Starity

Bejelentették a Golden Globe jelöltjeit

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. december 13. 08:56 #21
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2017.12.12. 10:57)
Mestermű? Imádom a második világháborús filmeket, de ez egy semmi volt. A rendezés átlagos volt, Nolantól többet vártam volna. Arctalan, jellemtelen szereplők, kidolgozatlan karakterek. Voltak látványos jelenetek, de ez sok filmről elmondható. Azt hittem valami két és fél órás eposz lesz, mint egy Ryan közlegény egy Őrület határán vagy Ellenség a kapuknál, de még a 102 percét is untam és azt nézegettem mikor lesz már vége... Nekem nagyon hiányoztak a szerethető, megismert karakterek, de egy sem volt... Talán a kisöreg a hajón a fiával... 
Legjobb film (vígjáték/musical): Tűnj el!  - Ez WTF? Ez egy thriller-horror.


Nekem nagyon tetszett, ahogy az idősíkokat megoldották a filmben, és hogy nem csak a csatározásról szólt az egész. Egy idő után elunom, ha csak lövések, robbanások vannak, a Dunkirk legalább másról is szólt egy kicsit. Hatásos volt, szép, gyönyörű képi világgal. És jó ötletnek tartom azt is, hogy egy rövidebb részt dolgozott fel - mármint hogy nem évekről, hosszú hónapokról szól a történet, hanem egy sokkal rövidebb időintervallumról. Talán engem azért győzött meg, mert valamilyen szempontból újszerűnek éreztem, nem követte azokat a sémákat, amiket háborús filmekben megszoktam. Abban igazad van, hogy a karakterek kicsit felületesek, nagyon én sem szerettem meg egyiküket sem.
2017. december 13. 10:50 #22
Uncharted
Uncharted
Ps gamer
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.08.27.
Hozzászólás: 2094
Csatolások: 0
Azonosító: 210588
Offline offline
A Tűnj el egy baromság.Nem lehet bekategorizálni,akkor őrültség az egész.
2017. december 13. 11:11 #23
Josh_
Josh_
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.12.09.
Hozzászólás: 2374
Csatolások: 4774
Azonosító: 21288
Offline offline
Christopher Plummer jelölése mekkora fricska, ő váltotta ugye Kevin Spacey-t a botrány után. A Viszály: Bette és Joan remélem nyer valamit. Biztosan elfogult vagyok, de Jessica Lange és Susan Sarandon milyen alakítást nyújtott, eszméletlen, de az egész sorozat nagyon jó volt. Ó és Michelle Pfeiffert is jelölték cool.gif , a Veszélyes kölykök óta csípem, talán neki örülök a legjobban. blush.gif
2017. december 13. 11:39 #24
_ToTo_
_ToTo_
Cinikus kritikus
 
StátuszMár több, mint 19 éve...
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 05.03.01.
Hozzászólás: 12486
Csatolások: 11645
Azonosító: 4133
Offline offline
Idézet (ramio @ 2017.12.13. 08:56)
Nekem nagyon tetszett, ahogy az idősíkokat megoldották a filmben, és hogy nem csak a csatározásról szólt az egész. Egy idő után elunom, ha csak lövések, robbanások vannak, a Dunkirk legalább másról is szólt egy kicsit. Hatásos volt, szép, gyönyörű képi világgal. És jó ötletnek tartom azt is, hogy egy rövidebb részt dolgozott fel - mármint hogy nem évekről, hosszú hónapokról szól a történet, hanem egy sokkal rövidebb időintervallumról. Talán engem azért győzött meg, mert valamilyen szempontból újszerűnek éreztem, nem követte azokat a sémákat, amiket háborús filmekben megszoktam. Abban igazad van, hogy a karakterek kicsit felületesek, nagyon én sem szerettem meg egyiküket sem.


A fényképezése tényleg szép volt, de ez a "másról is szólt egy kicsit" egy tévedés. Én sem azt vártam, hogy első perctől az utolsóig lőni fognak. Sőt. Én meg pont az összes WWII filmben előtt sémákat untam. 'Kifogy az üzemanyag a repülőből, egymás ellen forduló katonák, utolsó másodpercben kimentett pilóta, váratlan megmenekülés a végén... Hát sok ilyen volt már.
Nekem az etalon még mindig az Őrület határán, ami szintén egy rövid eseményt, történetesen egy domboldal elfoglalását dolgozza fel, ahonnan meg lehet védeni egy sziget repülőterét. Na, ott egymás hegyén-hátán vannak a jól kidolgozott karakterek, ki van bontva a cselekmény és hogy hogyan hat mindez azokra, akik ott akarnak lenni és azokra, akik nem akarnak ott lenni. Tolongtak a sztárok a forgatókönyv olvastán, hogy akár egy pár perces szerepük legyen benne. Ehhez viszont nem igen sikerült megnyerni neves szereplőket sem. Nem is nagyon volt mihez, mert sablonos párbeszédek voltak egymás hegyén hátán. Nem volt benne egy emlékezetes dialógus vagy párbeszéd, ami megbirizgálja az ember tarkóját.
2017. december 13. 13:36 #25
Dpatrizia444
Dpatrizia444
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.25.
Hozzászólás: 116
Csatolások: 0
Azonosító: 265065
Offline offline
Trónok harca <3333 Katherine ^^<3
2017. december 13. 16:04 #26
Narrybitch
Narrybitch
bruhgirl.
 
StátuszWe're just a bunch of fucking animals, but we're afraid of the outcome
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.08.
Hozzászólás: 9000
Csatolások: 6266
Azonosító: 253008
Offline offline
Van amire számítottam, viszont fogadtak kellemes meglepetések is, amik nem gondoltam, hogy jelölve lesznek, pedig nagy kedvenceim, de mégis. (Itt gondolok például a szolgálólány meséjére, a dunkirkre, vagy Ansel Elgortra, stbstbstb.) Nagyon megvagyok elégedve a listával.
2017. december 13. 16:27 #27
BLulu88
BLulu88
Cikk író
 
StátuszTalk behind my back but when they see me it's respect though...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.30.
Hozzászólás: 2172
Csatolások: 0
Azonosító: 242008
Offline offline
Tök jó hogy jelölték a szólíts a nevedent nem számítottam rá. Mármint a téma miatt. De amúgy örülök szép történet. smileeee.gif
2017. december 13. 17:37 #28
Dina332
Dina332
új tag
 
StátuszAz igazi élet első szabálya... tedd meg azt, amitől a legjobban félsz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.02.
Hozzászólás: 27
Csatolások: 0
Azonosító: 260675
Offline offline
Eléggé le maradtam, egyiket se láttam és valoszinűleg hogy nem is fogom, de sok szerencsét a jelölteknek. Na, de azért a Tronok harcát ismerem biggrin.gif
2017. december 13. 23:01 #29
Pocok2001
Pocok2001
freestyler
 
Státusznemigen járok fel az oldalra, max a NW tagokat szerkeszteni, a többit vigyétek
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.03.
Hozzászólás: 3503
Csatolások: 483
Azonosító: 189007
Offline offline
A Dunkirknek, Meryl Streepnek és Ansel Elgortnak nyernie kéne good.gif
2017. december 13. 23:14 #30
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Idézet (_ToTo_ @ 2017.12.13. 11:39)
A fényképezése tényleg szép volt, de ez a "másról is szólt egy kicsit" egy tévedés. Én sem azt vártam, hogy első perctől az utolsóig lőni fognak. Sőt. Én meg pont az összes WWII filmben előtt sémákat untam. 'Kifogy az üzemanyag a repülőből, egymás ellen forduló katonák, utolsó másodpercben kimentett pilóta, váratlan megmenekülés a végén... Hát sok ilyen volt már.
Nekem az etalon még mindig az Őrület határán, ami szintén egy rövid eseményt, történetesen egy domboldal elfoglalását dolgozza fel, ahonnan meg lehet védeni egy sziget repülőterét. Na, ott egymás hegyén-hátán vannak a jól kidolgozott karakterek, ki van bontva a cselekmény és hogy hogyan hat mindez azokra, akik ott akarnak lenni és azokra, akik nem akarnak ott lenni. Tolongtak a sztárok a forgatókönyv olvastán, hogy akár egy pár perces szerepük legyen benne. Ehhez viszont nem igen sikerült megnyerni neves szereplőket sem. Nem is nagyon volt mihez, mert sablonos párbeszédek voltak egymás hegyén hátán. Nem volt benne egy emlékezetes dialógus vagy párbeszéd, ami megbirizgálja az ember tarkóját.


Az Őrület határán eszméletlenül jó film. Sajnos eddig csak egyszer láttam, de nagyon megmaradt bennem.
Talán nem is kell, hogy világmegrengető szövegeket halljon az ember, hiszen a csatatéren, menekülés közben, vagy épp mindennek a végén nem hiszem, hogy bárkinek is eszébe jut mellbevágó monológokba kezdeni. Persze, egy-egy értékes gondolat sokat hozzátesz egy film mondanivalójához, de azt hiszem, itt a témaválasztás már önmagában kifejez mindent. Mindenesetre értem, neked miért nem tetszett.
2017. december 14. 11:53 #31
Taissa.
Taissa.
visszatérő vendég
 
Státuszbroken
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.05.13.
Hozzászólás: 299
Csatolások: 30
Azonosító: 256288
Offline offline
Saoirse Ronan heart.gif
2017. december 14. 16:10 #32
Hello7
Hello7
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.11.27.
Hozzászólás: 61
Csatolások: 0
Azonosító: 251916
Offline offline
Szolgálólány meséje <3
2017. december 16. 01:02 #33
Justice225
Justice225
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.11.25.
Hozzászólás: 74
Csatolások: 0
Azonosító: 267989
Offline offline
ramio
_ToTo_: " Mestermű? Imádom a második világháborús filmeket, de ez egy semmi volt. A rendezés átlagos volt, Nolantól többet vártam volna. Arctalan, jellemtelen szereplők, kidolgozatlan karakterek. Voltak látványos jelenetek, de ez sok filmről elmondható. Azt hittem valami két és fél órás eposz lesz, mint egy Ryan közlegény egy Őrület határán vagy Ellenség a kapuknál, de még a 102 percét is untam és azt nézegettem mikor lesz már vége... Nekem nagyon hiányoztak a szerethető, megismert karakterek, de egy sem volt... Talán a kisöreg a hajón a fiával... "

Ez egy művész film volt azért nem volt sok párbeszéd. Karakterkidolgozás pedig azért nem mert minden katona meghal, egy ismeretlen oldalról jönnek a németek és nem tudjuk mikor. Direkt neveket sem mondtak max 1-2szer. Pár embert követett a kamera, pár ember meghalt, majd megint pát csatlakozott.. Nolan nem azt akarta hogy 1 katonának szurkoljunk hogy "Huh gyerünk a többi nem izgat csak ő élje túl." Hanem hogy megismerjünk egy A és egy B oldalt. Az A aki próbál menekülni, és egy B oldal aki próbálja őket a biztos halálba juttatni.
És mint említettem nem akciófilm hanem művészfilm volt. Ha több izgalmat akarsz ülj be egy kimondott akció filmre.

Mellesleg a kameramozgás, a színészek, a sztori, a töténet levezetés max pontot érdemel. Ahogy az is hogy vér sem folyt, sem belek sem semmi. Igazi remekmű lett gratula Nolannek. Rég láttam ilyen jót.
2017. december 18. 09:41 #34
Fozi Dodi
Fozi Dodi
ForthePolarbears
 
StátuszThe Scout
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.25.
Hozzászólás: 1396
Csatolások: 224
Azonosító: 133896
Offline offline
A Tűnj el! marhára nem vígjáték...
2017. december 23. 00:37 #35
- törölt felhasználó -    
A svéd filmet annyira ajnározzák hogy ilyen szuper meg olyan szuper... Csak szerintem retek gagyi? rohog.gif
2018. január 13. 13:42 #36
Enn13
Enn13
új tag
 
Státusza profiolm emma watson, aki a heforshe kampány arca
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.23.
Hozzászólás: 78
Csatolások: 0
Azonosító: 255834
Offline offline
Trónok harcaaaaa <3
2018. január 22. 21:51 #37
RoxxiLove
RoxxiLove
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.07.11.
Hozzászólás: 76
Csatolások: 44
Azonosító: 246384
Offline offline
Gyerüng Jessica Lange
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!