Starity

Miért éppen Alaszka?/Northern Exposure (1990-1995)

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. február 12. 15:21 #1
- törölt felhasználó -    
Miért éppen Alaszka?

Újra elkezdtem darálni ezt a sorozatot. biggrin.gif meghajolo.gif És még ma is szerintem egy zseniális darab és még mindig az egyik kedvencem. biggrin.gif Iszonyat nagyokat nevetek újra rajta. A Rém rendes család mellett ennek a sorozatnak a humora áll legközelebb hozzám. biggrin.gif És háááá Rob Morrow és Janine Turner egyszerűen elképesztő amit művelnek. Egy nagyszerű alapötlet szerintem hogy az ambiciózus egocentrikus New Yorki zsidó orvos Joel Fleischman elkeveredik akaratán kívül ebbe az Alaszkai kis városba és furábbnál furább helyzetekbe kerül és fura alakokkal találkozik ott akikkel egyre szorosabb kötelék illetve barátság fűzi össze majd később. Köztük is az egyikükkel a nagy "ellenfelével" a feminista hajlamú öntörvényű élesnyelvű pilóta vadmacskával Maggie O'Connellel. Aztakuuvaa amit ezek művelnek ketten egymással részről részre az valami elképesztő olyan oltásokat is benyomnak amiket már évek óta nem hallottam. rohog.gif De nem csak ők fantasztikusak hanem a mellékszereplők ott van a hippie szabadszellemű rádiós Chris Stevens akit John Corbett játszik akiért ekkoriban eléggé oda voltak a női nézők! biggrin.gif Vagy ott van a jólelkű különc fél/vér indián Ed aki hol itt hol ott bukkan fel az állandó bőrdzsekiéjében és imádja a filmeket eltökélt szándéka hogy ő lesz majd Alaszka Ingmar Bergman-ja vagy Woody Allen-je! rohog.gif Darren e. Burrows-t sem láttam más szerepben de ezaz Ed figura nagyon emlékezetes. De lehetne mondani az ex NASA űrhajóst Maurice Minifieldet vagy a kisváros kocsmáros polgármesterét is Hollingot aki egy 18 éves csajjal kavar és ehhez is olyan jóérzékkel nyúl hozzá a sorozat hogy nemválik unalmassá! rohog.gif De nekem komolyan a legemlékeztesebb figurája a sorozatnak az Fleischman doktor asszisztense az indiánő Marilyn atyaég az a karakter annak minden mondata és nézése zseniális nagyon jó a színésznő is és remek jelenetei vannak Rob Morrow-al nagyon jó köztük a kémia! rohog.gif Én amikor néztem ezt a sorozatot asszem a 3.évadig néztem és nagyon szerettem már akkor is azokat az évadokat de igazából soha nem tudtam hogy mi a vége ennek! biggrin.gif Háá most pótolom de még mindig egy nagyon szórakoztató darab és nagyon fontos kiemelnem a magyar szinkront ami szerintem ez időtájt az aranykorát érte fantasztikus szinkronja van a sorozatnak! meghajolo.gif A sorozatban még azt nagyon szerettem amikor ilyen különleges epizódok is helyet kapnak amikor a sorozat hirtelen stílust vált éskülönböző korokban meg helyszíneken játszodik egy egy jelenet vagy epizód cselekménye nahh azok is nagyon viccesek főleg azért mert a szereplők tőlük teljesen idegen karakterként tünnek fel. biggrin.gif
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, susurrus, jasztelek, standoffan
2017. február 12. 15:33 #2
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
" - Doki! Keresik az egyesen!
- Csak egy vonalunk van, Marilyn!"

_nevet.gif _nevet.gif _nevet.gif
2017. február 12. 15:35 #3
- törölt felhasználó -    
Idézet (Grace Benning @ 2017.02.12. 15:33)
" - Doki! Keresik az egyesen!
  - Csak egy vonalunk van, Marilyn!" 
_nevet.gif  _nevet.gif  _nevet.gif


Azazzzzz! biggrin.gif meghajolo.gif Csak ahogy most leírtad hangosan fel nevettem! biggrin.gif És az a fej közben Marilynnek így megrántja a vállát hmm ok doki! biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Grace Benning
2017. február 12. 17:04 #4
Ellie Andrews
Ellie Andrews
*homo sensorium*
 
StátuszAmor vincit omnia.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 10.08.18.
Hozzászólás: 6949
Csatolások: 3304
Azonosító: 133484
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2017.02.12. 15:35)
Azazzzzz! biggrin.gif  meghajolo.gif Csak ahogy most leírtad hangosan fel nevettem! biggrin.gif  És az a fej közben Marilynnek így megrántja a vállát hmm ok doki! biggrin.gif


Gyermekkorom szép emléke. smileeee.gif Egy időben megvolt DVD-n angolul, az összes évad, de valahol a sok költözés során elhagytam. dry.gif Majd újra meg kellene szerezni. Nálam ez vezeti a listát a legjobb sitcom kategóriában. Mit nekem Friends! Azt is imádom, de a Northern Exposure a mai napig minden pálmát elvisz. smileeee.gif
2017. február 12. 21:07 #5
- törölt felhasználó -    
Én már egy ideje szemezgettem vele hogy újra kéne néznem! smileeee.gif A miért éppen Alaszka és a Stargate között vaciláltam de aztán az elöbbi mellett döntöttem. A Stargate elég húzós 10 évada elriasztott! biggrin.gif Úgyhogy inkább újranézem ezt! biggrin.gif
2017. február 13. 00:03 #6
- törölt felhasználó -    
Inkább csak részleteket, mint sem részeket láttam a sorozatból, de az introját ezer közül is bármikor felismerném. Igazi dejavu ez a muzsika nekem laugh.gif

2017. február 13. 07:47 #7
Cinzina
Cinzina
*Crystal Light*
 
Státusz"What the hell is the matter with you?!"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.08.15.
Hozzászólás: 1441
Csatolások: 4663
Azonosító: 37030
Offline offline
Christ meg Edet imádtam a legjobban. Persze Fleishman doki sem volt piskóta, de nálam Chris vitte a pálmát (ezért is imádom John Corbettet) biggrin.gif biggrin.gif
2017. február 13. 19:41 #8
- törölt felhasználó -    
jók ezek a képek! biggrin.gif meghajolo.gif
4 felhasználónak tetszik: Grace Benning, Cinzina, jasztelek, standoffan
2018. április 09. 21:44 #9
- törölt felhasználó -    
meghajolo.gif meghajolo.gif
2017
https://www.austinchronicle.com/binary/99fb/Northern_1.jpg
2 felhasználónak tetszik: jasztelek, Ellie Andrews
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok