Starity

Jess és Lisa Veronica visszavágott a súlyukat kritizálóknak

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. június 18. 22:57 #21
old stuff.
old stuff.
visszatérő vendég
 
Státuszkacsabökdöső.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.09.
Hozzászólás: 176
Csatolások: 0
Azonosító: 254651
Offline offline
Az egy dolog, hogy a kommentelők egetrengető hülyeséget beszélnek a sajburgerjeikkel, de ez nem változtat a tényen, hogy az a kép igenis "menőként" állítja be a soványságot. A görnyedt póz, beteges tekintetek, már szinte hegyes vállak...manapság ez a divat. Minél sápadtabb és soványabb valaki, annál szebb. Aha. Ppphersze.
Csak hasonlítsa valaki össze a mellette lévő adatlapok képeivel. Azon élettel teliek.
A mostani, vékonyabb testükről is lehetett volna olyan fotót készíteni, ami nem hangsúlyozza ennyire a pálcikaságot.

Nem az a gond, hogy így néznek ki. Genetika. Fogjuk rá. Hanem az, hogy rajtuk is eluralkodott ez az új őrület, a "halott morcos modell" stílus.
2016. június 18. 22:57 #22
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (vikimumus @ 2016.06.18. 12:05)
Egyetértek velük...

Rengeteg okos dolgot írtál le, ám több mondatoddal én személy szerint szakmailag (mint egészségügyis) nem értek egyet.

"A növényi eredetű táplálékokból is meg lehet szerezni azt, amit az állatiból."

Az emberi szervezet egyik fő energiaforrása az ún. esszenciális aminosavak bevitelében leledzik. Ez azt jelenti, hogy a szervezet teljes értékű működéséhez kellenek ezek a fehérjék, hiszen a szervezet nem képes előállítani és csak is kizárólag hús fogyasztásával lehet hozzájutni. Állítólag a szójababban is van, de mivel nem fogyasztok ilyen jellegű táplálékot, illetve a dietetikában sem tesznek róla különösebb említést, így nekem is kevés infóm van róla. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy szintetikus úton előállított fehérjepótlással lehetne kiküszöbölni ezt a problémát.

"Attól, hogy valakinek a testtömegindexe éppen a határon van, még nem kellene elítélni. Nyilván, ha határon kívül, akkor azt orvosolni kell, főleg, mikor nagyon eltér a szám a megszokottól (ha a határhoz tizednyi távolságra van, akkor az még azért jó) mert az már egészségügyi probléma, ezért is találták ki ezt a számítást."

Nem egy anorexiás kamasz lányt láttam az elmúlt egy évben, és én mondom neked, ránézek a képekre és ennek a két nőnek 16-17 körül lehet a BMI-je, holott a 20-23 az elfogadott. Nem a határon van, hanem kórosan soványak. Én is voltam ilyen sovány egyszer, szóval saját tapasztalatból is tudom írni, hogy az ilyen jellegű soványság már kórósnak mondható. Egyébként egyre több szakorvos érvel amellett, hogy a BMI nem ad korrekt eredményt. A munkahelyemen az egyik belgyógyász kifejezetten "elavultnak" titulálta.

"Az Origliasso-lányok egyébként vékonyabbak nálam, de úgy látom, még nem zörögnek a csontjaik, mert ha kórosan soványak lennének, úgyis tenni akarnának ellene."

Ha egy kicsit lengébb öltözékekben lennének a lányok, rádöbbennél, hogy igen is nagyon soványak. Bőven elég megnézni a karjaikat (szinte csak csont és bőr szó szerint), illetve azokat részeket amelyeket nem takar ruha. (váll, nyak, vállkulcscsont) Én is sovány vagyok (48 kiló), de ennyire azért nem vagyok csontos. Ha ők így akarnak élni, így vannak megelégedve önmagukkal, akkor nem fognak tenni ellene. Pláne, ha társul mellé egy testképzavar, evészavar vagy esetleg mindkettő. Az ilyen betegek 99%-a nem fordul orvoshoz, még akkor sem, ha még soványabbra lefogy. Tudom, hisz részben anorexiásokkal is dolgozom.

Egyébként az egy hatalmas tévhit, hogy a hús hizlal. Nem kell csülköt, szalonnát meg ilyeneket enni. Tesóm pl. hajlamos II-es típusú diabéteszre, és a dietetikus nővér azt tanácsolta neki, hogy a zöldség, köret helyett inkább több húst egyen és azt is párolja! Pároláshoz meg csak víz kell, semmi több. Több mint hatvan kilóról fogyott így le 48-49-re. Tény, a mai agyon szteroidozott, felfújt bolti húsok nem a legegészségesebbek, de ugyanúgy mérgezőek (ha nem jobban) azon zöldségek, gyümölcsök amelyeket megveszel akár multikban, akár a zöldségesnél, hiszen sz*rrá permetezik és génkezelik őket. Te sem a satnya zöldséget/gyümölcsöt veszed meg, hanem ami szép és nagy. Általában a satnya a "bio" és a nagyon szép pedig a televegyszerezett.
2016. június 18. 23:10 #23
Phaedra
Phaedra
Mythic Dawn☼
 
StátuszHold The Door
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 15.05.08.
Hozzászólás: 1244
Csatolások: 96
Azonosító: 243591
Offline offline
Ő is szakember. Egyébként mindenkinek, akit érdekel, ajánlom ezt a képekkel tarkított, jól tagol írását.
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2016. június 18. 23:27 #24
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Phaedra @ 2016.06.18. 23:10)
Ő is szakember. Egyébként mindenkinek, akit érdekel, ajánlom ezt a képekkel tarkított, jól tagol írását.

Nagyon szépen összeszedték a cikkben a legfontosabb tudnivalókat a tápcsatornáról, illetve a vegyes, vegán, vegetáriánus étrendről. Bár a szerző kijelenti, hogy a hús kizárása nem okoz semmilyen tápanyaghiányt a szervezetben (ami ellen tudnék érvelni), sokkal inkább arra reflektál, hogy arányaiban fogyasztott zöldség, gyümölcs és hús a megfelelő az emberi szervezet számára. Most alaposan meglepődtem, hisz anno megnéztem a dietetika tankönyvemben és az a szakirodalom erősen azt állítja, hogy esszenciális aminosavak csak is kizárólag a húsfélékben találhatóak meg. Lehet, hogy elavult szakirodalmat tanítottak szakmán? Elképzelhetőnek tartom - elolvasva a cikket -, hogy néhány zöldség, gyümölcs tartalmazhat ilyen fajta aminosavakat, de igen elenyésző mennyiségben. Mai is tanultam valamit. Egyértelmű egyébként, hogy a túlzott húsfogyasztás már egészségkárosítóan hat az emberi szervezetre. (pl. így alakul ki a köszvény)
3 felhasználónak tetszik: Phaedra, CandUs, An_d_a
2016. június 19. 00:30 #25
Lianda
Lianda
♥♥ chingu ♥♥
 
Státusz✿✿ ASIA ✿✿
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.20.
Hozzászólás: 1443
Csatolások: 354
Azonosító: 233579
Offline offline
Szerintem ezzel nem az a baj hogy ők hogyan néznek ki vagy hogy mit esznek. Mert hát azt tesznek a testükkel amit akarnak hisz az ő testük. Azonban ők híres emberek így az ember gondolná hogy mivel híres emberről van szó pontosabban énekesnőkről így oda figyel arra hogy mit tesz mert hát a híres embereknek vannak rajongóik. Na most ugye vannak olyan rajongok akik példakép ként csodálja a hírességet ezért olyan akar lenni mint ő (szó szerint). Vagyis koplaltassa magát és ha valami miatt nem megy a fogyás pl:genetika) akkor drasztikus is lehet a helyzet. Szóval szerintem a híres embereknek figyelni kéne arra is hogy mások mennyire figyelik őket. Jó tudom hogy a híres emberek is emberek de mivel híres pont ezért kéne figyelni-e hogy ne hogy le utánozzák (főleg a gyerekek). Nem szép látvány egy túl vékony gyerek sad.gif
2016. június 19. 08:49 #26
A.R.M.Y
A.R.M.Y
új tag
 
StátuszVictory is in my veins;I know it, I know it
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.29.
Hozzászólás: 17
Csatolások: 0
Azonosító: 255220
Offline offline
bár mit is mondanak ez nem egészséges.A húsra is szüksége van a szervezetnek ettől te nem leszel "egészségesebb" (ha nem eszed).és igen tudom mert emelt biosz kémián vagyok és nekem is tanítják.
Amúgy meg rettentő vékonyak és a baj h nagy a valószínűsége ,hogy egyre jobban a ló túlsó oldalára fog esni a dolog és mire föleszmélnek már alig menthető minden...
2016. június 19. 10:16 #27
kuci100
kuci100
 
Státusz"La vie est, ce qu'elle est"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.08.23.
Hozzászólás: 801
Csatolások: 0
Azonosító: 248788
Offline offline
Az a baj, ha normális alkatú vagy, azt manapság a sztárvilágban túlsúlyosnak kezelik, ha meg vékony, akkor anorexia. Én nem értek ehhez az életmódhoz, szerintem addig, amíg orvos nem tanácsolja, érezzék jól magukat a bőrükben.
2016. június 19. 11:26 #28
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
Nem tudom, igen, tényleg úgy tűnik,hogy ők sokkal vékonyabbak az egészségesnél, de amíg az ő szervezetük teljes mértékben rendben van, ők pedig remekül érzik magukat a bőrükben, nem értem miért kell beleszólni az életükbe smileeee.gif
2016. június 19. 12:23 #29
KawaiiPanda
KawaiiPanda
új tag
 
Státusz"Elesni, felállni, koronát igazítani, tovább menni..."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.30.
Hozzászólás: 99
Csatolások: 5
Azonosító: 256013
Offline offline
Ezek a kommentek magánélet sértések.
2016. június 19. 13:00 #30
Hajni és Gézacica
Hajni és Gézacica
Blackpink in your Ari-yuh
 
StátuszMindenről van véleményem. De mindenki más véleményét tiszteletben tartom.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.22.
Hozzászólás: 2038
Csatolások: 58
Azonosító: 252466
Offline offline
Bocsi,de nem ismerem ezeket,de ettől most eltekintek.
1. Én most láttam
2016. június 19. 14:05 #31
- törölt felhasználó -    
Ők meg kik? biggrin.gif
2016. június 19. 14:59 #32
Uncharted
Uncharted
Ps gamer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.27.
Hozzászólás: 2094
Csatolások: 0
Azonosító: 210588
Offline offline
Az én két kicsi Veronica-m.Szerintem úgy szépek,ahogy vannak.A genetika műve,én nem foglalkozom vele,hogy karcsú a testalkatuk.
2016. június 19. 17:12 #33
Detta
Detta
Queen♛
 
StátuszTired AF.... but succesful
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.07.
Hozzászólás: 4787
Csatolások: 689
Azonosító: 128947
Offline offline
Mindig is nagyon vékonyak voltak... Amúgy nekik ilyen a testalkatuk, meg sok ember van aki nagyon vékony pedig rettentő sokat eszik pl. az egyik barátnőm is 175 cm és 51 kg pedig, rettentően sokat eszik hústól az édességig mindent.
2016. június 19. 22:45 #34
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (S.S. @ 2016.06.19. 14:05)
Ők meg kik? biggrin.gif

Mindkét lánynak van adatlapja, amelyek a cikkhez csatolva lettek, szóval tessék elolvasni és már is meg fogod tudni. rolleyes.gif Egyébként nekem hihetetlen, hogy van olyan aki nem ismeri őket, hiszen elég régóta jelen vannak a popiparban. A mai napig is szívesen előveszem a régebbi korongjaikat.
2016. június 28. 09:11 #35
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
Tényleg túlságosan vékonyak :/
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok