Starity

Hat író, akinek a műve a filmiparban is megállta a helyét

4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2012. március 18. 21:16 #41
Bessie
Bessie
funkcionális ♑
 
Státusz❤ YoonKook ❤
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 07.04.26.
Hozzászólás: 15792
Csatolások: 67783
Azonosító: 27941
Offline offline
Ezek közül egyedül C. S. Lewis regénysorozatát nem olvastam. Nincs is jobb egy jó könyvnél. biggrin.gif Na jó, van. Kettő, vagy három. _nevet.gif
2012. március 18. 21:58 #42
ophely88
ophely88
time lady
 
Státuszwaiting for a mad man in a blue box ....
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.08.08.
Hozzászólás: 7455
Csatolások: 0
Azonosító: 157806
Offline offline
Én Stieg Larssont sem hagytam volna ki de attól még remek cikk lett meghajolo.gif meghajolo.gif
Mindegyik író munkáját ismerem, kivéve a vámpírosokat (mindigis utáltam őket) és tetszett a Da Vinci-Kód film feldolgozása, ahogyan a Harry Potteré is, az lehetett volna jobb, de már késő picsogni, hála Istennek, véget értek a filmek.
A könyvek jók, ahogyan a belőle készült filmek is, ha jól vannak megcsinálva. Ebből a szempontból nagyon haragszom a 2005-ös Narnia krónikáira. Nem tudom hogy kinek az elvetemült agyából pattant ki a megvalósítás menete de szó szerint úgy éreztem, hogy megerőszakolták a könyvet vagy a sorozatot, mert már azt sem tudom, hogy a 98-as sorozat vagy a könyv volt a film alapja. Kicsit gyanús, hogy mindenhol a könyvet hozzák fel, mint alap, miközben az eredeti, 98-as sorozatban látott dolgok (ami nincs a könyvben) visszaköszönnek az új filmben. Szánalmas, ami az új verziót illeti, a CGI-ra építenek és elvesznek a karakterek értékei. Nagyon gyenge próbálkozás, ami a filmbéli gyerekeket illeti, ráadásul korban sem stimmelnek igazán de mindegy. Ami jobban bosszant, az az, hogy jó színészeket zsúfoltak be egy rossz könyvadaptációba vagy remakebe. Felháborító és egyben borzasztó is. A Caspian hercegét meg a többi filmet meg sem néztem, mert csak jobban felhúznám magam, Tilda Swinton ide vagy oda, jó nekem az eredeti, a másolat pedig egy nagy .. Biztos vagyok abban, hogy Lewis azóta már nem csak a sírjában forog de ki is kelt abból mellow.gif dry.gif rolleyes.gif
2012. március 19. 10:53 #43
Évike12
Évike12
Ŧยckiภgρєяƒєct*♛
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.07.21.
Hozzászólás: 6858
Csatolások: 4984
Azonosító: 131678
Offline offline
Én azért örülök ennyire hogy könyvek alapján készülnek a filmek, mert így több ember fog könyvet olvasni, mert aki megnézi a filmet annak a legtöbb százaléka kíváncsi a könyvre..
2012. március 19. 14:05 #44
Orsyka98
Orsyka98
 
Státusz'Az igaz barát nem iszik a barátja véréből.'-True Blood
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.02.03.
Hozzászólás: 621
Csatolások: 111
Azonosító: 144671
Offline offline
Ők mind nagyon tehetséges írók,és a regényeik is nagyszerűek. Imádom mindet. smileeee.gif
2012. március 19. 15:35 #45
Flower21
Flower21
♥ Books&Movies ♥
 
Státusz♥ Sunshine ♥ Books ♥ Loki ♥ BTS ♥ Sherlock ♥ Paul Walker
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.05.16.
Hozzászólás: 1122
Csatolások: 0
Azonosító: 151172
Offline offline
mindegyik nagyon jó író smileeee.gif
2012. március 19. 18:07 #46
paraizo
paraizo
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.06.02.
Hozzászólás: 1141
Csatolások: 302
Azonosító: 128699
Offline offline
én ezek közül az alkonyatot, a harry pottert, a narniát olvastam. a gyűrűk urának csak az első részét mert nekem az egy kicsit unalmas volt a film jobb volt, de általában a könyvek mindig jobbak mint a filmes változataik
2012. március 19. 19:56 #47
Gothica
Gothica
visszatérő vendég
 
StátuszBehold the rain of stars...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.15.
Hozzászólás: 267
Csatolások: 0
Azonosító: 169329
Offline offline
Dan Brown és C. S. Lewis smileeee.gif nagyon jók!!!
2012. március 19. 20:20 #48
Süty
Süty
ღMaybe,Onceღ™
 
Státusz"No Hay Nada Más De Lo Previsto"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.08.14.
Hozzászólás: 3297
Csatolások: 579
Azonosító: 133242
Offline offline
mindegyik jó film,de nekem a févörit a Harry Peotter,és a Vámpírnaplók.happy.gif
2012. március 19. 21:02 #49
Lizu
Lizu
visszatérő vendég
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.12.22.
Hozzászólás: 461
Csatolások: 0
Azonosító: 141427
Offline offline
nekem, egyértelműen a Harry Potter a legjobb könyv sorozat .smileeee.gif bár még nem olvastam mindet a felsorolt művek közül,de szeretném.smileeee.gif
2012. március 20. 20:41 #50
Rekahhh
Rekahhh
яεçкłεѕѕ™
 
StátuszI'm so happy, 'cuz today I found my friends, they're in my head.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.06.
Hozzászólás: 2997
Csatolások: 15
Azonosító: 124407
Offline offline
A Harry Pottertől és a Gyűrűk urától falra mászom, a Narniától tartozkodom(a film annyira nem jött be), a Da Vinci-kód-hoz még túl gyerek a fejem, az Twilight Saga, mint könyv megállta a helyét, bár néha elég unalmas, fárasztó és csöpögös a sztori... és a Vámpírnaplók. Ha nincs a sorozat akkor az életbe nem vettem volna kezembe a könyvet, akkor nem is tetszene, hisz a karaktereket mind a sorozatból ismertem meg. Így bár néha elvont, nagyon jó kis könyvsorozat. Kiváncsi vagyok az új íróra akire lecserélték L.J. Simth-t, és kiváncsi vagyok a Stefan Naplója 2. részére is(bár az már nem az ő keze munkája). A The Sicret Circle-be is beleolvasok, bár nem tudom mennyire lesz fantasy.
A Tizenhárom Okom Volt...-ot várom nagyon, bár engem a hír, hogy Selena játsza a főszerepet kis híján sokkolt. Remélem kellemesen csalódom majd.
Ja és persze Nicolas Sparks-ot is megkell említenem.
2012. március 21. 14:28 #51
vamphanna
vamphanna
vámpircsaj ;)
 
StátuszMinden,ami vámpir es misztikum.:)
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.12.09.
Hozzászólás: 2341
Csatolások: 1
Azonosító: 165036
Offline offline
En legjobban a Harry Pottert szeretem,aztan jonnek a vampiros filmek/konyvek es a The Secret Circle.Orok hala J.K.Rowlingnak amiert megismertette velem a legjobb konyvsorozatot.smileeee.gif
2012. március 21. 15:34 #52
- törölt felhasználó -    
Nagyon jó cikk! meghajolo.gif
Tom Hanks egyik talán legjobb alakítását(szerintem) az Angyalok és Démonokban nyújtotta. Az a film tényleg nagyon-nagyon zseniális. A Harry Potter és a Twilight a gyerekagy totális sorvasztója....egyszer kezdtem beleolvasni a Főnix rendjébe, de 5 oldalnál nem bírtam tovább. Persze, jó ha van benne egy kis fantasy, de a valóságot valamilyen szinten tartani kellene. 110.gif
A TSC-t nagyon nyomatják, bár még mindig nem értem miért. o.O
Narnia: Nos....csak egy részét láttam, de bírtam. Szerintem jó lett a film, Tilda Swinton alakításával együtt. Bár ott is volt egy-két olyan agyament dolog, ami kiütötte nálam a biztosítékot....
2012. március 21. 16:22 #53
- törölt felhasználó -    
Wow, tényleg jó tudni azt, hogy vannak itt a fórumon olyanok is, akiket érdekelnek a könyvek, úgyhogy big lájk a cikkírójának!smileeee.gif Viszont a cikk egy kicsit uncsi lett, legalábbis szerintem. A listán vannak olyanok is, akik valóban megérdemelték azt a sikert, amit kaptak. Ilyen például Tolkien vagy Dan Brown.

Na, de Meyer? Én elolvastam a könyvet, vagyis az Alkonyatot, mert mindenki hű, meg hó, meg há, meg hú, én meg körülbelül halálra untam magamat alatta. Neki kezdtem a New Moonnak is, de azt már angolul, gondoltam, hátha jobban fog tetszeni. Az első 50 oldalnál le is raktam, mert annyira gagyi, unalmas és vontatott volt. Egy író nem attól lesz jó, hogy azt ír, ami éppen a közösségnek megfelel, hanem attól, hogy képes olyanokat is regénybe ölteni, amit mások eddig nem tudtak. Stephenie Meyer jókor volt jó helyen szerintem. Nem akkora tehetség, hogy follyak tőle, őszintén szólva. Meg valljuk be, ha Pattinson és Lautner gyerek nem szerepelt volna a filmben, elképzelhető, hogy a kutya sem nézte volna meg. unsure.gif Kicsit túlzás Meyert egy lapra venni olyan írókkal, akik nem hiába tartanak, ott ahol.

LJ Smnith könyveit nem olvastam, de csak azért, mert mindenkitől azt hallottam, hogy óvakodjak tőlük. Állítólag siváran, üresen és monotonon ír. De, hogy őszinte legyek, nekem a Vámpírnaplók sem jött be túlzottan sorozatban. Könyvben pedig annál inkább nem jönne be. Itt is ugyanaz a véleményem, mint Meyernél. Ian Somerhalder baromi nagyot dobott a nézettségen. Habár engem a pasas részben hidegen hagy. Helyes meg minden, de sajnos a sok 10-14 éves kislányka csak ezért nézi, mondván, hogy Ian milyen szexi és cuki benne.

JK Rowling... vele kapcsolatban vegyes érzéseim vannak, mert, mint sokan mások, én is a Harry Potter könyveken nőttem fel. Imádtam őket, vagy ezerszer kiolvastam az első öt kötetet. Aztán a hatodik az maga volt a borzalom. Nem tudom, hogy ki hogyan van vele, de úgy érzem, egy olyat én is írni tudtam volna. Ennek okából az utolsó rész elolvasására nem is adtam a fejemet. Akárki, akármit mond, a Harry Potter filmek kivitelezése valóban ott volt, nekem nagyon tetszettek. Egyedül az Azkabani fogolyt tolták el, de azt szerintem rendesen. blink.gif Olvastam egy párszor a könyvet és mintha nem is azt a regényt keltették volna életre. A Harry Potter nagyon excellent, de persze megvan az én kis teóriám arról, hogy vajon mindegyik könyvet Rowling írta-e! Hallottam én is innen-onnan dolgokat, és, ha kicsit belegondol az ember, egyáltalán nem biztos, hogy az egészet ő írta. Mindenesetre a Harry Potter könyvek kitalálója egy igazi zseni, az előtt kalapot emelek!

Dan Brown, talán világunk egyik legjobb írója, sőt ki merem jelenteni, hogy a legeslegjobbak között van. A Da-Vinchi kód sajnos nem került még a kezeim közé, de az Angyalok és démonok olvasása alatt, átéltem azt a katarzist, amit nem igazán szoktam, ha regényeket olvasok. Az a hihetetlen sok misztikum, a rejtély és a rejtély felfedésének a leleményessége, egyszerűen perfekt volt! Én is szoktam írni, sőt mostanában megint elővettem a pennámat és a szabadidőmben annyit próbálok pötyörészni, amennyit csak tudok és ki merem jelenteni, hogy én szerintem soha nem fogok tudni olyan színvonalasan írni, mint Dan Brown, pedig nagyon szeretnék. Hihetetlen nagy zseni a pasas, és nagyon tisztelem a munkásságát! Mindenesetre a Da-Vinchi kódról nem tudok nyilatkozni, de az Angyalok és démonok filmen egyszerűen hajat téptem. Nem értem, hogy minek dolgoznak fel egy könyvet, ha a felét átírják. Ennek, annyira nincsen értelme és, csak az emberben nyomja fel a pumpát.

CS Lewist 5-6 évvel ezelőtt favorizáltam nagyon és voltam rákattanva a Narnia könyvsorozatára. Habár csak három könyvet sikerült elolvasnom, de ő maga is olyan látványvilágot és egy olyan elszigetelt dimenziót hozott létre, amin csak ámultam és bámultam, hogy jézusom! Lewis az egyik legjobb fantasy író, akinek a munkásságát sosem becsülték meg igazán, pedig milliószor jobb, mint a mai tucatírók tömkelege, aki azért adatja ki a könyvét, mert nem tudja hova szórni a pénzét. Tizedikben egy házi dolgozatot kellett írni a kedvenc regényünkről, és emlékszem, hogy akkor pont a Narnia krónikáit választottam ki. Egyáltalán nem bántam meg, hogy anno a könyv a kezeim közé keveredett egy nagy könyvesboltban.

JR Tolkient már egészen kis korom óta imádom. Valahogy hatodikos lehettem, amikor édesapám az Auchanból hazaállított a Gyűrűk Ura trilógiával. Eszméletlenül örültem neki, mert nagyon izgatott az, hogy most mi lesz azzal a bizonyos gyűrűvel. Sajnos előbb láttam a Gyűrű szövetségét, minthogy olvastam volna a regényt, de így sem vesztettem sokat. Tény, a filmben rengeteg dolgot kihagytak és úgy próbáltak tömöríteni, ahogyan csak tudtak. Persze ez a regény adaptáció minőségére is ment, de mindettől eltekintve ez a trilógia nem hiába nyert ennyi Oscart. Hihetetlen látványvilágot tártak elénk, és bár voltak dolgok, amiket én egy kicsit másképp képzeltem el, mégis a mai napig imádom a filmes változatot. A regény habár néhol vontatott, hosszú és unalmas, de megéri mindenkinek elolvasni. Számomra olyan élményt nyújtott, amit más könyv eddig aligha tudott. Teljesen magával ragadott ez a világ, szívesen veszem a kezeim közé őket még a mai napig is.

Mint már fentebb említettem, valaki nem attól lesz jó író, hogy olyat ír, amire manapság igény van.
Sajnos ez egy olyan tévhit, amin akarva akarván sem tudunk változtatni. Attól, mert valami menő és divatos, még közel sem jelenti azt jó és minőségi. Én amúgy Stephen King bácsit hiányolom nagyon a listáról, mert ő az egyik legnagyobb író az egész világon. Mindezektől eltekintve Philip Pullmant is a listára tenném, aki az Északi fény trilógiájának egy részével (Az aranyiránytű) is hódított a filmvásznon, még hozzá nem is akármilyen casttal. Jó cikk lett, gratulálok az írónak, de nem bántam volna, ha esetleg olyanokról is írsz, akik kevésbé ismertek. De azt hiszem, én a listára Robert Ludlum nevét tenném fel igazán, hiszen ő a Bourne trilógia atyja! Gondolom azt mindenki ismeri, és valahol messze felül múlja Meyert és Smithet!
2 felhasználónak tetszik: Porcicca, Black Hearth2
2012. március 21. 20:51 #54
zsanata
zsanata
muse.
 
StátuszAll I want is the taste that your lips allow...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.22.
Hozzászólás: 4024
Csatolások: 213
Azonosító: 125662
Offline offline
Nem igazán értem miért ócsárolja mindenki Stephenie Meyer-t...
Megnézném ki lenne innen képes megírni egy 500 oldalas könyvet. -.-" Persze, nem kell hogy tetsszen, de szerintem egy író sem érdemli meg hogy szidják azért, amit a filmesek rontottak el! Mert a Twilight filmek a könyvhöz képest eléggé el vannak rontva sajnos! :/
2012. március 21. 21:00 #55
zsanata
zsanata
muse.
 
StátuszAll I want is the taste that your lips allow...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.04.22.
Hozzászólás: 4024
Csatolások: 213
Azonosító: 125662
Offline offline
A másik amit még szerettem volna:
A Vámpírnaplókat elolvastam könyvben, és szörnyű volt! Nem rosszból mondom, de...tényleg elég unalmasan és monotonon ír az írónő. Ráadásul teljesen eltér a sorozattól. Szerintem ha nincs a sorozat, senki nem ismeri meg.
2012. március 21. 21:04 #56
- törölt felhasználó -    
Idézet (zsanata @ 2012.03.21. 20:51)
Nem igazán értem miért ócsárolja mindenki Stephenie Meyer-t...
Megnézném ki lenne innen képes megírni egy 500 oldalas könyvet. -.-" Persze, nem kell hogy tetsszen, de szerintem egy író sem érdemli meg hogy szidják azért, amit a filmesek rontottak el! Mert a Twilight filmek a könyvhöz képest eléggé el vannak rontva sajnos! :/

Jelentem, 440 oldalas Stargate Atlantis fictonnel rendelkezem. 41 fejezettel, eddig nagyon befejezetlenül. Ha megerőltetném magamat és nem a Sanctuary fandom írásommal foglalkoznék, akkor simán írnék még hozzá 60 oldalt egy hónap leforgása alatt. Nekem legalábbis nem egy nagy wast is das, amit ő írt. Ennél sokkal jobb, minőségibb és színvonalasabb regények születtek már, olyanok, amikről nem is hallottatok. Pontosan azért, mert évek óta Meyer folyik a csapból.
2012. március 30. 20:37 #57
manócska98
manócska98
 
Státusz"If life gives you lemons, make lemonade! :D"
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.15.
Hozzászólás: 629
Csatolások: 48
Azonosító: 143398
Offline offline
Nem tudom milyen L.J. Simth könyvei, de a film az nagyon jó a Vámpírnaplók és a Titkos kör is. Én még az írók között Stephenie Meyer-t szeretem nagyon olyan jól leírja a dolgokat. És hát az Alkonyta sorozatok nagyon jól sikerültek és mindet imádom!!!
2012. március 30. 20:43 #58
- törölt felhasználó -    
Az Alkonyatot és a Vámpírnaplókat ne említsük már egy lapon a Gyűrűk urával, annak kicsit nagyobb a kalibere, nem is kicsit...
1 felhasználónak tetszik: kriszti145
2012. május 12. 10:40 #59
- törölt felhasználó -    
L.J. Simth-nek köszönöm a legtöbbet. smileeee.gif
2012. május 19. 18:42 #60
Average Girl
Average Girl
Lady of the Ñoldor
 
StátuszAuta i lómë!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.04.08.
Hozzászólás: 3267
Csatolások: 273
Azonosító: 172960
Offline offline
L.J.Smith és J.R.R. Tolkien ♥
4 oldal 1 2 3 4
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!

Kapcsolódó sztárok

Dan Brown Dan Brown 8035.