Starity

Lana Del Rey jópár énekesnőnek nekiment: Ariana Grande, Nicki Minaj és Camila Cabello is ott volt a listán

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2020. május 21. 17:09 #1
Four
Four
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.03.12.
Hozzászólás: 0
Csatolások: 0
Azonosító: 271791
Offline offline
Hosszú posztot írt munkásságáról, amelyben több női előadóról is kifejtette véleményét.
A teljes cikkhez kattints ide!
2020. május 21. 17:38 #2
Angel_Tzuyu
Angel_Tzuyu
visszatérő vendég
 
StátuszMusic has no barriers. - Namjoon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.04.01.
Hozzászólás: 423
Csatolások: 0
Azonosító: 276094
Offline offline
Valahol igaza van,de nem is foglalkoznak ő vele annyira,hogy miről is énekel. Pont ez lehet a problémája,egy ponton ragadt és nem tud előre jutni,csak az árnyékban van már egy jó ideje.
2020. május 21. 19:03 #3
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5349
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
Lana-t 9 éve szeretem nagyon de nagyon és igaza van
1 felhasználónak tetszik: Azillion
2020. május 21. 19:26 #4
- törölt felhasználó -    
Sikerült a legpszichotikusabb rajongótáborokkal rendelkező énekesnőket megemlítenie lol, legalább a sok twitterfiókának meglesz a heti #xyisoverparty hashtagje.
2020. május 21. 19:48 #5
- törölt felhasználó -    
Nem érdekel, ki mit gondol, Lana-nak nagyon is igaza van, a megemlített sztárok jogosan vannak felsorolva, ők akármiről írhatnak, mert ők a világkedvenc szempilla rebegtető hypeleányzók, őt pedig a sárga földig letiporják. Lana zenéit én mindig is becsültem, és becsülni fogom, és örülök, hogy kiállt magáért, teljesen jogosan.

@Alethia, igen, én is várom a szánalmas #overparty-kat, mert hát az unalmas életet ki kell élni valamivel biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: Azillion
2020. május 22. 08:35 #6
SoLettisha
SoLettisha
 
Státusz"This is who the fuck I am."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.29.
Hozzászólás: 500
Csatolások: 0
Azonosító: 159669
Offline offline
Igaza van! Abba senki nem köt bele, amikor más női előadók tárgyiasítva önmagukat, vonaglás közben arról énekelnek, hogyan dugják meg őket, meg, hogy folyik a nyáluk xy csávóra, miközben kelletik magukat neki. Nulla tartalom, nulla hozzáadott érték. Örülök, hogy le merte írni, teljesen jogos. Az ő dalait érteni kell, története van az összesnek, a valóságot tükrözik, szívből íródnak, tele zseniális metaforákkal, van mögöttük munka, nem csak arról, hogy "de ráugranék a f*rkadra, hiába mondják, hogy rosszfiú vagy, körbenyallak mint egy kutya, gyere itt a s*ggem, hadd dörgöljem a képedbe miközben pezsgővel locsolod a mellemet" és társai...
2020. május 22. 10:20 #7
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Egyébként az eredeti posztban még hozzátette, hogy szereti az említett énekesnők zenéjét, ami szerintem azért hozzátesz valamit a tartalomhoz. Legalábbis számomra, mert bár sok kritikában van igazság, rossz azt látni, ha nők lehúznak és saraznak más nőket, szerintem legfontosabb az összetartás.
De egyébként nagyon egyetértek Lanával, szörnyű, milyen negatív üzeneteket képesek közvetíteni a befolyásolható rajongóik számára egyes énekesnők, és "az én testem, úgy mutogatom ahogy akarom" felkiáltással mennyire rágyúrtak a szexuális objektifikációra. Anno tizenegykét éve, mikor Lady Gaga berobbant, kb. nem jelent meg magazin úgy, hogy ne szántak volna legalább egy hasábot a botrányosnak ítélt megjelenésének, legújabb villantós videójának vagy extrém szettjének. Az utóbbi években elterjedtté vált videoklipek és megjelenések után Gaga kezdeti dolgai már szinte szerénynek tűnnek. Lana mindemellett szerintem igazi művész tudott maradni, ízléses stílussal és tartalmas zenékkel. Bár szerintem kár foglalkoznia az ítélkezőkkel, mindig is lesznek, ez egy ilyen világ, az ő szakmája meg különösen.
3 felhasználónak tetszik: TearsOnMirror, the banshee, Harlow
2020. május 22. 10:27 #8
bsz.andrea
bsz.andrea
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.10.04.
Hozzászólás: 230
Csatolások: 0
Azonosító: 260145
Offline offline
Szerintem az nem lehúzás, ha az igazságot írja le.
2020. május 22. 12:11 #9
Dory013
Dory013
új tag
 
Státusz"First, you have to finish" -Michael Schumacher
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.05.
Hozzászólás: 98
Csatolások: 0
Azonosító: 211277
Offline offline
Én nagyon rég óta szeretem Lana-t és egyet tudok vele érteni, mert amíg ilyen Ariana nevezetű kis ringyó felemeli a kisujját már világ szenzációnak számít pedig bazira nem :"D Doja Cat, Camilla, Cardi B, Nicki Minaj és Beyoncé is olyan előadók, akik arról híresek, hogy rázzák magukat, főleg Minaj és Cardi kisasszony. Beyoncé-t régen nagyon szerettem, de ma már ha meglátom rohanok ki a világból, Camilla-t meg már régen is utáltam, Doja Cat-et meg senki nem ismerte egészen addig, ameddig valamelyik kis nyomi nem csinált belőle trendet tiktokon, ennyi.
Én tisztelem Lana-t és teljes mértékben egyezik vele a véleményem, mert míg más rázza a nem létező domborulatait, addig Lana igenis tartalmas és jó számokat csinál.
2020. május 22. 15:28 #10
biush123
biush123
QueenOfDisaster
 
StátuszThis world will never be, what I expected. . .
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.04.26.
Hozzászólás: 1073
Csatolások: 26
Azonosító: 200857
Offline offline
Nagyon nagy igazság szerintem. Végre felszólalt, csak kár, hogy sokan félre értették azt amit mondani akart ezzel. Itt semmi irigységről nincs szó, egyszerűen csak elege lett abból, hogy ha ő csinál valamit rögtön kritizálják, és hogy az erőszakot népszerűsíti, rossz példát mutat stb. de ha az említett női előadók (+ még jó páran kimaradtak, de hát nem sorolhatott fel mindenkit) hasonló témában zenét írnak, az teljesen oké és máris kerülnek a top listák élére.
Mindig is nagyon szerettem, és nagyon izgatott vagyok az új albumát illetően.
Lehetne már szeptember 5.
2020. május 22. 17:09 #11
VadAlma
VadAlma
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.11.21.
Hozzászólás: 467
Csatolások: 0
Azonosító: 273830
Offline offline
Húha, igazat mondott, és rögtön megérkeztek a triggerelt agyhalott netwarriorok betörni a fejét. biggrin.gif
2020. május 22. 20:01 #12
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Szerintem teljesen igaza van. Elkeserítő, hogy manapság egy nő csak akkor van a toplista élén, ha mindenét kirakja és rázza a fenekét, a dalszövegekhez meg javarészt alig van közük. És nem feltétlen csak a férfiak hibája ez. wink.gif
1 felhasználónak tetszik: Pheebs
2020. május 22. 20:10 #13
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
értem mit próbált ezzel megfogalmazni, csak azt nem értem miért kellett ebbe neveket is belekevernie, gondolhatta volna, hogy a fanok támadni fogják őt. pardon.gif
2 felhasználónak tetszik: Harlow, Zsóka11
2020. május 23. 01:50 #14
Reira
Reira
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.09.03.
Hozzászólás: 93
Csatolások: 0
Azonosító: 259530
Offline offline
Tumblr-on már rasszistának nevezik és hogy mert latina művésznevet választani. biggrin.gif A legtöbb ember már csak a pillanatra várt, hogy megint lehessen valakiről cancel partyt tartani...
2020. május 23. 10:25 #15
Zsóka11
Zsóka11
ᴍɪʀʀᴏʀʙᴀʟʟ
 
Státuszdarling, I'm a nightmare dressed like a daydream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.04.
Hozzászólás: 2906
Csatolások: 57
Azonosító: 170595
Offline offline
Persze, joga van arról énekelnie amiről akar és joga van kinyilvánítania a véleményét, de szerintem a megemlített énekesnőknek is joga van arról énekelniük, amiről akarnak. Ebbe nagyon nem kellett volna belevonni neveket. A legjobban Ariana miatt vagyok meglepődve, ugyanis együtt dolgoztak a közös számukon, a Don't Call Me Angel-en és Lana mindig szépeket mondott róla.
Erős túlzás azt állítani, hogy ezek az énekesnők csakis az általa említett témákról énekelnek, bár Nicki-ről, Cardi-ról, Doja Cat-ről el tudom képzelni, de nem követem nyomon a zenei munkásságukat, ahogy Beyoncénak és Kehlaninak sem, de Camila-nak és Ariana-nak igen. Ariana konkrétan egy egész albumot írt a mentális gyógyulásáról a manchesteri terrortámadás után, az album végén pedig egy egyperces néma csenddel tisztelgett az elhunytakért.
Ahogy Lana-t is, őket is ugyanúgy támadják a zenéjükért, ahogy minden más (főleg női) előadót, mert az embereknek semmi sem jó, tehát emiatt felesleges volt ezt most kirobbantania, a rajongói úgyis hallgatni fogják a zenéjét akármiről ír. Ne akarjon az egész világnak és a kultúrának megfelelni, mert senki nem tud. Az emberek úgyis mindenbe belekötnek, amiben csak találnak egy kis hibát.
2020. május 23. 10:51 #16
Azillion
Azillion
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.03.01.
Hozzászólás: 325
Csatolások: 6909
Azonosító: 275433
Offline offline
Teljesen egyetértek Lanával! Doja, Ari, Camila, Cardi, Kehlani, Nicki és Beyoncé nevei jogosan vannak felsorolva mindenféle tiszteletlenség nélkül. Lana egy szóval sem mondta azt, hogy ezek az előadók kizárólag a fent említett témákról énekelnének, csupán annyit mondott, hogy mindnek van listavezető dala a 'a szexiségről, meztelenségről, d*gásról, megcsalásról'. Nem értem a felháborodást, hiszen ezzel semmi rosszat nem mondott, nem 'ment neki' egyik előadónak sem, mindenki tudja hogy ez igaz. Lana később azt is elmondta, hogy ezeket az énekesnőket mind szereti, szóval ezt a témát szerintem már ott le kellett volna zárni. Az pedig a legundorítóbb dolog, ha valaki emiatt lerasszistázza, vagy irigynek nevezi, amiért ő nem ér el mostanában akkora sikereket a slágerlistákon, mint a többi énekesnő. Ő a világ egyik legtehetségesebb dalszövegírója, a legegyedibb hanggal és hibátlan albumokkal. Nem hinném, hogy Lanát pont az érdekelné, hogy hányadik a Billboardon például, mert biztos vagyok benne, hogy ő is tisztában van azzal, hogy az alternatív műfajban jelenleg nincs hozzá hasonló! Azt viszont elhiszem, hogy zavarja, amikor tiszteletlenek vele szemben és olyan dolgokat mondanak róla, hogy vonzónak állítja be az erőszakot.. Aki egy picit is ismeri az ő munkásságát, az pontosan tudja, hogy ez nem igaz. Egy előadó sem tud annyi érzelmet belevinni a dalaiba, mint Ő!
3 felhasználónak tetszik: Zyra, bees knees, Fannycska999
2020. május 25. 23:09 #17
Zyra
Zyra
visszatérő vendég
 
StátuszVulnerable
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.12.16.
Hozzászólás: 136
Csatolások: 0
Azonosító: 268280
Offline offline
Zsóka11 csak, hogy korrigáljak, semmi szemétség vagy ilyesmi, de Ariana nem írja a dalait. Értelmes mondatot nem tud sokszor összerakni, "yuh, uhm" nélkül.
2020. május 26. 12:09 #18
Zsóka11
Zsóka11
ᴍɪʀʀᴏʀʙᴀʟʟ
 
Státuszdarling, I'm a nightmare dressed like a daydream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.04.
Hozzászólás: 2906
Csatolások: 57
Azonosító: 170595
Offline offline
Idézet (Zyra @ 2020.05.25. 23:09)
Zsóka11 csak, hogy korrigáljak, semmi szemétség vagy ilyesmi, de Ariana nem írja a dalait. Értelmes mondatot nem tud sokszor összerakni, "yuh, uhm" nélkül.

Ha utánanézel a legutóbbi 3 albumán szinte az összes dalánál fel van tüntetve, mint co-writer, a dw-n és a sweeteneren 4-4 dal van amihez nem nyúlt hozzá egyáltalán, az első 2 albumánál ennél jóval több van azt beismerem. De az előadóknak kb 95%-a nem egyedül írja a dalait, hanem vagy 3-5 dalszerző segítségével, ezzel szerintem mindenki tisztában van.
1 felhasználónak tetszik: the banshee
2020. május 26. 13:26 #19
Zyra
Zyra
visszatérő vendég
 
StátuszVulnerable
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.12.16.
Hozzászólás: 136
Csatolások: 0
Azonosító: 268280
Offline offline
Co-writer nagyon könnyen lehet valaki, sőt lehet jogot is vásárolni, hogy fel legyél tüntetve. Nagyon keveset tehet hozzá Ariana, mert soha sem elsőként írják le. Szerintem a God is a Womannél kb a "yuh" minden sor végén lehet az övé. XD Szeretem Arianát, félreértés ne essék, de inkább a hangjáról volt híres, nem az eszéről vagy a dalszövegírásáról.
2020. június 02. 16:20 #20
Rosier
Rosier
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.25.
Hozzászólás: 453
Csatolások: 0
Azonosító: 265083
Offline offline
Szerintem igaza van, nyilván nem most tapasztalta először, hogy egyes kollégáival kivételeznek a szakmában. Én sem örülnék neki, ha az én munkámat lehúznák, mert nem elég feminista (ma egy szabad nő már nem is gondolkodhat másképp), míg a meztelenül, ízléstelen parókákban és sminkben vonagló nőket istenítik. Én becsülöm, hogy Lana kiáll magáért.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok