Itt az idei Golden Globe-díjátadó nyerteseinek listája!
Zendaya, Austin Butler és Amanda Seyfried is átvehette a Golden Globe-szobrocskát.
Idén 80. alkalommal rendezték mega Golden Globe-díjátadót: az Oscar-díj előszobájának is nevezett Aranyglóbusz szobrocskára többek között a Minden, mindenhol, mindenkor, A sziget szellemei, az Avatar: A víz útja és a Tőrbe ejtve: Az üveghagyma szereplőit is jelölték. Austin Butler, Zendaya, Colin Farrell és Jennifer Coolidge is díjat kapott, csakúgy mint a Fehér Lótusz és a Sárkányok háza is.
Nézd meg, kik lettek a 2023-as Golden Globe-díjátadó nyertesei!
Mozifilmek
1. Legjobb drámafilm
- “Avatar: A víz útja”
- “Elvis”
- “The Fabelmans” - nyertes
- “Tár”
- “Top Gun: Maverick”
2. Legjobb vígjáték vagy musical
- “Babylon”
- “A sziget szellemei” - nyertes
- “Minden, mindenhol, mindenkor”
- “Tőrbe ejtve: Az üveghagyma"
- “A szomorúság háromszöge”
3. Legjobb nem angol nyelvű film
- “Nyugaton a helyzet változatlan”
- “Argentína, 1985” - nyertes
- “Close”
- “A titokzatos nő”
- “RRR”
4. Legjobb animációs film
- “Guillermo del Toro: Pinokkió” - nyertes
- “Inu-Oh”
- “Marcel the Shell With Shoes On”
- “Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság”
- “Turning Red”
5. Legjobb rendező
- James Cameron, “Avatar: A víz útja”
- Daniel Kwan és Daniel Scheinert, “Minden, mindenhol, mindenkor”
- Baz Luhrmann, “Elvis”
- Martin McDonagh, “A sziget szellemei”
- Steven Spielberg, “The Fabelmans” - nyertes
6. Legjobb forgatókönyv
- Todd Field - “Tár”
- Daniel Kwan és Daniel Scheinert - "Minden, mindenhol, mindenkor"
- Martin McDonagh - "A sziget szellemei" - nyertes
- Sarah Polley - “Women Talking”
- Steven Spielberg and Tony Kushner - "The Fabelmans”
7. Legjobb színész (dráma)
- Austin Butler, “Elvis” - nyertes
- Brendan Fraser, “A bálna”
- Hugh Jackman, “The Son”
- Bill Nighy, “Living”
- Jeremy Pope, “The Inspection”
8. Legjobb színésznő (dráma)
- Cate Blanchett, “Tár” - nyertes
- Olivia Colman, “Empire of Light”
- Viola Davis, “The Woman King”
- Ana de Armas, “Szöszi”
- Michelle Williams, “The Fabelmans”
9. Legjobb színész (vígjáték vagy musical)
- Diego Calva, “Babylon”
- Daniel Craig, “Tőrbe ejtve - Az üveghagyma”
- Adam Driver, “Fehér zaj”
- Colin Farrell, “A sziget szellemei” - nyertes
- Ralph Fiennes, “A menü”
10. Legjobb színésznő (vígjáték vagy musical)
- Lesley Manville, “Mrs. Harris Párizsba megy”
- Margot Robbie, “Babylon”
- Anya Taylor-Joy, “A menü”
- Emma Thompson, “Minden jót, Leo Grande”
- Michelle Yeoh, “Minden, mindenhol, mindenkor” - nyertes
11. Legjobb férfi mellékszereplő
- Brendan Gleeson, “A sziget szellemei”
- Barry Keoghan, “A sziget szellemei”
- Brad Pitt, “Babylon”
- Ke Huy Quan, “Minden, mindenhol, mindenkor” - nyertes
- Eddie Redmayne, “A másik nővér”
12. Legjobb női mellékszereplő
- Angela Bassett, “Fekete Párduc 2.” - nyertes
- Kerry Condon, “A sziget szellemei”
- Jamie Lee Curtis, “Minden, mindenhol, mindenkor”
- Dolly de Leon, “A szomorúság háromszöge”
- Carey Mulligan, “Azt mondta”
13. Legjobb eredeti filmzene
- Carter Burwell, “A sziget szellemei”
- Alexandre Desplat, “Guillermo del Toro: Pinokkió”
- Hildur Gudnadóttir, “Women Talking”
- Justin Hurwitz, “Babylon” - nyertes
- John Williams, “The Fabelmans”
14. Legjobb filmbetétdal
- “Carolina” - Taylor Swift - "Ahol a folyami rákok énekelnek”
- “Ciao Papa” - Alexandre Desplat, Roeban Katz és Gullermo del Toro - “Guillermo del Toro: Pinokkió”
- “Hold My Hand” - Lady Gaga, BloodPop, Benjamin Rice - “Top Gun: Maverick”
- “Lift Me Up” - Tems, Rihanna, Ryan Coogler és Ludwig Göransson - “Fekete Párduc 2.”
- “Naatu Naatu” - M.M. Keeravani, Kala Bhairava és Rahul Sipligunj - “RRR” - nyertes
Sorozatok
1. Legjobb tévésorozat (musical vagy vígjáték)
- "Abbott Elementary” - nyertes
- “The Bear”
- “Hacks”
- “Gyilkos a házban”
- “Wednesday”
2. Legjobb tévésorozat (dráma)
- “Better Call Saul”
- “A korona”
- “Sárkányok háza” - nyertes
- “Ozark”
- “Különválás”
3. Legjobb férfi főszereplő (dráma)
- Jeff Bridges, “A nagy öreg”
- Kevin Costner, “Yellowstone” - nyertes
- Diego Luna, “Andor”
- Bob Odenkirk, “Better Call Saul”
- Adam Scott, “Különválás”
4. Legjobb női főszereplő (dráma)
- Emma D’Arcy, “Sárkányok háza”
- Laura Linney, “Ozark”
- Imelda Staunton, “A korona”
- Hilary Swank, “Alaska Daily”
- Zendaya, “Eufória” - nyertes
5. Legjobb női főszereplő (musical vagy vígjáték)
- Quinta Brunson, “Abbott Elementary” - nyertes
- Kaley Cuoco, “A légikísérő”
- Selena Gomez, “Gyilkos a házban”
- Jenna Ortega, “Wednesday”
- Jean Smart, “Hacks”
6. Legjobb férfi főszereplő (musical vagy vígjáték)
- Donald Glover, “Atlanta”
- Bill Hader, “Barry”
- Steve Martin, “Gyilkos a házban”
- Martin Short, “Gyilkos a házban”
- Jeremy Allen White, “The Bear” - nyertes
7. Legjobb minisorozat vagy tévéfilm
- Black Bird”
- “Dahmer — Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztori”
- “A kibukott”
- “Pam & Tommy”
- “A Fehér Lótusz” - nyertes
8. Legjobb férfi főszereplő (minisorozat vagy tévéfilm)
- Taron Egerton, “Black Bird”
- Colin Firth, “Az utolsó lépcsőfok”
- Andrew Garfield, “Under the Banner of Heaven”
- Evan Peters, “Dahmer — Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztori” - nyertes
- Sebastian Stan, “Pam & Tommy”
9. Legjobb női főszereplő (minisorozat vagy tévéfilm)
- Jessica Chastain, “George & Tammy”
- Julia Garner, “Az örökösnő álarca mögött”
- Lily James, “Pam & Tommy”
- Julia Roberts, “Gaslit”
- Amanda Seyfried, “A kibukott” - nyertes
10. Legjobb női mellékszereplő (sorozat, minisorozat vagy tévéfilm)
- Jennifer Coolidge, “A Fehér Lótusz” - nyertes
- Claire Danes, “Fleishman bajban van”
- Daisy Edgar-Jones, “Under the Banner of Heaven”
- Niecy Nash, “Dahmer — Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztori”
- Aubrey Plaza, “A Fehér Lótusz”
11. Legjobb férfi mellékszereplő (sorozat, minisorozat vagy tévéfilm)
- F. Murray Abraham, “A Fehér Lótusz”
- Domhnall Gleeson, “A páciens”
- Paul Walter Hauser, “Black Bird” - nyertes
- Richard Jenkins, “Dahmer — Szörnyeteg: A Jeffrey Dahmer-sztori”
- Seth Rogen, “Pam & Tommy”
12. Legjobb női mellékszereplő (musical, vígjáték- vagy drámasorozat)
- Elizabeth Debicki, "A korona"
- Hannah Einbinder, "Hacks"
- Julia Garner, "Ozark" - nyertes
- Janelle James, "Abbott Elementary"
- Sheryl Lee Ralph, "Abbott Elementar"
13. Legjobb férfi mellékszereplő (musical, vígjáték- vagy drámasorozat)
- John Lithgow, "A nagy öreg"
- Jonathan Pryce, "A korona"
- John Turturro, "Severance"
- Tyler James Williams, "Abbott Elementary" - nyertes
- Henry Winkler, "Barry"
Ajánlott cikkek
Szólj hozzá!
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned!
Belépek vagy Regisztrálok
Kommentek
Kapcsolódó sztárok
Legolvasottabb hírek
Nem örül neki, hogy a gyereke így döntött.
Új fotók készültek kettejükről.
Lesújtó hírt jelentett be a hercegné
Hivatalos közleményt adott ki.
Szomorú tragédia érte.
Szomorú bejelentést tett.
A Bridgerton család sztárjával együtt.
Premieren ragyogott a pár.
Már a nevét is tudni lehet.
A heregné gyógyulására koncentrálnak.