Starity

Mostantól minden oldalon egész képernyőnyi reklám lesz a normális?

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. február 16. 10:11 #1
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
A fórum minden egyes oldalán egy egész képernyőt betöltő reklámfal fogad az adblock és scriptblokkolók ellenére, amiből úgy tűnik hogy magának a fórumnak a része ez a reklámfal.

Mostantól ez fogad mindenkit?
2018. február 16. 11:44 #2
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Akinek Adblock Plus van a böngészőre telepítve, az kattintson rá az Adblock ikonjára, a menüből válassza ki az Options lehetőséget. A beállítási lehetőségeknél az Advanced -> My Filetr List -> Edit útvonalat követve adja hozzá a következő sorokat a már meglévő szűrőihez:

@@||starity.hu/gfx/*
starity.hu##.gbqfway_avbrott.gbqfway_avbrott_8719
starity.hu##.gbqfwaabe.mdeyheadline_5
starity.hu##.gbqfway_avbrott.gbqfway_avbrott_8716
starity.hu##.gbcfwaxUasi_aspect
starity.hu##.gbqfway_ulv8.gbqfway_frogd
starity.hu##.gbqfwa

Mentés, majd vagy a böngésző újraindítása, vagy az oldal újratöltése, és el kellene tűnnie az összes kacatnak.

Manuális úton egyébként az Adblock Plus egyenként is engedi az elemek blokkolását, csak türelem kell egyesével hozzáadni az elemeket.
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Solarian, Lady Suzy
2018. február 16. 12:57 #3
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8750
Csatolások: 214557
Azonosító: 59785
Offline offline
Idézet (joe_r @ 2018.02.16. 11:44)
Akinek Adblock Plus van a böngészőre telepítve, az kattintson rá az Adblock ikonjára, a menüből válassza ki az Options lehetőséget. A beállítási lehetőségeknél az Advanced -> My Filetr List -> Edit útvonalat követve adja hozzá a következő sorokat a már meglévő szűrőihez:
@@||starity.hu/gfx/*
starity.hu##.gbqfway_avbrott.gbqfway_avbrott_8719
starity.hu##.gbqfwaabe.mdeyheadline_5
starity.hu##.gbqfway_avbrott.gbqfway_avbrott_8716
starity.hu##.gbcfwaxUasi_aspect
starity.hu##.gbqfway_ulv8.gbqfway_frogd
starity.hu##.gbqfwa
Mentés, majd vagy a böngésző újraindítása, vagy az oldal újratöltése, és el kellene tűnnie az összes kacatnak.
Manuális úton egyébként az Adblock Plus egyenként is engedi az elemek blokkolását, csak türelem kell egyesével hozzáadni az elemeket.

Akkor én elronthattam valamit? unsure.gif Tény és való, hogy eltűnik a rengeteg hirdetés, csak a Paid Content rész marad meg, ami még a főoldalon nem is zavaró. Viszont ha rámegyek egy adatlapra, hogy szerkeszteni tudjam, akkor le kell tekerni egészen az alap információs rész aljáig, mert a többi egészen odáig lecsúszik.
2 felhasználónak tetszik: Solarian, Lady Suzy
2018. február 16. 13:03 #4
Solarian
Solarian
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.16.
Hozzászólás: 1401
Csatolások: 149
Azonosító: 32386
Offline offline
A bűvészkedéssel sikerült eltüntetni, köszi.

Különös az egész, egyik napról a másikra megjelenik vmi ilyesmi
2018. február 16. 13:26 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (Szandi0820 @ 2018.02.16. 12:57)
Akkor én elronthattam valamit? unsure.gif Tény és való, hogy eltűnik a rengeteg hirdetés, csak a Paid Content rész marad meg, ami még a főoldalon nem is zavaró. Viszont ha rámegyek egy adatlapra, hogy szerkeszteni tudjam, akkor le kell tekerni egészen az alap információs rész aljáig, mert a többi egészen odáig lecsúszik.

Nekem is nagyon furán néz ki... unsure.gif Teljesen elromlott az elrendezés is.
2018. február 16. 13:40 #6
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (Szandi0820 @ 2018.02.16. 12:57)
Akkor én elronthattam valamit? unsure.gif Tény és való, hogy eltűnik a rengeteg hirdetés, csak a Paid Content rész marad meg, ami még a főoldalon nem is zavaró. Viszont ha rámegyek egy adatlapra, hogy szerkeszteni tudjam, akkor le kell tekerni egészen az alap információs rész aljáig, mert a többi egészen odáig lecsúszik.


Idézet (simplegirl. @ 2018.02.16. 13:26)
Nekem is nagyon furán néz ki... unsure.gif Teljesen elromlott az elrendezés is.


Ha jól látom, mindkettőtök esetében csak a képes tartalom tűnt el, az a szekció, ahol elhelyezkedik az egész még érintetlen.

Ha az Adblock Plus ikonjára rákattintok, és kiválasztjátok a Block element lehetőséget, akkor manuálisan ki tudjátok zárni azt a részt ami most fehéren jelenik meg nektek. Ilyenkor az egér által kijelölt terület kap egy sárga textúrát, kvázi a kijelölt részt látjátok, klikkeltek egyet az egérrel, a megnyíló kis ablakot Ok gombbal elfogadjátok, így kész a kizárás. Addig kell ismételni, és minden lépés után F5 gombbal frissíteni a lapot, amíg el nem tűnik az egész.

A legnagyobb baj, hogy ezt egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, mert tényleg macerás.

De próbálok készíteni egy képes megoldást erre a manuális kizárásra, talán az szemléletesebb.
3 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Lady Suzy, allisonhale.
2018. február 16. 14:04 #7
Szandi0820
Szandi0820
mousquetaire™
 
Státuszhead over heart. ● #KeepThePromise
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.05.02.
Hozzászólás: 8750
Csatolások: 214557
Azonosító: 59785
Offline offline
Idézet (joe_r @ 2018.02.16. 13:40)
Ha jól látom, mindkettőtök esetében csak a képes tartalom tűnt el, az a szekció, ahol elhelyezkedik az egész még érintetlen.
Ha az Adblock Plus ikonjára rákattintok, és kiválasztjátok a Block element lehetőséget, akkor manuálisan ki tudjátok zárni azt a részt ami most fehéren jelenik meg nektek. Ilyenkor az egér által kijelölt terület kap egy sárga textúrát, kvázi a kijelölt részt látjátok, klikkeltek egyet az egérrel, a megnyíló kis ablakot Ok gombbal elfogadjátok, így kész a kizárás. Addig kell ismételni, és minden lépés után F5 gombbal frissíteni a lapot, amíg el nem tűnik az egész.
A legnagyobb baj, hogy ezt egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, mert tényleg macerás.
De próbálok készíteni egy képes megoldást erre a manuális kizárásra, talán az szemléletesebb.

Így már nálam is minden oké, köszönöm szépen. meghajolo.gif
2018. február 16. 14:07 #8
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Szétoffolom a topikot. biggrin.gif

Próbáljátok meg így:

Adblock Plus - > Option -> Advanced -> My Filetr List -> Edit filters

starity.hu##.gbqfway_avbrott.gbqfway_avbrott_8716
starity.hu##.gbcfwaxUasi_aspect
starity.hu##.gbqfway_ulv8.gbqfway_frogd
starity.hu##.gbqfwa
starity.hu##.gbqfwaabe.mdeyheadline_5


Minden egyes általam vastaggal jelölt sort egyenként adjatok hozzá a szűrőkhöz, minden egyes sor hozzáadása után mentsetek, és frissítsétek a Starity.hu oldalt. Fontos, hogy a Fórum rész esetén célszerű a fórum főoldalán (https://starity.hu/forum/) elvégezni a szűrőzést, mert akkor az alszekciókban sem töltődik be ez a szemét.
3 felhasználónak tetszik: Alysia, allisonhale., Bessie
2018. február 16. 14:15 #9
- törölt felhasználó -    
Idézet (joe_r @ 2018.02.16. 14:07)
Szétoffolom a topikot. biggrin.gif
Próbáljátok meg így:
Adblock Plus - > Option -> Advanced -> My Filetr List -> Edit filters
starity.hu##.gbqfway_avbrott.gbqfway_avbrott_8716
starity.hu##.gbcfwaxUasi_aspect
starity.hu##.gbqfway_ulv8.gbqfway_frogd
starity.hu##.gbqfwa
starity.hu##.gbqfwaabe.mdeyheadline_5

Minden egyes általam vastaggal jelölt sort egyenként adjatok hozzá a szűrőkhöz, minden egyes sor hozzáadása után mentsetek, és frissítsétek a Starity.hu oldalt. Fontos, hogy a Fórum rész esetén célszerű a fórum főoldalán (https://starity.hu/forum/) elvégezni a szűrőzést, mert akkor az alszekciókban sem töltődik be ez a szemét.

Nálam minden ugyanolyan a sztáradatlapoknál és most a beérkezett üzeneteimnél is. sad.gif Alatta pedig ha görgetek, még egyszer beakarja adni az egészet, de a belállításaimat is ismétli. Profiloldalakon belül is ugyanezt csinálja. Ha pedig jobbal klikkelek, csak azt adja be, hogy AdBlock és egy kis nyíl mellett ezek az opciók: Blokkolja ezt a hirdetést és Egy hirdetés blokkolása az oldalon. Ráklikkeltem az elsőre, de semmi sem jött be 10 perc alatt.
2018. február 16. 14:24 #10
joe_r
joe_r
Tündérke™ Addict
 
StátuszRest in peace Nicky "The Kentucky Kid" Hayden
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 04.10.09.
Hozzászólás: 15117
Csatolások: 6682
Azonosító: 44
Offline offline
Idézet (simplegirl. @ 2018.02.16. 14:15)
Nálam minden ugyanolyan a sztáradatlapoknál és most a beérkezett üzeneteimnél is. sad.gif Alatta pedig ha görgetek, még egyszer beakarja adni az egészet, de a belállításaimat is ismétli. Profiloldalakon belül is ugyanezt csinálja. Ha pedig jobbal klikkelek, csak azt adja be, hogy AdBlock és egy kis nyíl mellett ezek az opciók: Blokkolja ezt a hirdetést és Egy hirdetés blokkolása az oldalon. Ráklikkeltem az elsőre, de semmi sem jött be 10 perc alatt.


Böngésző gyorsítótárát töröld, majd zárd be a böngészőt, és indítsd el újra. Valamint ajánlatos lehet a böngészőt rendszergazdaként futtatni, és úgy elvégezni a szűrőzést.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!