Starity

Perelnék a Fiat Chryslert Anton Yelchin halála miatt

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. június 24. 14:10 #1
SpecialError
SpecialError
 
Státuszccc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.27.
Hozzászólás: 664
Csatolások: 160
Azonosító: 192434
Offline offline
Anton Yelchin június 19-én, a reggeli órákban vesztette életét miután Jeep Grand Cherokee terepjárója és háza kapuja közé ékelődött.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2016. június 24. 14:42 #2
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Nem tudom mire mennek vele. A Walker-Rodas ügyben is beperelték a Porsche-t, de abban az esetben is falra hányt borsó a próbálkozás, a legutóbbi információim szerint. Az ilyen cégek ellen nem sokat ér a vagdalkozás. Lelkiismeretfurdalás nélkül gördítenek le a futószalagról hibás termékeket, mert dől a lé, és más nem számít. Nekik az sem számít, hogy emberek halnak meg miattuk. Amúgy is nagyon nehéz bizonyítani ilyen esetekben a gyártó cég hanyagságát, majdhogynem lehetetlen. Legfeljebb, ha nagyon érzik, hogy ég alattuk a gyehenna, megegyeznek peren kívül, szép csendesen és ennyi.
Én nagyon sajnálom Antont, megrázott, ami vele történt. Mindig nagyon kedveltem és kiváló színésznek tartottam, bár különösebben sosem volt a kedvencem. Ezért is lepett meg, hogy mégis ennyire mélyen megérintett a halála. Nagyon fiatal volt és nagyon sok minden állt még előtte. sad.gif
2016. június 24. 14:52 #3
SpecialError
SpecialError
 
Státuszccc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.27.
Hozzászólás: 664
Csatolások: 160
Azonosító: 192434
Offline offline
Idézet (Grace Benning @ 2016.06.24. 14:42)
Nem tudom mire mennek vele. A Walker-Rodas ügyben is beperelték a Porsche-t, de abban az esetben is falra hányt borsó a próbálkozás, a legutóbbi információim szerint. Az ilyen cégek ellen nem sokat ér a vagdalkozás. Lelkiismeretfurdalás nélkül gördítenek le a futószalagról hibás termékeket, mert dől a lé, és más nem számít. Nekik az sem számít, hogy emberek halnak meg miattuk. Amúgy is nagyon nehéz bizonyítani ilyen esetekben a gyártó cég hanyagságát, majdhogynem lehetetlen. Legfeljebb, ha nagyon érzik, hogy ég alattuk a gyehenna, megegyeznek peren kívül, szép csendesen és ennyi. 
Én nagyon sajnálom Antont, megrázott, ami vele történt. Mindig nagyon kedveltem és kiváló színésznek tartottam, bár különösebben sosem volt a kedvencem. Ezért is lepett meg, hogy mégis ennyire mélyen megérintett a halála. Nagyon fiatal volt és nagyon sok minden állt még előtte.  sad.gif


A Walker-Rodas ügy azért volt kicsit más szerintem, mert ott erős gyorshajtás is. Ha jól emlékszem a Porsche azt mondta, hogy nem az autó hibájából csúsztak ki, hanem mert túl gyorsan mentek, legalábbis a Rodas családja esetében. Walker-é még úgy tudom nem zárult le, ott azért perelnek mert nem tudott kijönni a kocsiból az ütközés után, ezért éget bent. Mondjuk ezt nem is értem, hiszen sok balesetnél megtörténik, hogy az autó annyira roncsolódik, hogy úgy kell kivágni az embert belőle.
Anton esete kicsit másabb, a GE gyújtáskapcsolójának hibája miatti perekre hasonlít inkább és ott ha jól tudom a GE-t elmeszelték, mert ott rázkódásnál vagy ha kulcstartó volt a kulcson, akkor kettő pillanat alatt fordult át a kulcs, így pedig a kormányzár aktiválódott és vége volt a dalnak.
Most az a baj a Jeep-el, hogy nincs visszajelző rendszer a műszerfalon, hogy a kocsi P vagy üres állásban van-e, és ne feledjük ezek automata váltók nem manuálisak. A manuálisnál pofon egyszerű lecsekkolni, hogy üresben van-e a kocsi vagy sebességben, automata ráadásul elektromos váltó esetében, hááát ez nem biztos, hogy ilyen egyszerű. Bár nem vezettem ilyen kocsit, szóval nem tudom tapasztalatból megmondani, hogy mennyire észrevehető hogy P vagy üres a váltó állása. Viszont ami miatt nem biztos hogy olyan egyértelmű lesz az eset mint a GE esetében, hogy ugye leejtőn alkalmazzuk a kéziféket és az autó tuti nem indul el.
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2016. június 24. 17:20 #4
Cosmo
Cosmo
penguin hemmings
 
StátuszI like being the center of attention. I want to be in the limelight, basically.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.23.
Hozzászólás: 4025
Csatolások: 609
Azonosító: 253396
Offline offline
Nem hinném,hogy be kellene perelni.Nem csak az ő hibájuk,hogy Anthon meghalt,Anthon hibája is,legalábbis szerintem
2016. június 24. 17:44 #5
missdaisy
missdaisy
sérendipité
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.20.
Hozzászólás: 1631
Csatolások: 34831
Azonosító: 249895
Offline offline
Azért ez a gyártó részéről nagyon nagy felelőtlenség volt, főleg, hogy tudták, hogy az autó hibás, és mégsem hívták vissza. Szegény Anton pedig rossz helyen volt rossz időben, és megtörtént a tragédia. A per talán tényleg nem a legjobb ötlet, de ebből tanulva vissza kellene az összes ilyen példányt rendelni. unsure.gif
2016. június 24. 19:07 #6
- törölt felhasználó -    
csak szerintem hasonlít Neil Patrick Harrisre?
2016. június 24. 22:11 #7
rosa82
rosa82
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 2009
Csatolások: 0
Azonosító: 201674
Offline offline
Az autó lejtőn állt járó motorral üresben sajnos ez az ő hibája felesleges másokat okolni ennyi erővel fogom magam és beperlem a VW-t gyártó céget mert a kocsinkat egy kicsit lejtős részen hagytam állni üresben volt de nem járt a motor (máskor is így szoktam) és nekigurult egy beton oszlopnak sajna az én hibám volt szerencsére csak a kocsi tört össze egy picit. Annyira könnyű másokat hibáztatni a saját hülyeségünk miatt ha a család perel ott már nem Antonról szól a dolog csak a pénzről
2016. június 25. 12:00 #8
Voillet
Voillet
visszatérő vendég
 
Státusz"Lannisters always pay their debts.,,
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.03.25.
Hozzászólás: 131
Csatolások: 6
Azonosító: 223172
Offline offline
Nem hiszem el, hogy meghalt...Emlékszem, hogy miután megnéztem a Star Traket rögtön rákerestem.Nagyon tetszett a filmben és kíváncsi voltam, hogy mikor látom majd újra valamiben.Olyan szomorú amikor valaki ilyen fiatalon meghal.Ez most olyan, mint amikor Heath Ledger meghalt..persze Antont nem mindenki ismerte de tehetséges volt és a halála értelmetlen.Sokra vihette volna még sad.gif R.I.P. Anton...Borzalmas bele gondolni, hogy épp akkor mit csinálhattam amikor ő fuldoklott..
2016. június 25. 19:02 #9
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Szegény.. az utóbbi időben mennyi híres színész, énekes hunyt már el. sad.gif
Nyugodjon békében sad.gif
2016. június 25. 22:13 #10
- törölt felhasználó -    
Nyugodjon békében! sad.gif
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok