Starity

Lizzo beszólt azoknak, akik súlya miatt kritizálják

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2020. október 25. 23:41 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
„Bárkit lehagynék, bármilyen értelemben” – jelezte Lizzo legújabb interjújában.
A teljes cikkhez kattints ide!
2020. október 26. 00:17 #2
Cassia
Cassia
visszatérő vendég
 
StátuszYou never stop loving someone. You either never did or you always will.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.19.
Hozzászólás: 248
Csatolások: 0
Azonosító: 253297
Offline offline
kezd egyre gazabb lenni amit Lizzo muvel, pedig en kedveltem regen es tokre szimpi volt az “alljunk ki a bodyshaming ellen” kampanya. De mar a kosarlabdazos -s***razos botranyanal is meglepodtem es csak annyit birtam kerdezni hogy kajak ez az utja annak hogy egy ugyet jo iranyba tereljunk? A tiktok vidikrol nem is beszelve.
Valahol meg kell huzni egy hatart, kedves Lizzo. es ez az amit nem akar (vagy nem tud?) beemelni a tudataba. Nem tehet meg mindent csak azert, mert pluszkiloi vannak, nem jogositja fel arra hogy joforman meztelenul paradezzon. most mar előnyre akar szert tenni abból, ami amúgy normal esetben csak nem kene hogy megkulonboztetesul szolgaljon.
Egyebkent szentul hiszem, es bar sokan nem fognak velem ebben egyeterteni, hogy a bodypositivity szlogen nem a 200 kilogrammos hölgyekre kellene hogy ertendő legyen, hanem a striás, szoptato, nemreg szult nokre, esetlegesen fiatal, testukben még valtozo kamaszlanyokra, netalantan egyeb komoly egeszsegugyi, mondjuk hypotireozisos szemelyre vonatkozoan. Amit Lizzo promotál, az KÁROS. mondhatni. a cardiovascularis betegségek szövődmenyei továbbra is benne van a top3 fő halálokban az usa-ban.
Szemely szerint tamogatom a bodypostivite thinkinget, de azert... nem a szelsosegeket erintve. Es ez mar picit az.
2020. október 26. 00:53 #3
Angel_Tzuyu
Angel_Tzuyu
visszatérő vendég
 
StátuszMusic has no barriers. - Namjoon
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.04.01.
Hozzászólás: 423
Csatolások: 0
Azonosító: 276094
Offline offline
Tudtommal nem küzd semmilyen betegséggel,ami miatt elhízott volna,tehát ez csak rajta áll,mint tudjuk a túlsúly,egyaltalan nem egészséges,a saját akaratából ilyen az alkata,de nagyon zavaró hogy ezt próbálja populárissá tenni,bár valahol megértem ha nem így nézne ki ahogy,fele annyira sem lenne híres meg népszerű,hiába nagyon tehetséges,mert amúgy tenyleg az.
2020. október 26. 10:17 #4
Justlifeisbeautiful
Justlifeisbeautiful
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.06.30.
Hozzászólás: 41
Csatolások: 0
Azonosító: 265177
Offline offline
Előre is elnézést! Lehet utálni.. De engem egyáltalán nem zavar hogy milyen a teste de az hogy pocok feje van és hogy lassan abból él meg hogy mutogatja magát mint egy kurva a tehetsége helyet.. Na az.. Zavar!!
2020. október 26. 10:17 #5
the banshee
the banshee
lexi howard enthusiast
 
Státuszfocus on the good
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.30.
Hozzászólás: 4554
Csatolások: 4469
Azonosító: 267596
Offline offline
nem populárissá próbálja tenni, hanem elfogadottá. egy szóval sem jelentette ki, hogy mindenkinek így kéne kinéznie, szimplán próbálja elfogadtatni az emberekkel, hogy nem csak 1-2 fajta test a "normális". a body positivity mozgalom pontosan arról szól, hogy MINDEN test tökéletes a maga módján.
3 felhasználónak tetszik: Kata159, Zoeh, thundercloud
2020. október 26. 11:21 #6
Zoeh
Zoeh
wintering
 
Státuszi was fully awake and yet dreaming
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.11.22.
Hozzászólás: 6875
Csatolások: 3507
Azonosító: 271178
Offline offline
Idézet (Cassia @ 2020.10.26. 00:17)
Amit Lizzo promotál, az KÁROS. mondhatni. a cardiovascularis betegségek szövődmenyei továbbra is benne van a top3 fő halálokban az usa-ban.

A túlsúly valóban egyike a közel 300 rizikófaktornak, amelyek szerepet játszhatnak a szív-és érrendszeri betegségek kialakulásában, ám az, hogy valaki túlsúlyos, még önmagában véve nem jelenti azt, hogy ki is fog nála alakulni valamilyen kardiovaszkuláris betegség. Nem egy kiváltó oka van ezen megbetegedéseknek - a mozgásszegény életmód vagy a cukorbetegség szintén a rizikófaktorok közé tartozik, azonban van pl. olyan 2016-os tanulmány is, mely kimutatta, a nem fitt, de sovány emberek kétszer olyan hajlamosak a 2-es típusú cukorbetegségre, mint a fitt, ám molett emberek (Lizzo pedig saját elmondása alapján jó kondiban van, ráadásul vegán életmódot folytat, ergó feltehetően egészségesen táplálkozik). Igazság szerint a szakertők véleménye is megoszlik a témával kapcsolatban, és sok egymásnak ellentmondó cikk, kutatás született már a túlsúllyal, illetve annak veszélyeivel, s előnyeivel kapcsolatban. Szóval érdemes vigyázni ezekkel a tanulmányokkal, hiszen az eredmények könnyen manipulálhatók. És épp ezért, mivel pont egy ilyen szakértők körében is gyakran vitatott témáról van szó, én nem tudnám ekkora magabiztosággal kijelenteni, hogy amit Lizzo hirdet, az káros pardon.gif Én is csupán laikus vagyok a témában ofkorsz, viszont már fárasztó minden egyes Lizzo-ról szóló cikknél az önjelölt orvosi és táplálkozási szakértők kisesszéit olvasni, tehát gondoltam érdemes lenne rávilágítani, a helyzet nem ennyire fekete-fehér, és nincs egy általános, kutatók által elfogadott álláspont.
Ami egyébként engem jobban kiakasztott ebben a nyilatkozatban az az, hogy az anyagi helyzete miatt különbnek képzeli magát bárkinél is. Nem tudom, az önbizalomhiány beszél-e belőle, vagy tényleg ilyen elcseszett az értékrendje, but girl, just because you're rich you're not better than anyone rolleyes.gif
2 felhasználónak tetszik: Kata159, Harlow
2020. október 26. 11:46 #7
Brandy
Brandy
♥Pizza♥
 
Státusz❤TheWalkingDeath❤Acotar könyv sorozat❤ASH könyv sorozat❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.04.02.
Hozzászólás: 5349
Csatolások: 379
Azonosító: 148501
Offline offline
Ha neki ez tetszik hogy kb már nyaka nincs ez már az ő dolga! De ez már minden de nem egészséges majd ha cukors lesz meg társaik akkor majd jöhet a huhaaa biggrin.gif
2020. október 26. 17:34 #8
Cassia
Cassia
visszatérő vendég
 
StátuszYou never stop loving someone. You either never did or you always will.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.01.19.
Hozzászólás: 248
Csatolások: 0
Azonosító: 253297
Offline offline
Idézet (Zoeh @ 2020.10.26. 11:21)
A túlsúly valóban egyike a közel 300 rizikófaktornak, amelyek szerepet játszhatnak a szív-és érrendszeri betegségek kialakulásában, ám az, hogy valaki túlsúlyos, még önmagában véve nem jelenti azt, hogy ki is fog nála alakulni valamilyen kardiovaszkuláris betegség. Nem egy kiváltó oka van ezen megbetegedéseknek - a mozgásszegény életmód vagy a cukorbetegség szintén a rizikófaktorok közé tartozik, azonban van pl. olyan 2016-os tanulmány is, mely kimutatta, a nem fitt, de sovány emberek kétszer olyan hajlamosak a 2-es típusú cukorbetegségre, mint a fitt, ám molett emberek (Lizzo pedig saját elmondása alapján jó kondiban van, ráadásul vegán életmódot folytat, ergó feltehetően egészségesen táplálkozik). Igazság szerint a szakertők véleménye is megoszlik a témával kapcsolatban, és sok egymásnak ellentmondó cikk, kutatás született már a túlsúllyal, illetve annak veszélyeivel, s előnyeivel kapcsolatban. Szóval érdemes vigyázni ezekkel a tanulmányokkal, hiszen az eredmények könnyen manipulálhatók. És épp ezért, mivel pont egy ilyen szakértők körében is gyakran vitatott témáról van szó, én nem tudnám ekkora magabiztosággal kijelenteni, hogy amit Lizzo hirdet, az káros pardon.gif Én is csupán laikus vagyok a témában ofkorsz, viszont már fárasztó  minden egyes Lizzo-ról szóló cikknél az önjelölt orvosi és táplálkozási szakértők kisesszéit olvasni, tehát gondoltam érdemes lenne rávilágítani, a helyzet nem ennyire fekete-fehér, és nincs egy általános, kutatók által elfogadott álláspont.
Ami egyébként engem jobban kiakasztott ebben a nyilatkozatban az az, hogy az anyagi helyzete miatt különbnek képzeli magát bárkinél is. Nem tudom, az önbizalomhiány beszél-e belőle, vagy tényleg ilyen elcseszett az értékrendje, but girl, just because you're rich you're not better than anyone rolleyes.gif



A vilagert nem vitatkozni szerettem
volna, es bar én nem minosulok laikusnak a témában, sajnos de, bizonyítottan közrejátszik; az erek falaban lerakodott koleszterin, a plaque-ok, a subepicardialis zsirszovet felszaporodasa reven. tovabbá a szív munkájának többszörös ellenállással szemben kell dolgoznia. akarmennyire is szeretnénk hogy ne legyen rizikófaktor, nem lehet szemet hunyni felette. persze ertem amit mondasz, lehet valaki ugy tudotumoros, hogy soha nem dohanyzott, de megis rizikofaktor es megis noveli az eselyet. de az orvostudomanyban kb. minden megtortenhet, sajnos.
Nem mondanam pro-nak a temaban magam sot, de rengeteget tanulunk/tanultunk ezekrol a folyamatokrol az orvosin. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: Harlow
2020. október 26. 19:01 #9
LollyPoop
LollyPoop
 
StátuszLollyPoop még nem állította be a státuszát... és nem is fogja.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.03.08.
Hozzászólás: 941
Csatolások: 0
Azonosító: 262892
Offline offline
Én csak azt nem értem, hogyha a másik végletet - az anorexiát - jóérzésű ember soha nem mondaná egészségesnek és követendő példának, akkor miért gondolják, hogy ez a véglet - súlyos elhízás - viszont minden további nélkül támogatandó?
1 felhasználónak tetszik: Maiko
2020. október 28. 08:28 #10
VadAlma
VadAlma
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 19.11.21.
Hozzászólás: 452
Csatolások: 0
Azonosító: 273830
Offline offline
A vízlovak egyébként valóban meglepően gyorsan futnak!
2020. október 28. 11:12 #11
Zoeh
Zoeh
wintering
 
Státuszi was fully awake and yet dreaming
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.11.22.
Hozzászólás: 6875
Csatolások: 3507
Azonosító: 271178
Offline offline
Idézet (Cassia @ 2020.10.26. 17:34)
A vilagert nem vitatkozni szerettem
volna, es bar én nem minosulok laikusnak a témában, sajnos de, bizonyítottan közrejátszik; az erek falaban lerakodott koleszterin, a plaque-ok, a subepicardialis zsirszovet felszaporodasa reven. tovabbá a szív munkájának többszörös ellenállással szemben kell dolgoznia. akarmennyire is szeretnénk hogy ne legyen rizikófaktor, nem lehet szemet hunyni felette. persze ertem amit mondasz, lehet valaki ugy tudotumoros, hogy soha nem dohanyzott, de megis rizikofaktor es megis noveli az eselyet. de az orvostudomanyban kb. minden megtortenhet, sajnos. 
Nem mondanam pro-nak a temaban magam sot, de rengeteget tanulunk/tanultunk ezekrol a folyamatokrol az orvosin.  smileeee.gif

Szerintem az előző kommentemben sem tettem, és most sem szeretnék vitába szállni azzal, hogy a túlsúly közrejátszhat bizonyos betegségek kialakulásában - az én célom inkább az volt, hogy rávilágítsak, nem ez az egyetlen kiváltó oka pl. az általad említett kardiovaszkuláris megbetegedéseknek. Én továbbra is hangsúlyozom, laikus vagyok a témában, viszont azon tanulmányok alapján, melyeket olvastam, a cukorbetegség pl. szintén egy rizikófaktornak számít. A 2-es típusú cukorbetegségre pedig, mint ahogy azt már az előző kommentemben is felhoztam példának, a normál testsúlyú, ám mozgásszegény életmódot folytató emberek kétszer olyan hajlamosak, mint a fitt, de molett társaik. Ha ehhez párosul még egy stresszes életvitel vagy rossz táplálkozás is, akkor hiába vékony valaki, simán kialakulhat nála valamilyen szív-és érrendszeri betegség - de javíts ki, ha tévedek. Sok közéleti személyiséget tudnék említeni, akik bár a testtömegük alapján a normál vagy a sovány kategóriába tartoznak, nem az egészséges életmódot promotálják - sorra osztják meg a gyorskajákról készült fotókat, dohányoznak, nem buzdítják a követőiket a mozgásra stb. Ám őket, Lizzo-val és a többi túlsúlyos hírességgel ellentétben, mégsem kéri senki számon, és nem is kell lépten nyomon az egészségüket bizonygatniuk. Nem vagyok szakértő, de véleményem szerint ránézésre, csupán a testsúlyt figyelembe véve senkiről sem lehet megállapítani az egészségi állapotát, és nem is lehet diagnosztizálni. Több tanulmány is született már egyébként arról, hogy a testsúly nem feltétlen indikátora az egészségnek, az elhízás stigmája mégis egy komoly problémát jelent napjainkban. És ha már említetted, hogy orvosira jártál - az egészségügyi dolgozóktól szerintem különösen elvárható lenne, hogy ne diszkriminációval forduljanak az elhízott páciensek felé. A stigmatizáció igy is negatív hatással van a molett emberekre, sokan kirekesztve érzik magukat, arról nem is beszélve, hogy tovább is erősítheti az elhízás mechanizmusát is.
2 felhasználónak tetszik: Szandi0820, Kata159
2020. október 28. 12:13 #12
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
Idézet (Zoeh @ 2020.10.28. 11:12)
Szerintem az előző kommentemben sem tettem, és most sem szeretnék vitába szállni azzal, hogy a túlsúly közrejátszhat bizonyos betegségek kialakulásában - az én célom inkább az volt, hogy rávilágítsak, nem ez az egyetlen kiváltó oka pl. az általad említett kardiovaszkuláris megbetegedéseknek. Én továbbra is hangsúlyozom, laikus vagyok a témában, viszont azon tanulmányok alapján, melyeket olvastam, a cukorbetegség pl. szintén egy rizikófaktornak számít. A 2-es típusú cukorbetegségre pedig, mint ahogy azt már az előző kommentemben is felhoztam példának, a normál testsúlyú, ám mozgásszegény életmódot folytató emberek kétszer olyan hajlamosak, mint a fitt, de molett társaik. Ha ehhez párosul még egy stresszes életvitel vagy rossz táplálkozás is, akkor hiába vékony valaki, simán kialakulhat nála valamilyen szív-és érrendszeri betegség - de javíts ki, ha tévedek. Sok közéleti személyiséget tudnék említeni, akik bár a testtömegük alapján a normál vagy a sovány kategóriába tartoznak, nem az egészséges életmódot promotálják - sorra osztják meg a gyorskajákról készült fotókat, dohányoznak, nem buzdítják a követőiket a mozgásra stb. Ám őket, Lizzo-val és a többi túlsúlyos hírességgel ellentétben, mégsem kéri senki számon, és nem is kell lépten nyomon az egészségüket bizonygatniuk. Nem vagyok szakértő, de véleményem szerint ránézésre, csupán a testsúlyt figyelembe véve senkiről sem lehet megállapítani az egészségi állapotát, és nem is lehet diagnosztizálni. Több tanulmány is született már egyébként arról, hogy a testsúly nem feltétlen indikátora az egészségnek, az elhízás stigmája mégis egy komoly problémát jelent napjainkban. És ha már említetted, hogy orvosira jártál - az egészségügyi dolgozóktól szerintem különösen elvárható lenne, hogy ne diszkriminációval forduljanak az elhízott páciensek felé. A stigmatizáció igy is negatív hatással van a molett emberekre, sokan kirekesztve érzik magukat, arról nem is beszélve, hogy tovább is erősítheti az elhízás mechanizmusát is.


Minden egyes soroddal egyetértek!
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Lizzo Lizzo 6775.