Starity

Ailyn

Ailyn Ailyn nemzetisége 6170. 31rajongó 6vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 98%
  • stílus: 98%
  • szimpátia: 98%
  • Születési név
  • Pilar María Del Carmen Mónica Giménez García
  • Becenév
  • Goth princess, spanyol szépség
  • Születési idő
  • 1982. május 29.
  • Születési hely
  • Barcelona, Spanyolország
  • Foglalkozás
  • énekesnő
  • Családi állapot
  • férjezett
  • Magasság
  • 170 cm
  • Eredeti hajszín
  • szőkésbarna
  • Szemszín
  • barna
  • Csillagjegy
  • Ikrek
  • Linkek
  • Facebook-oldal
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Anette Olzon Morten Veland Noora Louhimo Patricia Tapia

Ailyn életrajza

A kezdetek

Polgári nevén Pilar Giménez García 1982 május 29-én született a katalóniai Esplugues de Llobregat-ban, Barcelona külvárosában. Zenei karrierjét 15 évesen kezdte, szolfézst tanult, és a The Albéniz School of Music-nál énekelt. Első színpadi fellépése 2002-ben volt, Cornellà de Llobregat-ban, egy jótékonysági divat show keretén belül. A rendezvényt Alzheimeres betegek megsegítésére szervezték.

Az első együttes

Első lemezét a Charm nevű lánytrióval adta ki, az együttes egyébként anime számokat, J-pop, és J-rock dalokat énekelt. A Konichiwa című albumot 2003-ban adták ki. Ailyn viszont önállóan is kipróbálta volna magát, így mikor a Kimagure Orange Road című animesorozat betétdalainak munkálatait befejezték, 2004-ben távozott a csapatból.

Szólókarrier

2005 szeptemberében ő képviselte Spanyolországot a Canzoni Dal Mondo nemzetközi popzenei fesztiválon, ahol benne volt az első 10 döntősben. Az év októberében Silver Tabaiba-díjat kapott a legjobb előadás kategóriában, a nemzetközi Dalfesztiválon való ötödik helyéért, amit a Kanári szigeteken rendeztek meg. Novemberben pedig ugyanitt a legjobb énekes kategóriában elért hatodik helyért Gold Tabaiba-díjat.

X Faktor

2007-ben indult a spanyol X Faktorban, ahol a fiatalok csoportjában (25 év alattiak) versenyzett. A negyedik döntőben esett ki, énekelt dalai: Time After Time (Cyndi Laupert), Moonlight Shadow (Mike Oldfield), Bring Me To Life (Evanescence), és Why (Annie Lennox).

Sirenia

2008-ban csatlakozott a Sireniához, mint a zenekar negyedik énekesnője. A bandának előtte már három énekesnője volt: a francia Fabienne Gondamin 2001-2003, Henriette Bordvik 2003-2006, majd a dán Monika Pedersen 2006-2008. A megüresedett női vokál posztját az interneten hírdették meg a zenekar tagjai, Ailynt a húga nevezte be a twitteren zajló hírdetésen, bízott nővérében, és maga is nagy Sirenia-fan volt. Végül több mint 500 jelentkező közül választották ki, és azóta egyfajta pótolhatatlan fogaskereke volt a Sireniának.

The 13th Floor

2008 áprilisától Ailyn hivatalosan is a banda tagja lett, a Sirenia törzsét alkotó Morten Veland egy ezüst, Sirenia logós nyaklánccal ajándékozta meg Ailynt, a közös jövőt megpecsételendőn. Ezután azonnal nekiálltak az új Sirenia-lemeznek. A The 13th Floor  végül 2009 januárjában jelent meg, kilenc dal található rajta, akárcsak az előző három Sirenia lemezen. A dalok az előző lemezénél sokkal kidolgozottabbak, és indusztriálisabbak. Az album a legeladottabb volt az addigiak között, első (és egyetlen) videoklipje, amely a  The Path To Decay című számhoz forgott, a legnézettebb felvételük lett.

A lemezzel európai turnéra indultak, talán Ailyn szépsége, és hangja miatt, de a Sirenia népszerűbb lett, mint valaha. Az énekesnő származása miatt a banda iránti kereslet ugrásszerűen nőtt Spanyolországban, és Dél-Amerika spanyol nyelvű országaiban is, ahol szintén sikeres koncerteket adtak.

The Enigma Of Life

2011 januárjában, szinte pontosan két évre a The 13th Floorra jelent meg a legújabb Sirenia-lemez, a The Enigma Of Life. Az album több szempontból is rendhagyó a korábbiakhoz képest, egyrészt nem 9, hanem bónuszszámokkal együtt 15 dal van rajta, másrészt Ailyn az első olyan énekesnője a bandának, akivel két nagylemezt sikerült kiadniuk. A dalok sokkal rádióbarátabbak, amelynek  indoka, hogy ezúttal sokkal jobban alkalmazkodtak  Ailyn lágy hangjához. Mindemellett, a goth számokra (főleg a Sireniáéra) igaz, hogy hosszúak és hullámzó felépítésűek. 6-7 perces dalok, hosszas, lassan változó gitárrészekel, és kórsudarabokkal; ezzel szemben az új dalok 4-5 percesek, és elejük, közepük, végük harmonikus sorban van, valamint a hangszerelésben több a modern, elektronikusabb elem (de persze nem estek túlzásba). Ezzel a váltással sok rajongót vonzottak, de néhányan elpártoltak, állítva hogy az együttes túlságosan mainstream lett.

Az egyetlen klip szintén az első számhoz, a The End Of It All-hoz készült. A dalt kislemezként is kiadták, még az Enigma of life előtt, ezzel egy időben került ki a klip is. A videó a bolyongásról szól, Ailyn egy koszos padlásszerű épület szövevényes folyosóin keresi a kiutat. A környezetben poros könyvespolcok, üvegbe zárt állati szervek, a repedt falak, melyekről álarcok, bábok lógnak. A klip „alapszíne” a vörös, ahogyan az albumborítónak is, ahogy az előzőnek a zöld volt, és a The Path To Decay videójának is zöld volt az uralkodószíne.

Perils Of The Deep Seas

A Sirenia a 2013-as év elején jelentette be az új album készítését. Erről úgy nyilatkoztak, hogy egyrészt Morten az albumon igencsak új dolgokkal fog kísérletezni, másrészt pedig célja hogy visszatérjen az ős-Sirenia-hangzáshoz. A rajongók közül néhányan kétkedéssel, mások örömmel fogadták az új album hírét, amely 2013.  június 28-án került az európai lemezboltokba. Az első kislemez a Seven Widows Weep címet viseli, melyen helyett kapott a neki címadó dal, és egy másik, igen különleges szám, ami a Ditt Endelikt címet viseli. A Seven Widows Weephez klip is készült, melyben először a hét síró özvegyet láthatjuk, majd egy hajót, melyen hét tengerész közelít egy szilkasozorhoz. A tengerben egyszer csak szirének jelennek meg, elcsábítva a férfiakat, be a szorosba, ahol magukkal húzzák őket a vízbe. Eközben a sziklákon láthatjuk az együttes tagjait, köztük magát Ailynt, aki igazi csábító szirénként énekel.

The Seventh Life Path

Az együttes hetedik albuma 2015 májusának elején jelent meg, miután 2014 óta beszéltek a munkálatokról, Ailyn sérülése azonban megnehezítette a munkát. Az album a Napalam Recordsnál jelent meg, első ízben az együttes számára. A hangszeres részeket szinte teljes egészében Morten Veland játszotta fel, míg Ailyn énekelt, és Morten érdeme a zene megkomponálása is. Érdekesség, hogy az album borítóját egy magyar származású művész, Havancsák Gyula tervezte.

Távozása

2016-ban jelentették be, miszerint Ailyn távozott a zenekarból, ám hamar kiderült, hogy a tagok nemes egyszerűséggel kitették az énekesnő szűrét a zenekarból. Az énekesnő köztudottan cukorbetegséggel küzd, édesanyját pedig 2016 májusában vesztette el, amit nehezen dolgozott fel, ez pedig az egészségére is kihatással volt. Morten Veland azonban egy interjúban úgy fogalmazott, hogy az énekesnővel már jóval korábban problémáik akadtak, szinte várták a pillanatott, hogy önszántából dobbantson, ám mivel ez nem történt meg, úgy vélték, ideje, hogy külön utakra lépjenek, ezért kiadták az útját.

Ailyn ezt követően egy másik interjúban vágott vissza a Sirenia tagságában, többek között kijelentette, hogy nagyon  igazságtalannak tartja azt, ahogyan a zenekarok bánnak a női énekesekkel, mivel addig „használják” őket, ameddig kedvük tartja, majd amikor már nem tartanak igényt rájuk, egy olcsó kifogással kirúgják őket, mintha mi sem történt volna. 

Her Chariot Awaits

A spanyol pacsirta 2020-ban jelentette be, miszerint több társával egyetemben új zenekart hozott létre, Her Chariot Awaits  elnevezésen. A saját magukról elnevezett, debütáló korongjuk még az év májusában boltokba került, és már az előzetesek is arról árulkodnak, hogy az énekesnő óriási stílusváltáson esett át. Hangban ugyanis megjelent a dög, a lágy, angyali hang pedig eltűnt. 

Lunarian

2022-ben újabb projekt érkezését jelentette be, amely ezúttal a Lunarian elnevezést kapta. A debütáló lemezük Burn The Beauty címmel került boltokba, és óriási sikereket aratott a világ minden pontján. 

Közreműködések:

2011 elején Ailyn közreműködött egy dal erejéig a Serenity nevű zenekarral. A The Chevalier című dalhoz klip is készült, mely egy fagyos udvarkertben, illetve egy díszes kúria belsejében játszódik. Az arisztokrata stílusú zene, és videó mind hangzásában, mind látványában elüt az élet nagy kérdéseivel foglalkozó Sirenia-stílustól. Álarcos nőszemélyek, szemérmetlenül viszonyulnak egymáshoz, és egy vámpírgyűlés-szerű vacsoraasztal jelenet is van benne, ám itt is jól hangzik, és mutat a spanyol szépség. 

2014-ben a spanyol Diabulus In Musica nevezetű zenekar Argia című lemezén volt hallható, a Furia de Libertad című tételben. Ugyanebben az évben a görög Enemy Of Reality is felkérte egy közreműködésre, a Needle Bites című szerzemény erejéig. Ugyancsak 2014-ben a német/norvég Leaves' Eyes zenekarral is fellépett, a banda 10 éves jubileumi koncertjén.

Az énekesnő a The Gentle Storm révén is említésre került, kiderült ugynais, hogy hasznos tanácsokat adott a Shores of India című nóta kisfilmjével kapcsolatosan. 2015-ben a Melted Space nevezetű zenekar lemezén énekelt, illetve Spanyolország legnépszerűgg folk/kelta metált játszó zenekaránál is jelenése volt, a Mägo de Oz ugyanis újra felvette a 2000-ben megjelent Finisterra című nagylemezt, amelyet Finisterra Ópera Rock címmel dobtak piacra. Ailyn az Astaroth című dalt gondolta újra. 

Videoklipek:

The Path To Decay (The 13th Floor 2009)

The End Of It All (The Enigma Of Lfe 2011)

             The Chevalier (Ailyn feat Serenity 2011)

             Seven Widows Weep (Perils Of The Deep Blue 2013)

A Charmmal:

Konichiwa (2003)

A Sireniával:

The 13th Floor (2009)
The Enigma Of Life (2011)
Perils Of The Deep Blue (2013)
The Seventh Life Path (2015)
 

Utolsó frissítés: 2024.04.21. 18:06 The Siren által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace