016. március 31. 16:01 #8
Vikikee4
Vikikee4
♡Angel-chan♡
 
Státusz„Légy bátor, harcolj, amiben hiszel és váltsd valóra az álmaidat!” - Jared Leto
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.27.
Hozzászólás: 1203
Csatolások: 0
Azonosító: 200960
Offline offline
Valahol érthető, öcsém tejfogai is borzalmasak voltak a fogmosás ellenére. De örökké Ők sem tudják védeni Wyattet tőle, előbb-utóbb úgyis megkóstolja, akár még ilyen fiatalon is. Viszont az is igaz, hogy cukrot kellene fogyasztani, mert kell a szervezetünknek. Bár lehet csak én értettem félre, szóval lehet kap olyat, ami tartalmaz cukrot, csak magában nem ehet édességet biggrin.gif
2016. március 31. 16:15 #9
- törölt felhasználó -    
A túlzott cukorfogyasztás valóban nem jó, egészségtelen. Viszont az alap, egészségesnek számító mennyiségre nyilván Wyatt szervezetének is szüksége van, ezt pedig gondolom meg is kapja.
2016. március 31. 16:28 #10
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Az életben maradáshoz szükséges cukormennyiség növényekben található, nem pedig bolti, bezacskózott formában, senkit se zavarjon. biggrin.gif Ashton pedig csak ezt nem engedi a gyereke közelébe.
2016. március 31. 16:29 #11
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
Szerintem ez teljesen normális, egy másfél éves babát még nem kell cukorral tömni biggrin.gif Egyébként rettentő cuki smileeee.gif
2016. március 31. 17:23 #12
- törölt felhasználó -    
Szerintem a normális táplálkozáshoz a cukorra is szükség van valamilyen mennyiségben, így nem értek egyet Ashtonékkal. Gondolom, hogy azt szerették volna elérni, hogy egészségesen táplálkozzon, de a teljes megvonást nem tartom jó ötletnek. Remélem, azért kap valami édességet a kislánya. Jól mondtátok: az arany középút a jó megoldás.
(Zárójelben megjegyezném, hogyha, tegyük fel, Kardashianék nyilatkozták volna ugyanezt, már rég menne a csetepaté, a borzalmas életmódjuk miatt..)
2016. március 31. 17:25 #13
Cosmo
Cosmo
penguin hemmings
 
StátuszI like being the center of attention. I want to be in the limelight, basically.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.23.
Hozzászólás: 4025
Csatolások: 609
Azonosító: 253396
Offline offline
Aranyos a kicsi
2016. március 31. 18:08 #14
Fanni0325
Fanni0325
Miss Anonymus
 
StátuszA hit segít, hogy mindent más színben láss...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.11.05.
Hozzászólás: 1695
Csatolások: 7
Azonosító: 138041
Offline offline
Szerintem kicsit erős túlzás, hogy teljesen megvonják tőle a cukrot, hiszen az is hozzátartozik a normális táplálkozáshoz. Remélem megtalálják - a sokak által előttem említett - arany középutat.
2016. március 31. 19:02 #15
Reni1204
Reni1204
visszatérő vendég
 
StátuszSelenator 4ever
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.18.
Hozzászólás: 139
Csatolások: 16
Azonosító: 242829
Offline offline
Egyetértek velük. Ha nekem is lesz gyerekem én sem szeretném 1 és fél évesen cukorral tömni.
2016. március 31. 19:16 #16
- törölt felhasználó -    
ennyi idősen még nem is kell, de örökre nem tilthatja meg biggrin.gif
2016. március 31. 19:19 #17
blaura
blaura
visszatérő vendég
 
StátuszDangerous woman!!!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.27.
Hozzászólás: 119
Csatolások: 0
Azonosító: 248984
Offline offline
Jajj de cukiiiii és én sem adnék még neki de majd mindennek eljön a maga ideje
2016. március 31. 19:21 #18
Annapolisz
Annapolisz
visszatérő vendég
 
StátuszLove you Michael! But I won't forget, that you love me more!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.30.
Hozzászólás: 176
Csatolások: 0
Azonosító: 162908
Offline offline
Phaedra-nál a pont! Az emberi szervezet tökéletesen képes működni finomított szénhidrátok nélkül is, tehát az az állítás, hogy a szervezetnek szüksége van a hétköznapi értelemben vett cukorra, azaz a glükózra, vagy szacharózra, hülyeség. Sokkal inkább az összetett szénhidrátok bevitelére van szükség, ezek pedig sok mindenben megtalálható, mellesleg ezeket is ugyanúgy kis építőegységekre bontjuk le, a különbség csupán annyi, hogy a cukor nem hirtelen kerül a véráramba, hanem lassan szívódik fel, így nem emeli meg nagy mértékben a vércukor és inzulinszintet, ezek nem ingadoznak nagyon, így nem lesz majd folyamatosan éhségérzetünk, ebből következik, hogy nem eszünk majd annyit, és nem hízunk el, márpedig a hízás nagyon sok más betegséget idéz elő, és ne is beszéljünk a közérzetünkről, illetve fontos tudni, hogy a zsírszövet sejtjei úgymond "megtanulnak hízni" valamilyen mértékben, szóval hogyha gyerekkorunkban a finomított szénhidrát miatt elhízunk, a sejtek megtartják növekedő képességüket, és ez egészen életünk végéig megmaradhat. Valamint Ha nem születik valaki eleve cukorbetegen, akkor jobban elkerülhető a 2-es típusú cukorbetegség, ha nem viszünk be gyorsan felszívódó szénhidrátokat (erről számos tanulmány létezik), meg különben is ezek nem tartoznak az esszenciális tápanyagok közé. És egyébként ha a gyerek nem szokik hozzá a túl cukros ízhez, sokkal kevésbé fogja kívánni azt, ami egyértelműen pozitív ha azt nézzük, hogy a mai élelmiszergyártásban minden túl van cukrozva. Saját magamon tapasztaltam, hogy miután felhagytam a hozzáadott cukorral készült termékek fogyasztásával, és egy-két hónap múlva ettem egy kicsit, fájdalmasan túl édes volt, nem is esett jól. Persze nyilván a szervezetnek sokk, hogyha eddig sok cukrot vittünk be, és most hirtelen megvonjuk tőle, ezt is fokozatosan kell csinálni, de a lány esetében ha gyerekkorától fogva nem adnak neki cukrot (megjegyzem, minél tovább annál jobb szerintem), nem áll majd fent ez a probléma. És most mindenki gondolhat valamit, nekem a gasztroenterológusom mondta, hogy a szőlőcukor és a kristálycukor bevitele nem szükséges az egészséges emberi szervezet számára.
1 felhasználónak tetszik: Phaedra
2016. március 31. 19:33 #19
Dóra119
Dóra119
*Los Angeles*
 
StátuszRelax...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.28.
Hozzászólás: 2160
Csatolások: 17
Azonosító: 232436
Offline offline
Nagyon édes kis baba...
2016. március 31. 21:49 #20
megeszekvalakit
megeszekvalakit
hunter
 
Státuszso what's the plan, exactly? -don't die
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.21.
Hozzászólás: 2863
Csatolások: 672
Azonosító: 239298
Offline offline
nagyon jól teszi. ne is tegye smileeee.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok