Starity

A Grammy-jelölések általános felháborodást keltett: íme a lista

Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2020. november 25. 12:14 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Beyoncé zsebelte be a legtöbb jelölést, sokan pedig nem értenek ezzel egyet.
A teljes cikkhez kattints ide!
2020. november 25. 12:42 #2
Pavia
Pavia
木漏れ日
 
Státusz⋅˚₊‧ ୨୧ ‧₊˚ ⋅ i wanna tell you what's on my mind
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 18.08.11.
Hozzászólás: 15715
Csatolások: 140364
Azonosító: 270554
Offline offline
A "Legjobb együttműködés" kategória nem inkább "Legjobb duó/csoport teljesítmény"? Csak azért kérdezem, mert az eredeti kategória "Best Duo/Group Performance", a BTS pedig nem működött együtt senkivel a "Dynamite"-on, mégis ebben a kategóriában jelölték.
Egyébként számomra teljesen felfoghatatlan, hogy Halsey nem kapott jelölést a "Manic"-ért - az év egyik legjobb lemeze, fantasztikus alkotás, remek eredményekkel mind a kritikusok, mind zenei listák tekintetében, és mégsem...elszomorító.
A tény azonban, hogy a BTS megkapta az első Grammy jelölését, még ha nem is egy, az anyanyelvükön felvett számért, komolyan könnyeket csal a szemembe. Évek óta várunk erre a pillanatra, és ha nem is nyerik meg, a tudat, hogy jelölték őket, fantasztikus. Elképesztően büszke vagyok. heart.gif Rajtuk kívül pedig nagyon boldoggá tesz még Harry Styles, Dua Lipa és Taylor Swift összes jelölése, szurkolok nekik!
A többi jelölt előadó és/vagy munka nagy részét sajnos nem ismerem, úgyhogy nem tudok mit hozzászólni, de mindenkinek gratulálok!
3 felhasználónak tetszik: Glamster, Zsóka11, LDreamP
2020. november 25. 13:03 #3
Diomendes
Diomendes
 
StátuszI'll be needing stitches..
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.02.06.
Hozzászólás: 538
Csatolások: 0
Azonosító: 220652
Offline offline
Borzasztóan pocsék a felhozatal. Felejthető számok, gyenge albumok.
2020. november 25. 13:06 #4
Zsóka11
Zsóka11
ᴍɪʀʀᴏʀʙᴀʟʟ
 
Státuszdarling, I'm a nightmare dressed like a daydream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.04.
Hozzászólás: 2906
Csatolások: 57
Azonosító: 170595
Offline offline
Nekem nagyon vegyes érzéseim vannak a jelöltekkel kapcsolatban. Nagyon hiányolom Halsey-t és The Weeknd-et, mert hatalmasat alkottak ebben az évben, illetve Selena Lose You To Love Me dala vagy Demi Anyone előadása is megérdemelt volna 1-1 jelölést. Még esetleg Katy Perry-t és Miley-t hiányolom, előbbi nagyon alulértékelt lett, Miley Midnight Sky dala pedig szerintem annyira jó, hogy én személy szerint adnék érte Grammyt.
Ízlések és pofonok de én nagyon nem örültem mikor megláttam, hogy olyan TikTok slágereket jelölnek mint a Savage meg a Say So, szerintem ez kritikán aluli, ahogy az is, hogy a Yummy-t és JB leggyengébb, kritikailag is legrosszabb albumát jelölték. Rossz volt egy olyan mestermű mellett látni, mint a folklore. Felfoghatatlan.
Nagyon boldog vagyok Taylor és Dua 6-6 jelölése miatt, leginkább Taylornak örülök, mert a reputation és a Lover szörnyen alul volt értékelve és már nagyon kijárt az az AOTY jelölés. Lady Gagának is örülök, mert a Chromatica albuma csodás lett, szóval nekik szurkolok nagyon. heart.gif
Viszont azt nem értem, hogy Beyoncé hogy kaphatott 9 jelölést, mert lehet, hogy én nem követem a munkásságát, de szerintem évek óta nem tud maradandót alkotni.
4 felhasználónak tetszik: Selz1992, Harlow, LDreamP, thundercloud
2020. november 25. 14:21 #5
- törölt felhasználó -    
Már sajnos megszoktuk, hogy a Grammy valamilyen indokból képtelen elismerni Halsey munkásságát, de eléggé dühítő ettől függetlenül is, hogy az első női arany albumot remek értékelésekkel és pozitív visszhanggal SEM jelölik legalább egy kategóriában, mikor egyes munkák ezen a listán annyira értékelhetetlenek és nem díjhoz méltóak, hogy konkrétan röhögnöm kell. Tudom, hogy Ashley sem a díjakért csinálja az egészet, és hogy a tavalyi után annyira nem érdekli az eset, amennyire az lehetséges, de azon kívül, hogy a rajongói és néhány kritikus értékeli, rendkívül fontos a szakmabeli elismertség is - és ettől már évek óta megfosztják, noha minden hónapban kidolgozza a belét.

Ettől függetlenül örülök mint Taylor-nak, mind Gagának, mind Beyoncénak. Noha itt nincs feltüntetve külön, de büszkeséggel tölt el, hogy Kiana Ledé egy jelölt albumon dolgozhatott - öröm nézni az előrehaladását az eltelt másfél évben.

Ami pedig szintén dühítő, az az, hogy The Weeknd így alá lett értékelve, és az, hogy Justin meg túl. (:
1 felhasználónak tetszik: LDreamP
2020. november 25. 14:54 #6
Nomiii
Nomiii
visszatérő vendég
 
Státusz~no reason to stay is a good reason to go~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.29.
Hozzászólás: 447
Csatolások: 0
Azonosító: 154155
Offline offline
Zsóka11 abszólút egyetértek. Nagyon meglepődtem amikor tiktok slágereket jelöltek, mert még az egyéb dijátadóktól elfogadható volna, azért a Grammy mégis nívósabb kellene hogy legyen. A másik meg, hogy Beyoncét abszolút nem értem miért jelölik ennyiszer, mikor a The Weeknd sokkal jobban benne volt a köztudatban idén. Személy szerint semmit nem hallottam Beyoncétól (mondjuk nem is követem sehol se), de a Song of the Year kategóriában csak olyanokat kéne jelölni, amik meghatározóak és sokat játszottak voltak, mint pl a Blinding Lights.

Drukkolok nagyon Harry Stylesnak, Taylor Swiftnek és Dua Lipának. De azért Camila Cabello tavaly decemberi albumát is szívesen láttam volna a jelöltek között, ha már az első albumát jelölték 2019-ben.
3 felhasználónak tetszik: thundercloud, LDreamP, Zsóka11
2020. november 25. 14:55 #7
Azillion
Azillion
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.03.01.
Hozzászólás: 325
Csatolások: 6909
Azonosító: 275433
Offline offline
Szerintem a jelölések teljesen rendben vannak, hisz az idei év zene szempontjából meglehetősen gyenge volt. Én személy szerint idén egy igazán jó albumot sem hallottam, ezért nem lepődtem meg természetesen, hogy az album kategóriákba bepakoltak pár tucat lemezt, amelyekre 1-2 év múlva már emlékezni sem fogunk. Azt pedig elég nevetségesnek tartom, hogy néhány középszerű előadó milyen szintű hisztit képes produkálni, amiért egy teljesen átlagos és cseppet sem kiemelkedő albummal nem kaptak jelölést. Ennek ellenére jó látni, hogy a Grammy évről évre egyre jobban elismeri a női rappet, ezért remélem, hogy Doja és Megan legalább egy-egy díjat haza fognak vinni, hisz azokban a kategóriában, amelyekben jelöltek, ők szinte az egyedüli értékelhető előadók. A többi nyertesre őszintén nem vagyok kíváncsi, hisz azt már tavaly megtanultuk, hogy nem a tehetség és a minőség számít, hanem az, hogy egy album mennyire népszerű a 12-15 évesek között.
2020. november 25. 15:10 #8
Zyra
Zyra
visszatérő vendég
 
StátuszVulnerable
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.12.16.
Hozzászólás: 136
Csatolások: 0
Azonosító: 268280
Offline offline
Selena és The Weeknd nem kapott jelölést, ami nem kis felháborodást keltett számomra. Persze Justin, a kis csengőhangok albumával, meg a potya Yummyval kapott 2 nominationt. A GRAMMY kb olyan mostmár, mint a streamy awards. Kicseszett gáz és értelmetlen. Azért ne kelljen már sorolnom pár előadót akik jobban megérdemelték volna a jelölést. Justin meg belehuhogott a mikrofonba stúdióban, azt kiadta, és kapott is jelölést. VICC.
2020. november 25. 17:00 #9
Emilia07
Emilia07
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.11.25.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 284053
Offline offline
Nem tudom hogy ki hogy van vele de csak szerintem szomoru hogy Justin kapott jelolest a semmiere konkretan es Ariana egy kategoriaban nem kapott semmit es The Weeknd se
2020. november 25. 17:50 #10
pporakoo
pporakoo
little euphoria
 
Státusztake my pressure to the moon, astronaut •
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.12.21.
Hozzászólás: 1538
Csatolások: 301
Azonosító: 261438
Offline offline
Hajrá, BTS! ❤
2020. november 25. 18:39 #11
Kata159
Kata159
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.27.
Hozzászólás: 10398
Csatolások: 130295
Azonosító: 23738
Offline offline
El kéne mr engedni ezeket a díjkiosztókat. Egyáltalán semmit nem nyomnak a latba. Aki szereti xy zenéjét, az díjtól függetlenül fogja szeretni. MTV díjak okék, ott a közönség szavaz. Grammy? a 11 ezer szavazó tag 26%-a nő, 25%-a nem fehér, 25%-a pedig 39 éves vagy fiatalabb. Azért ezek elég gázosan alacsony számok és megvan az eredménye is a diverzitást tekintve. Bojkottálni kéne végre ezeket a díjkiosztókat, maguknak az előadóknak.
2020. november 25. 18:47 #12
Nomiii
Nomiii
visszatérő vendég
 
Státusz~no reason to stay is a good reason to go~
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.06.29.
Hozzászólás: 447
Csatolások: 0
Azonosító: 154155
Offline offline
Emilia07: Ariana kapott egy jelölést a Rain On Me miatt, viszont a Poisitons-ért azért nem kapott, mert az később jelent meg, mint amit idén díjaznak. Ha jól tudom a 2021-es grammyn a 2019 szeptember 1 és 2020 augusztus 31 között megjelent dolgokat díjazzák. Ennek értelmében Arianának, Shawn Mendesnek és Miley Cyrusnak is a 2022-es grammyn van esélye smileeee.gif
2020. november 25. 18:50 #13
riri17
riri17
coup d'état
 
Státuszyou risk it all to feel alive
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.18.
Hozzászólás: 15998
Csatolások: 3351
Azonosító: 141001
Offline offline
igazából megszoktam, hogy a grammy évek óta egy semmitérő díjkiosztó lett, de az, hogy abel még egy kibszott jelölést sem kap egyetlen egy kategóriában sem, mikor az after hours zseniális album lett, a blinding lights pedig a év dala és ezt nem azért mondom, mert elfogult vagyok, elég megnézni a billboard listáját, ahol még mindig top 10-es dal.
2020. november 25. 20:16 #14
bestdamnfan
bestdamnfan
visszatérő vendég
 
StátuszHonestly, I just need to be a little crazy
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.19.
Hozzászólás: 350
Csatolások: 0
Azonosító: 263801
Offline offline
Hát most látszik milyen gyenge év volt ez zeneileg. Nem lehet túl büszke magára majd a nyertes, egyik sem érdemel igazán Grammy-díjat a pop meg a general kategóriákban. Ha Abel jelölve lett volna, nem ezt mondanám. Azt sem értem, Eminem miért nem kapott jelölést. Az év albuma díjat én Post Malone-nak adnám, de úgyis Taylorka fog nyerni. Justin jelölést se érdemelt volna, nem hogy mondjuk azt, hogy majd kapjon egy díjat, de ez a Grammy, nem a minőséget díjazzák.
2020. november 26. 12:11 #15
- törölt felhasználó -    
személyem szerint nagyon felháborottam hogy demit nem jelölték a legtöbb kategóriákban mert nagyon megérdemelne egy jó pár gremi díjat azt mondom. az utóbi dala felomenálisak és csodásak ő a LEGJOBB EL adó
2020. november 26. 16:06 #16
- törölt felhasználó -    
Azért Rina Sawayama kiadta az év egyik legütősebb albumát, és egy jelölést sem kapott... Oké. Future Nostalgia, Chromatica legalább ott van. Mindkettőt imádtam.
De a yummy jelölése elég volt ahhoz, hogy még jobban megerősödjön bennem, a Scammys semmit sem ér.
2020. november 26. 20:29 #17
Selz
Selz
leighade™
 
Státusz" I'm still here bitches. And I know everything. -A "
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.07.20.
Hozzászólás: 3210
Csatolások: 43690
Azonosító: 155975
Offline offline
Az előadók, akiknek teljes szívemből örülök Dua és Harry. Mindemellett szeretem Beyoncét, Doját is, de míg az előbbinél túlzásnak tartom a jelöléseinek a számát, hiszen ebben az évben nem keltett semmiféle visszhangot, addig az utóbbinál túlzásnak tartom az 'Év dala' megcímzést. A legjobb új előadó kategóriában viszont teljesen megérdemelt a jelölés. Tulajdonképpen nem is az a nevetséges, hogy Biebert jelölték, hanem az, hogy egy olyan bugyuta dalt képesek voltak berakni egy elvileg nívós zenei díjátadó jelölései közé, mint a Yummy. A hiányzó előadók közül a legjobban Abel érdemelte volna meg a jelölést, mert az albuma a jelöltek nagy részénél sokkalta jobb, a Blinding Lightsról meg nem is beszélve. De inkább nem is mondok semmit, sajnos ma már az sem nagy szó, ha valaki Grammyt nyer, már lassan mindenkinek odaadják.
1 felhasználónak tetszik: LDreamP
2020. november 28. 18:28 #18
deep dark night
deep dark night
új tag
 
StátuszI can see the paradise by the dashboard light
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.09.10.
Hozzászólás: 84
Csatolások: 0
Azonosító: 266735
Offline offline
Szerintem Dua Lipa új albumát érdemes díjazni, imádom és Doja Cat, mint új előadó is teljes mértékben megérdemli a jelöléseket. Remélem minden kategóriában az nyer, aki a legjobban megérdemli és remélem a jövőben igazságosan jelölnek majd minden kategóriában.
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!