Starity

Szeretnék, ha szabályoznák a fegyvereket: így reagáltak a sztárok a legtöbb áldozattal járó amerikai lövöldözésre

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. október 02. 22:10 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Amerika az eddigi legszörnyűbb, legtöbb halálos áldozatával járó mészárlását élte meg.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. október 02. 22:59 #2
bohóc9
bohóc9
wor(k)shipper
 
Státuszbohoc9 még nem állította be a státuszát :P
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.23.
Hozzászólás: 1330
Csatolások: 0
Azonosító: 200672
Offline offline
Nem értem, a fegyverszabályozás mit segítene. Amerikában már így is rohadt keményen szabályozzák a fegyvertartást, aki nagyon akar, az viszont bármilyen szigorú törvény mellett elsiklik. Nem tudom, pontosan mi lenne a megoldás, de azt igen, hogy törvénykezésnél itt most mélyebbre kéne nyúlni, megkeresni a probléma gyökerét és azt kiirtani. Ez viszont azért lehetetlen, mert az ember maga gonosz, bármit is teszünk, lesznek ilyenek. Szomorú, de így van.
Egyébként érdekelne, hogy az utóbbi pár évben több terrorcselekmény volt, mint eddig, vagy csak eddig nem létezett az internet, hogy elterjessze a híreket?
2017. október 02. 23:01 #3
Hana-chanxX
Hana-chanxX
.ɪᴅσʟ ♕
 
Státuszʏσᴜ cᴀɴ’ᴛ sᴛσᴘ ᴍᴇ ʟσvin’ ᴍʏsᴇʟғ
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.01.31.
Hozzászólás: 3402
Csatolások: 265
Azonosító: 239786
Offline offline
Én is szeretném, ha már tennének valamit. Nem tanultak az eddigi esetekből? Legalább az ilyesmi eseményeken ellenőrizni kellene a környéket, hogy kiszűrjék a gyanús eseteket, mert ez biztosan folytatódni fog így... Istenem, olyan borzalmas... Részvétem a családoknak... Fel sem tudom fogni, milyen borzalmas, amikor elmész vagy egy ismerősöd megy el boldogan szórakozni, és egy ilyen tragédia lesz a vége...
2017. október 02. 23:24 #4
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Idézet (bohóc9 @ 2017.10.02. 22:59)
Nem értem, a fegyverszabályozás mit segítene. Amerikában már így is rohadt keményen szabályozzák a fegyvertartást, aki nagyon akar, az viszont bármilyen szigorú törvény mellett elsiklik. Nem tudom, pontosan mi lenne a megoldás, de azt igen, hogy törvénykezésnél itt most mélyebbre kéne nyúlni, megkeresni a probléma gyökerét és azt kiirtani. Ez viszont azért lehetetlen, mert az ember maga gonosz, bármit is teszünk, lesznek ilyenek. Szomorú, de így van.
Egyébként érdekelne, hogy az utóbbi pár évben több terrorcselekmény volt, mint eddig, vagy csak eddig nem létezett az internet, hogy elterjessze a híreket?

http://money.cnn.com/2015/06/19/news/guns-background-checks/index.html azért nem annyira szigorú az a szabály, bár ez ugye államtól függ. Mégis, ha valakinek sikerül, már egyáltalán nem nehéz hozzájutni. https://www.thoughtco.com/who-cannot-have-gund-in-america-4051068
Texas 1 https://gun.laws.com/state-gun-laws/texas-gun-laws https://www.durysguns.com/news/basic-texas-gun-laws-for-beginners
Nem kellene, hogy boldog-boldogtalan fegyvert tartson (főleg amilyen „„„stabil””” egy-két ember), de ez a változás évtizedekbe is beletelhet. Bolond világot élünk
2 felhasználónak tetszik: madeleine., CandUs
2017. október 02. 23:46 #5
DarkHipster
DarkHipster
visszatérő vendég
 
StátuszIdegen: Fiú vagy, vagy lány? Én: Rumbatök vagyok. :)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.26.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 0
Azonosító: 235012
Offline offline
Lady Gaga megint kimondta! Amerikának és a Dear Mr. Presidentnek mennyi kell még, hogy rájöjjenek, hogy szabájozni kell a fegyvertartást, szigorúbban, mint eddig bármikor, most, hogy ennyi szörnyű dolog folyik a világban. Részvétem az áldozatokért, akik megint ártatlanok voltak Zeneszeretők egy fesztiválon. Felfordul a gyomrom, hova tartanak a dolgok...
2017. október 03. 05:26 #6
Enchanted Hunter
Enchanted Hunter
comfortably numb
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.10.12.
Hozzászólás: 1349
Csatolások: 1245
Azonosító: 221
Offline offline
Mennyi kell még, hogy rájöjjetek, hogy ez a gazfickó automata fegyverkkel lőtt, amit még az usában is csak katonák használhatnak.
Még a rendőröknek is csak félautomata fegyvereik vannk!
2017. október 03. 06:12 #7
- törölt felhasználó -    
Elég szomorú,hogy a legtöbb sztárnak(persze tisztelet a kivételnek)ez kell ahhoz,hogy felszólaljon a témában.Mert ez eddig is nyilvánvaló volt hogy szabályozni kéne őket,csak épp a legtöbb nem is foglalkozott vele,mert hát őket nem érinteti a dolog(Ariana nyilván kivétel)
Egyébként részvétem a hozzátartozóknak,mert szörnyű ami történt
2017. október 03. 06:36 #8
Uncharted
Uncharted
Ps gamer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.27.
Hozzászólás: 2094
Csatolások: 0
Azonosító: 210588
Offline offline
Eddig mennyi iskolai lövöldözés volt,akkor nem lehetett volna fenyíteni?
2017. október 03. 08:13 #9
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Amerikában valóban sokkal lazábban fegyverhez juthat az ember. Csak az a baj, hogy hiába bármilyen korlátozás, aki ilyesmire vetemedik, az máshogy is megoldja. Szerintem durvább büntetést kellene adni ilyenért, nem életfogytiglant. Valamivel muszáj elrettenteni ezeket az embereket a terrorizmustól, mert ennek sosem lesz vége.
2017. október 03. 09:02 #10
Sinister_sister
Sinister_sister
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.13.
Hozzászólás: 193
Csatolások: 0
Azonosító: 260871
Offline offline
Enchanted Hunter: Egy fegyverszakértő azt nyilatkozta, nem biztos, hogy automata fegyver volt. Valószínűleg félautomata, amire rásegítettek egy speciális eszközzel, hogy gyorsabban lőjön. A félautomata fegyverek használata kevésbé szabályozott.
2017. október 03. 11:21 #11
Cintia99
Cintia99
 
Státuszit's a solo song and it's only for the brave
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.03.30.
Hozzászólás: 1099
Csatolások: 0
Azonosító: 148309
Offline offline
Nem a legálisan, önvédelem céljából tartott fegyverekkel van a probléma. Azok számon vannak tartva, de aki ilyesmire vetemedik, az illegálisan is meg fogja szerezni magának a fegyvert, tiltás ide vagy oda...
2017. október 03. 15:45 #12
- törölt felhasználó -    
szabályok ide vagy oda, aki nagyon akarja, az úgyis befogja szerezni a fegyvereket. Dark weben például bárki rendelhet fegyvert. És illegális fegyver árusok mindig lesznek - szomorú, de ez van. Inkább jobban szemmel kéne tartani a koncertezőket.
2017. október 03. 16:34 #13
- törölt felhasználó -    
Zara is írt erről pár sort Twitter oldalán..
https://twitter.com/zaralarsson
2017. október 03. 16:35 #14
- törölt felhasználó -    
Ha egy picit lejebb lapozol ott lesz...
2017. október 03. 16:37 #15
- törölt felhasználó -    
De mindig ezeket a sztárokat teszik bele majdnem az összes cikkbe...
De Zarát sohasem...
2017. október 03. 19:06 #16
- törölt felhasználó -    
Hová fajul a világ.Elsőnek Ariana koncertjén volt támadás,másodjára Britney-jén mászott fel egy fegyveres tag,most meg ez SZÖRNYŰ a mai világ.Részvétem a családjuknak
2017. október 04. 08:27 #17
TinistaSwifter
TinistaSwifter
visszatérő vendég
 
StátuszI'm a dreamer, don't hurt me pls.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.09.
Hozzászólás: 320
Csatolások: 0
Azonosító: 257897
Offline offline
Olyannyira szornyu ami mostanaba a vilagban tortenik...
2017. október 26. 22:30 #18
FAMEgaga
FAMEgaga
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.25.
Hozzászólás: 408
Csatolások: 0
Azonosító: 192296
Offline offline
Ez katasztrófa igaza van Lady Gagának! Sok erőt kívánok az összes hozzátartozónak.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!