Starity

Lana Del Rey: "Ne nevezzetek rasszistának!"

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2020. május 25. 15:23 #1
Four
Four
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.03.12.
Hozzászólás: 0
Csatolások: 0
Azonosító: 271791
Offline offline
Az énekesnő nyilvánvalóvá tette, nem akart feltüntetni negatív fényben senkit sem.
A teljes cikkhez kattints ide!
2020. május 25. 16:51 #2
- törölt felhasználó -    
Sajnos várható volt, hogy ez lesz belőle. Az emberek azokat a szavait forgatták ki, amiket nem is mondott. Egyébként én úgy vagyok vele, hogy Cardi, Beyoncé és Nicki sem olyan barna, hogy rasszizmus áldozatai legyenek.
2020. május 25. 16:55 #3
- törölt felhasználó -    
Lana pedig egyáltalán nem volt rasszista, mindössze kifejte nemtetszését azzal kapcsolatban, hogy ő "nem kaphat szabad kezet", mert leszólják.
2020. május 25. 16:55 #4
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Idézet (whitemoon @ 2020.05.25. 16:51)
Sajnos várható volt, hogy ez lesz belőle. Az emberek azokat a szavait forgatták ki, amiket nem is mondott. Egyébként én úgy vagyok vele, hogy Cardi, Beyoncé és Nicki sem olyan barna, hogy rasszizmus áldozatai legyenek, tehát pont azok a rasszisták, akik Lana-t vádolják, mert nekem amúgy fel sem tűnik, hogy olyan nagyon barnák lennének, vagy az is egy opció, hogy én vagyok vak.


te vagy vak. és a rasszizmus nem így működik sajnos.
Attól függetlenül, Lana posztja nem tartozik a rasszista kategóriába, szexisségről beszélt, ennyi.
2 felhasználónak tetszik: bees knees, the banshee
2020. május 25. 17:21 #5
- törölt felhasználó -    
Idézet (Kata159 @ 2020.05.25. 16:55)
te vagy vak. és a rasszizmus nem így működik sajnos.
Attól függetlenül, Lana posztja nem tartozik a rasszista kategóriába, szexisségről beszélt, ennyi.

Hát, én mindig is az voltam, de őszintén szólva nem igazán érdekel ki milyen bőrű, és szomorú, hogy a 21. században még mindig téma a rasszizmus. Egyébként tökéletesen egyetértek veled.
2020. május 25. 22:27 #6
Fannycska999
Fannycska999
rrrromantic
 
Státuszluminous lux tides
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.09.04.
Hozzászólás: 3681
Csatolások: 163
Azonosító: 160042
Offline offline
Mi Közép-Európában szocializálódott emberek szerintem sose fogjuk igazán megérteni ezt a "ki mennyire milyen színű és ezért mit nem lehet rá mondani" témát :') akármennyit olvastam/tanultam a politikai korrektségről, mindig úgy voltam vele, hogy oké, de nem létezik, hogy ezt tényleg tömegesen komolyan gondolják. És de. Ha kicsit elmélyülök a Tumblrben és belefutok egyes rajongótáborokba például, szinte felfoghatatlan, hogy mennyire ki vannak élezve arra, hogy mondjuk egy adott rasszhoz (akár csak félig is) tartozó színészre milyen szerepet osztanak, milyen sors jut a karakterének, van-e elég ázsiai, afro amerikai stb egy sztoriban... Csak arra akarok kilyukadni, hogy tényleg reeeengeteg ember van aki odafigyel erre, de minket sem lehet hibáztatni, ha kevésbé vagyunk érzékenyek az ilyesmire, mert hiába a rengeteg internetes hatás, azért mégiscsak más kultúrából jövünk.
Én személy szerint sajnálom, hogy ennyire félreértették Lanát és éppen csak az igazi (és elég jogos) mondanivalója felett siklottak el.
2 felhasználónak tetszik: TearsOnMirror, Harlow
2020. május 26. 11:49 #7
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
szerintem jobban teszi, ha csendben marad ebben a témában, mert ezen már nem tud javítani és ezzel a nyilatkozatával is csak rosszabbá tette ezt a helyzetet. még mindig nem értem mi szükség volt arra, hogy megemlítse őket, de várható volt, hogy ez lesz a reakció rá.
2020. május 26. 13:04 #8
kaz.
kaz.
új tag
 
Státuszthough your beginnings may be humble, may the end be prosperous.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.08.22.
Hozzászólás: 28
Csatolások: 0
Azonosító: 272903
Offline offline
A nyilatkozatában nem csak a rasszizmussal volt probléma. Egyébként meg azok az előadók, akiket megemlített, mindig is savazva voltak minden miatt, amit csináltak zenei és magánéleti téren, szóval ahelyett, hogy gyerekesen védekezne, megállhatna egy kicsit gondolkozni, hogy hoppá, tényleg valamit szarul csináltam, és nem csak arról van szó, hogy az emberek ok nélkül utálkoznak. Szerintem ahhoz, hogy valaki magába nézzen, amikor kritika éri, nagyon sok erő kell, de Lana úgy látszik nem ilyen. Az a helyzet, hogy nem megy semmire a "nem vagyok rasszista" kijelentésével. Ezzel semmire nem ment.

Őszintén nekem ez az egész úgy jött le, hogy egy fehér nő, akinek még nem volt a top listán első számú egy dala vagy albuma, aki csak azt látja, hogy a top lista tetején általában fekete előadók vannak, kicsit kihisztizte magát. Annyira gyerekesen jön le ez az egész. Mindegyik nő, akit felsorolt, savazták már nagyon sokszor, sőt, mindig van valami, amivel piszkálva vannak, és nem kicsit. Szóval nem Lana az egyetlen. Nagyon rosszul fogalmazta meg, amit akart mondani. Plusz azzal engem nagyon kiakasztott, amikor azt mondta, hogy ő "nem nem feminista"... Ez meg mit jelenet? Nem nem vagy feminista, de akkor mi vagy? Mert akkor ha feminista, akkor miért nem azt mondta, egyenesen? Szóval kiakasztott.

Még annyit akarok mondani, hogy hiába fehér környezetben nőnek fel sokan, pl Európaiak, mint a magyarok, attól még mindannyian felelősek vagyunk azért, hogy kinyissuk a szemeinket és megértsük, hogy ez nem kifogás arra, ha fajilag megkülönböztetünk valakit, ha nyíltan, ha nem nyíltan. (Nyílt alatt annyit értek, hogy "utálom a feketéket / bármilyen nem fehér embert", nem nyílt alatt pedig a n*ger szó használatát, és sztereotípiákban hívést értem, többek között). Szerintem mindannyiunknak felelőssége, hogy használjunk az agyunkat, és lássuk be, hogy nem minden jó, amit megtanultunk korábban szüleink / nevelőink / környezetünk által.

Lanát egyébként nem utálom, de ez egy kicsit úgy érződött, mintha minden áron figyelmet akart magára irányítani, ha pozitív, ha negatív, mert ugye az új albuma Szeptemberben jön ki. Remélem tanul ebből, ha nem is most rögtön (mert akkor nem tett volna új kijelentéseket ilyen hangnemben), hanem később. Az élet egy iskola, soha nem áll meg a tanulás.
2 felhasználónak tetszik: Kata159, Zsóka11
2020. május 26. 14:11 #9
VadAlma
VadAlma
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.11.21.
Hozzászólás: 452
Csatolások: 0
Azonosító: 273830
Offline offline
A néger szónak a magyar nyelvben a világon semmiféle negatív felhangja nincs, törődj bele, hogy nem mindehol az amcsi sjw hópihék f.ngják a passzátszelet, a te életed is könnyebb lesz.

Az meg megintcsak nem rasszizmus, ha olyan TÉNYEKET közöl valaki, ami esetleg színesbőrűeket is negatívan érint. Itt is ennyi történt, a többit az ideggörcs önkéntesrendőrök képzelik bele.
2020. május 26. 17:07 #10
kaz.
kaz.
új tag
 
Státuszthough your beginnings may be humble, may the end be prosperous.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.08.22.
Hozzászólás: 28
Csatolások: 0
Azonosító: 272903
Offline offline
Idézet (VadAlma @ 2020.05.26. 14:11)
A néger szónak a magyar nyelvben a világon semmiféle negatív felhangja nincs, törődj bele, hogy nem mindehol az amcsi sjw hópihék f.ngják a passzátszelet, a te életed is könnyebb lesz.


Lapozd fel kérlek a Magyar Értelmező Kéziszótárat, és azt fogja írni, hogy pejoratív jelentésű, elvileg már 2003 óta. De egyébként is, a szó eredete pejoratív. Igazából magyarosítva van a szó abból az angol szóból, amit a rabszolgaság korában használtak a fekete rabszolgákra. Nem kell ahhoz "amcsinak", "swj-nek", vagy "hópihének" lenni. De ha nem akarod, nem kell utána nézni. A te dolgod. De szerintem nem éltél még külföldön, ha éltél volna, ezt már megértenéd. Sajnos a magyar nyelvben már nagyon beépült szó, pedig abszolút nem kellene használni. Az én családomat is le kellett szoktatnom róla, mert ahol sokszínű a lakosság, nem állja meg a helyét. Próbálj meg n*gernek hívni egy fekete embert, aki Magyarországon lakik. Szerintem neki sem tetszene.

(Bocsi az off topicért mindenki)
1 felhasználónak tetszik: Kata159
2020. május 26. 19:07 #11
Maiko
Maiko
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.27.
Hozzászólás: 1721
Csatolások: 2
Azonosító: 261082
Offline offline
Tényleg jobban járt volna, ha nem mond neveket, viszont röhej, hogy ebből is a rasszizmust hozták ki. rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: the banshee, Fannycska999
2020. május 29. 14:36 #12
BebeQueen
BebeQueen
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.05.09.
Hozzászólás: 81
Csatolások: 0
Azonosító: 201657
Offline offline
whitemoon, jézusom, ez a "nem elég barna" hozzászólás feldobta a napom, ennél nagyobb baromságot keresve se találtam volna. remélem vágod, hogy nem csak a "nagyon barna" emberek esnek a rasszizmus áldozatául:DDDDD
1 felhasználónak tetszik: Kata159
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok