Starity

The Killing (2011-)

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. április 07. 13:18 #21
- törölt felhasználó -    
Idézet (ophely88 @ 2012.04.07. 10:56)
Nagyon sok jót olvastam a sorozatról de némileg visszatartó erő, hogy ez is remake sorozat. Talán tényleg kivételt kellene tennem. Csigalépésben haladok az eredeti, dán verzióval. Van itt olyan emberke, aki látta az eredetit és ezt is nézi? Tényleg csak akkor akarok belevágni ha van értelme, jó amerikai remake sorozatot még nem láttam de hajlandó vagyok megtörni a jeget és időt áldozni a sorozatra ha valaki azt mondja, hogy fele annyira jó, mint az eredeti. Annál jobb gondolom úgysem lesz, hiszen az eredeti legyűrhetetlen és amerika sorozat lévén nem a legjobb feldolgozás de ki tudja. Hátha megtörik a jég és van 1 emberke, aki képes feldolgozni egy sztorit análkül, hogy elcseszné.  biggrin.gif


én az első két részt láttam a Dán sorozatból mert sajnos csak ahhoz találtam feliratot.
a pilot epizód gyakorlatilag ugyanaz. a két rész alapján az Amerikai verzió nem rosszabb mint az eredeti és nekem valahogy a két főszereplő nyomozó kapcsolata is jobban tetszett az Amerikai verzióban.
mert mondom Joel Kinnaman eszméletlen meglepetés ahogy alakítja Holder nyomozót akit az eredetiben Meyer-nek hívnak.

ha nem szereted az Amerikai sorozatokat és fenntartásaid vannak velük kapcsolatban és a remake-eket sem szereted akkor ne nézd meg.mivel úgy is azon fogsz kattogni hogy ez jobb volt az eredetiben bla bla bla.
1 felhasználónak tetszik: ophely88
2012. április 07. 13:21 #22
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (ophely88 @ 2012.04.07. 10:56)
Nagyon sok jót olvastam a sorozatról de némileg visszatartó erő, hogy ez is remake sorozat. Talán tényleg kivételt kellene tennem. Csigalépésben haladok az eredeti, dán verzióval. Van itt olyan emberke, aki látta az eredetit és ezt is nézi? Tényleg csak akkor akarok belevágni ha van értelme, jó amerikai remake sorozatot még nem láttam de hajlandó vagyok megtörni a jeget és időt áldozni a sorozatra ha valaki azt mondja, hogy fele annyira jó, mint az eredeti. Annál jobb gondolom úgysem lesz, hiszen az eredeti legyűrhetetlen és amerika sorozat lévén nem a legjobb feldolgozás de ki tudja. Hátha megtörik a jég és van 1 emberke, aki képes feldolgozni egy sztorit análkül, hogy elcseszné.  biggrin.gif


Az eddigi 15 rész alapján azt mondanám, hogy nyugodtan vágj bele, mert nagyon jó (az eredetit nem láttam, de talán az segít eldönteni a kérdést, hogy az eredeti dán széria (egyik) fő írója, Søren Sveistrup az amerikai változat felett is bábáskodott). Bár a színészek között nincs igazán nagy név, de ez ne tántorítson el, a karaktereket teljesen hitelesen és jól hozzák, legyen az fő- vagy mellékszereplő. Sőt azt is mondhatnám, hogy a történet csavarossága mellett pont a kiváló karakterek azok, amik messze kiemelik az átlagból. A két főszereplő, Mireille Enos és Joel Kinnamann nyomozópárosa kellőképpen szokatlan, tényleg az az érzése az embernek, hogy egy valódi nyomozást néz, kerülve a CSI-ok meg hasonlók okozta sablonokat. A jól megválasztott helyszín - Seattle - bár egy picit délebbre fekszik, mint Dánia, de a komor hangulatot az eső és a rendszerint felhős időjárás kellőképpen megalapozza. Ha egy lassú folyású, de történetileg és színészileg nagyon egyben lévő sorozatot akarsz látni, akkor nyugodtan vágj bele - szerintem a csalódás kizárt (ha ez nem volna elég, akkor még azt is hozzáteszem, hogy az eredeti dán sorozat főhősét alakító Sofie Gråbøl a 2. évadban itt is felbukkan, mint Christina Niilsen ügyésznő - azért gondolom, hogy valami tré dologhoz nem adná a nevét) smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: saii, ophely88
2012. április 07. 15:48 #23
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2012.04.07. 13:18)
én az első két részt láttam a Dán sorozatból mert sajnos csak ahhoz találtam feliratot.
a pilot epizód gyakorlatilag ugyanaz. a két rész alapján az Amerikai verzió nem rosszabb mint az eredeti és nekem valahogy a két főszereplő nyomozó kapcsolata is jobban tetszett az Amerikai verzióban.
mert mondom Joel Kinnaman eszméletlen meglepetés ahogy alakítja Holder nyomozót akit az eredetiben Meyer-nek hívnak.
ha nem szereted az Amerikai sorozatokat és fenntartásaid vannak velük kapcsolatban és a remake-eket sem szereted akkor ne nézd meg.mivel úgy is azon fogsz kattogni hogy ez jobb volt az eredetiben bla bla bla.


Igen, fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban de néha hajlandó vagyok kivételt tenni, ha úgy gondolom, hogy arra érdemes a projekt. Ha jól olvastam, az eredeti sorozatból vannak emberekék ebben a verzióban és jóra is sikerült. Igazából, azért is kérdeztem meg, mert nálam nem mindig jön be az, ami sok embernek igen és gyanúsan sok jót olvastam róla, de úgy tűnik, hogy ezúttal kivételt kell tennem. A ti véleményeteket többre tartom, mint a híroldalak review-jeit meghajolo.gif meghajolo.gif Tehát köszönöm midnkettőtöknek, Húsvét után belevágok a sorozatba biggrin.gif
1 felhasználónak tetszik: otyg
2012. június 03. 23:41 #24
grunge
grunge
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 06.10.23.
Hozzászólás: 209
Csatolások: 17
Azonosító: 19155
Offline offline
Thank you SOO much!! meghajolo.gif thumbsup.gif laugh.gif wub.gif
2012. június 21. 19:02 #25
- törölt felhasználó -    
meghajolo.gif
3 felhasználónak tetszik: saii, susurrus, Miti
2012. június 21. 19:08 #26
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Lezárult ez az évad is, és 2 évad után végre fény derült Rosie Larsen gyilkosának kilétére. Jó volt ez az évad. Nagyon is. Nehezen tudnék negatívan nyilatkozni róla, mert én mind a 13 részt élveztem. Mozik tekintetében nem nagyon kedvelem a drámát, de ez nagyon elkapott. Nem akarok senkit sem kiemelni a készítők közül, mert felesleges, ezt nagyon jól összerakták, akár az írókról, akár a fényképezésről, akár a színészekről beszélünk. A karakterek személyes drámája annyira átütő volt, mintha ténylegesen valódi eset lett volna. Ha az ember jobban belegondol, egy nyomozást valahogy így képzel el, talán annyi különbséggel, hogy még ennyire sem halad gyorsan. Talán a legérdekesebb az egészben, hogy Rosiet igazából a történet végéig szinte nem is ismerhettük meg, csak azokat az apró infó morzsákat kaptuk meg róla, amit a zseniális Linden/Holder nyomozópáros kiderített róla. Mégis fennmaradt a kíváncsiság, hogy ki és miért ölte meg őt.
Az évadzáró tökéletes lezárást adott az ügynek. És ebben a részben Rosie-ról is többet tudtunk meg. Az utolsó kis videója talán többet elárul arról, ki is volt ő, mint amit az elmúlt 25 részben lehetett róla tudni.
A gyilkos kiléte persze meglepett egy picit, de az a végső jelenet, amikor Linden rájön a kilétére, nos feltette a koronát az utazás végére.
Aki szeretne egy komolyabb hangvételű, lassú folyású, de mégis zseniális drámasorozatot, annak ezt a két évadot látni kell. Nem tudok mást mondani, zseniális. smileeee.gif
1 felhasználónak tetszik: saii
2012. június 21. 19:11 #27
- törölt felhasználó -    
hááá amikor még egy "fordulat"volt az utolsó részben én majdnem leestem a székről és komolyan bekönnyeztem akkora dráma volt a végén! ohmy.gif
az a rövidke Rosie videó pedig libabőrös voltam minden jelenetnél!
én utoljára ilyet talán a Twin Peaks utolsó részénél éreztem! meghajolo.gif
2 felhasználónak tetszik: otyg, saii
2012. június 21. 19:22 #28
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2012.06.21. 19:11)
hááá amikor még egy "fordulat"volt az utolsó részben én majdnem leestem a székről és komolyan bekönnyeztem akkora dráma volt a végén! ohmy.gif 
az a rövidke Rosie videó pedig libabőrös voltam minden jelenetnél!
én utoljára ilyet talán a Twin Peaks utolsó részénél éreztem! meghajolo.gif

Nagyon jól összerakták a végét, gondolkozom is azon, hogy újranézem az egész sorozatot, mostmár azzal a tudattal, hogy tudom, ki volt a tettes. Visszagondolva azért az írók apró morzsákat mindig hagytak és lehet okoskodni, hogy, lehetett tudni, de felesleges lenne, mert az utolsó pillanatig nem gondoltam volna "rá". Olyan ügyesen volt megírva az egész, hogy a 11. rész környékén még nagyon sokesélyes volt a dolog, egész durva konspirációs elméleteket raktam fejbe össze, aztán persze a végén koppant az áll, mert ..., mert ugye az lett a vége ami biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: gonzales7, saii
2012. június 21. 19:26 #29
- törölt felhasználó -    
Idézet (otyg @ 2012.06.21. 19:22)
Nagyon jól összerakták a végét, gondolkozom is azon, hogy újranézem az egész sorozatot, mostmár azzal a tudattal, hogy tudom, ki volt a tettes. Visszagondolva azért az írók apró morzsákat mindig hagytak és lehet okoskodni, hogy, lehetett tudni, de felesleges lenne, mert az utolsó pillanatig nem gondoltam volna "rá". Olyan ügyesen volt megírva az egész, hogy a 11. rész környékén még nagyon sokesélyes volt a dolog, egész durva konspirációs elméleteket raktam fejbe össze, aztán persze a végén koppant az áll, mert ..., mert ugye az lett a vége ami  biggrin.gif


igen én az öcsémmel néztem és háá komolyan egyes részek után mindig ment az agyalás hogy ki? mi? és miért? ölhette meg Rosie-t! biggrin.gif
de valamiért nem tudnám megmondani hogy miért de mi az első évad közepétől a Richmond stábra gyanakodtunk! biggrin.gif de ez azért epizódokként változott mert mindig előhúztak valamit az alkotók ami után megint fej vakarás volt! biggrin.gif
de minden szempontból hibátlan sorozat volt! meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: otyg
2012. június 25. 18:40 #30
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Idézet (gonzales7 @ 2012.06.21. 19:02)
meghajolo.gif 

Libabőr meghajolo.gif

Nem vagyok egy nagy sorozatkövető, van pár állandó darab, amik nagy kedvencek és képes vagyok őket számtalanszor újranézni, akár csak egy-egy epizódot is, ha elkapom a tévében, de ez teljesen beszippantott. Üde színfolt ebben a tucat nyomozós-boncasztalos krimiáradatban (amiket egyáltalán nem nézek, mert nem érdekelnek, vagy pár rész után beleunok). Az eredetit nem láttam, de talán nem véletlen a kissé európai utánérzés. A borongós hangulata megvett kilóra, Linden és Holder minden hibájukkal és esendőségükkel együtt az egyik legszimpatikusabb páros, és a sztorit olyan ügyesen csavarják, hogy képtelenség egy-egy rész után abbahagyni. Kicsit sajnálom, hogy vége lett, még szívesen néztem volna, de jó ez így, lezárult, megoldódott, ezzel lett kerek egész. Felkerült a kedvenc sorozataim rövid listájára meghajolo.gif

Egyébként a valódi tettes kiléte annyira meglepő, hogy csak lestem egy nagyot biggrin.gif Volt egy idő, mikor gyanakodtam rá, és egészen elképesztő motivációkra gondoltam, de sehogy nem akart összeállni. Ez nem is csoda, hiszen ki is derült, hogy motiváció, mint olyan, nem is volt. Csak a véletlen, úgymond. Értitek biggrin.gif
2 felhasználónak tetszik: otyg, Miti
2012. június 25. 20:34 #31
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (susurrus @ 2012.06.25. 18:40)
 
Egyébként a valódi tettes kiléte annyira meglepő, hogy csak lestem egy nagyot  biggrin.gif Volt egy idő, mikor gyanakodtam rá, és egészen elképesztő motivációkra gondoltam, de sehogy nem akart összeállni. Ez nem is csoda, hiszen ki is derült, hogy motiváció, mint olyan, nem is volt. Csak a véletlen, úgymond. Értitek  biggrin.gif

Volt idő, amikor én is, de valami egészen nyakatekert indok miatt, amit gyorsan el is vetettem biggrin.gif De aztán az írók tettek róla, hogy ez a szál részemről teljesen elfelejtődjön. Ezért is vágott nagyon képen, amikor kiderült w00t.gif
1 felhasználónak tetszik: susurrus
2012. június 28. 23:31 #32
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Idézet (otyg @ 2012.06.25. 20:34)
Volt idő, amikor én is, de valami egészen nyakatekert indok miatt, amit gyorsan el is vetettem  biggrin.gif De aztán az írók tettek róla, hogy ez a szál részemről teljesen elfelejtődjön. Ezért is vágott nagyon képen, amikor kiderült  w00t.gif

Ezzel én is így voltam, a sok összeesküvés-elmélet megzavarta a fejemet biggrin.gif
Szerintem lassacskán újra fogom nézni megint, most már a végkifejlet tudatában rolleyes.gif
2012. július 27. 21:13 #33
saii
saii
 
StátuszDon't look away!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 04.11.14.
Hozzászólás: 3873
Csatolások: 9261
Azonosító: 1360
Offline offline
Az AMC kaszálta a Killinget.


Hogy az ég szakadna rájuk, végre volt egy színvonalas sorozat, erre tessék. Pfff. dry.gif
2012. július 28. 14:36 #34
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Idézet (saii @ 2012.07.27. 21:13)
Az AMC kaszálta a Killinget.

Hogy az ég szakadna rájuk, végre volt egy színvonalas sorozat, erre tessék. Pfff.  dry.gif


Azt olvastam hogy a csatorna azt nyilatkozta, hogy 'ismeretlen okok' miatt törölték és szeretnék eladni a jogokat más csatornának. Az új író és rendező brigádot jelent. rolleyes.gif
2012. július 28. 18:54 #35
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Én már eddig sem értettem, hogy miért akartak egy harmadik évadot, hiszen ez egy két évados nyomozás volt, az ügy lezárult, így kerek egész.
Ha az amcsik még kipasszíroztak volna magukból (maguktól, hiszen remake, igaz?) egy újabb évadot, az már nem biztos, hogy ilyen színvonalas lett volna.
2012. július 28. 22:25 #36
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (susurrus @ 2012.07.28. 18:54)
Én már eddig sem értettem, hogy miért akartak egy harmadik évadot, hiszen ez egy két évados nyomozás volt, az ügy lezárult, így  kerek egész.
Ha az amcsik még kipasszíroztak volna magukból (maguktól, hiszen remake, igaz?) egy újabb évadot, az már nem biztos, hogy ilyen színvonalas lett volna.


Amennyire én tudom, ez a változat nem 100%-ban követi az eredetijét. Ami egyben azt is jelenti, hogy az itteni írógárda (ami részben mutat átfedést az eredetivel)igen jól végezte a dolgát.
És hogy miért akartak 3.évadot? Mert 2 évad alatt sikerült felépíteni egy minden ízében zseniális nyomozópárost, plusz egy történetmesélési metódust, amit vétek lett volna veszni hagyni. Más kérdés ugyan, de szerintem jobb így, mert így mindig szívesen fogok visszaemlékezni rá, sőt biztos újra is lesz nézve, ami azért nagy szó, mert nagyon kivételes esetekben teszek csak ilyet. És Joel Kinnamanra jó lesz odafigyelni smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: gonzales7, saii
2012. augusztus 19. 01:41 #37
- törölt felhasználó -    
thumbsup.gif meghajolo.gif
1 felhasználónak tetszik: saii
2013. augusztus 01. 21:10 #38
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Nézi valaki a 3. évadot? smileeee.gif
Eredetileg ódzkodtam tőle, hogy folytatják, de állítólag még jobb, mint az első 2 ohmy.gif
2013. augusztus 02. 10:03 #39
otyg
otyg
    Csoport: Kiemelt tag
Csatlakozott: 05.02.27.
Hozzászólás: 1094
Csatolások: 4486
Azonosító: 4076
Offline offline
Idézet (susurrus @ 2013.08.01. 21:10)
Nézi valaki a 3. évadot?  smileeee.gif 
Eredetileg ódzkodtam tőle, hogy folytatják, de állítólag még jobb, mint az első 2  ohmy.gif


Gondolom az nagy klisé lenne, ha azt mondanám kinek a pap ésatöbbi? Mert személy szerint nem tartom jobbnak, mint az előző két évadot. Más a téma, más a tempó. Itt egy évad van arra, hogy befejezzék az ügyet, míg Rosie esetében kettő volt. Ez számomra egy dolog miatt volt fontos: sokkal jobban meg lehetett ismerni az áldozatot (itt most erre kevesebb lehetőség van, mert nem egy személyről van szó) és a családot (szintén az előző okból). Pontosan emiatt volt az előző két évad egy picit személyesebb.
Minőségben azonban nem lett rosszabb a sorozat: Linden és Holder még mindig nagyon jók (bár Holder esetében egy rövid bemelegítési szakasz kellett), a hangulat is hasonlóan sötét (sőt ha önmagában a témát, vagyis az otthontalan gyerekeket vesszük, akkor még nyomasztóbb is), vannak benne jó karakterek, és az írók sem felejtették el, hogyan kell összekuszálni a szálakat. Úgyhogy amennyiben voltak kételyeid a 3. évaddal kapcsolatban, szerintem dobd félre őket. Mert ez az évad jó. smileeee.gif
2 felhasználónak tetszik: saii, susurrus
2013. augusztus 02. 23:41 #40
susurrus
susurrus
Rickrolled
 
Státusz"You choose your friends by their character and your socks by their color." - GO
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 07.01.01.
Hozzászólás: 2759
Csatolások: 5169
Azonosító: 22484
Offline offline
Köszi, ha lesz több időm, mindenképpen elkezdem thumbsup.gif
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok