Starity

Hatalmas show-t csinált a Queen + Adam Lambert tegnap Budapesten

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. november 05. 14:59 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Ismét felcsendült a Tavaszi szél a Budapest Arénában: ezúttal 20 ezer ember énekelte a népdalt.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. november 05. 15:13 #2
alexa eros
alexa eros
visszatérő vendég
 
StátuszBe yourself not someone else.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.16.
Hozzászólás: 121
Csatolások: 0
Azonosító: 213531
Offline offline
Egyszerűen elképesztő volt, örök élmény ❤
2017. november 05. 15:24 #3
Kata1225
Kata1225
visszatérő vendég
 
StátuszJelenleg csak a kpop-ért élek, so ne ítélj el plösö~~~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.06.13.
Hozzászólás: 104
Csatolások: 0
Azonosító: 257063
Offline offline
Csak 12.500 ember, mert annyi az Aréna befogadóképessége, de elnézem. biggrin.gif
Örülök, hogy ott lehettem, fantasztikus volt*-*
2017. november 05. 15:25 #4
Adacskah0
Adacskah0
új tag
 
StátuszI`ll take a stand until the end...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.22.
Hozzászólás: 20
Csatolások: 0
Azonosító: 265015
Offline offline
Szerintem ez egy szuper jó koncert lehetett. Csodás
2017. november 05. 15:25 #5
sarafanni
sarafanni
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.01.
Hozzászólás: 20
Csatolások: 0
Azonosító: 212797
Offline offline
Megismételhetetlen! <3 Ezerszer is újraélném! <3
2017. november 05. 15:43 #6
bestdamnfan
bestdamnfan
visszatérő vendég
 
StátuszHonestly, I just need to be a little crazy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.19.
Hozzászólás: 350
Csatolások: 0
Azonosító: 263801
Offline offline
Bárcsak ott lehettem volna... A videók alapján fantasztikus volt és a rajongók is nagyon pozitívan írnak róla mindenhol.
2017. november 05. 15:52 #7
Zsófii_ka
Zsófii_ka
visszatérő vendég
 
StátuszAnd please don't be afraid of what your soul is really thinking - Tyler Joseph
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.28.
Hozzászólás: 317
Csatolások: 0
Azonosító: 141910
Offline offline
Az biztos h felejthetetlen élmény volt, közelről látni őket, együtt énekelni a tömeggel. : )
2017. november 05. 15:54 #8
PopRocks
PopRocks
új tag
 
StátuszThunder lizard, stony eye, you got me hypnotized
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.07.20.
Hozzászólás: 60
Csatolások: 0
Azonosító: 265535
Offline offline
Felejthetetlen élmény volt. Már az is, amikor 15 percig hergelték a közönséget, mielőtt egyáltalán előjöttek volna. Brian May iszonyat jófej volt, felnevettem amikor előkapta a szelfibotját. Adam 20 centis magassarkúban biciklizett... és imádtam Roger-t is, az egész hihetetlen jól össze lett rakva. Nagyon remélem, hogy 2020-ban lesz 50 éves turné is, akkor is ott leszek smileeee.gif
2017. november 05. 15:55 #9
- törölt felhasználó -    
Egyszerűen csodálatos volt!! Egy életre szóló élmény!
2017. november 05. 18:41 #10
DylanSmith
DylanSmith
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.01.
Hozzászólás: 768
Csatolások: 0
Azonosító: 202974
Offline offline
Nem is vártam mást, mint amit a kommentelők írtak. Én nem lehettem ott, de örülök, hogy ilyen pozitív visszajelzések érkeznek smileeee.gif
2017. november 05. 19:48 #11
Dormea
Dormea
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.23.
Hozzászólás: 40
Csatolások: 0
Azonosító: 266343
Offline offline
Örök élmény volt, felejthetetlen látvány show, és Adam hangi adottságai, énektudása, erőteljes színpadi előadásmódja abszolút megkoronázta Brian és Roger zsenialitását!
Nem is értem hogy mernek egy ilyen sexis, csinos aranyos kedves srácra aki ennyire baromi jól tud énekelni és odateszi magát azt leírni hogy ő nem fredie!
Nem és nem is kell hogy az legyen én Adammal szeretem a Queen-t!!
2017. november 05. 20:35 #12
zzss
zzss
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.04.
Hozzászólás: 22
Csatolások: 0
Azonosító: 168574
Offline offline
Dormaea, ettől még Freddie nevét megtanulhatnád leírni.

Egyébként Adam maga is mondta hogy ő nem Freddie. :-)
Adam továbbra sem rockénekes, de remélem jönnek még. Más bandáknál az olyan dalok mint a "The show must go on" vagy a "A kind of magic" a koncertek csúcspontjai lennének, a Queennek annyi slágere van, hogy még ezek is kimaradtak. A "Spread your wings" és az "It's late" is, sajnos.
2017. november 05. 21:36 #13
Rebi0719
Rebi0719
visszatérő vendég
 
Státusz#ThisIsNotTheAlbum
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.21.
Hozzászólás: 316
Csatolások: 0
Azonosító: 204160
Offline offline
Fantasztikus volt, de nem is vártam mást! ❤❤❤
2017. november 06. 13:45 #14
Marius
Marius
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.22.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 176300
Offline offline
Adam Lambert, nem Freddie....nagyon nem....a zseniális dalok, mögött, legalább 70%-ban az ő tehetsége áll....ezt azért ne felejtsük el...biztos nagyon fenomenális volt...de én nem vagyok koncertre járó....engem, a nagy show sosem kápráztatott el...most elővettek, egy kicsit megkopott, de szuper régi bútort, kilakkozták, feldíszítették, kapott egy kis csillámport, és voilá , mindenkinek nagyon tetszik...pedig csak a körítés más.. még mindig ugyanaz a bútor darab maradt. Egy két helyen befoltozták..és majdnem olyan jó mint régen...kb. ez a véleményem....én még mindig az időgépet választanám...a mai koncert helyet...azért ne felejtsük el, May és Taylor, már álmukban is ezeket a slágereket tolják, már több , mint 40 éve, játszanak együtt, szóval várható volt, hogy jók lesznek....Kaptunk, egy fél Queent, meg egy + világsztárt..de attól már nem ugyanaz...nem mindenkinek tetszik, annyira, mint a régi....nekem például nem...Nálam a Queen, mindig is 4 ember zenekara marad, Mercury , Deacon, May, Taylor...szóval. hű vagyok a régihez....Nekem, ez már nem a Queen..max. egy fej nélküli lovas...mert a fej régen a sírban nyugszik már...
2017. november 06. 13:48 #15
CintiMermaid
CintiMermaid
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.14.
Hozzászólás: 69
Csatolások: 0
Azonosító: 261346
Offline offline
Lenyűgöző volt,és bámulatos. smileeee.gif Hatalmas élmény. smileeee.gif
2017. november 06. 15:35 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (Marius @ 2017.11.06. 13:45)
Adam Lambert, nem Freddie....nagyon nem....a zseniális dalok, mögött, legalább 70%-ban az ő tehetsége áll....ezt azért ne felejtsük el...biztos nagyon fenomenális volt...de én nem vagyok koncertre járó....engem, a nagy show sosem kápráztatott el...most elővettek, egy kicsit megkopott, de szuper  régi bútort, kilakkozták, feldíszítették, kapott egy kis csillámport, és voilá , mindenkinek nagyon tetszik...pedig csak a körítés más.. még mindig ugyanaz a bútor darab maradt. Egy két helyen befoltozták..és majdnem olyan jó mint régen...kb. ez a véleményem....én még mindig az időgépet választanám...a mai koncert helyet...azért ne felejtsük el, May és Taylor, már álmukban is ezeket a slágereket tolják, már több , mint 40 éve, játszanak együtt, szóval várható volt, hogy jók lesznek....Kaptunk, egy fél Queent, meg egy + világsztárt..de attól már nem ugyanaz...nem mindenkinek tetszik, annyira, mint a régi....nekem például nem...Nálam a Queen, mindig is 4 ember zenekara marad, Mercury , Deacon, May, Taylor...szóval. hű vagyok a régihez....Nekem, ez már nem a Queen..max. egy fej nélküli lovas...mert a fej régen a sírban nyugszik már...


Nem az a cél, hogy ez az eredeti Queen legyen, hogy minden olyan legyen, mint régen volt! Adam pedig, ha nem is Freddie Mercury, de egy elképesztő tehetséges énekes, hiszen nem véletlen választotta Brian és Roger őt frontembernek, és ha szerinted Adam messze nincs olyan jó mint Freddie volt, akkor figyelmedbe ajánlok,egy nagyon jó mondatot Brian May-től: "Adam élőben magasabb hangokat tud ki énekelni, mint Freddie annak idején."


2017. november 06. 17:03 #17
Dormea
Dormea
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.08.23.
Hozzászólás: 40
Csatolások: 0
Azonosító: 266343
Offline offline
Miért kéne leírnom Freddie nevét, ha akarom leírom ha nem akarom nem írom. Amikor én születtem Freddie már rég halott volt, nekem Adam Lamberttel tetszik a Queen így is, úgy is, én 24 éves nekem pont megfelel!
A Show eszméletlen látványos volt Brian May egy csoda nagyon odatette magát, nagyon sokat gondolkodhattak a látványvilágon a sorrenden mindenen, eszméletlen jó volt, a legjobban a Frank nevű emberke tetszett ahogy a kezeivel hadonászott meg benézett a közönségre, mintha a Fal Pink Floyd-ra emlékeztetne.
Imádom Adam Lambertet sorry, hagyd meg nekem!
2017. november 06. 17:48 #18
Marius
Marius
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.22.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 176300
Offline offline
Majd ha, Adam Lambert, csinál olyan opera lemezt mint, Mercury, elhiszem, hogy jobb, a tehetségét nem firtatom( bár, megnézném, hogy ír, egy Bohém Rapszódiát)vagy legalább egy hasonló szintű slágert...May, meg reklámozza ennyi... más választása nincs...a recept egyszerű...végy egy kvázi, rohadt nagy együttest, meg egy befutott fiatalt sztárt, és csöpögnek a rajongók...különben, meg van aki szereti, Adam Lambertet, én személy szerint nem...nekem gusztustalan, és nem a melegsége miatt...amúgy köztudott, ha Mercury nem lett volna, a Queen , mint együttes sem lenne, mert az ő ötlete volt az egész a többiek nem gondolkoztak ilyen távlatokban, csak zenélgettek, ilyenekről, miért nem mesélnek az öregek, meg hogy Mercury mennyit gürizett pl..a Radio Gagán..amíg Taylor sielt,meg mennyi vackot írtak, amiket Mercury kivágott a kukába, szerencsére, helyette elássák, meg a magánéletét mocskolják, meg hasonlítgatják Adamkéhez....azt , hogy idejönnek, meg mekkora Showt csinálnak, Istenem a Queen eddig is erről volt híres.... És igen hallottam, Mercuryt rohadt magasan énekelni....szóval...leszarom May mit mond...meg miért mondja....közelébe sincs, ez a srác...semmilyen tekintetben, ha ez kell a közönségnek, hát hallgassátok...de írjanak saját számokat....és töröljék, a repertoártból, a Mercury dalokat, meg persze a Deacon szerzeményeket....na akkor majd lehet hallgatni.....meg ájuldozni, meg nem tüntetem fel a Mercury dalokat Queen szerzeményként, mert sláger lett basszus....Ennyi év alatt, mint Adam, Mercury már a világ tetején állt, a saját slágereivel, amiknek már a negyede örökzöld...na majd ha ez a ficsúr utána csinálja....majd akkor esetleg lehet piedeztára emelni a fiút....addig tárgytalan.....más tollával ékeskedik...engem meg a pucparádé, nem téveszt meg.....olyan, mintha én, kiadnék egy Anne Rice könyvsorozatot..a saját nevem alatt...engem már lenyakaznának, és plagizálással vádolnának....Szóval, nincs szükségem, szinpadi giccsbe öltözött plagizálóra...ha Queent akarok hallgatni, akkor maradok az eredeti felállásnál..és próbálom messzire elfelejteni, hogy May, és Taylor, hol elássa, hol magasztalja Mercury személyét, mikor és hogyan kívánja az érdekük....Elég szomorú, hogy a zeneipar, így elfojtja a régi nagyokat...Hogy a mai, fiatalabb generációnak, Adamkáról, szól ez a valamikor elit együttes....mert azok a dalok, nem akárhogy voltak összerakva, szomorú, hogy fennmaradnak, ezek a dalok, lassan Freddie nélkül....és én a témát lezártam....Ha majd olyan zenei pályát, csinál, akkor fejet hajtok Adam Lambert előtt, amíg, Freddie Mercury vállán kapaszkodik a csúcsra....addig, ugyanúgy viszolygok tőle....
2017. november 06. 21:38 #19
sarafanni
sarafanni
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.10.01.
Hozzászólás: 20
Csatolások: 0
Azonosító: 212797
Offline offline
Lehet, hogy senkit sem fog érdekelni a véleményem, de mivel nekem is ugyanolyan jogom van a saját véleményem kulturált kifejtéséhez, mint bárki másnak ezen az oldalon, az előző kommenteket olvasva már nem tarthatom magamban ezt a kisregényt. Kiskoromban, amikor anyukám megmutatott egy Queen dalt a youtubon, nagyon utáltam az egész hangzásvilágot, sehogy sem fért a fejembe, hogy az emberek hogyan hallgathatnak ilyet (persze az okés, ha 40,50 pluszos vagy és úgy hallgatod, hiszen arra már szinte mindenki halláskárosult.) Na, mindegy, teltek az évek és én hallgattam a rádióból özönlő popdalokat, amik igencsak elfogadottak voltak az én generációm körében. Aztán láttam a tv-ben egy fura, extravagáns meleg fickót, és csak úgy heccből/lázadásból odaszóltam anyának, hogy én bizony rákeresek erre az Adam Lambert gyerekre. Pár nap múlva azonban már más lázadáson törtem a fejem. Talán eltelt egy év is mire újra eszembe jutott a fogadalmam, és elkezdtem Adam zenéit hallgatni. Kezdetben nem volt a kedvenc előadóm, de mégis vitt valami előre, hogy ebben a csávóban több van, mint amennyit a tv képernyője mutat. És miközben szép lassan rajongó lettem, Adam által megismertem a Queen zenéit is. És megszerettem őket. Mindennap dúdolom a dallamokat és már két koncerten voltam. És mivel én akkor születtem, amikor Freddie Mercury már rég halott volt, nekem az egyetlen esélyem, hogy eljusson hozzám a Queen öröksége, az Adam volt. És azt kívánom, hogy még sok koncertet érhessenek meg együtt, mert még sok tanulnivalóm van a Queen bibliográfiájáról. És amit ebből az egészből kiszerettem volna hozni, az az, hogy nyugodtan szóljátok le a jelenlegi énekes kvalitásait, kinézetét, karrierjét, ha ez a szívetek joga. Tényleg. De miután ezt megtettétek, gondolkodjatok el azon, hogy hány új emberhez jutott el ez a zene és a szeretet Adam közvetítésével, és hányan gazdagodtak legbelül azzal, hogy bár később születtek, mégis lehetőséget kaptak, hogy átélhessenek egy legendát, amit ti, szkeptikusok féltve őriztek, és nem veszitek észre azt, hogyha valamit sokáig elzártok a napfény elől, az bizony elsorvad. Legyen az akármilyen tehetséges vagy éppen tehetségtelen ember (pl. Kanye West), aki megszólaltatja a Queen örökzöld slágereit, nem szabad elfelejtenünk, hogy kapcsolatban vagyunk egymással, és amit teszünk, az másokra hatással van. Azt nem láthatjuk előre, hogy ez a hatás pozitív vagy negatív, viszont minél többen énekeljük, éltetjük tovább ezt a legendát, ilyen vagy olyan formában, annál nagyobb az esélye, hogy egy kiskölyök egy szép napon ugyanígy felfedezi magának ezt a több évtizede fennálló, talán halhatatlan jelenséget.
2017. november 06. 23:09 #20
Marius
Marius
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.05.22.
Hozzászólás: 31
Csatolások: 0
Azonosító: 176300
Offline offline
Idézet (sarafanni @ 2017.11.06. 21:38)
Lehet, hogy senkit sem fog érdekelni a véleményem, de mivel nekem is ugyanolyan jogom van a saját véleményem kulturált kifejtéséhez, mint bárki másnak ezen az oldalon, az előző kommenteket olvasva már nem tarthatom magamban ezt a kisregényt. Kiskoromban, amikor anyukám megmutatott egy Queen dalt a youtubon, nagyon utáltam az egész hangzásvilágot, sehogy sem fért a fejembe, hogy az emberek hogyan hallgathatnak ilyet (persze az okés, ha 40,50 pluszos vagy és úgy hallgatod, hiszen arra már szinte mindenki halláskárosult.) Na, mindegy, teltek az évek és én hallgattam a rádióból özönlő popdalokat, amik igencsak elfogadottak voltak az én generációm körében. Aztán láttam a tv-ben egy fura, extravagáns meleg fickót, és csak úgy heccből/lázadásból odaszóltam anyának, hogy én bizony rákeresek erre az Adam Lambert gyerekre. Pár nap múlva azonban már más lázadáson törtem a fejem. Talán eltelt egy év is mire újra eszembe jutott a fogadalmam, és elkezdtem Adam zenéit hallgatni. Kezdetben nem volt a kedvenc előadóm, de mégis vitt valami előre, hogy ebben a csávóban több van, mint amennyit a tv képernyője mutat. És miközben szép lassan rajongó lettem, Adam által megismertem a Queen zenéit is. És megszerettem őket. Mindennap dúdolom a dallamokat és már két koncerten voltam. És mivel én akkor születtem, amikor Freddie Mercury már rég halott volt, nekem az egyetlen esélyem, hogy eljusson hozzám a Queen öröksége, az Adam volt. És azt kívánom, hogy még sok koncertet érhessenek meg együtt, mert még sok tanulnivalóm van a Queen bibliográfiájáról. És amit ebből az egészből kiszerettem volna hozni, az az, hogy nyugodtan szóljátok le a jelenlegi énekes kvalitásait, kinézetét, karrierjét, ha ez a szívetek joga. Tényleg. De miután ezt megtettétek, gondolkodjatok el azon, hogy hány új emberhez jutott el ez a zene és a szeretet Adam közvetítésével, és hányan gazdagodtak legbelül azzal, hogy bár később születtek, mégis lehetőséget kaptak, hogy átélhessenek egy legendát, amit ti, szkeptikusok féltve őriztek, és nem veszitek észre azt, hogyha valamit sokáig elzártok a napfény elől, az bizony elsorvad. Legyen az akármilyen tehetséges vagy éppen tehetségtelen ember (pl. Kanye West), aki megszólaltatja a Queen örökzöld slágereit, nem szabad elfelejtenünk, hogy kapcsolatban vagyunk egymással, és amit teszünk, az másokra hatással van. Azt nem láthatjuk előre, hogy ez a hatás pozitív vagy negatív, viszont minél többen énekeljük, éltetjük tovább ezt a legendát, ilyen vagy olyan formában, annál nagyobb az esélye, hogy egy kiskölyök egy szép napon ugyanígy felfedezi magának ezt a több évtizede fennálló, talán halhatatlan jelenséget.

Sztem egyetlen, Queen rajongó sem őrzi féltve Freddie hagyatékát, nem is őrizte.....én sem ismertem, tinédzserként, Freddiet, és a zenéjét...és max..egy hangyányit segít az amúgy is katasztrofális helyzeten...Adam Lambert fellépése, és az sem sokáig, lévén, a két főhuszár, cseppet már benne van a korban....a rádiók , már ritkán játszanak Queent....sőt minőségi zenéket sem igazán....csak a szenny ömlik...egy idő..után, minden igényesebb hallgató, elkezd retrózni, amikor még a zene, zene volt.....és azért ott szembe jön a Queen...ha meg Queen bibliográfiát, akarsz tanulni, azt bármelyik oldalon megtalálod, még a youtobe- n is-------ja és van nagyon sok előadó, aki úgy csinál Queen feldolgozást, hogy meghagyja, Mercury hangját....és nem csak tiszteletből.....ugyebár a Living on my own -ról vagy a love kill's -ről van szó.....méltón és, és kúlturáltan is lehet gondozni, Mercury hagyatékát....de sztem, az nem a két megmaradt tagnál kezdődik....itt inkább, én nem is tudom, mire megy ki a játék...talán ezzel akarják, megalapozni, az állítólagos közös album kelendőségét....na persze, ez is Mercury ötlet volt....bizony....én nem vagyok gonosz....a tények, azok tények....ebben az együttesben, Mercury volt a szorgos, és ötletes hangya...a nyomdokaiban járni, meg már igencsak könnyű, édes kitaposott út, és végre, még jobban , is énekelnek nála...állítólag....és ez már nem az a Queen....zeneileg se...sok pörgősebb számnak volt,kicsit erőszakosabb hangzása, és nem ilyen lágy....Elvis is eljutott az emberekhez, meg sok más legenda is....nem kellett hozzájuk...Lambert....sőt én még tudom ki az a Bruce Lee, pl...pedig meghalt 74-ben, na ugye...pedig őt nem utánozgatta senki....mellékesen....a normális Queen rajongók...Queen rajongóvá teszik a gyerekeiket is....én is azzá fogom....Lírai Freddie dalokra fog aludni a pici..mint pl. Jealusy, vagy a Love of my life...de az is biztos, hogy én sosem, fogok Lambert féle változatot hallgatni....minek is tenném...csak utánoz, és az engem nem érdekel, mikor ott van, az eredeti.....mert egy Queen számról lekeverni Mercury hangját, az a bunkóság teteje....
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Brian May Brian May 2399.