Starity

26 érdekes pszichológiai tény az emberekről

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2017. április 27. 19:47 #1
LexiCobain
LexiCobain
Drama Queen®
 
StátuszIf you read, you'll judge.
  Csoport: Moderátor
Csatlakozott: 12.08.01.
Hozzászólás: 2743
Csatolások: 689
Azonosító: 182219
Offline offline
Önmagunkról újat tanulni mindig izgalmas és szórakoztató, pláne, ha ráadásul megismerhetjük a saját és társaink viselkedése mögött húzódó pszichológiát. Az alábbiakban 26 érdekességet hoztunk el nektek, melyek által közelebb kerülhettek önmagatok és barátaitok megismeréséhez.
A teljes cikkhez kattints ide!
2017. április 27. 19:53 #2
- törölt felhasználó -    
én a huszonötöshöz csak annyit fűznék hozzá, hogy amikor én beszélek a kedvenceimről, az emberek általában idegbetegnek néznek, nem boldognak. laugh.gif
2017. április 27. 19:55 #3
BLulu88
BLulu88
Cikk író
 
StátuszTalk behind my back but when they see me it's respect though...
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.03.30.
Hozzászólás: 2172
Csatolások: 0
Azonosító: 242008
Offline offline
Jesszus a 4-es annyira igaz rám! ohmy.gif Itt ismertem nagyon magamra mindig egyel tovább járnak a gondolataim minthogy írok, mostanság sok könyvet írtam csak így magamnak hobbiként és ezt már sokszor észrevettem. smileeee.gif
2017. április 27. 19:56 #4
- törölt felhasználó -    
Vannak érdekes dolgok, de a titkos rész szerintem erősen személyfüggő a 14-essel pedig egyáltalán nem értek egyet. Ha olyan szituációba helyezzük magunkat, amiben félünk, olyan tevékenységeket végzünk, amiktől félünk, akkor nem örömöt érzünk, hanem félelmet/szorongást, egyéb kellemetlenségeket -.-
2017. április 27. 20:10 #5
- törölt felhasználó -    
Nagyon érdekes dolgokat sikerült összegyűjteni smileeee.gif
2017. április 27. 20:11 #6
Lambika
Lambika
Cseh Banán
 
Státuszoktóberes prágai mazochista drogos majom
  Csoport: Kitiltott
Csatlakozott: 10.10.03.
Hozzászólás: 6194
Csatolások: 363
Azonosító: 135613
Offline offline
Négyesben magamra ismertem, a hármasban meg Rosickyre
2017. április 27. 20:12 #7
- törölt felhasználó -    
Idézet (Gothic01 @ 2017.04.27. 19:56)
Vannak érdekes dolgok, de a titkos rész szerintem erősen személyfüggő a 14-essel pedig egyáltalán nem értek egyet. Ha olyan szituációba helyezzük magunkat, amiben félünk, olyan tevékenységeket végzünk, amiktől félünk, akkor nem örömöt érzünk, hanem félelmet/szorongást, egyéb kellemetlenségeket -.-


Ugyanennél a pontnál nekem is ez jutott eszembe. Újra is olvastam a mondatot, hogy most tuti, hogy jól értettem/olvastam? rohog.gif

Egyébként tudom, hogy az ilyen "a tudomány szerint" cikkeknél nem kell mindent komolyan venni, de ezeknél az állításoknál van egy-kettő, ami kifejezetten szubjektívnek tűnik, de egyébként érdekes összeállítás lett.
2017. április 27. 20:13 #8
- törölt felhasználó -    
nagyon sokkal egyet értek :3
szuper cikk lett.
2017. április 27. 20:26 #9
MadHatter
MadHatter
funkycrime
 
Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.26.
Hozzászólás: 7353
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Offline offline
Idézet (Gothic01 @ 2017.04.27. 19:56)
Vannak érdekes dolgok, de a titkos rész szerintem erősen személyfüggő a 14-essel pedig egyáltalán nem értek egyet. Ha olyan szituációba helyezzük magunkat, amiben félünk, olyan tevékenységeket végzünk, amiktől félünk, akkor nem örömöt érzünk, hanem félelmet/szorongást, egyéb kellemetlenségeket -.-

Nem maga a szituáció okoz örömet. Tegyük fel, hogy nagyon félsz előadást tartani mindenki előtt, de ha mentálisan felkészülsz, és szó szerint rákényszeríted magadat a feladatra, akkor valójában felülkerekedsz a félelmeden. Amíg a szituációban vagy, félsz, szorongást érzel, viszont amikor rádöbbensz, még ennek ellenére véghez vitted azt, amitől féltél, az örömöt vált ki. Egyébként nagyjából így működik a fóbiák és szorongás néhány fajtájának a kezelése. Szembe kell nézni azzal, ami félelmet vált ki, majd rájönni, hogy túlélted. Büszke vagy magadra, hogy képes voltál rá, és ezért örülsz. Aki kerüli a félelem és a szorongás tárgyát, annál erősödni fog, vagy legalábbis nem javul.
2017. április 27. 20:34 #10
- törölt felhasználó -    
Idézet (MadHatter @ 2017.04.27. 20:26)
Nem maga a szituáció okoz örömet. Tegyük fel, hogy nagyon félsz előadást tartani mindenki előtt, de ha mentálisan felkészülsz, és szó szerint rákényszeríted magadat a feladatra, akkor valójában felülkerekedsz a félelmeden. Amíg a szituációban vagy, félsz, szorongást érzel, viszont amikor rádöbbensz, még ennek ellenére véghez vitted azt, amitől féltél, az örömöt vált ki. Egyébként nagyjából így működik a fóbiák és szorongás néhány fajtájának  a kezelése. Szembe kell nézni azzal, ami félelmet vált ki, majd rájönni, hogy túlélted. Büszke vagy magadra, hogy képes voltál rá, és ezért örülsz. Aki kerüli a félelem és a szorongás tárgyát, annál erősödni fog, vagy legalábbis nem javul.


Persze sejtettem, hogy itt a sikerélményre céloztak, pl. hogy a tériszonyos örül, ha feljut a létrára és nem történik semmi baja. De ha alapjában véve nézzük a félelmeket, mint ahogy azt a pont is írja, akkor viszont téves a megállapítás. Ha valaki attól fél, hogy elveszíti a szeretteit, meghalnak stb. az nem fog örömöt érezni, ha ez megtörtént és meg tud birkózni a veszteséggel. Ugyanúgy, ha valakit ver a párja és helyiségbe kerül vele, akkor ugyanúgy retteg tőle, ha kivételesen nem is tesz vele semmit. De, ha nem ennyire durva példákat nézünk, szerintem azokat sem tölti el a lélekemelő boldogság, akik rettegnek a pókoktól és végignéznek egy pókos dokumentumfilmet.
2017. április 27. 20:35 #11
- törölt felhasználó -    
Én okos vagyok és rondán írok.
2017. április 27. 20:39 #12
Lejlus
Lejlus
 
StátuszAkard jobban,mint amennyire félsz tőle.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.12.30.
Hozzászólás: 2565
Csatolások: 0
Azonosító: 217999
Offline offline
Elég sok minden igaz rám. smileeee.gif és nagyon tetszik ez ez a cikk!! smileeee.gif
2017. április 27. 20:49 #13
MadHatter
MadHatter
funkycrime
 
Státuszradiohead makes music for people who have trouble asking for ketchup at kfc
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.02.26.
Hozzászólás: 7353
Csatolások: 404
Azonosító: 170079
Offline offline
Idézet (Gothic01 @ 2017.04.27. 20:34)
Persze sejtettem, hogy itt a sikerélményre céloztak, pl. hogy a tériszonyos örül, ha feljut a létrára és nem történik semmi baja. De ha alapjában véve nézzük a félelmeket, mint ahogy azt a pont is írja, akkor viszont téves a megállapítás. Ha valaki attól fél, hogy elveszíti a szeretteit, meghalnak stb. az nem fog örömöt érezni, ha ez megtörtént és meg tud birkózni a veszteséggel. Ugyanúgy, ha valakit ver a párja és helyiségbe kerül vele, akkor ugyanúgy retteg tőle, ha kivételesen nem is tesz vele semmit. De, ha nem ennyire durva példákat nézünk, szerintem azokat sem tölti el a lélekemelő boldogság, akik rettegnek a pókoktól és végignéznek egy pókos dokumentumfilmet.

Ez teljes mértékben igaz, de a cikkben arról van szó, hogy olyan dolgokat csinálni, melyektől félsz. Szerintem itt nem arra a félelemre utalnak, mint a halál vagy a bántalmazás, mert ezektől általában a legtöbben az emberi természetükből adódóan tartanak. Úgy gondolom, hogy a cikkben leírt állítás sokkal inkább igaz olyan példákra, mint amit az előbb említettem, tehát olyan dolgokra igaz, amit valaki nem mer megtenni.
2017. április 27. 20:58 #14
- törölt felhasználó -    
Elég sok minden igaz rám is, nagyon jó cikk lett! smileeee.gif
2017. április 27. 21:25 #15
Maiko
Maiko
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.11.27.
Hozzászólás: 1721
Csatolások: 2
Azonosító: 261082
Offline offline
A 4-es és a 19-es pont megnyugtatott. biggrin.gif
2017. április 27. 21:31 #16
anzi7
anzi7
Mrs. Tomlinson
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 12.12.15.
Hozzászólás: 4240
Csatolások: 9
Azonosító: 191626
Offline offline
Nagyon érdekes cikk lett smileeee.gif
2017. április 27. 21:56 #17
- törölt felhasználó -    
Idézet (MadHatter @ 2017.04.27. 20:49)
Ez teljes mértékben igaz, de a cikkben arról van szó, hogy olyan dolgokat csinálni, melyektől félsz. Szerintem itt nem arra a félelemre utalnak, mint a halál vagy a bántalmazás, mert ezektől általában a legtöbben az emberi természetükből adódóan tartanak. Úgy gondolom, hogy a cikkben leírt állítás sokkal inkább igaz olyan példákra, mint amit az előbb említettem, tehát olyan dolgokra igaz, amit valaki nem mer megtenni.


Igen, ezt értem, ki lehet következtetni a lényeget, de szerintem akkor is elég felületes a megfogalmazás, ami szerint az a pont megíródott. Hiszen, mint ahogy azt mi is kiveséztük, a félelmek elég sok mindent takarnak, sok kategóriába sorolhatók. Ha csak a tettet nézzük is attól, hogy valaki fél megvágni a karját, még nem fog annak örülni, ha mégis képes volt megvágni.
2017. április 27. 22:14 #18
katherine0813
katherine0813
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.10.18.
Hozzászólás: 597
Csatolások: 0
Azonosító: 250792
Offline offline
Maiko: én is pont erre gondoltam biggrin.gif
2017. április 27. 22:40 #19
Ambrosia
Ambrosia
új tag
 
Státusz"All this time you were pretending, so much for my happy ending."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 17.04.27.
Hozzászólás: 8
Csatolások: 0
Azonosító: 263982
Offline offline
Érdekes cikk lett smileeee.gif
2017. április 28. 06:43 #20
- törölt felhasználó -    
Jó cikk lett!
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!