Starity

Kylie Jenner A szolgálólány meséje-partit adott, felháborodott az internet

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2019. június 12. 16:00 #1
Four
Four
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.03.12.
Hozzászólás: 0
Csatolások: 0
Azonosító: 271791
Online online
A reality-sztár barátnőjét lepte meg a tematikus bulival, mert nagyon kedvelik a sorozatot.
A teljes cikkhez kattints ide!
2019. június 12. 16:32 #2
Zsóka11
Zsóka11
ᴍɪʀʀᴏʀʙᴀʟʟ
 
Státuszdarling, I'm a nightmare dressed like a daydream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.04.
Hozzászólás: 2906
Csatolások: 57
Azonosító: 170595
Offline offline
Ez csak egy jelmezes buli volt. Miért kell ezt is ennyire véresen komolyan venni?
2019. június 12. 17:14 #3
lavieestbelle
lavieestbelle
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.29.
Hozzászólás: 18
Csatolások: 0
Azonosító: 261599
Offline offline
Szegény,fel sem fogja a sorozat mondanivalóját. Van érzéke ahhoz,hogy a hype-ot kövesse,mondván 'mindehol ezt reklámozzák,tehát ezzel én is reklámozhatom magam'. A felháborodással,amit keltett pedig elérte a célját.
2019. június 12. 17:39 #4
KingKylie
KingKylie
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.01.24.
Hozzászólás: 62
Csatolások: 0
Azonosító: 271514
Offline offline
Csak egy buli volt. És csak napjába raktott fel képeket, úgyhogy nem letörölte őket, hanem 24 óra után eltüntek. Néha idegesít, hogy olyat írnak le, amit nem is tudnak.
2019. június 12. 18:12 #5
kicsicsoda
kicsicsoda
visszatérő vendég
 
Státuszhad legyek, egy könnyű csepp az arcodon, vadvirág a sírodon ...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.27.
Hozzászólás: 113
Csatolások: 0
Azonosító: 233854
Offline offline
nagyon gáz, hogy az idióta maerikai feminácik mindeneb felháborodnak, ez már tipikusan az, hogy nincs semmi amibe belekössenek és jómódjukba vergődnek.
2019. június 12. 18:21 #6
hangingtree.
hangingtree.
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.07.16.
Hozzászólás: 56
Csatolások: 0
Azonosító: 270351
Offline offline
erősen kétlem, hogy tudná miről szól a sorozat, de nem értem miért kellett ezen ennyire felháborodni.
2019. június 12. 19:36 #7
thisislipa
thisislipa
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.06.09.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 272278
Offline offline
Nem szeretem kylie-t, de könyörgöm! Ez csak egy ártatlan buli volt semmi több. Valamint egyetértek kicsicsodával, mert ha az ember bármit tesz, az senkinek nem jó.
2019. június 12. 20:07 #8
Madame
Madame
visszatérő vendég
 
StátuszEgy jó könyv társaságában kikapcsolódni: ez a hygge gondolatának egyik sarokköve
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.04.16.
Hozzászólás: 109
Csatolások: 0
Azonosító: 242739
Offline offline
Valamit nem tudok eldönteni. Azok akik nem látnak hibát Kylie cselekedetében:
a.) csőlátású fanok
b.) nem ismerik a sorozatot
c.) nem fogták fel a sorozat értelmét

Mert amit tett az nem normális. Nem egy átlagos cosplayről van szó, hanem egy olyan történetről, ami nagyon is fontos üzenetet hordoz magába.
Ha egy adomány gyűjtő partit tart ebben a ruhában a megerőszakolt nőkért, akkor azt mondom igen, így kell felöltözni a feltűnőség kedvéért. De egy random buli nem szabad ilyen legyen. (Akkor is teljesen jogosnak ítélem meg ezt a jelmezt, amikor az abortusztilalom ellen tüntetnek - khmm, Alabama állam.)
Egy olyan sorozatról van szó, ami bár nem egy teljesen igaz történetet mond el, mégis sok köze van a valósághoz. Csak pár tény (ha valaki tudja honnan szedtem össze ilyen gyorsan ezeket az adatokat, akkor jár a keksz neki - értelmes csatornákat követ youtubeon):
Peruban a nők 52%-át üti meg a párja legalább egyszer életében.
Szudánban a 15 és 49 éves nők 34%-a természetesnek veszi, ha a férje megüti.
Kongóban óránként 48 nőt erőszakolnak meg.
Nigériában a 20-24 éves nők 76%-a kényszerített (volt) 18 éves koruk előtt férjhez menni - ami ugyebár együtt jár a nemi élettel. Persze sok tini ezt nem fogja most szörnyülködve nézni, hisz a mai világban 13-4 évesek vesztik el szüzességüket nap mint nap, de legyen elég annyi, hogy nekem ez még mindig sokkoló adat. Afganisztánban ez 33%.
Szomáliában a nők 98%-át csonkítsák. Egyiptomban ez az arány 91%. Remélem mondanom sem kell, hogy itt kasztrációról van szó.
125 millió nő csonkított nő van a világban a felmérések szerint.
Indiában általában fél óránként erőszakolnak és másfél óránként ölnek mmeg egy nőt.
Pakisztánban nem létezik olyan, hogy házasságon belüli erőszak.
Nigériában a nők 15-24 év közötti nők 17% tud írni és olvasni.
Európában a nők 33% tapasztalt nemi vagy fizikai erőszakot 15 éves kora óta. 12%-ukat gyerekként érte nemi erőszak. Az összes nő 5%-át már megerőszakolták.
Sok helyen a megerőszakolt nőket akaratuk ellenére abortuszra kényszerítik, de egyes helyeken a megerőszakolt (!) nő "értéktelen" lesz és halálra ítélik.

A sorozat nem beszél ilyen adatokról. Nem egy dokumentumfilm. De magával hordozza azt az üzenetet, hogy ilyen adatok után kutassunk, és nézzünk utána. Vagy ha nem is érdeklődünk ilyen infók után, akkor legalább azzal legyünk tisztába, hogy ilyen, illetve ehhez hasonló dolog történik a világban, nem is olyan messze tőlünk. Szerintem ez egy nagyon egyértelmű üzenete a sorozatnak.
Ha ezt Kylie nem értette meg, akkor csak egy ironikus tapsot szánok neki. Ha megértette, de megszervezte ezt a bulit, akkor pedig csakis iróniából tehette volna meg, de mivel nem sikerült kellően drasztikusra teremtenie, ezért megint csak sötét léleknek tudom nevezni.

Teljes mértékben úgy tudnám a tettét más példával párhuzamba ejteni, mintha a jelenlegi Csernobil sorozatból valaki sugárzott bőrű, haldoklónak öltözne és úgy ugrálna vigyorogva az ukrán halottak sírján. Ja, hogy ez nem lenne elég szolidáris a hősi halottakkal? Akkor Kylie kisasszony tette miben más a szenvedő nőtársakkal szemben? Csak egy kis párhuzam... ugrálni a síron = táncol a bulin. Szerintem ez remek példázat volt ez tőlem.

Jah, hogyha én ezt nem akarom vagy nem támogatom, akkor máris büdös femináci vagyok? Mert ha ez így van, akkor igen, inkább vagyok femináci, mintsem, hogy normális legyen nekem egy Gileád szerű állam. De az a helyzet, hogy ez még csak nem is feminizmus, nem hogy feminácizmus.

UI: mivel van egy lánya, megnézném, hogy reagálna, ha elvennék tőle, majd őt megerőszakolnák, hogy nesze neked szolgálólány, üdvözöl Gieád... ja bocs, hogy nem képzelte bele magát a cosplaybe? csak beöltözött és még a sminkjét sem méltatta lemosni az élethűbb figura megalkotásához? Nem tudom, hogy a sorozatban volt-e már ilyen jelenet (mivel a könyv élénkebben él bennem), de ott írták, hogy a reggelihez kapott vajat eltette a szekrénybe egy szalvétába csomagolva, hogy hidratálni tudja az arcát majd azzal. Megnézném ez a nő mennyire bírná smink és rendes, minőségi krémek nélkül ezt az életet.
1 felhasználónak tetszik: madeleine.
2019. június 12. 21:19 #9
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Idézet (Madame @ 2019.06.12. 20:07)
Valamit nem tudok eldönteni. Azok akik nem látnak hibát Kylie cselekedetében:
a.) csőlátású fanok
b.) nem ismerik a sorozatot
c.) nem fogták fel a sorozat értelmét
Mert amit tett az nem normális. Nem egy átlagos cosplayről van szó, hanem egy olyan történetről, ami nagyon is fontos üzenetet hordoz magába.
Ha egy adomány gyűjtő partit tart ebben a ruhában a megerőszakolt nőkért, akkor azt mondom igen, így kell felöltözni a feltűnőség kedvéért. De egy random buli nem szabad ilyen legyen. (Akkor is teljesen jogosnak ítélem meg ezt a jelmezt, amikor az abortusztilalom ellen tüntetnek - khmm, Alabama állam.)
Egy olyan sorozatról van szó, ami bár nem egy teljesen igaz történetet mond el, mégis sok köze van a valósághoz. Csak pár tény (ha valaki tudja honnan szedtem össze ilyen gyorsan ezeket az adatokat, akkor jár a keksz neki - értelmes csatornákat követ youtubeon):
Peruban a nők 52%-át üti meg a párja legalább egyszer életében.
Szudánban a 15 és 49 éves nők 34%-a természetesnek veszi, ha a férje megüti.
Kongóban óránként 48 nőt erőszakolnak meg.
Nigériában a 20-24 éves nők 76%-a kényszerített (volt) 18 éves koruk előtt férjhez menni - ami ugyebár együtt jár a nemi élettel. Persze sok tini ezt nem fogja most szörnyülködve nézni, hisz a mai világban 13-4 évesek vesztik el szüzességüket nap mint nap, de legyen elég annyi, hogy nekem ez még mindig sokkoló adat. Afganisztánban ez 33%.
Szomáliában a nők 98%-át csonkítsák. Egyiptomban ez az arány 91%. Remélem mondanom sem kell, hogy itt kasztrációról van szó. 
125 millió nő csonkított nő van a világban a felmérések szerint.
Indiában általában fél óránként erőszakolnak és másfél óránként ölnek mmeg egy nőt.
Pakisztánban nem létezik olyan, hogy házasságon belüli erőszak.
Nigériában a nők 15-24 év közötti nők 17% tud írni és olvasni. 
Európában a nők 33% tapasztalt nemi vagy fizikai erőszakot 15 éves kora óta. 12%-ukat gyerekként érte nemi erőszak. Az összes nő 5%-át már megerőszakolták.
Sok helyen a megerőszakolt nőket akaratuk ellenére abortuszra kényszerítik, de egyes helyeken a megerőszakolt (!) nő "értéktelen" lesz és halálra ítélik.
A sorozat nem beszél ilyen adatokról. Nem egy dokumentumfilm. De magával hordozza azt az üzenetet, hogy ilyen adatok után kutassunk, és nézzünk utána. Vagy ha nem is érdeklődünk ilyen infók után, akkor legalább azzal legyünk tisztába, hogy ilyen, illetve ehhez hasonló dolog történik a világban, nem is olyan messze tőlünk. Szerintem ez egy nagyon egyértelmű üzenete a sorozatnak. 
Ha ezt Kylie nem értette meg, akkor csak egy ironikus tapsot szánok neki. Ha megértette, de megszervezte ezt a bulit, akkor pedig csakis iróniából tehette volna meg, de mivel nem sikerült kellően drasztikusra teremtenie, ezért megint csak sötét léleknek tudom nevezni.
Teljes mértékben úgy tudnám a tettét más példával párhuzamba ejteni, mintha a jelenlegi Csernobil sorozatból valaki sugárzott bőrű, haldoklónak öltözne és úgy ugrálna vigyorogva az ukrán halottak sírján. Ja, hogy ez nem lenne elég szolidáris a hősi halottakkal? Akkor Kylie kisasszony tette miben más a szenvedő nőtársakkal szemben? Csak egy kis párhuzam... ugrálni a síron = táncol a bulin. Szerintem ez remek példázat volt ez tőlem.
Jah, hogyha én ezt nem akarom vagy nem támogatom, akkor máris büdös femináci vagyok? Mert ha ez így van, akkor igen, inkább vagyok femináci, mintsem, hogy normális legyen nekem egy Gileád szerű állam. De az a helyzet, hogy ez még csak nem is feminizmus, nem hogy feminácizmus.
UI: mivel van egy lánya, megnézném, hogy reagálna, ha elvennék tőle, majd őt megerőszakolnák, hogy nesze neked szolgálólány, üdvözöl Gieád... ja bocs, hogy nem képzelte bele magát a cosplaybe? csak beöltözött és még a sminkjét sem méltatta lemosni az élethűbb figura megalkotásához? Nem tudom, hogy a sorozatban volt-e már ilyen jelenet (mivel a könyv élénkebben él bennem), de ott írták, hogy a reggelihez kapott vajat eltette a szekrénybe egy szalvétába csomagolva, hogy hidratálni tudja az arcát majd azzal. Megnézném ez a nő mennyire bírná smink és rendes, minőségi krémek nélkül ezt az életet.


Nagyon sok igazságot, és nagyon szépen összeszedetten mondtál el. meghajolo.gif meghajolo.gif

Egyrészről egyetértek veled mindenben amit mondtál igenis fontos, hogy ezekre a naponta megtörténő szörnyű eseményekre nagyobb fény derüljön és tegyünk ellene közösen, mint emberiség. És igen a szolgálólány meséje egy jó sorozat/könyv arra, hogy sokak szemét felnyissa ilyen témák iránt is.

Azonban Kylie nem a valóságban megtörténő szörnyűségeket vette félvállról, hanem a sorozatot. És az nem a valóság. Igen lehet némi párhuzamot vonni a kettő között, de nem szabad egy kalap alá venni mert míg az egyik oldalon naponta zajló borzasztó tények vannak (amiket te felsoroltál, hadd ne még egyszer így is hosszú), a másik oldalon egy fantázia sorozat, ami szerencsére nem valóság (és őszintén remélem nem lesz hasonló utópiában részünk).

Szóval nem kell ezért szegényt a porba alázni, igen jobb lett volna ha az idejét energiáját, anyagi forrásait mondjuk nemesebb célokra fordítja. (Én amúgy általánosságban ezt gondolom, a nagy nevű sztárokról : Tegyél valami jót is azzal a fene nagy befolyásoddal). Ellenben nem látom itt most a kifogásolni való tényt, egyszerűen egy populáris sorozat témájú partit tartott.
2019. június 12. 21:43 #10
hangingtree.
hangingtree.
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.07.16.
Hozzászólás: 56
Csatolások: 0
Azonosító: 270351
Offline offline
madame: azért a csernobilos hasonlatod ütött.
nagyon összeszedetten és intelligensen fejtetted ki a véleményed és nagyon igazad van!
2019. június 12. 22:45 #11
LollyPoop
LollyPoop
 
StátuszLollyPoop még nem állította be a státuszát... és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.08.
Hozzászólás: 941
Csatolások: 0
Azonosító: 262892
Offline offline
Ez a csaj eddig sem a sütnivalójáról volt híres, most sem kell ebbe többet belelátni/ magyarázni, mint ami. Tartott egy tematikus bulit, ami egy perpillanat felkapott sorozatból merítette az ötletet.
Teljesen felesleges összemosni a statisztikával (ami rémes), mert nem a megerőszakolt, meggyilkolt, összevert nők kárára bulizott, hanem egy népszerű sorozat témájára. Bár gondolhatta volna (gondolta?), hogy ezen megint felzúdul a net. Bravo!
2019. június 13. 07:24 #12
Alexaaa09
Alexaaa09
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.03.
Hozzászólás: 1897
Csatolások: 0
Azonosító: 263421
Offline offline
Madame: teljesen igazad van
2019. június 13. 10:20 #13
DirtyDiana1990
DirtyDiana1990
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.27.
Hozzászólás: 146
Csatolások: 0
Azonosító: 221894
Offline offline
Madame

Sajnos azok a szörnyűségek, amiket leírtál igazak és rendkívül szomorú, hogy a mai napig megtörténhetnek, de mindettől függetlenül (nem vagyok Kylie fan egyáltalán) túlzásnak tartom ezt a felháborodást most. Nyilván Kylie is átgondolhatta volna az ötletének a visszhangját, főleg, hogy már jó ideje benne van a celebvilágban.
2019. június 13. 15:40 #14
ianginger
ianginger
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.10.29.
Hozzászólás: 1158
Csatolások: 1350
Azonosító: 271029
Offline offline
Nem kedvencem Kylie de szerintem ez egy pöppet túlzás.
2019. június 13. 22:04 #15
meyah_
meyah_
• bite for fun •
 
StátuszHa bejelölsz, üzenetben indokold meg miért! Ha nem teszed, felkérésed törlöm!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.14.
Hozzászólás: 5305
Csatolások: 2
Azonosító: 131197
Offline offline
Nem tudni szándékos volt-e...
2019. június 15. 20:08 #16
- törölt felhasználó -    
Idézet (meyah_ @ 2019.06.13. 22:04)
Nem tudni szándékos volt-e...


Igazad van, véletlenül szervezte meg a partit, véletlenül vette fel azt a ruhát amit később a barátnői is, valamint véletlenül nevezte el az italokat. Ugyan már rohog.gif
2019. június 15. 20:09 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet (Madame @ 2019.06.12. 20:07)
Valamit nem tudok eldönteni. Azok akik nem látnak hibát Kylie cselekedetében:
a.) csőlátású fanok
b.) nem ismerik a sorozatot
c.) nem fogták fel a sorozat értelmét
Mert amit tett az nem normális. Nem egy átlagos cosplayről van szó, hanem egy olyan történetről, ami nagyon is fontos üzenetet hordoz magába.
Ha egy adomány gyűjtő partit tart ebben a ruhában a megerőszakolt nőkért, akkor azt mondom igen, így kell felöltözni a feltűnőség kedvéért. De egy random buli nem szabad ilyen legyen. (Akkor is teljesen jogosnak ítélem meg ezt a jelmezt, amikor az abortusztilalom ellen tüntetnek - khmm, Alabama állam.)
Egy olyan sorozatról van szó, ami bár nem egy teljesen igaz történetet mond el, mégis sok köze van a valósághoz. Csak pár tény (ha valaki tudja honnan szedtem össze ilyen gyorsan ezeket az adatokat, akkor jár a keksz neki - értelmes csatornákat követ youtubeon):
Peruban a nők 52%-át üti meg a párja legalább egyszer életében.
Szudánban a 15 és 49 éves nők 34%-a természetesnek veszi, ha a férje megüti.
Kongóban óránként 48 nőt erőszakolnak meg.
Nigériában a 20-24 éves nők 76%-a kényszerített (volt) 18 éves koruk előtt férjhez menni - ami ugyebár együtt jár a nemi élettel. Persze sok tini ezt nem fogja most szörnyülködve nézni, hisz a mai világban 13-4 évesek vesztik el szüzességüket nap mint nap, de legyen elég annyi, hogy nekem ez még mindig sokkoló adat. Afganisztánban ez 33%.
Szomáliában a nők 98%-át csonkítsák. Egyiptomban ez az arány 91%. Remélem mondanom sem kell, hogy itt kasztrációról van szó. 
125 millió nő csonkított nő van a világban a felmérések szerint.
Indiában általában fél óránként erőszakolnak és másfél óránként ölnek mmeg egy nőt.
Pakisztánban nem létezik olyan, hogy házasságon belüli erőszak.
Nigériában a nők 15-24 év közötti nők 17% tud írni és olvasni. 
Európában a nők 33% tapasztalt nemi vagy fizikai erőszakot 15 éves kora óta. 12%-ukat gyerekként érte nemi erőszak. Az összes nő 5%-át már megerőszakolták.
Sok helyen a megerőszakolt nőket akaratuk ellenére abortuszra kényszerítik, de egyes helyeken a megerőszakolt (!) nő "értéktelen" lesz és halálra ítélik.
A sorozat nem beszél ilyen adatokról. Nem egy dokumentumfilm. De magával hordozza azt az üzenetet, hogy ilyen adatok után kutassunk, és nézzünk utána. Vagy ha nem is érdeklődünk ilyen infók után, akkor legalább azzal legyünk tisztába, hogy ilyen, illetve ehhez hasonló dolog történik a világban, nem is olyan messze tőlünk. Szerintem ez egy nagyon egyértelmű üzenete a sorozatnak. 
Ha ezt Kylie nem értette meg, akkor csak egy ironikus tapsot szánok neki. Ha megértette, de megszervezte ezt a bulit, akkor pedig csakis iróniából tehette volna meg, de mivel nem sikerült kellően drasztikusra teremtenie, ezért megint csak sötét léleknek tudom nevezni.
Teljes mértékben úgy tudnám a tettét más példával párhuzamba ejteni, mintha a jelenlegi Csernobil sorozatból valaki sugárzott bőrű, haldoklónak öltözne és úgy ugrálna vigyorogva az ukrán halottak sírján. Ja, hogy ez nem lenne elég szolidáris a hősi halottakkal? Akkor Kylie kisasszony tette miben más a szenvedő nőtársakkal szemben? Csak egy kis párhuzam... ugrálni a síron = táncol a bulin. Szerintem ez remek példázat volt ez tőlem.
Jah, hogyha én ezt nem akarom vagy nem támogatom, akkor máris büdös femináci vagyok? Mert ha ez így van, akkor igen, inkább vagyok femináci, mintsem, hogy normális legyen nekem egy Gileád szerű állam. De az a helyzet, hogy ez még csak nem is feminizmus, nem hogy feminácizmus.
UI: mivel van egy lánya, megnézném, hogy reagálna, ha elvennék tőle, majd őt megerőszakolnák, hogy nesze neked szolgálólány, üdvözöl Gieád... ja bocs, hogy nem képzelte bele magát a cosplaybe? csak beöltözött és még a sminkjét sem méltatta lemosni az élethűbb figura megalkotásához? Nem tudom, hogy a sorozatban volt-e már ilyen jelenet (mivel a könyv élénkebben él bennem), de ott írták, hogy a reggelihez kapott vajat eltette a szekrénybe egy szalvétába csomagolva, hogy hidratálni tudja az arcát majd azzal. Megnézném ez a nő mennyire bírná smink és rendes, minőségi krémek nélkül ezt az életet.


Köszönöm, még valakinek van ötnél több agysejtje. meghajolo.gif meghajolo.gif
2019. június 17. 15:17 #18
- törölt felhasználó -    
Lmao én nem értem a felháborodást, ez a família mindig is arra játszott, hogy felháborodást keltsen, annak köszönhetik a hírnevüket is. Máshoz nem értenek, csak ehhez. Ők is tudják,hogy ez ízléstelen volt, és tudják, hogy az emberek erre felkapják majd a fejüket. Ha egy normál bulit tartott volna a csaj, a kutyát se érdekelné.
Szánalmas egy banda tho.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok