Starity

10 kép, amely sokkolta a világot

5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. szeptember 03. 19:08 #41
Lejlus
Lejlus
 
StátuszAkard jobban,mint amennyire félsz tőle.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.30.
Hozzászólás: 2565
Csatolások: 0
Azonosító: 217999
Offline offline
Borzalmas lehetett bármelyik katasztrófát is megélni ezek közül.. sad.gif
2016. szeptember 03. 19:29 #42
- törölt felhasználó -    
A szívem szakad meg! sad.gif
2016. szeptember 03. 19:33 #43
starity girl2000
starity girl2000
chill
 
StátuszDammit
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.09.07.
Hozzászólás: 5156
Csatolások: 172
Azonosító: 185641
Offline offline
szívszorító képek, gratulálok a cikkírónak! smileeee.gif
2016. szeptember 03. 19:37 #44
- törölt felhasználó -    
Tényleg nagyon szomorú képek, szörnyű, hogy ilyen dolgok történtek. Érdekes cikk lett!
2016. szeptember 03. 19:39 #45
Clitty.
Clitty.
visszatérő vendég
 
Státuszyou don't have to like me 'cause i don't like you
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.30.
Hozzászólás: 162
Csatolások: 1
Azonosító: 256007
Offline offline
oké...ezek a képek még az én alternatív és beteg elmémnek is túl sokkolóak.
2016. szeptember 03. 20:02 #46
Andiie
Andiie
új tag
 
StátuszAz élet egy harc. Vagy felfegyverkezel, vagy azonnal megadod magad...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.04.
Hozzászólás: 76
Csatolások: 0
Azonosító: 242249
Offline offline
Beyla: Nem azt tartom gusztustalannak, amit a képek ábrázolnak, hanem azt, hogy egyáltalán születtek képek. Szerintem te is okosabb lettél volna, ha csöndben maradsz vagy nem csak az első mondatomat olvasod el. Novemberben leszek csak 15 éves, de ettől eltekintve nem tartom magam gyermeteg lelkűnek, de nem fogok senkinek sem magyarázkodni, mert ez az én magánügyem, ha te egy mondat alapján ítélsz meg másokat (amit még félre is értesz) az meg a te magánügyed. Ha úgy értettem volna, amit írtam, ahogy te gondolod, akkor is hangoztathatom a hatalmas "blődségeimet" (ami gondolom ostobaságot vagy hasonlót jelent), mert a kommentszekcióban azt írok, amit szeretnék és nem azt, amit a Starity közösség egyéni tanári kara megenged anélkül, hogy okítana. Az 5. és 9. kép ráébreszt arra, hogy a világ milyen törékeny is valólyában, DE továbbra is tartom a véleményem és nem fogom megváltoztatni senki kedvéért sem; szerintem az összes többi fotónál nem a körülményeken és a történéseken volt a hangsúly, hanem azon, hogy művészi kép készüljön és ezeknek az embereknek nem arra van/volt szükségük, hogy a világ sajnálja, hanem segítse őket, ha ezt nem érted, akkor azthiszem neked van gyermeteg lelked.
2016. szeptember 03. 20:09 #47
Efelin
Efelin
új tag
 
StátuszÚj profil kezdjünk újra mindent! :D
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.16.
Hozzászólás: 5
Csatolások: 0
Azonosító: 255691
Offline offline
Nagyon érdekes cikk, imádom! smileeee.gif (már ha egy ilyen témájú cikket lehet imádni.)
2016. szeptember 03. 20:24 #48
XerdeLili10
XerdeLili10
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.07.
Hozzászólás: 160
Csatolások: 0
Azonosító: 254590
Offline offline
khalifa egyetértek, hogy nézhetett már ki, hogy pl.: a síró nő a földön gyászolja a családját, valaki feléhajol és lefotózza....
2016. szeptember 03. 20:27 #49
- törölt felhasználó -    
Szegények, és még mi panaszkodunk amikor ők rosszabb időben éltek... Elgondolkodtató hogy akinek mindene megvan az panaszkodik, meg neki csak még több kell, de aki szegény az örül akár egy darab kenyérnek...
Sajnálom, olyan szívszorító.. sad.gif
2016. szeptember 03. 20:37 #50
Bella Pearl
Bella Pearl
soy valiente
 
Státuszshe might be shy sometimes, but honey, she is fierce!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.16.
Hozzászólás: 1653
Csatolások: 1037
Azonosító: 191721
Offline offline
A +18 azért lett kitéve, (mint már előttem is megírták) mert van, akit az ennél "enyhébb" tartalmú képek is ki tudnak borítani.
A fotográfusok azért készítenek fényképeket az ehhez hasonló pillanatokról, hogy az emberek tisztában legyenek a világ körülményeivel.
2016. szeptember 03. 21:39 #51
Almaszósz66
Almaszósz66
visszatérő vendég
 
StátuszAlways Keep Fighting!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.16.
Hozzászólás: 384
Csatolások: 0
Azonosító: 227703
Offline offline
Többen úgy gondolják hogy gusztustalan az hogy az újsairók/ fotósók ezt megörökítik....miért volna az? Az a dolguk hogy bemutassák a világnak hogy milyen szívszoritó körülmenyek között élenk emberek,míg mások a mindennapok apró problemai miatt szomorkodnak. És nyílván a munkájukat ki is fizetik de könyörgöm ez miért gusztustalan.
Amúgy érdekes és elgondolkodtató cikk lett. Gratula az írójának.
1 felhasználónak tetszik: Shireen
2016. szeptember 03. 21:43 #52
Shireen
Shireen
bokeh
 
Státuszmásképp vagyunk egyformák
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.03.29.
Hozzászólás: 1501
Csatolások: 610
Azonosító: 255253
Offline offline
Idézet (Andiie @ 2016.09.03. 20:02)
Beyla: Nem azt tartom gusztustalannak, amit a képek ábrázolnak, hanem azt, hogy egyáltalán születtek képek. Szerintem te is okosabb lettél volna, ha csöndben maradsz vagy nem csak az első mondatomat olvasod el. Novemberben leszek csak 15 éves, de ettől eltekintve nem tartom magam gyermeteg lelkűnek, de nem fogok senkinek sem magyarázkodni, mert ez az én magánügyem, ha te egy mondat alapján ítélsz meg másokat (amit még félre is értesz) az meg a te magánügyed. Ha úgy értettem volna, amit írtam, ahogy te gondolod, akkor is hangoztathatom a hatalmas "blődségeimet" (ami gondolom ostobaságot vagy hasonlót jelent), mert a kommentszekcióban azt írok, amit szeretnék és nem azt, amit a Starity közösség egyéni tanári kara megenged anélkül, hogy okítana. Az 5. és 9. kép ráébreszt arra, hogy a világ milyen törékeny is valólyában, DE továbbra is tartom a véleményem és nem fogom megváltoztatni senki kedvéért sem; szerintem az összes többi fotónál nem a körülményeken és a történéseken volt a hangsúly, hanem azon, hogy művészi kép készüljön és ezeknek az embereknek nem arra van/volt szükségük, hogy a világ sajnálja, hanem segítse őket, ha ezt nem érted, akkor azthiszem neked van gyermeteg lelked.

Ezeket a képek nem gusztustalanok. Művésziek. Ha nem lennének felfognád a helyzet súlyosságát? Kötve hiszem. Teljesen más dolog hallani/olvasni róla, semmint látni, főleg így, ilyen pillanatokban, amiket a fotósoknak sikerült elkapniuk.
2 felhasználónak tetszik: Beyla, x maite x
2016. szeptember 03. 21:47 #53
BeatlesFan9
BeatlesFan9
új tag
 
StátuszCaptain America, tho
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.02.06.
Hozzászólás: 76
Csatolások: 0
Azonosító: 253794
Offline offline
Megrázó képek. De nem értem, hogy miért fotózták le őket segítség helyett... sad.gif
2016. szeptember 03. 21:55 #54
Jane Lavinia
Jane Lavinia
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.10.16.
Hozzászólás: 17
Csatolások: 0
Azonosító: 250713
Offline offline
több ilyen cikket!! elgondolkodtató képek...
2016. szeptember 03. 22:51 #55
nicky21
nicky21
visszatérő vendég
 
StátuszMosolyogj, halgass .... aztán csináld azt, amit amúgy is ku**ra csinálni akartál
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.11.12.
Hozzászólás: 485
Csatolások: 360
Azonosító: 43540
Offline offline
Ezek az emberek, akik a képeket készítették, ők hadi tudosítók. Semmi gusztustalan nincs benne. Úgy gondolom, hogy aki ezt elítéli, inkább választaná a struccpolitikát, ami aztán tényleg jobb választás... Borzasztó nehéz lehet a munkájuk, főleg az, hogy sok ember még köpköd is rájuk mert a munkájukat végzik. Ezeknek a képeknek napvilágot kell látnia. Belegondoltatok már mi lenne ha nem látnánk ezeket a borzalmas eseményeket megörökítő képeket?! Homokba dugott fejjel élnétek mindannyian a kis mesebeli világotokban... SZÜKSÉGE van ezekre a képekre a világnak! Nem mintha ez túl sokszor megvalósult volna.. de különben hogy tanulna az emberiség a múlt hibáiból? Jó lenne ha ezt mindenki felfogná..
1 felhasználónak tetszik: Bella Pearl
2016. szeptember 03. 22:53 #56
Alpakita
Alpakita
visszatérő vendég
 
StátuszSaving people, hunting things, the family business...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.19.
Hozzászólás: 101
Csatolások: 0
Azonosító: 259059
Offline offline
A szívem szakadt meg miközben olvastam. sad.gif Gratulálok a cikk szerzőjének, nagyon elgondolkodtató lett. smileeee.gif
2016. szeptember 03. 23:52 #57
orangeccatlady
orangeccatlady
új tag
 
Státusz/// the lifestyle you ordered is currently out of stock ///
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.24.
Hozzászólás: 10
Csatolások: 0
Azonosító: 259229
Offline offline
Az egyetlen gusztustalan dolog itt a komment szekcióban van. Ezeket a fotókat/fotósokat ne hogy már azért ítéljétek el mert megörökítik azokat a pillanatokat amiket mi nem hogy nem éltünk át de nem is értünk. Egyik fotónál sem lehet "segíteni". Aki meg már felnőttnek vallja magát mivel "elmúlt már 14" és "van joga saját véleményre" az nézzen mélyen magába mert egyáltalán nem értették meg a cikk lényegét.

Nekem nagyon tetszett, több ilyen cikket! <3
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2016. szeptember 04. 01:39 #58
x maite x
x maite x
strickt.
 
Státusz:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.22.
Hozzászólás: 2001
Csatolások: 2561
Azonosító: 141371
Offline offline
Idézet (BeatlesFan9 @ 2016.09.03. 21:47)
Megrázó képek. De nem értem, hogy miért fotózták le őket segítség helyett... sad.gif

Nem tudhatjuk, hogy a fotós a kép elkészítése után nyújtott-e segítséget, vagy sem.
Másrészt viszont hálásak lehetünk, hogy ilyen bátor és helytálló emberek is léteznek, akik a katasztrófa (vagy a stressz) pillanatában előkapják a kamerájukat és megörökítik az eseményeket. Így mi, a luxus körülmények közt élő fiatalság, aki még sosem ÉLT ÁT háborút (vagy megszállást, vagy csatát stb.), is kap egy kis képet a világ más részein uralkodó szörnyűségekről, s ezáltal bővítjük tudáskörünket.
Így hát a fotós akár segített fizikailag a sérülteken, akár nem, nekünk mindenképpen segített a világ, s ezáltal önmagunk megismerésében. De a képeket elnézve az első, harmadik, hatodik és hetedik képek kivételével nem is tudott volna segíteni. A nyolcadik kép elgondolkodtatott, de végül arra a következtetésre jutottam, hogy semmi értelme nem lett volna egy felbőszített katona elé ugrani, hogy megvédje a megcsonkításra váró felkelőt. Képzeld csak el! Van egy manipulált, agresszív, bosszús katona, aki a személyes ellenségét látja lázadó diákban (aki egyébként nem személyesen a katona, hanem a diktatúra igazságtalansága ellen tüntetett), plusz egy felbőszült diák, aki saját jogaiért és igazáért áll ki, persze, hogy valamilyen szempontból agresszívként hathat ő is. A hazaszerető katona elindul a gonosz, lázadó felkelő ellen, majd egy fotós hirtelen eléugrik, és megpróbálja meggyőzni a katonát, hogy "hé, ne tedd! Maradj!". Jobb esetben csak szavakkal próbál ráhatni. De a katonánál fegyver van, ami neki erőt és "hatalmat" biztosít (hatalmat a másik élete felett - kinek van szüksége egy ilyen hatalomra?), s a fotós ezt észreveszi, a katona magabiztos. Természetes, hogyha az ember úgy érzi, hogy gyengébb, mint ellenfele, egyfajta pánik alakul ki benne, s ezáltal a tettei is hirtelenebbé válnak, ami a másik félben zavart okoz, ami gyakran agresszióban jelenik meg. Így netán a katonának nincs kedve meghallgatni néhány másodpercbe zsúfolva több év konfliktusainak a konklúzióját, főleg, ha pont az ellentetje az ő hiedelmeinek, s megüti, félrelöki fotósunkat is, majd szépen továbbmegy eredeti célpontja felé. Ó, és ha még a fényképezőgép is összetörne a csetepatéban?
1 felhasználónak tetszik: Beyla
2016. szeptember 04. 09:11 #59
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Megrázó képek, és úgy gondolom, nem is baj, ha mindezt mi is láthatjuk. Szerencsére mi nem éltünk még át hasonló helyzeteket, és adja a Jóisten, hogy soha ne is kelljen. De soha sem rossz, ha tudjuk és látjuk, mi folyik/folyt a nagyvilágban. Hány Holokauszt felvételt mutatnak meg a televíziók, vagy akár a suli is, aki végig tudja nézni, annak mindenképpen szélesebb lesz majd a látőköre, és talán máshogy kezdi értelmezni a világot. És ez csak egyetlen példa a sok közül.
2016. szeptember 04. 10:17 #60
- törölt felhasználó -    
Gratulálok a cikk írójának!
5 oldal 1 2 3 4 5
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!