• Cesc Fàbregas John Terry Frank Lampard Iker Casillas Didier Drogba David Silva David Villa Sergio Ramos Raúl Gonzélez Sergio Agüero Xavi Hernández Andrés Iniesta Steven Gerrard Carles Puyol Gerard Piqué Xabi Alonso Sergio Busquets Jamie Carragher Eden Hazard Oscar dos Santos Daniel Sturridge Peter Crouch Antoine Griezmann

Fernando Torres életrajza

Kezdetek

Fernando egy Atlético Madrid szurkoló családban nõtt fel két testvérével Israelel és Mari Pazzal. Mindössze 2 éves volt amikor elõször labdába rúgott, és 4 évesen kezdett komolyan is foglalkozni a focival. Öt évesen csatlakozott első klubjához, a Parque 84-hez, majd ezután szintén egy kisebb csapathoz a Mario's Holland-hoz, ahol már csak csatárként játszott.

Atlético Madrid

Kilenc éves korában ment elõször az Atletico Madridhoz, amikor a szülei meglepetésként vitték oda. A következő évben, 1994-ben, a Rayo 11 csapatánál 55 gólt szerzett egy idény alatt és ennek eredményeként 95-tõl már az Atletico Madrid játékosának mondhatta magát. Még csak 11 éves volt ekkor, és ezzel az egyik legfiatalabb játékos volt a klubnál. A következő két évben bekerült a junior B majd A keretbe, majd nem sokkal ezután megválasztották a legjobb junior játékosnak, és még mindig csak 14 éves volt, míg a csapattársai 16-17 évesek. 1999-ben megkötötte elsõ hivatalos szerződését az Atleticoval. A következõ évben már az elsõ csapat tagja lett, de egy műtét miatt csak 2000. decemberében tudott újra játszani. Közben behívták az U16-os válogatott keretébe, és az Európa bajnokságot is megnyerte csapatával.2001 május 27-én debütált az elsõ csapatban és egy héttel késõbb megszerezte elsõ gólját az Albacete ellen.18 évesen, az U19es csapattal világbajnok és a torna gólkirálya lett. 2004-ben töltötte második idényét az elsõ osztályban. Még ebben az évben bekerült a felnõtt válogatottba és az Európa bajnokságon is szerepet kapott. A következõ évben 16 gólt szerzett a bajnokságban, de sajnos ez sem volt elég ahhoz, hogy csapatát kijutassa az európai kupasorozatokra.

Liverpool
( 2007 - 2011 )

2006-ban a világbajnokságon is játszott, majd megindultak a találgatások a jövõjével kapcsolatban. Fernando szerette volna kipróbálni magát az európai kupákban, így 2007-ben a Liverpoolhoz szerzõdött, ahol a spanyol edzõ Rafa Benitez komolyan számított rá a csapatban. Elsõ gólját Chelsea ellen szerezte. Az idény végén a szurkolók õt választották az év második legjobb játékosának Gerrad mögött.Torresnek sikerült beilleszkednie a csapatba, stabil tagja a válogatottnak és egyre több rajongója van évrõl évre. A 2008-as Európa Bajnokságon ismét nagyot alkotott, góljaival a döntőbe segítette csapatát, majd a június 29-én megrendezett döntőn a németek ellen lőtt góljával 44 után ismét a spanyol válogatott lehetett Európa bajnoka. 2010-ben, a Világbajnokságon is jól teljesített, s részben neki köszönhetően is,válogatottja ismét a döntőig menetelt, ám kicsit nehezebb feladat volt, mint 2008-ban, hisz itt már nem csak Európa legjobbjai ellen szálltak harcba. A döntő – melybe bejutottak – azért lehetett volna akár egy kontinenstorna kimenetele is, hiszen a hollandokkal mérkőztek meg, akikkel egészen a hosszabbításig nem bírtak, ekkor Iniesta találatával a 116. percben dőlt el a párharc. Spanyolország 2010. július 11-én Johannesburgban világbajnok lett.2009. május 27-én feleségül vette barátnőjét, Olalla Domínguez Liste-t, akivel akkor már 8 éve egy párt alkotott. A szertartásra Madridban került sor. 2009. februárjában derült ki, hogy Olalla terhes, majd később azt is nyilvánosságra hozták, hogy kislányt hord a szíve alatt. A kis jövevény, aki a Nora Torres Dominguez nevet kapta, 2009. július 8-án jött világra Hospital La Rosaleda-ban, Santiago de Compostela-ban.A 2012-es labdarúgó-Európa-bajnokság gólkirálya lett 3 góllal, valamint a döntőben az Olasz labdarúgó-válogatott ellen is eredményes volt.

2013-ig hosszabbíttatta szerődését a csapatnál, és növelték is heti fizetését. A Hull City - Anfielden meccsen megszerezte az első  mesterhármasát. Majd később őt választották a hónap játékosának (szeptemberben) a Premier League-ban, mivel egy hónap altt 5 gólt rúgott. 2009-ben az Ashton Villa ellen megszerezte az 50. bajnoki gólját. Ő volt az a játékos, akinek a Liverpoolban először sikerült megszereznie a bajnokságban az 50. gólját.  Majd 2010-ben számos győzelemmel büszkélkedhettek a csapattal. Torres 22 gólt lőtt 32 mérkőzésen.

Nyáron érkezett  Roy Hodgson, aki megmondta, hogy Torres a csapatnál marad! A szezonban az első gálját, a West Brom elleni mérkőzésen lőtte. Október 24.-én megint gólt szerzett, mely augusztus óta az első volt. November 7.-én 2-0-ra megverték a Chelseat, melyek közül, mind a kettőt ő lőtte. December 6.-án, megint lett volna egy meccsük, melyen nem vett részt, mert felsége épp akkor szülte, második gyermeküket. 2011 január 31.-én, megegyezett a csapat a Chelsea-vel, és a focista átigazolt a Kékehez.

Chelsea FC
( 2010 - 2011)

5 és fél éves szerződést kötött a Chlesea FC-hez, a csapat 50 millió fontot fizetett a focistának, melyel rekordot isdöntött. A kékek csapata pont a Liverpool ellen kapot ki, február 6.-án.  Carlo Ancelotti kezdőként elég gyengén teljesített, így a 65. percben le is váltották. Az első 6 meccsén, csak a kezdőben lehetett, bár gólt még így sem rúgott. Koppengága ellen a Bajnokok Ligája - nyolcdöntő, a padra ültette edzője. Később már játszhatott, de ismét nem rúgott gólt. A szerződés megkötése után 2 hónappal, még nem rúgott egy gólt sem, és árilisban kezdett kiszorulni a kezdőből, ugyanis Ancelotti újra ott volt a csapatuknak, és sokkal inkább fekvő a 4-3-3-as taktikához,  Maloudoval, Drogbával és Kalouval vagy Anelkával. A BL-ben 'kétcsatáros' meccset játszott a csapat a Manchester United ellen. Majd miután kiesett csapatuk, Ancelotti elmondta, hogy leht hiva volt, hogy Torres a kezdőben volt.  ( Már a szünetben lecserélték Torrest).  Már sokadjára hagyta el a pályát úgy, hogy még a kapuba sem talált.  Majd végre a 14. mecsén a West Ham ellen a 83. percben szerezte meg a 2. gólt, a hosszabbításon még egy gólpasszt is adott. A hátralévő 4 meccsen nem talált újabb gólt, fél év alatt 18 meccsen 1 góllal zárt.

( 2011 - 2012 )

A csapatuk az előző évben gyenge volt,  a nyáron kirúgták Ancelottit, az ő helyét pedig André Villas-Boas kapta. Torres a bajnokságban élvezte a portugál edző bizalmát, az összes meccsénkezdőként játszott, és persze egyik meccset sem játszotta végig. Sajnos még most sem tudott gólokat szerezni. A Villas-Boas is nyilatkozott ez ügyben, hogy ha kell kihagyja őt a kezdőből. Ezt a mondatát komalyan is gondolta, hisz a következő meccsen már a kispadon kellett ülnie, és  csak a 73. percben álhatott be játszani. Pár nappal később rendezett Bayer Leverkusen elleni BL-meccsre újra kezdőben játszott, és ezt meg is hálálta neki, úgy hogy jól játszott a pályán. 4 perc elteltével rúghatott volna egy gólt, de Raul Meireles belesarkalt a lövésbe, így a gól nem volt érvényes. A helyén maradt, és láthattuk még a pályán, és a második félidőben 2 gólpasszt is adott.  Ezekszerint belerázúlt a dologba, és a Manchester United és a Swansea ellen két bajnokit is betalált. A góljai után 10 perccel piros lapott kapott a bírótól, és 3  játszástól eltíltották. De ezek ellenére,  két BL meccsen a Valencia ellen jól játszott,  majd a Genk ellen 5:0-ra nyert csapatuk, melyből 2 gólt ő szerzett. Visszakapta helyét a kezdőben, de nem tartott hosszú ideig mert Sturridge és Drogba is sok gólt szerzett. Novemberben elseje és december 26. között 10 meccsen ( közöttük 7 bajnoki mérkőzés) nem került a kezdőbe, januárban majd újra bekerült, mert Drogba és Kalou az Afrikai nemzetek kupáján szerepelt. 2012. március 18-án a Fa-kupában a Leicester City ellen 2 gólt szerzett csapatának, sőt 2 gól passzt is adott. Az Aston Villa ellen megint jól teljesített, és 2 gól passzt ismét adott.  Április 24-én Didier Drogba cseréje volt, és így lépett pályár a Bajnokok Ligája elődöntőjében az Barcelona ellen, az állás 2:2 volt, de Torres góljával 3:2-re megnyerték  az angolok a meccset. Az első mesterhármasát a csapatnál  a Queens Park Rangers elleni mérkőzésen lőtte a Chelsea stadionjában.

( 2012 - 2013 )

Első meccse a Chelsea-ben, a Manchester City ellen játszotta, ahol egyből gólt is szerzett, de a csapat kikapott 3-2-re. 2012 augusztusában, a Chelsea első bajnoki mérkőzésén, 2-0-ra nyertcsapatuk a Wigan Athletic ellen.  Gólt lőtt még a Newcastle United, az Arsenal és a Norwich City ellen is, így a Chelsea vezette a táblázatot a szezonban. 2012 októberében két sárga lapott kapott a Manchester United  elleni mérkőzésen, majd később Branislav Ivanović -ot lekülték. A csapat 9 emberrel játszott tovább, mely vereséggel zárult.  2012 november 7.-én Torres megszerezte első gólját a Bajnokok Ligájában a 94'. percben, így biztos volt a győzelmük (3-2). November 21.-én Roberto Di Matteót a csapat menedzserét, lecserélték Rafael Benítez-re, aki korábban Torres edzője volt a Liverpoolnál. December 5.-én a Bajnokok Ligájában 6-1-re verték meg a Nordsjælland csapatot. Rá három napra, ismét szerzett 2 gólt, aztán a Chlesea 3-1-re megverte a Sunderland-ot, a  Premier League-ban. A 2012 FIFA Club World Cup elődöntőjében 3-1-re verte a Monterrey mexikói Liga MX-et 2012 deceber 13.-án. 2013 áprilisában elismerte küzdelmeit a Chelsea-nél: - Úgy akarok csinálni mindent, mint eddig. Ahogy tettem az Atléticonál, tettem a Liverpoolnál, de úgy érzem, hogy a Chelsea-nél ez nem így van. Megpróbálok mindent megtenni, hogy a lagjobb formámat hozzam. -  Torres lőtte az első gólt, a 2013-as UEFA Európa Liga döntőben a Benfica ellen, május 15.-én. A csapatuk 2-1-re nyert!  A szezon utolsó meccsét a Evertonnal játszották, mely hazai győzelemmel zárult, 2-1-re. Ő szerezte az első bajnoki gólt, a szezonban 22 gólja, és 64 meccse volt.

( 2013 - 2014 )

A szezonban ő szerezte az első gólt, az FC Bayern München ellen az 2013-as az UEFA Szuper Kupáért. Szeptember 28.-án elküldték, mert két sárga lapot is kapott, a Tottenham Hotspurrel White Hart Lane-nél. 2013 október 22.-én, Torresnek meg volt a 100. kezdése a Chelsea-ben, melyet a FC Schalke-val játszottak a Bajnokok Ligájában. Ez alkalmából, lőtt 2 gólt, a végeredmény pedig 3-0 lett, a Chelsea javára. Az első Premier League október 27.-én volt a szezonban, a 90'. percben be is rúgta a győztes gólt a Manchester City ellen. December 14.-én Torres rúgta az első gólt, a Crystal Palace  ellen,  így gyert a csapat 2-1-re. 2014-ben beleegyezett, hogy csatlakozzon a La Liga klub Atlético Madrid csapatához a 2015-ös és 2016-os szezonban.

Atlético Madrid (2015-2016)

A 2015-ös évben már az Atlético Madrid színeiben játszott, miután visszaigazolt a csapathoz. A január hetedikei meccset 2-0-ra nyerte az Atlético. Nyolc nappal később két gólt is lőtt az első félidőben. Március 21-én megszerezte az első La Liga gólját a harmadik percben, visszatérése után. Számát 19-ről 9-re cserélte. 2016 májusában, Milánóban azonban a csapat kikapott a Real Madrid csapatától az UEFA döntőjében, amit Torres nehezen viselt. 2016 augusztusában szerződését egy évvel meghosszabította a csapatnál.

A 2016-os nyári EB-n nem vehetett részt, ennek okára máig nem derült fény.

Magánélet

Családjában Fernando volt a 3. szülött gyerek, 2 idősebb testvére van,  Izrael aki 1977-ben született és Maria Paz, aki 1976-ban. 2009 május 27.-én elvette kedvesét (Olalla Dominguezt ) Madridban, 8 év együttlét után. 2009 nyarán, megszületett a kislányuk Nora Torres Dominguez, és 2010 decemberében fia is, Leó. A focista, hogy részt vegyen Leó születésén, kihagyta egyik meccsét az Anfielden - Aston Villa elleni bajnokit. Harmadik gyermekük az Elsa nevet kapta. A Torres mezekből adták el a legtöbbet a 2009 - 2010-es években.

Utolsó frissítés: 2024.04.13. 17:05 Gabe Logan által