Starity

Ashton Kutcher és Mila Kunis kétéves kislánya három nyelven beszél

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2016. október 10. 13:37 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
A népszerű sztárpár kislánya, a kétéves Wyatt nagyon fogékony a nyelvekre.
A teljes cikkhez kattints ide!
2016. október 10. 14:24 #2
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
A gyerekek többsége iszonyúan fogékony tud lenni, pláne, ha nyelvekről van szó. Gondolom az angol mellett, oroszt is tanítgatnak neki, hiszen Mila azt beszéli, és még megtoldották egy kis spanyollal. Minden kisgyerek megértene legalább 2-3 nyelvet, ha a szülők foglalkoznának ezzel. Én speciel öt éves koromra anyanyelvi szinten beszéltem az angolt és a magyart is, mert a szüleim mindkettőt tanították nekem. Otthon csak magyarul beszéltünk, ha pedig kimozdultunk, akkor ugyebár angolul, ilyen egyszerű. Nem gondolom azt, hogy nagy kunszt lenne.
2016. október 10. 14:58 #3
AnnaZriinyi
AnnaZriinyi
underworld shooter♦
 
StátuszAbsque pugna non est victoria.«
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.19.
Hozzászólás: 1951
Csatolások: 16
Azonosító: 239228
Offline offline
Bárcsak én is tudnék 3 nyelven. biggrin.gif
2016. október 10. 15:10 #4
- törölt felhasználó -    
Mila Kunis UKRAJNÁBÓL származik! És a cikk állítása ellenére Ashton egy szóval sem említi, hogy Miláék Oroszországból származnának, nem is mondhatta, hisz ez nem felel meg a valóságnak. A cikkíró már megint nagyot alkotott. Csak tudnám mi értelme volt ennek, és egyáltalán, hogy lehetséges ekkora kaliberű hibát ejteni. omg.gif
2016. október 10. 15:11 #5
- törölt felhasználó -    
Ez baromi jó szerintem, minél több nyelvet tud, annál jobban el tud helyezkedni, és annál becsültebb személy lesz. Meg a szüleinek is nagy pacsi, mert biztos rengeteget segítik a picit, hogy menjen neki. #ígykellezt! wink.gif
2016. október 10. 15:21 #6
- törölt felhasználó -    
Bárcsak ilyen fogékony lennék egyes nyelvekre, köztük pl. az oroszra. xD de komolyan wink.gif
2016. október 10. 15:36 #7
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Ag_laja @ 2016.10.10. 15:10)
Mila Kunis UKRAJNÁBÓL származik! És a cikk állítása ellenére Ashton egy szóval sem említi, hogy Miláék Oroszországból származnának, nem is mondhatta, hisz ez nem felel meg a valóságnak. A cikkíró már megint nagyot alkotott. Csak tudnám mi értelme volt ennek, és egyáltalán, hogy lehetséges ekkora kaliberű hibát ejteni. omg.gif

Szerintem, ha normális betűmérettel írod, akkor is mindenki el tudja olvasni, sőt mi több fel is fogja fogni, hogy Mila Kunis Ukrajnából származik. Tudomásom szerint Ukrajna a Szovjetunió része volt 1991-ig, míg Mila 1983-ban született, tehát az akkor még létező SZSZKSZ tagállama volt. Felbomlása után vált önálló állammá (1991), akárcsak például Belorusszia, Kazahsztán, Litvánia stb.
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2016. október 10. 15:52 #8
- törölt felhasználó -    
Beyla, Az alapfokú történelmi tudás megcsillogtatásán kívül, nem sok értelmét látom ennek a "válasznak". A cikk férevezető tartalma ugyanúgy tény marad. A betűk meg azért nagyok(ha ez nen lenne nyílvánvaló), hogy feltűnő legyen a szó ami belőlük ki van rakva. Így még aki nem is olvassa el a hozzászólásomat ebből az egy szóból megtudhatja, hogy a cikkben leírtak nem igazak.
2016. október 10. 16:02 #9
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (Ag_laja @ 2016.10.10. 15:52)
Beyla, Az alapfokú történelmi tudás megcsillogtatásán kívül, nem sok értelmét látom ennek a "válasznak". A cikk férevezető tartalma ugyanúgy tény marad. A betűk meg azért nagyok(ha ez nen lenne nyílvánvaló), hogy feltűnő legyen a szó ami belőlük ki van rakva. Így még aki nem is olvassa  el a hozzászólásomat ebből az egy szóból  megtudhatja, hogy a cikkben leírtak nem igazak.

A videót nem néztem meg, szóval nem tudom, hogy Ashton mit nyilatkozott és mit nem, de mielőtt neki állsz pampogni, talán nézz utána annak a bizonyos "alapfokú történelmi tudásnak" amit megcsillogtattam. rolleyes.gif Ukrajna és számos más - ma már önálló tagállam - a Szovjetunió része volt, amelynek központja, fővárosa Moszkva volt, tehát úgymond "egy ország" volt az egész. Ukrajna akkor vált önállóvá miután a Szovjetunió felbomlott. Ha úgy nézzük, akkor 1983-ban még Ukrajna csak egy Szovjetuniótól függő kommunista állam volt, tehát a mostani Oroszországhoz tartozott. Nem tudom mi az ami ezen nem érthető, de akkor kicsit járj utána a dolgoknak, mielőtt 180-as vérnyomással elkezdesz fröcsögni. Ezen információk alapján kivételesen a cikk egyáltalán nem informál félre, de ha te mondod, elhiszem. mellow.gif

Szerk.: Btw nekem tök mindegy, hogy orosz vagy ukrán van a cikkben, de, ha téged ennyire zavar, akkor írasd át. Nem kedvencem egyikőjük sem, csupán csak megakadt a szemem a kirohanásodon, mikor nem teljesen igaz az, amit leírtál.
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2016. október 10. 16:05 #10
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Kár, hogy velem nem hasonló módon jártak el a szüleim. Elvileg folyékonyan tudnom kéne szlovákul, de sajnos az általános iskola 9 évében sem tudtam megtanulni. Irtó pocsékul tanítják, persze, főleg rajtam állt dolog.
2016. október 10. 16:27 #11
kovacsviki999
kovacsviki999
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.08.22.
Hozzászólás: 216
Csatolások: 0
Azonosító: 184269
Offline offline
Egyetértek LeerdammerGirl smileeee.gif , a szlovák nyelv borzasztóan nehéz és szarul tanították nálunk is általánosba. :/
2016. október 10. 17:00 #12
- törölt felhasználó -    
Támogatom a spanyolt és az oroszt is, de ez csak kettő. Mivel az angol az anyanyelve. Ennyi erővel én is 3 nyelven beszélek: magyar, angol, orosz.
Mila pedig, ha jól tudom ukrán. Az orosz és az ukrán pedig teljesen más.
2016. október 10. 17:38 #13
- törölt felhasználó -    
A spanyol és az orosz jó választás, én is megszeretném ezeket a nyelveket tanulni. smileeee.gif Azonban jelenleg még csak magyarul, angolul és kicsit olaszul tudok, szóval pár évig még nem tudnék hozzákezdeni a megtanulásukhoz.
2016. október 10. 18:05 #14
Domi05
Domi05
Mгş. Ơβгเεŋ
 
StátuszValar Morghulis «» Valar Dohaeris
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.22.
Hozzászólás: 5265
Csatolások: 52
Azonosító: 233671
Offline offline
De jó lett volna, ha a szüleim is így nevelnek, hogy szépen lassan megtanulok németül beszélni!
2016. október 10. 18:20 #15
- törölt felhasználó -    
Beyla. A Szovjetuniót Oroszországgal azonosítani, kelet-Európa és Amerika lakosainak tipikus baklövése. Az hogy te egy olyan ország gyermekeként, ahol a "kommunizmust' és "Szovjetunió" fogalmakat nem hallomásból hanem, múltbéli tapasztalat alapján ismerik(vagyis kéne); Ugyanolyan tudással bírsz, tévhitekből ítélsz az USSR-ről mint azon országok polgárai akiknek szintén szégyellni való, de azért meglehet érteni, dilettáns "tudás" arzenáljukat, mivel a téma az ő országukat nem érintette; Téged minősít!
A Szovjetunió sok nép és ország összezárva. Többek között az orosz nép és Oroszország, valamint az ukrán nép és, Ukrajna. Lehidalsz de nem 1991 után találták ki a következő szavakat: Ukrajna, Belorusz, Litvánia, Észtország stb.

Ezt is rosszul tudod. Ukrajna teljes értékű kommunista tagállam volt. Te most összekeverted Magyarországgal, aki viszont tényleg:
Idézet
Csak egy Szovjetuniótól függő kommunista állam volt".
Tegyük fel, hogy az EU ma szétesik, és 25 év múlva egy fórumon, valaki abszolút meggyőződéssel azt állítja majd, hogy Magyarország EU-hoz való csatlakozásával megszűnt létezni. És ebben a periódusban élőket célszerű belgáknak nevezni, hisz az Európai UNIÓ (elnevezése ellenére)
Idézet
úgymond "egy ország" volt
Idézet
amelynek központja
Brüsszel.


És sajnálom, de továbbra is fogok pampogni és fröcsögni. Az igazról ha, az országomat érintő ostobaságokkal, félrevezetéssel, tévhitekkel fogok találkozni.
Veled ellentétben én nem foglak hallgatásra sarkallni, főleg nem ilyen neveletlen módon és nem ilyen goromba jelzőkkel. Csak fogadd el, hogy attól, hogy mindenről van véleményed még nem jelenti azt, hogy annak megfelelő tudásod is van egy-egy témával kapcsolatban.
2016. október 10. 18:32 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2016.10.10. 16:02)
A videót nem néztem meg, szóval nem tudom, hogy Ashton mit nyilatkozott és mit nem, de mielőtt neki állsz pampogni, talán nézz utána annak a bizonyos "alapfokú történelmi tudásnak" amit megcsillogtattam. rolleyes.gif Ukrajna és számos más - ma már önálló tagállam - a Szovjetunió része volt, amelynek központja, fővárosa Moszkva volt, tehát úgymond "egy ország" volt az egész. Ukrajna akkor vált önállóvá miután a Szovjetunió felbomlott. Ha úgy nézzük, akkor 1983-ban még Ukrajna csak egy Szovjetuniótól függő kommunista állam volt, tehát a mostani Oroszországhoz tartozott. Nem tudom mi az ami ezen nem érthető, de akkor kicsit járj utána a dolgoknak, mielőtt 180-as vérnyomással elkezdesz fröcsögni. Ezen információk alapján kivételesen a cikk egyáltalán nem informál félre, de ha te mondod, elhiszem. mellow.gif
Szerk.: Btw nekem tök mindegy, hogy orosz vagy ukrán van a cikkben, de, ha téged ennyire zavar, akkor írasd át. Nem kedvencem egyikőjük sem, csupán csak megakadt a szemem a kirohanásodon, mikor nem teljesen igaz az, amit leírtál.


Nem a történelmi tudással van baj.
Ag_laja szerintem a nyelvre utal. De igazából tök mindegy mikor született, mert az akkor is Ukrajna volt. Na és itthon sem az orosz volt a hivatalos nyelv.

Oroszország és Ukrajna nem ugyanaz. Soha nem volt az és nem is lesz. A Szovjet Únióval nem összeegyeztethető.
Ez olyan mint ha egy erdélyi magyarra azt mondod, hogy román.
2016. október 10. 18:50 #17
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (khalifa @ 2016.10.10. 18:32)
Nem a történelmi tudással van baj. 
Ag_laja szerintem a nyelvre utal. De igazából tök mindegy mikor született, mert az akkor is Ukrajna volt. Na és itthon sem  az orosz volt a hivatalos nyelv.
Oroszország és Ukrajna nem ugyanaz. Soha nem volt az és nem is lesz. A Szovjet Únióval nem összeegyeztethető.
Ez olyan mint ha egy erdélyi magyarra azt mondod,  hogy román.

Számomra a hozzászólásából nem jött az le, hogy ő a nyelvre utalt volna. Az orosz és az ukrán valóban két - iszonyúan hasonló - nyelv, de a '80-as években Ukrajna nem volt önálló ország, csupán csak egy tartománya a Szovjetuniónak. Tehát amíg a színésznő ott élt, nem egy önálló ország volt Ukrajna, hanem Szovjetunió egyik tagállama. Emiatt is gondolom úgy, hogy az "orosz" szó megállja a helyét a cikkben. De persze ez az én magánvéleményem, nem kötelező adni rá, csupán csak felhívtam a figyelmet néhány történelmi momentumra. smileeee.gif
2016. október 10. 19:07 #18
- törölt felhasználó -    
Idézet (Beyla @ 2016.10.10. 18:50)
Számomra a hozzászólásából nem jött az le, hogy ő a nyelvre utalt volna. Az orosz és az ukrán valóban két - iszonyúan hasonló - nyelv, de a '80-as években Ukrajna nem volt önálló ország, csupán csak egy tartománya a Szovjetuniónak. Tehát amíg a színésznő ott élt, nem egy önálló ország volt Ukrajna, hanem Szovjetunió egyik tagállama. Emiatt is gondolom úgy, hogy az "orosz" szó megállja a helyét a cikkben. De persze ez az én magánvéleményem, nem kötelező adni rá, csupán csak felhívtam a figyelmet néhány történelmi momentumra. smileeee.gif


Oké. Rendben. Értem csak, azért még sem Oroszország. Számomra ez hagy némi kivetnivalót a cikkben. Vagy legalább, ha írt volna bele egy kis történelmi infót, mint ahogyan Te is, akkor nem lett volna ennyire félreérthető.
Nem tudom, hogy Ag_laja mire gondolt pontosan. Csak sejtem, hogy a nacionalizmusra utalt. smileeee.gif
2016. október 10. 19:13 #19
Beyla
Beyla
carter
 
StátuszÉljen a szabadszólás joga! :)
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 12.09.22.
Hozzászólás: 8612
Csatolások: 2491
Azonosító: 186418
Offline offline
Idézet (khalifa @ 2016.10.10. 19:07)
Oké. Rendben. Értem csak, azért még sem Oroszország. Számomra ez hagy némi kivetnivalót a cikkben. Vagy legalább, ha írt volna bele egy kis történelmi infót,  mint ahogyan Te is,  akkor nem lett volna ennyire félreérthető. 
Nem tudom, hogy Ag_laja mire gondolt pontosan. Csak sejtem, hogy a nacionalizmusra utalt.  smileeee.gif

De nem is Ukrajna! Ezért is írtam, úgy a hozzászólásaimban, hogy SZSZKSZ vagy Szovjetunió, illetve, hogy a mostani Oroszországhoz tartozott még a '80-as években. Ag_lajának így sincsen, meg úgy sincsen igaza, mert akkor Oroszországot Szovjetunióra kellene kijavítani, nem pedig Ukrajnára. Abban viszont teljesen igazad van, hogyha a cikkíró egy kisebb töris infót beleírt volna, akkor a félreértések is elkerülhetők lennének. Ha pedig a nacionalizmusra utalt (én már nem tudom követni őt, hogy őszinte legyek), akkor teljesen elbeszélünk egymás mellett, mert én sokkal inkább a politika felé vittem el, míg akkor ő ezek szerint nem erre gondolt.
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2016. október 11. 15:44 #20
Sappho
Sappho
 
Státuszhttp://everythingiwantedbutnothingilleverneed.wordpress.com :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.05.
Hozzászólás: 558
Csatolások: 0
Azonosító: 212957
Offline offline
Három nyelven biggrin.gif Na persze biggrin.gif
Ennyi idősen a gyerekek még beszélni se nagyon tudnak biggrin.gif
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok