Starity

10 kép, amely sokkolta a világot

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. szeptember 03. 15:30 #21
- törölt felhasználó -    
Azoknak üzenném, akik nem értik, hogy miért került oda az a 18-as karika: ezek a képek lelkileg pokolian meg tudják viselni az embert, főleg, ha még kicsi. Engem is megrázott a legtöbb fotó, pedig véleményem szerint már képes vagyok feldolgozni az ilyesfajta képi ingereket.

A cikkhez hozzászólva pedig: nagyon szépen köszönjük, felettébb érdekes volt. meghajolo.gif Az első képpel nemrég találkoztam is, de elolvasván a háttértörténetét jóval másabb hatást tud kelteni.
1 felhasználónak tetszik: x maite x
2016. szeptember 03. 15:31 #22
- törölt felhasználó -    
Tudom, sokszor én vagyok az értetlen (mint jelen pillanatban is), viszont amellett, hogy művésziek és nem véletlenül díjazottak ezek a képek, az elsőnél bennem mégis felmerül, hogy miért nem segíteni próbáltak rajta, ahelyett, hogy lefényképezték a haláltusáját. Utánaolvastam, és tudom, hogy a lány még pozitív maradt egy ideig és hogy az orvosok emberibbnek találták hagyni meghalni, minthogy olyan amputációkon menjen keresztül, ami talán még rosszabbá tehette volna az életét, de a fotózásnak ezt az oldalát egyszerűen nem tudom még megérteni.
2016. szeptember 03. 15:33 #23
Sappho
Sappho
 
Státuszhttp://everythingiwantedbutnothingilleverneed.wordpress.com :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.05.
Hozzászólás: 558
Csatolások: 0
Azonosító: 212957
Offline offline
Ennek a cikknek kb a 80%-a az emberek közötti ellentétekről szólt, és csak keleten...Érdekes....feletébb érdekes...
2016. szeptember 03. 16:03 #24
- törölt felhasználó -    
Hu az iraki kis fiúról késztült kép eléggé hátborzongató scare.gif
2016. szeptember 03. 16:05 #25
TheDanush
TheDanush
ღ ℓοωе ღ
 
Státuszdid you feel us? where are you now?
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.16.
Hozzászólás: 7418
Csatolások: 5288
Azonosító: 175833
Offline offline
Nagyon megindító képek, rendkívül érdekes és remek cikk lett.
2016. szeptember 03. 16:12 #26
- törölt felhasználó -    
Amm nagyon tetszik a cikk...Érdekes...
Bár nem értem,hogy miért +18-as...EZ CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!
2016. szeptember 03. 16:17 #27
Divergent
Divergent
Dark witch
 
Státuszimmersed in the frenzy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.15.
Hozzászólás: 2157
Csatolások: 138
Azonosító: 242716
Offline offline
Nagyon jó cikk lett. Nagyon sajnálom azokat az embereket sad.gif
2016. szeptember 03. 16:25 #28
Binci
Binci
 
Státusznever losing myself again for anyone
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.07.
Hozzászólás: 753
Csatolások: 0
Azonosító: 234227
Offline offline
Tetszett a cikk.
Engem is sokkolt pár kép, nagyon szomorú mik voltak a világban, elég felkavaró.
Azért +18-as mert némely embereknek felkavarhatja a lelki világát, igen szívszorító, nekem is fájó volt látni néhány képet.
Amúgy elképesztően művésziek.
2016. szeptember 03. 16:28 #29
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett! Sajnálom hogy ezek az események valóban megtörténtek..sad.gif
2016. szeptember 03. 16:30 #30
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Nagyon szeretem az ilyen jellegű ismeretterjesztő szösszeneteket, mert bár rengeteg képet, illetve azok történetét ismertem, mégis volt köztük olyan, ami számomra újdonság volt. A Közel-Keleten történő , nagyjából 911 óta tartó háborúskodás okán, számtalan mennyiségű videófelvételek, cikkek, interjúk és fényképek jelentek meg. Az utóbbi időben a muszlim kultúra is elkezdett érdekelni, és bár képtelen vagyok megérteni a dzsihád jellegű fanatizmust, mégis úgy gondolom, hogy a háborús övezetekben az áldozatok többsége ártatlan nők, gyerekek, családok. Fahrenheit 9/11 c. dokumentumfilmben rengeteg felvételt mutatnak tömegsírokról, halott gyerekekről, és egyszerűen nem tudom még a mai napig megérteni azt, hogy az emberek miért teszik ezt saját fajtársaikkal. Mintha belénk lenne programozva genetikailag az, hogy gyűlöljük egymást.

A 18+-os besorolás szerintem is túlzás. Manapság a gyerekek - és ezt tapasztalatból írok nektek - olyan trancsírozós videókat nézegetnek az interneten, hogy némelyiktől még én is rosszul lennék. Télen egy tíz éves ikerpár feküdt azon az osztályon, ahol dolgoztam, és a vizsgálat alatt mindig beszélgetni szoktam velük. Többek között a kedvenc filmjük a Fűrész filmek és társaik. Ezek a képek azonban nem kilógó beleket ábrázolnak, hanem a kegyetlen valóságot. Én mondjuk mindig is bírtam a vért, pofátlanul asszisztálnék bármilyen műtétnél (főleg agyműtétnél, nagyon állat lenne w00t.gif ), és boncolásra is szívesen elmennék, ha időm engedné. Szóval lehet, hogy engem azért nem kavartak fel annyira. Tény, hogy nem a legszebb látvány némelyik felvétel, de igen is ez a kőkemény valóság. Inkább ezeket lássák előbb, hisz mégis csak képet ad a valós világról, míg bíbőr fedetlen férfiasságát megszemlélvén legjobb esetben is az agysejtjeik indulnak tömeges pusztulásnak. unsure.gif
2 felhasználónak tetszik: An_d_a, x maite x
2016. szeptember 03. 16:45 #31
Miss.Vicious
Miss.Vicious
 
StátuszI need money cause i like drugs and expensive clothes.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.19.
Hozzászólás: 962
Csatolások: 0
Azonosító: 213748
Offline offline
Ezek nagyon szomorú képek. sad.gif
2016. szeptember 03. 16:57 #32
banan69
banan69
új tag
 
StátuszDVBBS for life!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.31.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 259474
Offline offline
Nagyon tetszett a cikk! Nagyon sajnálom őket. sad.gif
2016. szeptember 03. 17:01 #33
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
Nagyon megrázó képek!
2016. szeptember 03. 17:04 #34
Andiie
Andiie
új tag
 
StátuszAz élet egy harc. Vagy felfegyverkezel, vagy azonnal megadod magad...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.04.
Hozzászólás: 76
Csatolások: 0
Azonosító: 242249
Offline offline
Csak én találom gusztustalannak ezeket a képeket? Ezek nem művészi képek, hanem fotók, amik megörökítik emberek nyomorúságait, majd hasznot húznak belőle. Ilyen katasztrófák után az embernek gyászra és segítségre van szüksége, nem arra, hogy mások díjakat nyerjenek az ő kiszolgáltatottságából.

Ui.: Remek cikk lett. wink.gif
2016. szeptember 03. 17:20 #35
Bbb8
Bbb8
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.10.
Hozzászólás: 106
Csatolások: 0
Azonosító: 253080
Offline offline
Hát igen, nem a hírek adják át a tragédoák súlyosságát, hanem az ilyen igazi, őszinte és nyers képek. Nagyon erőteljesek és szükség van ezekre a fotókra, nem csak a művészeti értékükre (ami van, hiszen nagyon erősen hatnak a "közönségre") de nekünk is az kell, hogy lássuk mi történik a világban teljes valójukban. Szerintem igenis meg kell becsülni ezeknek a fotósoknak a munkáját, hiszen nem kis kockázatot vállalnak azért hogy elkészüljenek ezek a képek, sok fotós komoly lelki traumákon megy keresztük, és sok legjobbat le is győztek ezek a traumák sajnos..
2016. szeptember 03. 17:25 #36
- törölt felhasználó -    
Tele vagyok már ezekkel a képekkel. Mindeki csak sír, rí milyen sz*r az élet, de senki nem csinál semmit.
2016. szeptember 03. 17:28 #37
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Andiie @ 2016.09.03. 17:04)
Csak én találom gusztustalannak ezeket a képeket? Ezek nem művészi képek, hanem fotók, amik megörökítik emberek nyomorúságait, majd hasznot húznak belőle.  Ilyen katasztrófák után az embernek gyászra és segítségre van szüksége, nem arra, hogy mások díjakat nyerjenek az ő kiszolgáltatottságából.
Ui.: Remek cikk lett. wink.gif

A képek erős üzenetet hordoznak, és kell egyfajta mentális érettség ahhoz, hogy valaki felfogja és átérezze mindezek súlyosságát. Elég szomorú, ha ezeket a felvételeket "gusztustalannak" tartod, hiszen a saját 15 éveddel még jócskán gyermeteg lelkű vagy. Ezzel nincs is semmi gond, csak legalább ne hangoztatnád a hatalmas blődségeidet. Azt hiszem, erre mondják azt, hogy okosabb lettél volna, ha csöndbe maradsz.
1 felhasználónak tetszik: x maite x
2016. szeptember 03. 17:39 #38
Mileylove23
Mileylove23
 
StátuszI'm not perfect I'm a unicorn!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.02.
Hozzászólás: 675
Csatolások: 0
Azonosító: 255378
Offline offline
Jó cikk lett!! wink.gif
2016. szeptember 03. 17:45 #39
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk lett"
2016. szeptember 03. 17:45 #40
BLulu88
BLulu88
Cikk író
 
StátuszTalk behind my back but when they see me it's respect though...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.30.
Hozzászólás: 2172
Csatolások: 0
Azonosító: 242008
Offline offline
Ahhoz képest hogy az első kép 1985-ben készült, érdekes hogy milyen jó a minősége...
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!