Starity

Nyolc dolog, amiben AZ film eltér a könyvtől

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. szeptember 16. 19:34 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Mi a különbség a könyv és a filmadaptáció között? Ebben a cikkben válaszra lelhetsz!
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. szeptember 16. 19:48 #2
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Könyvben is lenyűgöző, de a filmeket sem lehet kihagyni. Minden formában imádom.
2017. szeptember 16. 20:13 #3
CsacskaCsajszi
CsacskaCsajszi
visszatérő vendég
 
StátuszSemmi :P
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.07.08.
Hozzászólás: 218
Csatolások: 0
Azonosító: 265323
Offline offline
"ennél is nagyobb seggfej"
Most akkor mi? A múltkor a g#cizés, meg a szarozás....hát nem tudom csajok, ki hogy van vele, de nekem kicsit sérti a szemem, hogy ilyen szavak vannak a cikkekben sad.gif
2017. szeptember 16. 20:30 #4
- törölt felhasználó -    
Imádom a könyvet és nekem az új film is nagyon bejött wub.gif
2017. szeptember 16. 20:48 #5
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12488
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Az újnak az a baja, hogy a látvány, az effektek a tartalom és a karakterek rovására ment.
2017. szeptember 16. 20:52 #6
- törölt felhasználó -    
CsacskaCsajszi, egyetértek. Ez egy híroldal, nem tinimagazin.
2017. szeptember 16. 21:18 #7
Rencsike03
Rencsike03
új tag
 
Státusz"Ma az emberek tudják mindenek az árát, de nem tudják semminek az értékét."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.24.
Hozzászólás: 16
Csatolások: 0
Azonosító: 261474
Offline offline
A hetes GIF olyan mint amikor meg hallod órán hogy a tanár az első héten feletetni akar. biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Glamster
2017. szeptember 16. 21:44 #8
fuckingprincess
fuckingprincess
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.22.
Hozzászólás: 487
Csatolások: 13
Azonosító: 263883
Offline offline
Én még nem olvastam a könyvet , de már láttam az 1990-es AZ-t. Nekem valahogy nem jön be ez a pókos cucc. Kicsit kiábrándító. Egy kicsit ettől a filmtől is féltem hogy az alakváltás olyan nevetséges lesz mint a régiben, de szerencsére nem így lett. Szerencsére jól megoldották.
2017. szeptember 16. 22:08 #9
- törölt felhasználó -    
Gyerekek, ha csak egy könyvet olvastok el idén, akkor az AZ legyen. Hatalmas könyv (szószerint is: több mint ezer oldalas), és ha a film tetszett akkor a regény még inkább bejön majd.
2017. szeptember 17. 09:51 #10
- törölt felhasználó -    
Én a könyvet olvastam még régebben (kihagyhatatlan) és a régi fimet láttam (szintén remek alkotás) az új Az remake-re sajnos még nem tudtam sort keríteni, de minél előbb pótolni szeretném, annak ellenére is, hogy én nem száltam fel a hypevonatra és nem hiszem, hogy jobb lesz az elődjéné.
2017. szeptember 17. 10:35 #11
LovelyBarbaraPalvin
LovelyBarbaraPalvin
Hunter
 
Státusz,, Family don't end with blood " - Bobby Singer, Supernatural
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.06.01.
Hozzászólás: 2558
Csatolások: 686
Azonosító: 226899
Offline offline
Imádtam a filmet!!
2017. szeptember 17. 11:19 #12
- törölt felhasználó -    
Inkább: Nyolc dolog, amiben az "AZ" film...
2017. szeptember 17. 14:30 #13
Jenny Lawliet
Jenny Lawliet
Shadowhunter
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.30.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 87
Azonosító: 130326
Offline offline
Mindig illúzióromboló, ha egy könyvet megfilmesítenek.
2017. szeptember 17. 17:17 #14
Bellavook
Bellavook
visszatérő vendég
 
StátuszA story about my life would be utterly dull.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.15.
Hozzászólás: 236
Csatolások: 0
Azonosító: 202007
Offline offline
Hallgassátok meg az Új filmnek a betét dalait, olyan jó lett T.T. A könyvet már tényleg be kell pótólnom, a film nekem baromira tetszett,mivel nem csak a 'horrora" mennek rá,hanem megismertük a srácokat előbb. Nem hiába mondta azt a rendező vagy ki,hogy az első rész a Lúzer klubbról a második Pennywiseról szól majd:3 Akit érdekel 2019-ben fog elvileg kijönni az új rész. Aki Horror és vér miatt megy be a filmre, és nem a kultusza miatt, az csalódni fog benne, aki ismeri a sztorit annak garantáltan tetszeni fog ^^ Na, meg persze Bill Skarsgard mellett sem lehet elmenni. Meg Finn mellett. Ők voltak a kiemelkedőek ebben a filmben.
2017. szeptember 18. 17:16 #15
Eszter158
Eszter158
visszatérő vendég
 
Státusz"Eldöntheted, hogy élni vagy létezni akarsz."-Harry Styles.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.04.09.
Hozzászólás: 413
Csatolások: 0
Azonosító: 223981
Offline offline
Rencsike03 XDD
2017. szeptember 18. 18:17 #16
- törölt felhasználó -    
Imádom a filmet! heart.gif
2018. január 27. 20:49 #17
- törölt felhasználó -    
Khm.... van itt néhány szemet bántó, hozzá nem értésből fakadó probléma...

1. különbségnél -> Az AZ egy regény , nem pedig novella. A műfajbeli különbözőség mellett már csak a hosszból is nyilvánvaló a hiba, egy novella rövid, az Az meg 1184 oldal... -.-
7. különbségnél -> Pennywise/Krajcáros igazi alakja nem egy óriási pók, hanem fordítástól függően halottfény/lidércfény, ami a pók mögül áramlik ki. A pók csak az anyagi alakjának az illúziója, amit az agyuk láttat a főszereplőkkel, mert a lidércfényt nem tudták volna feldolgozni. Audra katatóniába esett tőle, Tom meg rögtön szörnyet is halt...
8. különbségnél -> A könyvben a gyerekek 11 évesek, úgyhogy az a "tiniorgia" nem tinik között zajlik le...
+ A gyerekek klubját Vesztesek klubjának nevezik a könyvben és a filmben egyaránt, nem Lúzerek klubjának...

Ha már valaki cikket ír egy ekkora kaliberű alkotásról összehasonlítás címszó alatt, akkor ha nem is olvasta a könyvet, legalább keressen meg valakit, aki így tett és nem hozza kínos helyzetbe magát... rohog.gif

További különbségek:
- Mike szülei élnek a könyvben, velük él a farmon. A Fekete Bugyorban az apja anno ott volt a tűz alatt, de kijutott.
- Beverly az anyjával és az apjával él, a filmben csak az apja élt.
- Eddie-t az asztma gyógyszerének a hatástalanságáról a könyvben Mr. Keene világosítja fel, nem az asszisztens kiscsaj.
- Patricket a könyvben egy régi hűtőszekrényből előtörő pióca had ölte meg, a filmben szimplán eltűnt a csatornában.
- A filmből Victor Criss és Böfi halála teljesen kimaradt.
- Henry Bowers a könyvben gyerekként elmenekül a nagy hajrában, hátrahagyva a haverjait, a filmben Mike lelöki az üregbe, amin keresztül a csatornába ereszkedtek.
- A könyvben a gyerekek úgy csapnak össze Pennywise-szal, hogy Henry és a haverjai bekergetik a csatornába őket, a filmben Pennywise elrabolja Beverly-t, és a fiúk a Neibolt utcai házból mennek le hozzá.


Mellesleg szerintem a film a könyvhöz képest egy nagy nulla, össze se lehet hasonlítani az élményt. Se a karakterek személyisége, se a borzongás nem jön át ugyanúgy, az egésznek komikus felhangja van, komolytalan. Sokat nevettem közben. A könyvben Pennywise története ezerszer jobban ki van bontva, úgyhogy a gyerekek személyes kis sztorija is, sokkalta jobban meg lehet őket ismerni, Pennywise tetteinek is nagyobb a súlya, jobban érződik a folyamat ábra.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok