Starity

Hivatalos: ők játsszák a főszerepet A kis hableány élőszereplős verziójában

2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2020. december 11. 09:26 #1
Glamster
Glamster
 
Státusz☆rt should comfort the disturbed and disturb the comfortable ☾
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 11.03.16.
Hozzászólás: 3282
Csatolások: 10727
Azonosító: 147418
Offline offline
Aladdin, Hamupipőke, Oroszlánkirály és Mulan után érkezik A kis hableány élőszereplős változata.
A teljes cikkhez kattints ide!
2020. december 11. 11:40 #2
joly30
joly30
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.05.06.
Hozzászólás: 151
Csatolások: 0
Azonosító: 264163
Offline offline
Pocsék egy szereplőgárda kivéve Melissát... Most nem azért de Ariel fehér bőrű miért nem tudnak egy fehér bőrű színésznőt választani?? Ááá mindegy is..
2020. december 11. 11:59 #3
Zsóka11
Zsóka11
ᴍɪʀʀᴏʀʙᴀʟʟ
 
Státuszdarling, I'm a nightmare dressed like a daydream
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.03.04.
Hozzászólás: 2906
Csatolások: 57
Azonosító: 170595
Offline offline
Ursula, Triton király és Ficánka jó választás, bár a többi sem rossz Arielt kivéve.
Még mindig nem dolgoztam fel, hogy egy ikonikus fehér karaktert egy színesbőrű lány fogja alakítani. Tiana szerepére tökéletes lenne, de nem Ariel szerepére!
3 felhasználónak tetszik: Azillion, thundercloud, LDreamP
2020. december 11. 13:12 #4
Sarah96
Sarah96
 
StátuszCélozz magasra és üss övön alul.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.11.05.
Hozzászólás: 937
Csatolások: 0
Azonosító: 189178
Offline offline
Annyira utálom ezt a mostani divatot, hogy mindenbe bele kell erőltetni a fekete karaktert, hogy ne mondhassák el, hogy ez egy rasszista film és így indulhasson a film az Oscarért és társaiért. Nem, nem és nem! Vannak klasszikusok, amik nem véletlenül klasszikusok.
2020. december 11. 13:28 #5
SoLettisha
SoLettisha
 
Státusz"This is who the fuck I am."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.29.
Hozzászólás: 500
Csatolások: 0
Azonosító: 159669
Offline offline
A Mulant teljesen kinyírták, elvették minden varázsát, báját, és egy feltunningolt, sötét kínai kalandfilmet csináltak belőle... a Kis hableányt meg már az alapoknál megerőszakolják. Nem tudom és nem is akarom elfogadni a főszereplő személyét. Nem vagyok rasszista, sőt, de már kicsit kezd herótom lenni attól, ahogy izomból tolják az arcomba minden filmben, sorozatban szinte, amiket mostanában gyártanak, akár a melegeket, akár a transzneműeket, akár a színesbőrűeket. De tényleg. Olyan szitukban, mikor a történet abszolút nem indokolja. Múltkor már felröhögtem, amikor az egyik sorozatot nézve, pár perc alatt felsorakoztatták a teljes palettát, úgy, hogy semmit nem osztott vagy szorzott a sztori szempontjából. Csak beleírták a transzneműt, hogy tessék itt van. Aztán persze a színesbőrű és a homoszexuális sem maradhatott el. Még egyszer mondom, semmi bajom a mássággal, de ami mostanában folyik, az egy komédia. Ezzel pontosan az ellenkezőjét érik el, és csak tovább szítják a feszkót, amiért ilyen erőszakosan nyomulnak ezekkel a dolgokkal. Ariel egy fehér bőrű, kék szemű, dán lány. Nem pedig egy afro amerikai. És bárki felháborodhat, ezzel nálam elkapálták innentől az egészet, mert nem hiszem el, hogy egy hasonló kvalitásokkal rendelkező színésznő nem volt egész amerikában, aki jó lett volna a szerepre, csak pont ez a fekete lány. Hagyjuk már! Felháborít és elszomorít, hogy "feláldoznak" egy ikont, a polkorrektség oltárán. K@pják be.
6 felhasználónak tetszik: Azillion, LDreamP, LeerdammerGirl, Zsóka11, thundercloud, madeleine.
2020. december 11. 14:15 #6
Lanna
Lanna
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.11.10.
Hozzászólás: 15
Csatolások: 0
Azonosító: 283588
Offline offline
Mindent leírtak az előttem szólók.
2020. december 11. 14:28 #7
- törölt felhasználó -    
Rossz főszereplő osztás.
2020. december 11. 17:36 #8
- törölt felhasználó -    
Nemhogy a Disney kitalálna egy eredeti, új, friss történetet egy, mondjuk, afrikai hercegnőről (vagy afroamerikairól, mint pl. A hercegnő és a békában ezt tökéletesen meg lett oldva). Nekem az böki a szememet, hogy mintha lusták lennének konkrétan színesbőrű embereknek/hercegnőknek írni történeteket, hanem csak egy régi, megszokott történetben eszükbe jut, hogy na, castolnunk kéne valakit a diverzitás miatt.
De szerintem el kéne hagynunk már ezt az élőszereplős film agyrémet. Ha a Némóból is csinálnak egyet... Lemme head out.
Halle amúgy gyönyörű lány, szépséges a hangja is, a testvérével együtt nagyon tehetségesek mindketten.
4 felhasználónak tetszik: Beckie, thundercloud, LDreamP, Zsóka11
2020. december 11. 18:38 #9
Beckie
Beckie
⋅ tattoos ⋅ wine ⋅ rock&roll ⋅
 
StátuszA menyország szép hely, de a pokolban több az ismerős...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 08.10.27.
Hozzászólás: 2806
Csatolások: 343
Azonosító: 75146
Offline offline
Ugyan már kitalált rajzfilm karakterről beszélünk. Most értem én hogy az eredeti sztoriban (nem tudom honnan vette a disney az ötletet) valami atomfehér észak európai az ihlető, de akkor is ez egy rajzfilm. Ha élő történelmi személyiségről lenne szó akkor megérteném a ragaszkodást ahhoz, hogy minél hasonlatosabb legyen a vásznon a karakter a személyhez.
DE amikor képregény, rajzfilm, kitalált figurákat csinálnak másképp mint húsz éve, vagy ahogy a könyvben le volt írva vagy mittudom én akkor már tényleg csak a szőrszálhasogatásról megy az ellenkezés szerintem. Hogy én már pedig így képzeltem el, gyerekkoromban is fehér volt az ariel az ágyneműmön akkor az túlzás. Legyen jó a színész/nő és legyen jól megírva a forgatókönyv. Szerintem sokkal fontosabb az, hogy érdekes legyen a sztori és jók legyenek a színészek, mint az, hogy milyen a bőrtónusok. Inkább azon lenne a nép felháborodva, hogy miért csak remakeket lehet csinálni az utóbbi tíz évben, és nem lehet egy eredeti forgatókönyvet se látni. Csak azért mert a cgi már képes lesz élethű polipkarokat adni Ursulának, hát azért én rohadtul nem fizetnék moziba. De lehet még netflixen is csak akkor néztem meg amikor minden mást láttam, és csak ez meg a reality show-k maradtak.
Akinek meg azzal van baja, hogy hollywood kipipálja a listákat mostanában, hogy minden szerepeljen annak érdekében, hogy haladjon a korral annak meg csak szintén azt akarom mondani, hogy ugyanúgy az számít milyen jó a forgatókönyv és a színész és stb. Ha jól van megírva a dolog, és működik kit érdekel, hogy milyen okból írták bele a fekete vagy homoszexuális karaktert a történetbe, ha működik, élvezhető, és nyilvánvalóan nem azért írták bele őket a showba, hogy na tessék ez is megvan, hanem célja is van a dolognak, és ad is a karakterhez valamit a sztereotípiákon kívül. Ilyen például a Godless sorozat, ahol egy fenomenális western show-t kap a néző azzal együtt egy leszbikus pár van a főszereplői között. Vagy a Brooklynn 99 ahol homo,bi-szexuális karakterek is vannak és több a színes bőrű mint fehér főszereplő szinte és mégis működik, és egyáltalán nem erre van kiélezve a dolog, hogy idenézz mi is haladunk a korral. És ez csak két példa temérdek más ilyen műsor és film van.
2020. december 11. 19:07 #10
Libuel
Libuel
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 20.12.11.
Hozzászólás: 1
Csatolások: 0
Azonosító: 284568
Offline offline
Kinyírták a kedvencemet... És eltüntették az igazi báját, meg a színvilágát, ami a leginkább zavar engem.
Haja vörös, mint a korall, a bőre fehér, mint a gyöngy, a farok uszonya pedig zöld, akár a hínár. Annyi jó színésznő lett volna erre a szerpere és még a hangja sem olyan jó... Inkább az arca és a szeme, meg a kisugárzása alapján, inkább ficánka, vagy valamelyik nővére lehetett volna a hatból.
2020. december 12. 01:52 #11
nelli1d
nelli1d
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.24.
Hozzászólás: 71
Csatolások: 0
Azonosító: 174166
Offline offline
Képzeljétek már el a felháborodást, ha egy klasszikus fekete karaktert fehér színésznek adnának! Valószínűleg cancelelnék az egész stúdiót. De pont az ellentéte folyik, úgyhogy maradjunk csendben, mert "rasszisták" vagyunk.
4 felhasználónak tetszik: LDreamP, Harlow, Zsóka11, Azillion
2020. december 12. 09:42 #12
vágtázó halottkém
vágtázó halottkém
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.29.
Hozzászólás: 128
Csatolások: 0
Azonosító: 194922
Offline offline
Disney-nél már régóta tart az agybaj és csak súlyosbodik. Lehetett volna Ariel legjobb barátnője is fekete, vagy a kedvenc tesója. Vagy akár maga Triton király is lehetett volna fekete színész. Vagy akár Eric herceg is. De pont Ariel????? Idióták.
2020. december 12. 09:48 #13
Skandtiel
Skandtiel
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.19.
Hozzászólás: 102
Csatolások: 0
Azonosító: 263784
Offline offline
Rossz döntést hozott a stúdió mikor erre a színésznőre osztotta a főszerepet. Míg más Disney élőszereplős mesében nem volt gond, itt már el is rontották az egészet. Ha a karakter fehér bőrű, maradjunk már annál a koncepciónál. Ne most akarjanak változtatni.
2020. december 12. 13:21 #14
Dory013
Dory013
új tag
 
Státusz"First, you have to finish" -Michael Schumacher
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.09.05.
Hozzászólás: 98
Csatolások: 0
Azonosító: 211277
Offline offline
Undorító amit a Disney művel, oké persze, legyen benne fekete szereplő nem azt mondom, de a f.sznak kell egy FEHÉR BŐRŰ szereplőt FEKETÉNEK eljátszani? Kicsit unom, hogy ennyire nyomatni kell a black lives matter-es szarsagot mindenhol és nagyon remélem, hogy ez a film úgy bukik el, ahogy van
2020. december 12. 19:16 #15
Lalus98
Lalus98
új tag
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.07.29.
Hozzászólás: 92
Csatolások: 0
Azonosító: 207582
Offline offline
Megértem a régen elnyomott rasszok és népek dühét és fájdalmát, és azt szeretnék, hogy minél több helyen megjelenjenek. De környörgök. Mi szeretnénk tisztelni őekt, a saját kultúrájukat, akkor mások hagyományait és kultúráját miért nem lehet tiszteletben tartani? Emlékszem, mikor az Aladdin élőszerplős változata előtt mekkora hisztit csaptak, hogy nem egy indiai/arab színésznő kapta Jázmin szerepét, Ppedig Naomi Scott félig indiai. AHogyan már többen leírták előttem, Ariel egy északi fehér bőrű és kék szemű lény. Igaz, hogy fiktív szereplő, de akkor is egy népnek a meséjéből, pontosan Andersenm dán író meséjéből készítették a rajzfilmet. Engem személy szerint már az zavar, ha egy törénelmi filmben nem oda való rasszú (nem csúnya szó) szereplők vannak. Szeretem a mesét, megnézem még ezerszer a rajzfilmet, elolvasom a Andersen A kis hableány című történetét, de nem nézem meg a filmet. És ezzel nem a válaszott főszereplő leányzó tehetségét és sbőrszínét nézem le. Nem oda való.
5 felhasználónak tetszik: LeerdammerGirl, LDreamP, thundercloud, Zsóka11, madeleine.
2020. december 13. 11:18 #16
- törölt felhasználó -    
Andersen forog a sírjában.
2020. december 13. 12:22 #17
LeerdammerGirl
LeerdammerGirl
εh. ✿
 
Státusz.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.10.20.
Hozzászólás: 6162
Csatolások: 3306
Azonosító: 234699
Offline offline
Idézet (Lalus98 @ 2020.12.12. 19:16)
Megértem a régen elnyomott rasszok és népek dühét és fájdalmát, és azt szeretnék, hogy minél több helyen megjelenjenek. De környörgök. Mi szeretnénk tisztelni őekt, a saját kultúrájukat, akkor mások hagyományait és kultúráját miért nem lehet tiszteletben tartani?

Pontosan! meghajolo.gif
Egyetértek az előttem szólókkal is. Klasszikusok lenyúlása helyett nem ártana kicsit beodobni a kreativitást is, és egy olyan eredeti történetet kitalálni, vagy feldolgozni (mert biztosan van egy csomó), amely tényleg a színesbőrűek kultúrájáról, tradícióiról és egyedi vonásairól szól.
Én ezt A kis hableányt így bocsi, de nem tudom értékelni.
2020. december 13. 13:27 #18
lilla1
lilla1
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.10.29.
Hozzászólás: 190
Csatolások: 0
Azonosító: 162834
Offline offline
Egyetértek az előttem szólókkal, nálam is kiverte a biztosítékot a fekete Ariel. Egyszerűen semmi nem indokolja, biztos találtak volna fehér színésznőt is a szerepre. Bőrszíntől függetlenül, szerintem amúgy sincs szép arca. Remélem, ha eljutunk addig Tianát majd egy fehér színésznő fogja játszani, na de abból aztán botrány lenne...
Már túl sok ez a szintű diverzitás, úgy érzem a mai világban átestünk a ló túloldalára.
2020. december 13. 13:41 #19
- törölt felhasználó -    
Idézet (lilla1 @ 2020.12.13. 13:27)
[...] Remélem, ha eljutunk addig Tianát majd egy fehér színésznő fogja játszani, na de abból aztán botrány lenne... [...]

Ne haragudj, de gondolkodsz te, mikor ilyeneket írsz?
Ariel történetének semmi köze nincsen a bőrszínéhez, konkrétan bárki eljátszhatná, mert - nem tudom eléggé hangsúlyozni - ő egy hal az óceánban.
Tiana története ezzel szemben? Fekete lány, aki nem tudja elindítani a vállalkozását, mert fekete. Áruld már el legyél szíves, hogy működne ez, ha Tianát egy fehér lány alakítaná? Sehogy.
Anyway, aki jön ezzel a "túl sok a diverzitás" meg "erőltetett reprezentáció" kártyával - fehér emberként nincsen egyikünknek sem joga megmondani, mi sok és mi nem. Nem tetszik amit látsz? Nézz arrébb. Könnyen beszél itt mindenki arról, hogy mennyire elege van, hogy mindenbe belecsempészik a feketéket - talán gondolkodj el azon, hogy mégis van problémád a más bőrszínűekkel ahelyett, hogy panaszkodsz. rolleyes.gif
1 felhasználónak tetszik: Beckie
2020. december 13. 14:08 #20
allisonhale.
allisonhale.
detective girl.
 
Státuszto the stars who listen and the dreams that are answered.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.10.22.
Hozzászólás: 2579
Csatolások: 20631
Azonosító: 267416
Offline offline
Nekem elég vegyesek a gondolataim ezzel kapcsolatban. Szép dolog, hogy törekszünk az egyenjogúságra, és hogy minél több filmben megjelennek színes bőrű színészek is. De! Szerintem ennél a filmnél ez egy teljesen felesleges erőfeszítés. Nem hinném, hogy abban az esetben, ha egy fehér bűrű színésznő játszaná Ariel szerepét, bárkinek is eszébe jutna az, a film nézése közben, hogy nincs benne fekete bőrű színész. Szerintem egy ilyen híres klasszikus mesét kár így megváltoztatni csak azért, hogy ne szólják le. Szerintem senki sem gondolná azt, hogy rasszisták a készítői csak azért mert nincs benne színes bőrű szereplő. Helyes lány, nincs vele semmi bajom, de kicsit furcsa lesz így a film.
5 felhasználónak tetszik: LDreamP, thundercloud, Zsóka11, madeleine., Harlow
2 oldal 1 2
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok