Starity

16 híresség, aki nyíltan vállalta, hogy nem akar gyereket

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. június 30. 17:26 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Híresek, gazdagok és sikeresek, valami azonban mégis hiányzik az életükből. Vagy mégsem? Ezúttal 16 olyan hírességet hoztunk el, akik tudatosan nem vállaltak gyereket, és a családalapítás a mai napig nincs a terveik között.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. június 30. 17:47 #2
Dregum
Dregum
új tag
 
StátuszFa önarcképet készítek.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.01.
Hozzászólás: 37
Csatolások: 0
Azonosító: 212807
Offline offline
Erősnek kell lenni, hogy ne engedjünk a társadalom nyomásnak. Minden tiszteletem az övék smileeee.gif
2016. június 30. 18:05 #3
ilus1996
ilus1996
~Hope~
 
StátuszAz igazi sztár nem csak a rajongó tábora hanem a tehetsége is fenttartja
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.28.
Hozzászólás: 3131
Csatolások: 116
Azonosító: 134089
Offline offline
Bizony sok nő van, aki úgy érzi, mintha kötelessége lenne a családalapítás, legalább is néhány ilyen esettel találkoztam. Pedig azt hiszem ,hogy Marisa Tomei jól fogalmazta azt meg, hogy nem feltétlenül kell gyerek ahhoz, hogy teljes életet éljünk és nem minden nőnek és férfinak van ez megírva a sorsaként.
Én sose akartam gyereket, ha átgondolom ezt a kérdést az életem felett. Kiskoromban meg még nem is gondolkodtam ilyesmin, azt hittem teljesen természetes volt ez a felfogásom, közben valaki már kiskorától fogva gyereket akar.
A lényeg az, hogy nem kell egy gyerek a teljes élethez, ha pedig úgy érzed, hogy család nélkül maradsz én szerintem elég gondolnod a szüleidre, tesóidra vagy valamelyik rokonodra, mert ők mindig a családod maradnak. De akár egy barátodat is tekinthetted annak ,hisz nem a vérség számít egy családnál.
2016. június 30. 18:35 #4
YourPrincess
YourPrincess
új tag
 
Státusz"You'd lose your mind trying to understand mine."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.06.09.
Hozzászólás: 50
Csatolások: 0
Azonosító: 256954
Offline offline
Szerintem ezzel semmi baj nincs. Van, aki nem alkalmas erre. Ellenben tudnék mondani olyan sztárt, aki meg tudta teremteni ezt az egyensúlyt a karrierje és a családja közt. Például Victoria Beckham, aki négy gyereke mellett tud koncentrálni a divattervezői karrierjére is. De teljesen meg tudom érteni azt is, aki ezt nem vállalja be, nem való ez mindenkinek, ráadásul nem kis felelősséggel jár.
2016. június 30. 18:37 #5
Cosmo
Cosmo
penguin hemmings
 
StátuszI like being the center of attention. I want to be in the limelight, basically.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.23.
Hozzászólás: 4025
Csatolások: 609
Azonosító: 253396
Offline offline
Szerintem jó anyák lennének,de ha nem akarnak akkor nem kell erre kiakadni
2016. június 30. 18:41 #6
Dóra119
Dóra119
*Los Angeles*
 
StátuszRelax...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.08.28.
Hozzászólás: 2160
Csatolások: 17
Azonosító: 232436
Offline offline
Van akinek igaza van pár dologban, de szerintem az anyaságot a munka mellett is meg lehet oldani, az anyaság egy nő életében a legjobb, mint a férfiak életében az apaság. Lehet, ha mégis lett volna gyerekük, nem mondták volna ezt.
2016. június 30. 18:42 #7
Kaliah
Kaliah
a cup of tae with a suga and a kookie
 
Státusz" You know it all, you're my best friend, the morning will come again "
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.12.
Hozzászólás: 1194
Csatolások: 9
Azonosító: 227484
Offline offline
Ezzel szerintem nincs semmi baj.
2016. június 30. 18:47 #8
Andiie
Andiie
új tag
 
StátuszAz élet egy harc. Vagy felfegyverkezel, vagy azonnal megadod magad...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.04.
Hozzászólás: 76
Csatolások: 0
Azonosító: 242249
Offline offline
Az ő életük, az ő döntésük. smileeee.gif
2016. június 30. 18:54 #9
Psyché
Psyché
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.08.
Hozzászólás: 930
Csatolások: 1
Azonosító: 203409
Offline offline
Ez nagyon helyzettől és nézőponttól függ.
Az alábbi hírességek szerintem a gyerekvállalást alaposan átgondolnák, ha nem lenne ekkora karrierjük, amivel foglalkozni kellene. Szerintem, ha pl. Cameron Diaz nem híres, hollywoodi színésznő lenne, aki sok pénzt tesz zsebre egy-egy hatvanperces vígjátékban, hanem egy otthon ülő, irodában dolgozó, magányos nő lenne, holtbiztos, hogy a gyereknevelés gondolata megfordulna a fejében, sőt. Ilyen helyzetben a gyerekvállalásról elég könnyű vélekedni. De egyébként, azzal sem értek egyet, hogy a gyereket nem lehet a fent említett karrierekkel összeegyeztetni: nemár! Annyi hírességnek sikerült megmaradnia a köztudatban úgy, hogy mögötte 2-3 gyerek is van. Lehet, hogy csak nekem jön le ez hisztiként, de a köznapi életben annyi nő van, aki több gyerekkel a háta mögött tud teljesíteni a munkahelyén, és nem kötelességből szült (ezt nem is értem, hogyan jut néhány embernek az eszébe, mi az, hogy "kötelességből szülni"?).
A másik, amit viszont ma nagyon sokan elkövetnek, és valahol igazat adok a fenti nyilatkozatoknak, az a "gyerek köré építem az életet, nem az életembe építem be a gyereket" kérdés. Valóban, rengetegen azt csinálják, hogyha megvan a kicsi, akkor körülötte forog a világ. Ez szerintem szintén nem jó megoldás. Való igaz, hogy egy gyerek hatalmas felelősség és kötelezettség, de ha az ember kellően rugalmas és értelmes, meg tudja oldani úgy, hogy az életébe még a szórakozás is beleférjen. Ezeknek az embereknek még erre az anyagi keret is megoldható lenne (nem feltétlen a dadáról van szó). Ez nálam megint csak mondvacsinált kifogásként jön le.

Megint, félreértés ne essék, ha valaki úgy érzi, hogy ő nem lenne jó szülő, és nem akar gyereket, oké. Inkább, minthogy a társadalmat olyan gyerekkel illesse, akiből felnőttként csődtömeg lesz, mert a szülei mindenek voltak, csak szülők nem. De számomra, ezek a kijelentések nadzolásból, és félelemből jöttek, nem átgondoltságból vagy őszinteségből.
Egyébként, én Jon Hamm kijelentését nem feltétlenül hoznám párhuzamba azzal, hogy nem akar gyereket. Inkább úgy jön le, hogy csodálja azokat, akik ennyi gyerekkel is képesek reggel felkelni, amikor ő gyerek nélkül nehezen tud. Ebben én különösen "antiszülőséget" nem vélek felfedezni.

Saját vélemény. 2016. minden jog fenntartva biggrin.gif
2016. június 30. 19:10 #10
Suzie
Suzie
visszatérő vendég
 
StátuszTalán az a dolgok rendje, hogy néhány álmunk örökre csak álom marad.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.10.
Hozzászólás: 360
Csatolások: 1
Azonosító: 255553
Offline offline
habibi egyetértek
2016. június 30. 19:34 #11
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
Szomorú, bár érthető.
2016. június 30. 19:38 #12
AnnaZriinyi
AnnaZriinyi
underworld shooter♦
 
StátuszAbsque pugna non est victoria.«
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.19.
Hozzászólás: 1951
Csatolások: 16
Azonosító: 239228
Offline offline
Jennifer Anistont sajnálom, hogy nincs gyereke, de ha ő nem szeretne, akkor ezt tiszteletben kell tartani.
2016. június 30. 20:11 #13
Pityang
Pityang
 
Státusz//10.27.//
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.05.17.
Hozzászólás: 755
Csatolások: 0
Azonosító: 243873
Offline offline
Valahol tiszteletre méltó hogy ezeknek a nőkben van annyi önbizalom és erő, hogy ellenálljanak ennek a társadalmi nyomásnak, mely minden nőbe azt sulykolja hogy vállaljanak gyereket, bár inkább Európában... egyet tudok érteni azokkal, akik így vélekednek. Amikor az ember karriert épít nem az a legelső gondolata hogy gyereket akar, én sem úgy tervezem a jövőmet hogy gyereket szülök és pont. Be lehet építeni egy gyereket a karrieredbe és a munkádba, ezt sokan megemlítették ott lent, és ezzel egyet is tudok érteni. De jó anyának lenni azt is jelenti hogy a munkát és a gyereknevelést össze tudom egyeztetni, ha azt mondják hogy nem lennének jó anyák, valószínűleg úgy gondolják hogy nem lenne meg bennük az erő, hogy egyensúlyban tartsák ezt a két dolgot. Vannak sztárok akikben megvan ez fajta képesség, van akiben nem, ezzel pedig nincs is semmi baj, szerintem manapság már teljesen el lehet fogadni ha egy nő nem érzi elsődleges, vagy ne adj isten első számú feladatának a családalapítást és a gyereknevelést. Jobb megfontolás ez így, mint mondjuk ha tényleg kötelességtudatból vállalnának gyereket, aztán évekkel később érzelmi roncsként végezné szerencsétlen, mert a szülei nem voltak ott neki. Nem mellesleg ez nem csak a sztároknál van így, hétköznapi emberek is vannak, akik úgy érzik hogy nem ez a sorsuk, nem ez a feladatuk és kész. Nem lehet azért senkit kárhoztatni, ha nem olyan maradi és úgy érzi, a nők feladata - biológiailag ugyan még mindig és ez így is marad - nem kizárólag az hogy utódokat nemzzenek.
2016. június 30. 20:24 #14
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Egyrészt érthető miért nem akarnak sokan gyereket, hiszen hatalmas felelősség.
Azok a sztárok, akik mégis vállaltak és törődnek velük, nagyon tisztelem!
2016. június 30. 20:25 #15
Lambika
Lambika
Cseh Banán
 
Státuszoktóberes prágai mazochista drogos majom
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 10.10.03.
Hozzászólás: 6194
Csatolások: 363
Azonosító: 135613
Offline offline
Hát nekem sem lesz gyerekem az biztos
2016. június 30. 20:41 #16
Hajni és Gézacica
Hajni és Gézacica
Blackpink in your Ari-yuh
 
StátuszMindenről van véleményem. De mindenki más véleményét tiszteletben tartom.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.22.
Hozzászólás: 2038
Csatolások: 58
Azonosító: 252466
Offline offline
Én csak Jennifer Anistont és Cameron Diazt ismerem.
Egyébként 12 éves fejjel én se akarok gyereket,sőt,férjet se,inkább karriert építenék. Meg különben is,ki szeretne bele egy stréber,ronda, macska szerető lánnyal,aki melankólikus, zárkózott, szabadidejében bakettozik,és könyveket ír. Utálja a romantikus filmeket, a vígjátékot, az akció,valamint kaland filmeket,és csak a drámát,thrillert,és horrort szereti. De komolyan. És utálja a perverz vicceket,és sose hordott még shortot,csak térdig érő nadrágot,valamint minden ruhadarab szarul áll neki,rossz híre van,mindenki utálja,és rohadt idegesítő a hangja. Na,azt a gyereket sajnálom. Köszi,inkább karrier.
A barátaim már tudják,hogy szerintük milyen lenne az álompasi,hány gyereket akarnak,mikor,stb. És ezzel állandóan nyaggatnak...pedig az én barátaim nem menősködők, meg nem plázacicák,meg stb. Ráadásul ők már sminkelik magukat(persze csak otthon,és ritkán)
Nos,egyébként is Magyarországon mást jelent a hazai hírnév a nőkre nézve,mint külföldön,és szakmától függ. Meg persze kapcsolatok. Ha meg van a kellő kapcsolat,szülhetsz 5 gyereket is,hírnévvel teljesen,de ha saját erőből küzdöttél meg,akkor 1 gyerek szülése is felbomolhatja. De amitől én tartanék,a kinaradás. És ők is így vannak vele.
Most persze azt gondoljátok,hogy majd meggondolom magam,de jelzem: kolerikus vagyok,és amit eldöntök 5 évesen(azóta akarok filmrendező lenni) akkor 50 évesen is egyet fogok vele érteni
2016. június 30. 20:43 #17
Hajni és Gézacica
Hajni és Gézacica
Blackpink in your Ari-yuh
 
StátuszMindenről van véleményem. De mindenki más véleményét tiszteletben tartom.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.12.22.
Hozzászólás: 2038
Csatolások: 58
Azonosító: 252466
Offline offline
Kicsit rosszul ragoztam,mert mindig el kellett mennem a konyhában segíteni:D
2016. június 30. 20:48 #18
CocoChanelEszterrrka
CocoChanelEszterrrka
 
StátuszA múlt gyakran fájhat, és menekülhetsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.23.
Hozzászólás: 567
Csatolások: 0
Azonosító: 245257
Offline offline
Hajni és Gézacica: Egyet értek, csak afilmek részénel annyi, hogy én nézek romantikus filmeket, szeretem őket, de a számból vetted ki a szót, teljesen. Ugyanígy érzek, az adatlapomon is elmagyaráztam. Nem vágyok sem férjre, sem gyerek(ek)re. Jó nekem egyedül. A családom nem érti, miért és mióta vagyok és ilyen karrierista, de ez van.
2016. június 30. 20:49 #19
Lunes
Lunes
visszatérő vendég
 
StátuszUB: Jin
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.15.
Hozzászólás: 467
Csatolások: 0
Azonosító: 173511
Offline offline
Szerintem is megoldható, hogy dolgozzon gyerek mellett, hiszen sok embernek sikerült már. De helyes, hogy nem vállaltak kényszerből gyereket, csak mert ezt kényszeríti rá a társadalom, holott lehet, hogy nem lettek volna jó szülők. (amire szintén sok példa van az életben)
Én sem szeretnék gyereket, persze lehet, hogy később majd lesz hozzá kedvem, de ha továbbra is úgy látom, mint most, akkor nem fogok szülni, mert tudom, hogy nem tudnám teljes odaadással, türelemmel felnevelni, sosem voltam anyáskodó típus, és érzem, hogy ez nem nekem való.
Van ez így...
2016. június 30. 21:08 #20
BLulu88
BLulu88
Cikk író
 
StátuszTalk behind my back but when they see me it's respect though...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.30.
Hozzászólás: 2172
Csatolások: 0
Azonosító: 242008
Offline offline
Szerintem még az mindig jobb hogy egy embernek egy gyereke se legyen mert gondolt arra is hogy azzal aztán tényleg egész életébe foglalkoznia kell minthogy vannak olyanok akik meggondolatlanul csinálnak mondjuk hármat aztán meg nem boldogok... Szóval ha ők így boldogok akkor jó mert legalább belegondoltak abba hogy milyen lenne ha lenne nekik gyermekük és ha ők úgy gondolják hogy nekik nem kell akkor az úgy is lesz jó mert ha lenne de nem szeretnék hogy legyen az sokkal rosszabb.
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!