A Gyűrűk ura inspirálta a sztárpár esküvőjét
Figylem! Ez a cikk több mint öt éve íródott, a benne szereplő információk a publikálás időpontjában pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A korábbi Facebook-elnök, Sean Parker esküvőjét Tolkien híres mesebeli helyszíne, Középfölde inspirálta. Még az ara is az egyik szereplőhöz hasonlóan volt felöltözve.


A Facebook korábbi elnöke, Sean Parker még a nyár elején vette feleségül menyasszonyát, a hazánkban még nem ismert énekesnőt, Alexandra Lenast. A milliomos nem sajnálta a pénzt se a szertartásra, se a lagzira, hiszen négy és fél millió dollárt költött a Gyűrűk ura-stílusú esküvőjére. Sőt még a ruhákat is Ngila Dickson tervezte, aki korábban a filmhez készített kosztümöket.
A szertartás helyszíne egy 500 éves erdő volt, ahova berendezték Lothlórien mását, és ami még szokatlan, hogy a menyasszony is Galadrielnek, Lothlórien úrnőjének volt öltözve. A ruhát az elismert tervező, Elie Saab készítette, és nagyon hasonlít arra a ruhára, amit II. Erzsébet viselt a koronázási ünnepségén.
A készületek már hónapok óta folytak: mesebeli virágokkal díszítették fel az örökzöld fákat, felépítettek több tünde-stílusú hidat és egy romos középkori kastélyt. Parker még egy romantikus meglepetéssel is készült feleségének: a szertartás alatt elénekelte a A kis hableány betétdalát.
A vendéglista hetekig titkos maradt, csak később derült ki, hogy a több 300 vendég között ott volt Emma Watson, Sting, a Metallica dobosa: Lars Ulrich, Allison Williams, Olivia Munn, Kyle MacLachlan, a Wikipédia-guru, Jimmy Wales, vagy egykori Facebook-munkatársak: Dustin Moskovitz és Chris Hughes. Mark Zuckerberg is kapott meghívást, de nem vett részt az ünnepségen.
A 33 éves Parker, akit egyébként Justin Timberlake alakított a A közösségi háló című filmben, 2011-ben jegyezte el Alexandrát, és idén januárban született meg első közös gyerekük, akit Winter Victoriának neveztek el.

Ajánlott cikkek
Szólj hozzá!
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!
Belépek vagy Regisztrálok
Kommentek
Kapcsolódó sztárok
Legolvasottabb hírek
20 millió dollárnak kell búcsút intenie.
Végül a szerep Kristen Stewartnál landolt.
Outfitek a vörös szőnyegről.
Először adott interjút Kate Cassidy.
Tegnap volt az első meghallgatás.
Nézd meg, kik vihették haza a díjat.
Még csak 13 éves, de valóságos díva!
Persze, hogy van beceneve!
A férfiaknak akar tetszeni és folyamatos megfelelési kényszer dolgozik benne.
Ha lehetne, kimaradna a botrányából.