Starity

Bulizz római jelmezben - egy hét múlva startol a Savaria Karnevál!

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2018. augusztus 17. 12:24 #1
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Letűnt korok harcosai, felvonulás, koncertek: augusztus 23-án kezdődik a Savaria Karnevál Szombathelyen, ahol kicsik és nagyok egyaránt remek programokat találhatnak maguknak.
A teljes cikkhez kattints ide!
1 felhasználónak tetszik: goldman
2018. augusztus 17. 15:56 #2
vikimumus
vikimumus
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.24.
Hozzászólás: 995
Csatolások: 68
Azonosító: 125739
Offline offline
Gyerekkoromban is csak az első volt érdekes. Már évek óta meg sem nézem, mert mindig csak ugyanaz van. Meg sok piás azért megy, hogy igyon. Ha részeg embert akarok látni, akkor péntek este, vagy szombat reggel kimegyek az utcára és biztosan belefutok egybe. Az éjjel nyitva tartó "kávézónál" például, ahol még télen is a járdán ülnek szombat hajnalban a részeg fiatalok. Mikor arrafelé megyek dolgozni, akkor látom őket. A felvonulást még sohasem láttam, de valahogy engem a történelem sosem vonzott. Aki viszont szereti az olyan dolgokat és esetleg még nem járt itt, annak azért biztosan érdekes. Szombathelyen lakni viszont azért nem jó, mert nincs semmi mai program. Míg más városokba hívnak meg külföldi sztárokat (Budapesten ugyebár sokan koncerteznek, hosszú ideig is tartana felsorolni, vagy például nemrég jártam Győrben, ahol Inna koncertezett), itt még magyarok is ritkán lépnek fel, olyanok meg főleg, akik érdekelnek is. Egyedül ez a rendezvény az, ami vonzza a turistákat, a nemrég felépített Haladás Sportkomplexum is üresen áll, pedig sok pénzből építették meg. Csak néha van ott meccs, de hát abból nem tudom, hogyan lehetne fenntartani. Pedig mielőtt megépült, azt ígérték, koncertek is lesznek, aztán azóta sem volt semmi. Pedig oda is hívhatnának meg külföldi énekeseket, hiszen a szomszéd országokból is biztosan jönnének őket megnézni.
2018. augusztus 17. 16:18 #3
Éowyn
Éowyn
a Nazgúlok Réme
 
StátuszWho cares if one more light goes out ... Well, I do ... RIP Chester <3
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.02.22.
Hozzászólás: 3292
Csatolások: 6247
Azonosító: 24869
Offline offline
Idézet (vikimumus @ 2018.08.17. 15:56)


Minden évben lehet újdonságot találni, már akit érdekel. wink.gif
Piások minden rendezvényen vannak ... ahol pia van, ugyebár. beer.gif

Én szeretek Szombathelyen lakni. cool.gif thumbsup.gif

A jelmezeim meg nemsokára kivasalva fognak sorakozni, szép hadrendben. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: goldman
2018. augusztus 17. 16:39 #4
ramio
ramio
delaney
 
Státusztalán egy napon majd újra
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.07.24.
Hozzászólás: 13726
Csatolások: 622
Azonosító: 258309
Offline offline
Nagyon szeretem a hangulatát, azt is, ahogy a város pár napra átalakul és itt-ott belebotlik az ember a római légiósokba (-: Tény, hogy nagyjából minden évben ugyanaz a karnevál, de ettől függetlenül varázslatos és minden alkalommal sikerül begyűjtenem valami kincset.
2018. augusztus 17. 16:40 #5
Bhelga
Bhelga
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.06.21.
Hozzászólás: 1938
Csatolások: 430
Azonosító: 32807
Offline offline
Részegek? Miért máshol nincsenek? Nem erről szól a rendezvény. Nekem tetszik a múltidézés, szeretem pár napra ledobni a magassarkút és a kiskosztümöt és egy kicsit rómaiként öltözni, harci játékokat, utcai csepűrágókat nézni, kézműves cucokkat venni és este koncerteken bulizni, esetleg meginni egy pohár bort a borok utcájában. Már bekarikáztam egy csomó rendezvényt a füzetben, elővettem a pótágyakat, már megvettem az apróságokat is a vendégeknek és vágom a centit smileeee.gif
2018. augusztus 17. 16:53 #6
- törölt felhasználó -    
Jó fesztivál lehet, de tőlem elég messze van! sad.gif Azért a Bohemian Betyars király együttes! smileeee.gif
2018. augusztus 17. 17:01 #7
goldman
goldman
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.07.26.
Hozzászólás: 2467
Csatolások: 6659
Azonosító: 67315
Offline offline
Ha módomban állna, én is szívesen csatlakoznék. Jó buli lehet. biggrin.gif
2018. augusztus 17. 18:52 #8
Astelia
Astelia
ℳαяαบđєя™
 
StátuszYou only live once, but if you do it right, once is enough.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.01.29.
Hozzászólás: 17241
Csatolások: 17972
Azonosító: 168141
Offline offline
Gyerekkorom óta járok, de az utóbbi pár évben egyre kevésbé tetszik. Néhány évvel ezelőtt felvonultam, de azóta nem igazán tudom élvezni. A felvonulás sem a régi, legalábbis szerintem. Lehet mondani, hogy mindig találnak ki valami újat, de 10x év után megunja az ember. Ennyi idősen meg már a vásárban sem nyerem örömöm. Pedig kiskoromban imádtam. A tömegnyomorba pedig bele se kezdek. Most már csak a hangulat és a megszokás miatt nézek ki a városba, de sajnos hamar megunom a programokat.

Az tény, hogy rengeteg piás van, de engem azok az emberek jobban zavarnak, akik a kisgyerekeiket viszik ki, hogy megnézzék a felvonulást, majd miután gyerek elkezd sírni, mert megijedt, a szülő bszik rá. Ja, tudom, személyes szocproblem.

/ Btw a hali pályán nem engedik a koncertek szervezését, mert annyira vigyáznak a komplexumra. Az már más kérdés, hogy ha ezt tovább folytatják, bezárhatnak. De a magyaroknak szüksége van a stadionakra. Hisz` olyan jók vagyunk a fociban. /
2018. augusztus 17. 20:05 #9
Nelli00
Nelli00
the chin thing™ tae does to jungoo
 
Státuszmikrokosmos
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.08.03.
Hozzászólás: 1104
Csatolások: 2
Azonosító: 258594
Offline offline
Engem a múltidézés nem igazán vonz, és a felvonulást se tartom olyan érdekesnek már, de olyan gyönyörű kis apróságokat lehet találni! Alig várom, hogy újabb kis kincseket szerezzek!!
2018. augusztus 24. 08:58 #10
- törölt felhasználó -    
Ez nagyon beteg. rohog.gif
2020. február 12. 16:49 #11
- törölt felhasználó -    
Megnézném, bár a római stílus sosem vonzott igazán, már ahogyan a történelemórák során megtapasztaltam.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!