Starity

The haunting of Hill House / A Hill-ház kísértetei (2018 - )

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2019. augusztus 19. 16:45 #1
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
2018-as év egyik, ha nem a legütősebb horror sorozata a Netflixen indult. Az első évad 10 epizódból állt, és a Crain család életét mutatja be, miután beköltözik a Hill házba.
Műfaját tekintve természetfeletti és pszichológiai horrorba sorolhatnánk. A széria Shirley Jackson azonos című regénye alapján készült.

Idézet
A tíz részes évad középpontjában az ötgyermekes Crain-család áll, akik a címben szereplő kúria felújítása közben egyre inkább rádöbbennek, hogy a helyet kísértetek lakják. Egy este aztán a családfő Hugh (Timothy Hutton) mindenfajta magyarázat nélkül arra kéri a gyerekeket, hogy szálljanak be az autóba, és az anyjukat (Carla Gugino) hátrahagyva elmenekülnek a birtokról. A rendőrségi jelentések szerint a másik szülő aznap öngyilkos lett, a két fiú és három lány felnőtt életét pedig nem csak ez a trauma határozza meg, hanem hogy sosem tudták meg, hogy pontosan mi is történt azon az estén, és miért. Ám amikor egyikük, Nelly (Victoria Pedretti) visszatér oda, és felakasztja magát, fokozatosan rájönnek, hogy eljött a múltjukkal való szembenézés ideje…
3 felhasználónak tetszik: Noora, Toxic, thundercloud
2019. augusztus 19. 16:51 #2
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Epizód képek heart.gif heart.gif heart.gif
3 felhasználónak tetszik: Noora, Toxic, thundercloud
2019. augusztus 19. 17:01 #3
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
2018 október 12-én volt látható a Netflixen. A második évad címe The Haunting of Bly Manor címmel fog futni. Henry James: The turn of the screw regénye alapján készül el.

Az első évadba véletlenül futottam bele, erősen ajánlották. Cseppet sem bántam meg, hogy megnéztem. Iszonyú jó minőségi széria, a színészek, a rendezés, minden. Még a gyerekek játéka is egytől egyik. Tökéletes. Több szálon futnak az események, imádom, ahogy bemutatják a múltat, majd szép lassan kibogozódik az egész történet. Utolsó 2 rész pedig olyan észbontó, hogy volt, mikor nyitott szájjal bámultam a történeteket. biggrin.gif

Itt pedig az előzetes, vagy kedvcsináló:

1 felhasználónak tetszik: Toxic
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!