Starity

Jung Ji-Hoon "Rain"

Jung Ji-Hoon Jung Ji-Hoon nemzetisége 1589. 325rajongó 20vélemény
  • Értékelés
  • tehetség: 96%
  • stílus: 95%
  • szimpátia: 97%
  • Születési név
  • Jung Ji-Hoon
  • Becenév
  • Collie, Rain
  • Születési idő
  • 1982. június 25.
  • Születési hely
  • Szöul, Dél-Korea
  • Foglalkozás
  • színész, énekes, modell
  • Családi állapot
  • nős
  • Partner
  • Kim Tae Hee
  • Magasság
  • 184 cm
  • Eredeti hajszín
  • Barna
  • Szemszín
  • Barna
  • Csillagjegy
  • Rák
  • Linkek
  • IMDB-adatlap
  • Starity RSS-csatorna
  • Kapcsolódó sztárok
  • Lee Joon Jung Byung Hee Bang Cheol Yong Cheon Doong Yang Seung Ho

Jung Ji-Hoon életrajza

Jung Ji-hoon, azaz művésznevén Rain 1982. június 25-én született Szöulban, Dél-Koreában.

 

Gyermekkora

Gyermekkorában szüleivel és a nála három évvel fiatalabb húgával, Hanával Szöulban, a Yonsei Egyetem környékén laktak, mely nem tartozott a város jómódú negyedei közé. Édesapja, Jung Ki-chun egy péküzlet működtetéséből tartotta el a családot. A gyermekek nevelése mellett Ji-hoon édesanyja is besegített a vállalkozásba, aki folyamatosan küzdött súlyos cukorbetegségével. 

Édesapja egy biztos megélhetést jelentő pálya felé terelte volna a fiút, de édesanyja érezte, hogy a tisztviselői vagy rendőri pálya nem lenne testhezálló Ji-hoon számára. Bár Rain később azt nyilatkozta, hogy kisgyermekként "inkább az apja fia volt", később saját útjának megtalálásához anyjától kapott sokkal több megértést és segítséget.

Rain gyermekként híresen befelé forduló, magányos fiúcska volt, aki jól tanult, de nem volt különösebben törekvő, és senki nem tudott egy ideig különös hobbijáról, arról, hogy a televízióban látott popsztárok képernyőről ellesett táncait utánozgatta. Későbbi elmesélése szerint Michael Jackson koncertje volt rá sokkoló és egyúttal döntő hatással, és ez az élmény kijelölte későbbi pályáját.

Az általános iskola hatodik osztálya 1994-ben döntő fordulatot hozott az életében, amikor egy iskolai "ki mit tud" műsorban bevállalta, hogy megmutatja táncos tudását. Bár előzetesen senki nem szavazott neki bizalmat, a bemutatójának óriási sikere lett, és Rain először érezte meg a színpadi lét részegítő hatását. Ettől kezdve tudatosan táncos képességeinek fejlesztésén dolgozott, bár autodidakta módon.

Az önképzési út magyarázata, hogy az a break és hip hop kultúra, amely megragadta, nem volt máshol tanulható, csak az utcai fiúbandák körében. Rain hozzájuk csapódott, és bár túl fiatal volt az ottani srácokhoz, mindent elkövetett, hogy megtűrjék, elfogadják a jelenlétét. Ennek sokszor nagy ára volt, mert évekig kemény verekedéseknek volt részese, többször egyszerűen kifosztották, elvették pénzét, ruháit, és néha a túl zajos utcai, parki próbákat követően még a rendőrségen is kikötöttek. De Rain mindent megtanult tőlük, amire vágyott.

Eközben Rain természetesen folytatta iskolai tanulmányait, amelyekre ez az életmód nem volt a legjobb hatással. Sokszor odáig merészkedett, hogy füllentett a családjának, amikor a könyvtári tanulás helyett inkább próbákra ment, és az iskolában a túlhajszoltság miatt szinte állandóan fáradt volt, még az is előfordult, hogy a vizsgatesztet képtelen volt megírni, mert egyszerűen elaludt közben. Édesapja mindezt nem nézte jó szemmel, és a családon belül feszült viszonyok alakultak ki. Az apai tekintély kenyértörésig vitte a helyzetet, Jihoonnak választania kellett, hogy vagy jobban teljesít az iskolában, vagy el kell mennie otthonról. Az érzelmi megpróbáltatás erős depressziót váltott ki belőle, még az öngyilkosság gondolatával is eljátszott .

Majd az idő elteltével Ji-hoon átértékelte a helyzetet, és döntött. Minden erejét összeszedve feljavította jegyeit, és készen állt a következő iskolai fokozatra, a felső középiskolába való felvételire. Megegyezett édesapjával, akitől már korábban engedélyt kapott arra, hogy élhessen táncos szenvedélyének is, két ígéret ellenében: ha baráti ivászatra kerül sor, előtte hazatelefonál, és SOHA nem fog rágyújtani. Ji-hoon komolyan vette ezeket, és még mind a ma napig is tartja a szavát.

Ugyanakkor körültekintően már olyan iskolát választott, ahol azt remélte, hogy az iskola mellett könnyebben tudja majd az előadói tevékenységeit is végezni, ezért 1998-tól egy művészeti iskola drámatagozatának lett tanulója. A felvételi vizsgára ismét nem volt ideje külön készülni, ezért meglévő képességeit mozgósítva egy pantomim-jelenetet mutatott be a vizsgán, sikerrel.

Azonban az ezt megelőző évben, 1997-ben egy váratlan esemény mélyen beleszólt a családja életébe. Az egész Ázsián végigsöprő bankcsődök következtében kialakult komoly gazdasági válság súlyosan érintette apjának vállalkozását, akit több hullámban értek a megpróbáltatások, míg végül teljesen tönkrement. Ennek következtében a beteg édesanyára hagyva a család gondját, Brazíliába utazott, azt remélve, hogy ott könnyebben talál megoldást új vállalkozás alapítására. De nem így lett, néhány hónap után visszatért az országba, ám nem a családhoz, hanem mindenfelé a vidéket járva próbálkozott újabb egzisztenciát teremteni. 

 

Szárnypróbálgatás

Ebben az időben a Ji-hoon körében lévő fiúk már különböző énekes-táncos csoportokat alakítottak, és tehetségkutató műsorokban próbálkoztak felhívni magukra a figyelmet. A Fanclub nevű formációt egy ügynökség felkarolta, melybe először pusztán nyilvánvaló elszántsága miatt kerülhetett be Rain hatodik és legifjabb tagként, alig tizenhat évesen. De már akkor megvillantotta képességeit, mert alig néhány hónap elteltével vezető énekes-táncosként is látható lett a fellépéseken. A csapat 1998-ban debütált a Chumbawamba akkori nagy slágerével, a Tubthumping átdolgozásával.

A Fanclub működése nagyon rövid életűre sikerült, mert alig három kislemez megjelentetését követően az éppen a szélesebb ismertség kapujában álló csapatot a menedzser cserbenhagyta, pontosabban: egyszerűen lelépett a pénzükkel. Rainnek nemcsak ez a végső lépés mutatta meg a szórakoztatóiparban rá váró világ sötétebbik arcát, hanem ekkortájt tapasztalta meg azt is, hogy az ügynökség milyen kíméletlen eszközökkel zsarolta ki pártfogoltjainak utolsó erejét is. 

Rain életének legsúlyosabb traumáit élte meg ebben az időszakban. Koreában, mely hagyományosan férfiközpontú társadalom, mindig a családfő feladata a családtagokról való gondoskodás, és ha nincs apa, akkor a legidősebb fiúra száll ez a kötelezettség. Ji-hoon, mint egyetlen fiúgyermek, rövidesen abban a helyzetben találta magát, hogy anyját és húgát neki kellene eltartania. Édesanyja egy ideig ugyan heroikus küzdelmet folytatott eladóként a szükséges bevételek előteremtéséért, de a betegsége, amelynek már kezelésére sem futotta a pénzéből, fokozatosan legyűrte. A háromtagú család napi megélhetési gondokkal küzdött, sem a rezsire, sem az étkezésre nem jutott már a bevételeikből.

A Fanclub szerencsétlen történetét követően Ji-hoon egyedül maradt ezzel a felelősséggel és a jövőjéről alkotott vágyaival. Pontosan tudta, hogy mindezeket csak akkor lesz képes valóra váltani, ha újra bebocsáttatást nyer a szórakoztatóiparba. Minden követ megmozgatott azért, hogy gyakornoknak felvegye egy ügynökség. Ma már legenda, hogy tizennyolc alkalommal részesült a meghallgatást követően elutasításban, melynek különböző indokai voltak, de egy sem függött össze a képességeivel, azokat többnyire hibátlannak találták. Annál inkább kifogásolták a küllemét. Volt hogy túl magasnak találták, de leginkább az volt az elutasítások képtelen oka, hogy az arca túlzottan ázsiai karaktere miatt színpadi megjelenésre alkalmatlannak minősítették. Akkoriban a közízlés megkövetelte a nyugati szépségideálnak való megfelelés érdekében a 'double eyelide' szemkorrekció elvégeztetését, melyre Ji-hoonnak sem pénze, sem túl nagy kedve nem volt. Ugyancsak a legenda része, hogy elkeseredésében mégis elment egy plasztikai sebészhez, tanácsot és ajánlatot kérni, de a legjobb emberhez vezette a sors, aki felismerte, hogy az arcának harmonikus karakterét vétek lenne megbontani, ezért lebeszélte a műtétről. A sors fintora, hogy néhány év elteltével Raint az új ázsiai szépségideál megteremtőjeként említik majd, és helye a világ 50 legszebb embere között lesz kijelölve (a People magazin választása szerint).

Eközben a középiskolában kulcsfontosságú események történtek. Mivel a színház igazi közösségi műfaj, nem igazán tolerálták Ji-hoon egyéb tevékenységei miatti félgőzzel nyújtott iskolai teljesítményeit sem a tanárai, sem az iskolatársai. A számos konfliktus neki is kedvét szegte, és így nem élvezett nagyon bizalmi helyzetet sem. Ugyanakkor az egyik élesebb szemű tanára felfigyelt a színészi tehetségére, és szembemenve mindenkivel, egy rendkívüli bizonyítási lehetőséget adott neki, egy darabban kettős szerep alakításával megbízva Raint, aki kiválóan oldotta meg a feladatot, és ezzel sikerült pozitív irányba átbillentenie a róla alkotott képet.

 

Gyakornoki idő

Rain története ezek után vesz mesébe illő fordulatot. Barátját kíséri el egy stúdióba, ahová befut az egyik legjelentősebb ügynökség vezetője, Park Jin-young (JYP). A háttérben tébláboló fiút ő szólítja meg, érdeklődve, hogy mivel foglalkozik. Ji-hoon félénk válaszára, miszerint táncol, biztatja, hogy küldjön el neki egy felvételt. Ennek megnézését követően behívja meghallgatásra, melyen a több napja éhező fiút kegyetlenül meggyötri. A szokásos tíz perc helyett a felvételi ideje öt órányira nyúlik, Ji-hoon már félhalott, de JYP látja a szemében égő tüzet, és ez meggyőzi. Elhíresült mondásában azt állította, hogy Rain olyan volt, mint egy kiéhezett tigris, akinek azt üzente a tekintete, hogy "csak adjatok egyetlen esélyt, és felfallak mindannyiatokat" (HIP Korea).

Ji-hoon 2000 őszén a JYP Entertainment gyakornoka lesz, iskolába jár, hajnalban alkalmi munkákat vállal, de mindez nem elég az otthoni reménytelen állapotok megoldásához, és senkihez sem tud segítségért fordulni. Édesanyja már rendszeresen életmentő beavatkozásra szorul, amelyet előfordult, hogy a kórházi orvos megtagadott, arra hivatkozva, hogy előbb fizessenek érte. Koreában nincs általános társadalombiztosítási rendszer, az orvosi szolgáltatások minden alkalommal pénzbe kerülnek. Rain megrázó történeteinek egyike, hogy amikor már letérdelve könyörgött az orvosnak a beavatkozásért, az pofonvágta a magánkívüli állapotban lévő fiút.

Új mentorával nem merte megosztani a problémáit, de JYP ráérzett Ji-hoon gondjaira. Hatékonyan közbe is lépett, kórházba vitte Rain édesanyját, vállalta a kezelési költségeket, de addigra már túl késő volt. Ji-hoon tehetetlenül nézte végig szép és fiatal anyjának szenvedésteli halálát, aki 2000. december 27-én hagyta ott őket. Ji-hoon a halálos ágyánál ígéretet tett neki arra, hogy meg fog felelni anyja beléje vetett hitének, és jelentős dolgokat fog véghezvinni. Vállalta a testvéréről való gondoskodást is.

Ji-hoon ekkor tizennyolc éves, és teljesen össze van zavarodva. Tele van lelkiismeret-furdalással amiatt, hogy nem volt elég jó fia a szüleinek, és hatalmasra növeszt magában minden apró vétket, csínyt, melyet elkövetett. Gyerekként anyját mindig betegnek látta, ezért most tele van önváddal amiatt is, hogy nem ismerte fel kellő tudatossággal anyja betegségének végzetesre fordulását. És tele van elkeseredett haraggal is, mert úgy érzi, az egész világ érthetetlen módon ellene fordult. Ennek ellenére nem adja meg magát a helyzetnek, hanem minden erejét összeszedve küzd magáért és a ígéretei beváltásáért.

Saját vallomása szerint ezek a fogadalmak lettek a hajtóerői, és ezekből a keserű élettapasztalatokból alakultak ki életének azok a rituáléi, melyeket azóta is következetesen gyakorol. Nincs olyan jelentősebb esemény, fordulat vagy nagyobb vállalkozás Rain életében, melyet ne előzne meg az édesanyja sírjánál tett látogatás. Egy évvel anyja halála után az ígérete konkrét formát is öltött: Ji-hoon azt a célt tűzte ki maga elé, hogy megnyeri hazájában a legjobb előadóművésznek járó nagydíjat. (HIP Korea, 7 Rainmaker)

Ám addig még átélte, hogy a testvérével kettesben maradva karácsony előtt kilakoltatták őket, és a családja teljesen szétesett. Húga rokonoknál, ő az ügynökségnél lakott. Mániákusan dolgozott azért, hogy mielőbb készen álljon a debütálására, de addig még több mint két év volt hátra. Viszont megfogalmazta magának a legsürgősebb tennivalókat:
"Fiatalon, ott megfogadtam magamnak ezek valóra váltását: kompetensnek lenni, pénzt szerezni, gyorsan felnőni, és elérni, hogy az egész családom együtt éljen." (Rain)
A gyakornoki idejében Ji-hoon mozgásvilága számtalan elemmel gazdagodott, mert JYP otthonosan mozgott az amerikai tánc- és zenekultúrában, és mindent átadott a tanítványának a swingtől kezdve a steppig. Érdekesség, hogy a színésziskolában viszont Rain a tradicionális műfajokkal is megismerkedett, mindezek elemei majd később szervesen beépülnek a koreográfiáiba. Ji-hoon ebben az időszakban a legnevesebb előadók háttértáncosaként tett szert jelentős színpadi rutinra. Munkamániája is ebben az időszakban alakult ki, nem volt egyetlen perce sem, amit nem edzéssel, gyakorlással, koreográfiák kiagyalásával töltött volna - még utazás közben is, így lett a város látképe gazdagabb egy fura fiúval, aki még a metrón, a buszon utazva is mélyen elmerülve a saját világában csak dolgozott és dolgozott.

JYP-vel, aki éppen tíz évvel idősebb Rainnél, a mester-tanítvány viszony mély barátsággá kovácsolódott. JYP amolyan atyai mentora is lett Ji-hoonnak, akit tehetséges tanítványa időnként nagyon meglepett, és mélyen meg is érintették annak küzdelmei. 

JYP-nek köszönhető az is, hogy ebben a nehéz időben is igyekezett Ji-hoon életét a legjobb irányba terelni. Az együttműködés feltételeként kötötte ki azt is, hogy Ji-hoonnak a középiskola befejezését követően tovább kell tanulnia. Az viszont már Rain lelkierejét mutatja, hogy teljesíteni is tudta ezt a feltételt, és 2001-ben megkezdte egyetemi tanulmányait a Kyung Hee Egyetem Művészet és Design Karának Posztmodern zene szakán. 

 

A pálya korai szakasza

Hosszas, több hónapnyi idegőrlő halogatás után, mely mindig JYP egyéb elfoglaltságai miatt következett be, végre eljött Ji-hoon debütálásának ideje. A fentiek fényében már érthető, hogy miért látták úgy sokan, hogy Ji-hoon tánca valami mély szomorúságot is áraszt magából, valamiféle melankóliát, mint ami az esőt bámulva fogja el az embert. Ezért lett Ji-hoon művészneve Rain. Elkészült az első lemez, az első videoklip, és elindult a televíziós szereplések végeláthatatlan sora. Ugyancsak beszélő névként foghatjuk fel a pályaindító dal címét is: 2002. áprilisában egy "Rossz fiú" jelent meg a színen, meglehetősen sötét karakterre formázva Rain arculatát. A közönség nagyon jól fogadta az érdekes jelenséget, de a kezdeti nagy reményeket váratlanul felülírta egy még nagyobb erő, mellyel a popipar sem tudta felvenni a versenyt. Koreában a lakosság érdeklődése az éppen ott zajló Labdarúgó VB-re irányult, mely mindent elsöpört, ami az útjában állt. Rain alig két hónappal a színre lépése után azzal a helyzettel találta magát szemben, hogy szinte meg kell ismételnie a debütálását, ha vissza akarja magára irányítani a figyelmet. Azt a tanácsot kapta, hogy tegyen úgy, mintha semmi sem történt volna, és álljon neki egy új album elkészítésének.

Az év végén megkapta első mozifilmes főszerepét, a Harcos a szélben című film sztárjaként a kyokushinkai-karate koreai megalapítójának alakját kellett megformálnia. Végigcsinált egy komoly harcművészeti felkészítést egy extrém erőnléti edzéssorozat keretében a fagyos decemberi hidegben a japán hegyek között, és már a filmgyártó cég is túl volt a film sztárjának hivatalos bejelentésén, amikor váratlanul Rain döntési helyzet elé került: vagy a filmet forgatja, vagy a második lemezének a felvételeit készíti el, lehetetlen volt időben egyeztetni a kétféle tevékenységet. Rain a zenei karriert választotta, és lemondott élete első nagyfilmes főszerepéről.

A második album, a How To Avoid The Sun kiváló fogadtatásban részesült, dalainak többsége mind a mai napig Rain koncertjeinek állandó darabja. Igaz, hogy közben némi arculatváltás is történt. Rain komor színeit visszafogták, és azokra a személyiségében ugyancsak erőteljesen megtalálható ártatlan, kedves, játékos vonásokra koncentráltak, melyeket a közönség nagy szeretettel fogadott. Rain jelenléte a hazai médiában, a televíziók zenés és szórakoztató műsoraiban állandósult, sőt, mondhatni, nem telt el nap anélkül, hogy ne lett volna három-négy csatorna műsorában jelen. A szórakoztató műsorok többnyire tréfás szellemi vagy fizikai vetélkedők voltak, melyek mindegyike hozzátett valamit az akkor még nagyon szolidan visszahúzódó, de mégis rendkívül találékony, elszánt és meglepő teljesítményeket felmutató szimpatikus fiatalember arculatához. Nemcsak a kreativitását lehetett értékelni a feladatok megoldásában, hanem rendkívüli erőnlétét vagy merészségét is: amennyire meglepő ötletekkel bírt a színészi improvizációs helyzetekben, ugyanúgy mázsányi súlyokat emelgetett kitartóan, vagy rendre elképesztő merészségről tett tanúbizonyságot pl. a Fort Boyard erőd külső falát megmászva, hogy csak egyet említsünk az extrém példák sorából.

A lemondott filmszerepet követően Rain egy televíziós sorozat főszerepét vállalta el, a Sang-doo, Let's Go To School! című romantikus komédiában. Alig volt 21 éves, amikor a filmbéli 27 éves Sang-doo-t játszotta, és ez a szerep elég összetett volt. Egyszerre kellett eljátszania a valós életkorú karaktert és annak középiskolás korú alteregóját, hihetően kellett életre keltenie az idős nőktől pénzt kicsaló selyemfiút, a beteg kislányáért önfeláldozóan élő egyedülálló apát, valamint az elvesztett szerelméért és saját életéért elkeseredett harcba szálló fiatal férfit is. Mindezt egy romkom adta keretek között, sokszor rendkívül humoros vagy éppen tragikus jelenetek sorában. Rain ismét ugyanazzal a helyzettel szembesült, mint anno az iskolában: csak a rendező ragaszkodott hozzá kitartóan, mindenki más éretlennek és tapasztalatlannak gondolta a szerepre. A végeredmény a rendező merészségét igazolta, Rain meglepően gazdag és mély alakítása azóta is kultikussá tette a sorozatot, megnyitva előtte az egyéb szerepekre való felkérések sorát.

A karrier első két éve mindkét alkalommal az új zenei és színészi felfedezettnek járó és a népszerűségi díjaknak a sorozatával zárult. 

 

Expanzió

Rain folyamatosan kétségek között vergődő személyiség, aki egyrészt soha nem bízik eléggé saját tehetségében, és ennek vélt hiányát mániákusan túlhajtott gyakorlással igyekszik kompenzálni, másrészt mindezzel mégis békésen megfér benne a mérhetetlen önbizalom és a végső sikerébe vetett hit. Ugyanígy az a hétköznapi fiú, aki napjainak többségét átizzadt trikókban és melegítőkben mániákus gyakorlással tölti a próbatermekben, nyilatkozataiban mindig példátlan eleganciával, rendkívüli szerénységgel, és egyúttal különleges tartással is bír, szinte nem is hasonlítva arra az elképesztően laza, játékos és extravagáns, hatalmas kisugárzással bíró, a színpadot végtelen könnyedséggel uraló figurára, aki egyszerűen rabul ejti a közönséget. Nem lenne különleges, ha egy ifjú ember megmámorosodna a hirtelen jött sikertől, de Rain gondolatai már a huszas éveinek elején meglepő érettségről tanúskodnak, szinte a pályája elején józanul számot vet az előadóművészek várható pályaívével, és a sikereket követő biztos elmúlás tudatában a hitelességre és az önmaga előtti vállalhatóságra helyezi a hangsúlyt.

A harmadik album, az It's Raining már egymilliónál is nagyobb példányszámban kel el egész Ázsiában, mindenhol vezetve az eladási toplistákat. A remek számokon túl Rain népszerűségéhez hozzájárul a második tévésorozat, a Full House elképesztő hazai és nemzetközi sikere is.

A sorozat Koreában hihetetlenül magas, 42,7 %-os nézettségi indexet ér el, és bemutatják az USA-n kívül még további 15 országban, később több remake is készül belőle. Ez a televíziós dráma szintén egy romkom, de egy rendkívül művesen kidolgozott kamaradarab, afféle önismereti mikro-dráma, amely egy szinte véletlenül egymás mellé sodródott, és hirtelen indulatból szerződéses házasságot kötött két ember egymáshoz és vélt szerelmeikhez fűződő szövevényes érzelmi viszonyáról szól. Rain egy sikeres, elkapatott színészfiút játszik benne, aki ugyanakkor rendkívül introvertált, képtelen valódi érzelmeinek a megfelelő pillanatban hangot adni, és ezt a képtelenségét folyamatosan kiabálós agresszivitással palástolja. Rain egy kisebb bravúrt hajt végre a tizenhat részes sorozatban: a történetet az általa megformált szereplő apró lelki rezdülései, érzelmi érésének folyamata élteti. Alakításában egyaránt eleven a fickó arrogáns, öntelt, kifelé mutatott arca, és a kisfiús elesettséggel bíró, szeretetre áhítozó belső lényének magányos arca is. A sorozat kasszaszaggató siker lett, és azzal a következménnyel járt, hogy Raint, aki a táncért élt és halt, a kontinensen egy rendkívül tehetséges ifjú színészként ismerték meg, akinek énekesi és táncos tudására későbbi koncertjein ámulva csodálkoztak rá a sorozat rajongói.

Mert 2005-ben elérkezett az ideje az első nagyszabású koncertturnénak, a Rainy Day 2005 Tour-nak is, melynek állomásai már Koreán kívül Japánt és Kínát is érintették, és a Tokyo International Forumban tartott koncert jegyeit alig 30 másodperc alatt értékesítették. 

 Ám még vissza 2004 végére: Rain minden lehetséges zenei és színészi díjat megnyert, beleértve az édesanyjának tett post humus ígéretként vállalt Nagydíjat is. Ekkor már a közönség is megismerte Rain ifjúkorának sötét hátterét, és azt is tudták, hogy az elszánt fiatalember minden kemény és komor elszántsága egy nagyon szenzitív, sérülékeny lelket takar. Az a megrázó és katartikus pillanat, amellyel Rain megélte a nagydíj elnyerését, mégis örökre beleivódott a közönség tudatába, és hiába látja bárki akár csak mostanában a felvételeket, szintén nehezen vonja ki magát a hatásuk alól. Rain minden addigi koncentráltságát, magára kényszerített fegyelmezettségét az érzelmi megindulás egyszerűen elsodorta. Ez a törékeny lelki állapot még sokáig elkísérte a következő koncerteken is, amelyeken egyszerűen képtelen volt megindultság nélkül végigénekelni az édesanyjának dedikált dalt. A túlhajszoltság és talán az érzelmi kimerültség miatt is az év derekán kis időre kórházba került. Viszont eközben fel is dolgozta az eseményeket, és nem kis meglepetéssel, valamint némi iróniával fűszerezve levonta a következtetéseket: a célok, amiket kitűzött maga elé, kevésnek bizonyultak, úgy tűnik, hogy még ennél is magasabbra kell tennie a lécet.

Ebben az évben (2005) színészkarrierjének meglepő alakítását láthattuk tőle. Rain egy klasszikus, nagyívű melodráma, az A Love To Kill című sorozat főszerepében tűnt fel. 

Bok-goo karaktere mindenben más volt, mint amit eddig láthattunk tőle. Elszánt, sötét, önsorsrontó figura, aki tele van elfojtott indulattal, becsapottság-érzéssel, ugyanakkor passzív elfogadással az élet által rárótt kemény szerep iránt. Kezdeti tompultságából lépésről lépésre vitalizálódik, amint kezd rátalálni a "feladatára", de a dráma bosszú-történetében természetesen magát sebzi halálra. Bok-goo lényét valami feneketlen bánat hatja át, és a színészi alakításon keresztül szinte kiárad Rainből mindannak a megrázó élettapasztalatnak a hordaléka, melyet a szerep megformálásába transzponált a saját életéből. Ugyanakkor ebben a sorozatban jelenik meg először Rain akcióhős szerepben is, hiszen Bok-goo K1-es harcos, és számos fizikai küzdelem részese is. Természetesen Rain itt is dublőrök nélkül dolgozik, vállalva a teljesen extrém feladatokat is, mint például a filmsorozat első részében látható hídról való mélybe ugrást is. További érdekesség, hogy a történet egyes pontjain monológok hangzanak el Bok-goo részéről, és ezeket kiadták a sorozat zenéit tartalmazó lemezen. A prózában történő előadásokat hallgatva feltűnővé válik azok erőteljes zenei megformáltsága is. Rain 23 évesen olyan alakítást nyújtott a filmben, mellyel egy jóval érettebb korú színész is messze elégedett lehetne.

Az ifjú tehetség fel is keltette Park Chan-wook rendező figyelmét, aki a bosszú-trilógia (közte a világhírű Oldboy) után egy látszatra könnyedebb filmje számára kereste a férfi főszereplőt, és annak ideális megvalósítóját Rainben találta meg. 

Így lett Rain első nagyfilmes főszerepe az I'm A Cyborg, But That's OK című film Park Il-sunja, aki egyesíti magában az előző drámák szereplőinek tulajdonságait: naiv és kedves, ugyanakkor szintén sebzett karakter, kicsit rosszfiú, bár ezt leginkább ő gondolja magáról. Olyan, mint a film egésze, amelyben a világunkról egy meglehetősen lesújtó kép rajzolódik ki, de mindaz mégis azúr színekben ragyogva.

Rain tökéletesen mozog a film abszurd világában, álarcai mögül hol a kétségbeesett, frusztrált arcát, hol a megoldás kulcsát magabiztosan megtaláló, játékos, naiv, hittel bíró arcát varázsolja elő. Nem okozott számára az sem nehézséget, hogy a film betétdala kedvéért megtanuljon jódlizni is. A film nemzetközi elismerésekben részesült, a Berlinale Alfred Bauer díját is elnyerte. Raint pedig hatalmas megtiszteltetés érte: első egész estés filmjében nyújtott alakításáért az ázsiai Oscar-díjra jelölték öt másik színészóriás mellett, és Koreában övé lett a legjobb új színésznek járó nagydíj is.

Erre az évre Rain már Ázsia-szerte ismert színész és előadóművész, akinek hírneve kezd a kontinensen is túlszárnyalni. Karrierjével szinte generálója és élenjárója annak a jelenségegyüttesnek, melyet Hallyu vagy Korean Wave névvel szoktak illetni, és a koreai kulturális expanzió összefoglalásaként használnak. A koreai film- és a szórakoztatózenei ipar egyre inkább vezető szerepre tett szert Ázsiában, melyek húzóágazattá váltak az ország gazdasági és kulturális életében is. Rain abban a helyzetben találta magát, hogy személyes ambíciói egy ország sikervágyának kifejeződésévé is váltak, és már nemcsak az a kihívás állt előtte, hogy egyéni életében a maga számára hogyan teljesíti a kitűzött céljait, hanem az is, hogy azokon keresztül miként juttatja sikerhez, elismeréshez egész nemzetét, hazáját is. Ettől kezdve látensen és sokszor eléggé nyilvánvalóan is, ezen nemzeti vágyképek egész sora szintén befolyásolja karrierjét, és a tehetséges fiatal művész egyre inkább egy nemzeti etalon megtestesítője lesz. Ez amekkora megtiszteltetés, éppen akkora teher is, hiszen ettől kezdve minden lépését egy nemzet figyelmének fókuszában teszi, a hibázás lehetősége pedig minimálisra csökken a számára.

Még egy meglepő esemény történik 2006-ban. A Time magazin szavazásának eredményeként minden évben megnevezik azokat az embereket, akik a 'Time 100' listára kerülhetnek, az adott évben a világra legnagyobb hatással bíró emberek sorába. És 2006-ban ezen emberek sorában egy Rain nevű ázsiai fiatalember is feltűnt.

Ennek az évnek szeptemberében jelent meg Rain első japán piacra kiadott lemeze, az Eternal Rain, majd egy hónap múlva a Rain's World album, amelyen egy sor kiváló dal található, köztük az I'm Coming, a Not A Single Day, a Don't Stop, a Touch Ya, a Move On. December 15-én elstartolt a világturné, a Rain is Coming World Tour, mely már az ázsiai kontinensen kívül Ausztráliát, valamint az USA-t és Kanadát is célba vette. Grandiózus színpadképek és pazar látványvilág jellemezte a koncerteket, melyeken a világ élvonalbeli producerei és színpadtervezői dolgoztak, köztük Jamie King és Roy Bennett, akiknek nevével a U2, Michael Jackson, Madonna, vagy a Rolling Stones koncertjei kapcsán is találkozhatunk.

A turné azonban nem indult szerencsésen. Az év legelején egy szerencsés kimenetelű, de eléggé vérfagyasztó baleset érte Raint a Hong Kongban tartott három koncertjének középső előadásán. A színpad tele volt süllyesztőkkel, és egyet nem zártak vissza időben. Rain, akit elvakított egy reflektor, belezuhant az aknába, amely majdnem három méteres mélységbe nyílott. Szerencsére a lift platójára érkezett, és nem esett tovább az alatta felhalmozott széksorokra, mert az beláthatatlan következménnyel járhatott volna. Így megúszta az esetet egy kisebb agyrázkódással és bal karjának kicsavarodásával, melynek következtében a karcsontjai megrepedtek, valamint a könyökénél jó kéttenyérnyi véraláfutás keletkezett. Pár perc múlva visszament a színpadra, és folytatta a fellépést. Az orvosok véleménye ellenére nem engedte begipszelni a karját, egy szorítókötéssel a könyökén megtartotta a másnapi és a néhány nappal későbbi koncertet is. A fájdalmai miatt rövid szünetet kellett beiktatnia közben, és a szólótáncai egy részét nem tudta megcsinálni, de ennek ellenére bevállalta az I'm Coming kézre érkezős híres felugrását is. Igaz, hogy a kín kiült az arcára, de később azt mondta, hogy a hong kongi közönség túl régóta várt a fellépésére ahhoz, hogy azt ő lemondhassa. 

Mégis a turné amerikai része sikerült igazán katasztrofálisra. Annak ellenére, hogy New Yorkban, a Madison Square Gardenben adott két koncertjére pillanatok alatt elfogytak a jegyek - ismét Rain volt az első koreai előadó, aki erre a színpadra állhatott -, és nagy siker volt a karácsony előtti napokon adott két koncert is a The Colosseum at Caesars Palace színpadán Las Vegasban, a többi fellépést mintha elátkozták volna. Először februárban egy amerikai cég, a Rain Corporation indított pert Rain és az őt képviselő ügynökségek ellen, mellyel el akarták érni, hogy ne használhassa művésznévként az USA-ban a Rain nevet. Ugyan a nevadai bíróság elutasította a keresetüket, de a valódi megpróbáltatások csak ezután következtek. A JYP Entertainment teljesen szokásos módon alvállalkozóknak adta ki a koncertek helyi lebonyolítását, és ezek közül a Wellmade Star M Corporation nem állt a helyzet magaslatán. Olyannyira nem, hogy Rain producere, a helyi promóterek és a Wellmade Star M rövidesen egymásra mutogatva érthetetlen és Rainre nevére nagyon rossz fényt vetve az utolsó pillanatokban töröltek négy koncertet (Torontó, San Francisco, Hawaii és Los Angeles), az utolsót az előadás megkezdése előtt két órával, mivel a színpadtechnika egy része egyszerűen nem érkezett meg a helyszínre. Érthetően kiváltották ezzel a sokszor távolról érkező, magukat magas költségekbe verő jegyvásárlók haragját. Rain ekkor még a JYP Entertainment kötelékében álló szerződéses előadó volt, aki szinte az ügynökség "tulajdona", és neki semmi beleszólása vagy ráhatása nem lehetett az eseményekre. Szemtanúk számolnak be arról a kétségbeesésről, mellyel a történéseket átélte, könyörögve, hogy a műsorának legalább egy részét tarthassa meg. Az események következménye egy hosszú pereskedés lett, melynek első fordulójában az amerikai bíróság teljes mértékben figyelmen kívül hagyva a koreai ügynökségi szisztémából fakadó felelősségi helyzeteket, nemcsak az inkompetens ügynökségeket és további alvállalkozóikat kötelezték súlyos pénzbüntetés megfizetésére 2009-ben, hanem magát Raint is, aki ebben a helyzetben teljesen vétlen és eszköztelen volt.

A többfordulós pereskedés 2013-ban ért véget, Rain viszontpereinek győzelmével. Nevét tisztázták, de mindez már nem lehetett gyógyír arra, hogy Rain amerikai zenei piacra való betörésének 2007-es reális esélye időlegesen semmivé foszlott.

Ugyancsak kevéssé kárpótolta mindezért Raint, hogy 2007-ben a második legjobban kereső híresség lett Koreában, és ebben az évben nevezte meg a People a világ ötven legszebb embere között, vagy hogy a Time 100 szavazásán is első helyen végzett. Stephen Colbertet előzte meg 100.000 szavazattal, aki ezt a 'sérelmet' egy tréfás paródiával torolta meg, amely kiindulása lett barátsággá alakuló többszöri találkozásuknak. Rain speciális vendégként később többször is feltűnt a híres Colbert Report adásaiban.

2007. május 25-én a turné elérkezett Japánba, és Rain ekkor az első koreai előadóművészként állt a Tokyo Dome több mint 40.000 fős közönsége elé a hatalmas aréna színpadára. Aki kicsit is ismeri Korea és Japán történelmének összefüggéseit, az pontosan tudja, hogy ez miért volt különleges jelentőséggel bíró, jelképes erejű esemény. Részletek a koncertből: I'm Coming, Bad Guy, Na, Is It Good That I'm Famous?

Rain ekkor már a Korean Air egyedi festésű repülőgépével járta a világot, melyet az I'm Coming szárnyas angyalharcosának portréja díszített. 

 

Önállósodás

A világturné felemás sikerét követően a mindig is önérzetes és maximalista Rain nehezen viselte a történteket. Ekkor már jelentős rajongói bázissal rendelkezett, akik pályafutásának eme mélypontján siettek az erős depresszióba süllyedő fiatalember segítségére. Az interneten számos kisfilm tanúskodik a "We Believe In Rain" megmozdulás eredményéről, melyeket a világ minden pontjáról küldtek készítőik Rain vigasztalására és bátorítására.

Az átmeneti hullámvölgy után Rain döntő fontosságú, ám nagyon kockázatos lépésekre határozta el magát. Ebben az évben lejárt ötéves szerződése, mely a JYP Entertainmenthez kötötte. Közös megegyezéssel ezt nem hosszabbították meg, mert JYP is belátta, hogy Rain kinőtte őt, azt mondta, hogy nem kis ügynöksége kapacitásainak túlnyomó részét már kizárólag Rain ügyeinek intézése kötötte le. Rain tanulva a történtekből, a hasonló helyzetek elkerülése érdekében megalapította saját vállalatait, köztük ügynökségét, a J.Tune Entertainmentet, mellyel kezébe vette pályafutásának menedzsmentjét. Ugyanazzal a lendülettel létrehozta a J.Tune Creative céget, mely régi vágyainak megvalósítását volt hivatott elősegíteni, hiszen mindig is azt nyilatkozta, hogy valójában designer szeretne lenni, hiszen a divat világa mindig is vonzotta. Megalapította saját divatmárkáját, a Six to Five-ot, melynek ruhatervező munkáiba éppen úgy beszállt, mint a márka termékeit promotáló fashion-koncertek megtervezésébe és kivitelezésébe. Harmadik cége a J.Tune Ent. leányvállalataként működő J.Tune Camp lett, mely a produceri tevékenységeket látta el, és e cég keretében nevelte ki Rain az egyik legsikeresebb koreai fiúcsapatot, a majd 2009-ben debütáló MBLAQ-et. Az MBLAQ zenéje, dalszövegei, koreográfiái és egész arculata Rain alkotói részvételének nyomát őrzi.

Rain első önálló zenei vállalkozása a 2008-ban megjelenő Rainism című album lett, melyhez számtalan egyéb projekt kapcsolódott, köztük maga a Rainism című számhoz készült videoklip, vagy a Love Story félórás rövidfilmje. Ám a szigorú koreai ifjúságvédelmi hatóságok azonnal lecsaptak a Rainism albumra, melyben a címadó dal szövegének erős szexuális és fallikus utalását kifogásolták. Rain, bár később kiadott egy "clean version" változatot is, nem volt hajlandó az eredeti album tartalmán változtatni, így az egy szigorú 19+ korhatáros címkézéssel került forgalmazásba.

Rain színészként is megcélozta az amerikai piac meghódítását, és 2008-ban meghallgatásra jelentkezett a Wachowski testvérek új filmjére. Sikeresen elnyerve a szerepet egy mellékszereplő, Taejo Togokahn alakítója lett a Speed Racer című szuperprodukcióban. Ez a film lett hollywoodi debütálása, és egyúttal az első angol nyelvű szerepe is. Bár azt nyilatkozta, hogy tudatában volt annak, hogy kezdetben Wachowskiék számára nem volt több, mint egy kellően magasra nőtt keleti fickó, mégis mindent megtett a szerep tőle telhető legjobb megformálása érdekében. Bár a forgatáson betegségét titkolva dolgozott, mindenkinek feltűnt kitartása, elképesztő munkabírása. A 'Rain-jelenség' a rendezőpáros figyelmét is felkeltette, olyannyira, hogy a Speed Racer harcos jeleneteinek inspirációjára Rainre álmodták következő nagyfilmjük, a Ninja Assassin főszereplőjének karakterét, Raizót. Érdekes volt figyelni az amerikai színészkollégák beszámolóit, amikor elmesélték, hogy hogyan tudatosodott lépésről lépésre bennük, hogy koreai kollégájuk nem csupán egy névtelen, ám szépreményű pályakezdő ifjú, hanem valójában egy sokmilliós rajongótáborral bíró szupersztár - mert Rain erről a forgatás során mindvégig hallgatott.

A Ninja Assassin főszerepének vállalásával Rain ismét egy kockázatos vállalkozásba fogott, mert a kemény, féléves workout komoly veszélyeket is rejthetett a további táncos karrierjére nézve. A gyerekkori nem szakszerű edzéseinek következménye egy gerincsérv lett, melyet folyamatosan kezelnie kell, hogy karban tudja tartani a fizikai állapotát, és a hatalmas megterhelés az ízületekre is elég nagy terhelést rótt. De Rain nem nagyon ismer lehetetlen, ha valamit a fejébe vesz - és már látta lelki szemei előtt a Ninja Assassint hirdető óriásplakátokat, és azokon magát, mint az első koreai színészt hollywoodi sztárként feltűnni. 

A kegyetlen edzéssorozat és speciális táplálkozás eredménye lenyűgöző lett: Raizo teste az anatómiai tökéletességet és egy görög szobor szépségét ötvözte, melyet Rain komoly harcművészeti felkészüléssel párosított.

Ezek miatt lett Raizo Rain által megformált figurája az akciófilmek kultikus alakja. Rain 2010-ben az MTV Movie Awards díjkiosztóján a Biggest Badass Award nyertese lett, megelőzve a vele versenyben álló Angelina Jolie-t is.

Alig ért véget a forgatás, amikor 2009-ben Rain újabb ázsiai koncertturnéra indult, melynek Legend of Rainism volt a címe. Főbb állomásai Japán, Korea, Kína, Tajvan, Hong Kong és Indonézia voltak, valamint a turné két koncert erejéig látogatást tett újra Las Vegasban is.

Ez a koncert már egy egészen más Raint mutatott. A koncert kicsit glamouros világában egy extrém módon megerősödött, mérhetetlenül energikus, maszkulinitásának teljes tudatában lévő és annak kisugárzásával merészen játszó előadó uralta a színpadot.

Már az előző koncerteknek is jellemzője volt, ami itt csak még jobban felelősödött, hogy a koreográfiák és látványbeli megformáltságuk szinte önálló kis jelenetekké értek, és a koncert az egyes dalok önálló jelenet-füzéreként szinte színházi élményt nyújtott a nézőknek.

A turné áprilisban ért véget, de máris követte egy rövidebb, kéthónapos, Japánban tartott koncertkörút, a Rain [Loves] Zepp Tour. Áprilisban megjelent a Back To The Basic minialbum, majd annak japán kiadása is. A dalok egy része ekkor már négy nyelven szólalt meg Rain előadásában (koreai, japán, kínai és angol verziókban). A dalszövegek írásán túl ezen a lemezen Rain már két szám erejéig zeneszerzőként is bemutatkozott (Hip Song és Love Song), méghozzá nagy sikerrel. Érdemes megemlíteni, hogy önállósodását követően a zenei világa is változott, az újabb dalok egyértelműen egy keményebb irányba mozdultak el, és a koncerteken a régi számok is rockosabb gitáralapokat kaptak.

A turnék között Rain leforgatott egy újabb húszrészes tévésorozatot is, mely most egy bűnügyi akcióvígjáték lett, a címe The Fugitive: Plan B. Rain egy nőbolond, éleseszű és nagyon technikás magánnyomozót játszik, akiről kezdeti túlzó manírossága folyamatosan foszlik le amint egyre jobban megismerjük. A sorozat egy akcióvígjáték, a szokásos koreai sötét felhangokkal. Rain mintha a commedia dell'arte teljes eszköztárát felvonultatná, miközben futva és verekedve menekül a húsz részen át. Ismét újabb arcait mutatja meg ebben a szerepben, de a korábbi vígjátéki karakterek itt egy másfajta mélységgel párosulnak, amely most nem egy tragikus hősre utal, de kellően egyedi ahhoz, hogy ne egy szokásos klisének feleljen meg.

2010-től elkezd rohanni az idő Rainnel, akinek feje felett megjelenik a Koreában kötelező kétéves katonai szolgálatra bevonulás rémképe. Áprilisban megjelenteti a Back To The Basic minialbumot, majd annak japán kiadását is. A dalok egy része ekkor már négy nyelven szólalt meg Rain előadásában (koreai, japán, kínai és angol verziókban). A dalszövegek írásán túl ezen a lemezen Rain már két elütő karakterű szám erejéig zeneszerzőként is bemutatkozott (Hip Song és Love Song), méghozzá nagy sikerrel. Érdemes megemlíteni, hogy önállósodását követően a zenei világa is változott, az újabb dalok egyértelműen egy keményebb irányba mozdultak el, és a koncerteken a régi számok is rockosabb gitáralapokat kaptak.

A Love Song-hoz készült zenés videó is hatalmas siker, a benne látható koreográfiát külön díjazták. A színpadi előadások sora egy pazar divatbemutatót képez, melyben a különleges kosztümök uralják a látványt. Meg kell említeni a Swarowski-kristályokkal díszített gyönyörű jelmez különböző színvariációit.

Az album borítóján megint egy új Rain-arc tűnik fel: nőnek és férfinek is gyönyörű emberként, mert Rain bátran eljátszik az androgün megjelenéssel.

A katonai bevonulás egy évvel mégis elhalasztódik, mert Rainre még egy nagy mozifilm szerepe vár: a koreai légierő által is támogatott R2B: Return to Base című film főszerepében egy vadászpilótát alakít. A film egy 60-as években készült koreai sikerfilm remake-je, ily módon önálló sztori, de mégis sok rokon vonást mutat az amerikai Top Gunnal, amelyre reflektál is. A főszereplő Tae-hun amolyan nyughatatlan fenegyerek, aki először büntetésbe kerül, de természetesen a film végén hősként ünnepeljük. Rain ebben a szerepben folyamatosan használja a Fugitive-ben megmutatott komédiázó képességét, de eszköztárának gazdagságát bizonyítja, hogy mégsincs hasonlóság a két karakter között.

A filmhez kapcsolódik Rain őrült fizikai bevállalásainak talán legmeredekebbje: "vadászpilótaként" a színészeknek is át kellett menniük a 6G gravitációs teszten, amelyet több színészkollégának csak sokadjára sikerült teljesítenie. Rain viszont ezen szerencsésen túljutva bevállalta a 9G tesztet is, és a sikeres abszolválással első lett a légierő történetében - a hivatásos pilótákat is beleértve -, aki ugyanazon a napon teljesítette mindkét vizsgát. Igaz, hogy elmondása szerint másnap reggel nem bírt talpra állni, mert a nagy nyomás következtében szétpattantak a hajszálerek a lábaiban. 

 

Kényszerszünet

Egy nagy ázsiai turnét követően Rain egy koreai koncertsorozattal búcsúzott a hazai közönségtől, mindkét turné címe The Best Show volt. A két utolsó koncertről készült egy 3D-s koncertfilm is, melyet 2012-ben mutattak be az R2B: Return to Base című mozifilmmel egyidejűleg, valamint limitált szériájú DVD-n is kiadtak. A hiátus minél sikeresebb átvészelése érdekében Rain még rengeteg reklámot is forgatott, melyek a filmek mellett valamennyire jelen tartják a médiában.

Tavasszal még a rendkívül sűrű programjába beillesztett egy európai villámlátogatást is, megtartva első koncertjét a kontinensen. A helyszín és az esemény is különleges volt, mert ki gondolt volna arra, hogy Rain éppen a drezdai operaházban fog fellépni? Pedig így történt, annak köszönhetően, hogy korábban Sanghajban összeismerkedett egy fogadáson Jan Voglerrel, a Drezdai Zenei Fesztivál intendánsával, aki mellesleg világhírű csellista is. A köztük alakuló barátságnak köszönhetően Vogler már Rain kínai koncertjén fellépett, majd meghívta Raint a komolyzenei fesztiválra. A Semperoper színpadán mindkettejüknek volt önálló zenei blokkja, és Jan Vogler az általa írt gyönyörű zenei felvezetőkkel ismét szerepelt Rain műsorrészében is.

2011-ben Raint újra a Time 100 listáján találjuk, és részt vesz a százak számára rendezett díszvacsorán, ahol összeismerkedik Sting-gel. Az utolsó pillanatban felkeresi Koreában Richard Gere is egy filmes projekt tervével, de ennek részleteit nem ismertetik a bevonulás előtt. Azt viszont tudni lehet, hogy számos filmes felkérést a katonai szolgálat miatt vissza kell utasítania Rainnek, amely szintén nem tesz jót a karrierjének.

Nem csoda, ha ezek után nagy érdeklődés kísérte, hogy vajon a kötelező katonai szolgálatot hogyan teljesíti. Elképesztő méretű hazai és külföldi médiafigyelem össztüzében, a feléje irányuló szeretet és aggodalom szinte viselhetetlen mértékű megnyilvánulásainak közepette történt meg a bevonulása. Mivel Rain már afféle "haza hőse" szerepbe is került, közkatonaként is jó példával kellett szolgálnia. Bár éppen ragyogó karrierjének tíz évét zárta, tele félelemmel és bizonytalansággal a kétéves bekövetkező hiátus következményei miatt, a média és a hadvezetés is már egy újabb szerepet jelölt ki neki. Ennek következtében Rain igyekezett megfelelni a mintakatona szerepnek, bevállalva az alapkiképzést követően egy további extra kiképzést is, és öt hónapot leszolgált a demilitarizált övezethez tartozó hegyvidéki laktanyában, mielőtt átkerült a hadsereg média-részlegéhez, ahová az éppen katonai szolgálatban álló legnagyobb celebritások kerülnek. Ezen hírességek megterhelése nem kisebb a közkatonákénál, mivel az országban folyamatosan cikázva rengeteg fellépésen és egyéb eseményen való részvétellel kell gondoskodniuk mind a közkatonák moráljának, mind a hadsereg külső megítélésének erősítésén.

Bár Rain a tőle megszokott módon maximalizmusra törekedett a katonai kötelezettségek teljesítése terén is, váratlanul 2013 elején egy hihetetlen erejű, és teljesen érthetetlen támadássorozat alanya lett, és annak ellenére, hogy személyesen is elkövetett egy kisebb hibát, az ellene folytatott hajtóvadászat méltatlansága nagyon erősen megviselte. A bevonulás előtti félelmei is mintha testet öltöttek volna: bekövetkezett egy erős állapotromlás a gerincsérvében is, melyet nem tudott a szükséges kezelésekkel karbantartani a seregben, és 2012. szeptemberében kórházba került. Alig egy hét múlva színpadra állt, de a fájdalmak miatt a további fellépésein csak énekes szereplést volt képes vállalni. Azóta nem láthatjuk a színpadon táncolni, és csak bízunk abban, hogy állapota azóta rendben van, és a visszafogott színpadi jelenlét már inkább csak a közönség 'kiéheztetését' szolgálja.

Rain 2013. július 10-én fog leszerelni. Mivel a bevonulása előtt a saját cégeit eladta, ezért a vezető ügynökségek máris ádáz küzdelmeket folytatnak érte, remélve, hogy valamelyikükkel szerződve fog tovább dolgozni. A közönség is kíváncsian várja, hogy miképp alakul Rain további pályafutása.

A leszerelése után felröppenő pletykák miszerint, Rain helyet kap a Cube Entertainment-él, hogy tovább folytathassa a karrierjét, igaznak bizonyultak. Így a 2014-es évet már a Cube ügynökség alatt kezdte. 

December 19-én a Cube előkészületeket tett az új albumhoz, ami által a rajongók mégjobban megismerhették Rain új dalait.

 

2014

Január elsején megjelent a La song és a 30 Sexy dalaihoz készített videóklippje, majd 2014 január 2-án kiadta legújabb albumát Rain Effect címmel, amely tartalmazta a fennt említett dalokat is.

Majd 2 heti promotálás után visszatért New Orleans-ba, hogy részt vegyen a "The Prince" film forgatásán.

Számos műsorban szerepelt visszatérése alkalmából, továbbá műsorvezetőként is láthattuk néhány zenei műsorban.

Szerepet kapott a "My Lovely Girl" című drámában, ahol az egyik főszereplőt játszotta, mellette pedig forgatásokra járt a  "Difficult Love/ For Love or Money" című kínai film miatt, ahol szintén az egyik főszereplőt alakította. 

2014 decemberében elkezdték forgatni a "Diamond Lover" című kínai drámát, amelyben Tiffany Tang színésznővel szerepel. 

 

2015

A 2015-ös évben a számos műsorban való szereplése mellett a turnéjára is sokat készült.

2015 szeptember 7-én bejelentette a facebook oldalán, hogy nem hosszabbítja meg a Cube ügynökséggel kötött szerződését, majd október 11-én bejelentette, hogy önálló ügynökséget indított.

December 23-án kiderült, hogy a  "Please Come Back, Mister" című dráma egyik szereplője lesz, melynek forgatása 2016-ban kezdődik el.

 

2016

 2016 februárjában megjelent legújabb drámája a "Please Come Back, Mister",  majd májusban szerepet kapott az "Endless August" című drámában.

December 12-én az ügynöksége bejelentette, hogy Rain 2017-ben is visszatér.

 

2017

Január 14-én Rain visszatért a "The Best Present" című dalával, melyet Psy rendezett.

Ebben az évben vette el feleségül Kim Taehee színésznőt.

Az év folyamán számos műsorban vett részt, és jelenleg is a "The Unit" műsor egyik mentora.

 

by Harudo11  azaz az incrediblerain szerkesztője

kiegészítés Brigicyy

Filmek:

- The Prince (2014) 

- Difficult Love/ For Love or Money (2014)

- R2B: Return To Base (2012) --> Főszerep: Tae-hun

- Ninja Assassin (2009) -->  Főszerep: Raizo  

- Speed Racer (2008) --> Mellékszerep: Taejo Togokahn  

- I'm A Cyborg, But That's OK (2006) --> Főszerep: Park Il-sun  

 

Sorozatok :

-  Endless August (2017)

-  Please Come Back, Mister (2016)  --> Szerep: Lee Haejoon/Kim Youngsoo

-  Diamond Lover (2015) --> Szerep:  Xiao Liang

- My Lovely Girl (2014) --> Főszerep: Lee Hyun-wook

- The Fugitive: Plan B (2010) --> Főszerep: Ji-woo  

- Four Seasons (2009)

- A Love To Kill (2005) --> Főszerep: Kang Bok-goo  

- Full House (2004) -->  Főszerep: Lee Young-jae  

- Sang Doo, Let's Go To School (2003) -->  Főszerep: Cha Sang-doo 

- Orange (2002) --> Mellékszerep: Bi (cameo)  

- The King Of Disco Parody (2002)


Minidrámák (Banjun drámák):

- Diamond Lover (2015)

- Old Miss Diary (2004)

- For Her Sake (2004) 

- Something To Tell You (2004) 

- Romance Solver (2004)  

- Run Ma Ma (2003)

 

Egyéb rövidfilmek:

- Love Story (2009)  

- Any Dream (2008) 

- BMW Meets Truth 26 (2006) 

- Memory In My Hand (2006)

 

Műsorokban:

- Music Bank - műsorvezető (2002-2004)

- Soulmate - műsorvezető (2002-2003) 

- TalkAsia (2005-2009)

- Rain Comeback Special Showcase: I. Rain. Dance.=My Secret Dance Teacher (2008)

- Rain Comeback Special: Here Comes Rain (2008)

- Shin Hae-Cheol's Special Edition (2008)

- Legend of Rain (2009)

- S Diary (2009) 

- Hip Korea (2009)

- Rain's Camp (2009)

- Rain CM Diary (2009)

- Rain on Trip (2009)

- Rainy Day Japan (2008-2010)

- I Love Rain (2010)

- Rain Effect (2013-2014) 

- Running Man (2014)

- 2 Days & 1 Night Season (2014)

- Hurry Up, Brother (2016)

- Flower Crew (2017)

- Knowing Bros (2017)

- You Hee-yeol's Sketchbook (2017)

- Please Take Care of My Refrigerator (2017)

- The Unit (2017)

Albumok:

 

Rain Effect Special Edition 

Megjelenés: 2014 február 7 

1. "Rain Effect"
2. "30 Sexy"
3. "La Song"
4. "어디 가요. 오빠 (feat. 현아)" (Where Are You Going, Oppa? (feat. HyunA))
5. "마릴린 먼로" (Marilyn Monroe)
6. "차에 타봐" (Baby)
7. "Superman"
8. "알아버렸어"
9. "Dear Mama Don't Cry"
10. "30 Sexy (East4A Deeptech Mix)"
11. "사랑해" (I Love You)  

 

Rain Effect

Megjelenés: 2014 január 2 

 

1. "Rain Effect"
2. "30 Sexy"
3. "La Song"
4. "어디 가요. 오빠 (feat. 현아)" (Where Are You Going, Oppa? (feat. HyunA))
5. "마릴린 먼로" (Marilyn Monroe)
6. "차에 타봐" (Baby)
7. "Superman"
8. "알아버렸어"
9. "Dear Mama Don't Cry"
10. "30 Sexy (East4A Deeptech Mix)"   


Megjelenés: 2010. június 23.

Track list:
1. 널 붙잡을 노래 - The Song To Make You Want To Stay (Love Song)

2. Hip Song

3. One

4. 똑같아 (Same)

5. Love Song (English Ver.)

 

RAIN'S SPECIAL ALBUM - BACK TO THE BASIC 

Megjelenés: 2010. április 1.  

 

RAINISM ASIA SPECIAL

RECOLLECTION 

Megjelenés: 2009. március 5. 

Track list CD1:

1. My Way (intro)
2. Rainism Clean Ver.
3. Only YOU
4. Love Story (0912...after)
5. Love is
6. My Girl
7. Fresh woman
8. Better Girl (feat. Taewan. a.k.a. C-luv)
9. Turn Your Head
10. September 12th
11. My Way
12. Rainism Remix Clean Ver.

Track list CD2:

1. Love is (acoustic version)
2. My Girl (acoustic version)
3. September 12th (acoustic version)
4. Fresh Woman (remix)
5. Rainism [English]
6. Love Story (0912….. after) [English]
7. Rainism [Japanese]
8. Love Story (0912….. after) [Japanese]
9. Rainism [Chinese]
10. Love Story (0912...after) [Chinese]  

 

RAINISM ASIA SPECIAL

Megjelenés: 2008. december 29.

Track list:

1. MY WAY (INTRO)
2. Rainism
3. Only you
4. Love Story (0912….. after) Love Is
5. Love is
6. My Girl
7. You
8. Fresh Woman
9. Better Girl (feat.Taewan. a.k.a. C-luv)
10. Turn Your Head
11. September 12th
12. My Way
13. Rainism Remix
14. Rainism (Chinese Version)
15. Love Story (0912….. after) (Chinese Version)
16. RAINISM (English Version)
17. LOVE STORY (0912...after) (English Version)  

 

RAINISM

RAIN'S 5TH ALBUM

Megjelenés: 2008. október15.

Track list:

1. My Way (Intro)

2. (Title Song) Rainism

3. Only You

4. (Ballad Title) Love Story (after 12th Sep)

5. Sarangiraneungeon / (I love)

6. My Woman

7. You

8. Fresh Woman

9. Deoggeullyeo - More Attraction

10. Gogaedollyeo / Turn Your Head

11. 12th September

12. My Way

13. Rainism (Remix) 

 

RAIN'S WORLD
REPACKAGE

Megjelenés: 2006. december 12.

Track list:
1. Rain’s World
2. I’m Coming(feat. Tablo)
3. With U
4. On My Bed
5. Not a Single Day
6. Cassiopeia (feat. Lim, Jeong Hee)
7. Him & Me (feat. Dynamic Duo)
8. Don’t Stop
9. Touch Ya (feat. Taewan. aka. C-Luv)
10. Move On
11. Oh Yeah
12. Friends (feat. Tiger JK)
13. To My Friends
14. Me B-Garage Remix
15. Bad Boy(Tango ver.)
16. I’m Coming (feat. Tablo)(가재발 Home-Grown ver.)
17. Me(Acoustic ver.)
18. With U (Hybrid Beat ver.)

DVD:

1. Making Film of “Recording”
2. Making Film of Music Video (I’m Coming * In My Bed) 

 

RAIN'S WORLD

Rain's 4th album

Megjelenés: 2006. október 13
.

 Track list:
1. Rain’s World
2. I’m Coming (feat. Tablo)
3. With U
4. On My Bed 
5. Not a Single Day
6. Cassiopeia (feat. Lim, jeong Hee)
7. Him & Me (feat. Dynamic Duo)
8. Don’t Stop
9. Touch Ya (feat. Taewan. aka. C-Luv)
10. Move On
11. Oh Yeah
12. Friends (feat. Tiger JK)
13. To My Friends
14. Me B-Garage Remix 

 

IT'S RAINING
Rain's 3rd album

Megjelenés: 2004. október 8.

Track list:

1. 하고 싶었던 말 [Hago Shipeossdeon Mal] -- Words I wanted to say
2. It's Raining
3. I Do
4. Familiar Face [Jeeoonulgoo]
5. 11 days
6. Quiz
7. My Groove (featuring Epick High, Lim Jung-Hee)
8. 난 [Nan] -- I
9. Biggest Thing
10. Wanna Talk (featuring JUVIE)
11. But I Love You
12. 찾아요 [Chajayo] -- I'm Searching -- Looking For (featuring Huh In-Chang)
13. No No No
14. To You
15. I Love You (featuring Noel)
16. It's Ranining (making the video) 

 

RAIN2
Rain's 2th album (HOW TO AVOID THE SUN)

Megjelenés: 2003. október 16.

Track list:

1. 2003.10.16
2. 알면서 - (Almyeonseo, Because I Know)
3. 난 또 니가 좋은거야 - (Nan Tto Niga Joheungeoya, I Like You Again)
4. 왜 하필 - (Wae Hapil, Why of All Things)
5. 나에게 너는 - (Naege Neoneun, To Me You are)
6. 너마저 - (Neomajeo, Even You)
7. 내가 유명해지니 좋니 - (Naega Yumyeonghaejini Joni, Do You Like That I’m Famous Now)
8. 태양을 피하는 방법 [Radio Mix] - (Taeyangeul Pihaneun Bangbeop (Gtr. Remix), How To Avoid The Sun)
9. 화성에서 온 남자 금성에서 온 여자 - (Hwaseongeseo on Namja Geumseongeseo on Yeoja, Men are From Mars, Women are From Venus)
10. 아쉬운 빈 공간 - (Aswiun bin Gonggan, Lack of Space)
11. 안녕이란 말대신 Remix - (Annyeongiran Mal Daeshin, Instead of Goodbye)
12. 태양을 피하는 방법 - (Taeyangeul Pihaneun Bangbeop, How To Avoid The Sun)
13. 태양이 떠도 - (Taeyangi Tteodo, As The Sun Rises)  

 

[N001]
Rain's 1th album (BAD GUY / FIRST DROP)

Koreai verzió

Megjelenés: 2002. április 28.

 

Taiwan verzió
Megjelenés: 2003. július 11.

Track list:
1. 雨 - Rain
2. 악수 - (Aksu, Handshake)
3. 나쁜 남자 - (Nappeun namja, Bad Guy)
4. 나 - (Na, Me)
5. 익숙치 않아서 - (Iksukchi anhaseo, Can't Get Used to It)
6. Baby Baby
7. 안녕이란 말 대신 - (Annyeongiran mal daeshin, Instead of Saying Goodbye)
8. 너처럼 featuring Bada - (Neocheoreom, Like You)
9. 나론 안되니 - (Naron andoeni, Am I Not Good Enough)
10. 왜 - (Wae, Why)
11. What's Love featuring Danny, Lexy, 별 (Byul), and JYP
12. 안녕이란 말 대신 (LIVE) (Annyeongiran Mal Daeshin (LIVE)) 

 

ETERNAL RAIN


Limited edition: album + DVD + T-shirt

Normal edition: album + DVD (Japan version)
Normal edition: album + DVD (Hong Kong version)

Megjelenés: 2006. szeptember 16

Track list:
1. Free Way
2. Oh yeah! feat. Ai
3. Sad Tango
4. Move On
5. Baby baby
6. Feel So Right
7. Boku Ga Atsuku Nari Sugite (내가 너무 뜨거워서 (僕が熱くなりすぎて)
8. Without you
9. Because of you
10. Props in my life
11. Sad Tango Eng. ver.
12. Free Way ~STY Gin n' Tonic Remix~


DVD:

(1) LIVE IN JAPAN 2005 DIGEST
(2) PHOTO SESSION
(3) INTERVIEW  

 

EARLY WORKS

Megjelenés: 2005. december 7.

Track list CD1:

1. 悪い男 / Bad Boy
2. 握手 / Handshake
3. 太陽を避ける方法 / How To Avoid The Sun
4. 俺 / I
5. 分かってるくせに / I Know
6. お前のように / Like you
7. 君まで / Even you
8. 俺ガ 有名になってうれしいかい? / Is It Good That I\'m Famous
9. 俺はまた君を好きになった / I Like You Again
10. 俺に君は / To Me, I
11. なぜ / Why
12. baby baby
13. さよならの代わりに / Instead Of Saying Goodbye (REMIX)
14. 慣れなくて / I\\\'m Not Used To

Track list CD2:

1. IT\'S RAIN.It\'s Raining (Old Skool Remix)
2. 11 Days (2 Step Remix)
3. Instead Of Saying Goodbye (Blue Winter Mix)
4. Bad Guy(The Last One-Mix) 

 

~Koreai kislemezek:

BUSAN WOMAN

Megjelenés: 2011. augusztus


 

LOVE SONG

Megjelenés: 2010. április

 

HIP SONG

Megjelenés: 2011

월 12일 (12TH OF SEPTEMBER)

Megjelenés: 2009 

 

RAINISM

Megjelenés: 2008 

 

LOVE STORY

Megjelenés: 2008

 

WITH YOU

Megjelenés: 2007. január

 

IN MY BED

Megjelenés: 2006. december

I'M COMING (ft. Tablo)

Megjelenés: 2006. október  

1. I'm Coming [Album Version] featuring Tablo
2. I'm Coming [Album Edit]
3. I'm Coming [Instrumental Version]
4. I'm Coming Music Video 

 

STILL BELIEVE
Megjelenés: 2006. április  

1. Still Believe [BMW Radio Edit]
2. Still Believe [BMW Original Version]
3. Still Believe [Lounge Version]
4. Still Believe [Rock Version]
5. Still Believe [D-South Radio Edit]
6. Still Believe Music Video

 

NAN

Megjelenés: 2004 

 

I DO

Megjelenés: 2004 

 

IT'S RAINING

Megjelenés: 2004

 

YOU ALREADY KNEW

Megjelenés: 2003 

 

WAYS TO AVOID THE SUN

Megjelenés: 2003


INSTEAD OF SAYING GOODBYE

Megjelenés: 2002

 

HANDSHAKE

Megjelenés: 2002

 

BAD GUY

Megjelenés: 2002

 

~Japán kislemezek:

 I DO

Megjelenés: 2006. szeptember 

 

MOVE ON

Megjelenés: 2006. szeptember 6. 


FREE WAY

Megjelenés: 2006. június 7.   

Normal edition

CD
1. Free Way
2. Feel So Right
3. Free Way (instrumental)
4. Feel So Right (instrumental)


DVD Single Disc 1


1. Free Way - Music Video 2.
2. Making of Free Way


DVD Single Disc 2


1. Free Way
2. Feel So Right
3. Free Way (Instrumental)
4. Feel So Right (Instrumental) 

 

SAD TANGO

Megjelenés: 2006. január 25. 

Normal edition 


1. Sad Tango

2. Slowly

3. Sad Tango (Instrumental)

4. Slowly (Instrumental)

 

Limited edition

DVD Single Disc 1
- Sad Tango - Music Video 2.
- Making of Sad Tango

 

Limited edition

DVD Single Disc 2
- Sad Tango
- Slowly
- Sad Tango (Instrumental)
- Slowly (Instrumental) 

 

~Promóciós kislemezek:

- I'M READY (2008) - Samsung

- ANY DREAM (2008) - Samsung

- GO FORWARD (2006) - World Cup

- MEMORY IN MY HAND (2006.01.) - Pantech

- STILL BELIEVE (2006) - BMW

- I DO (ft. Panadda) (2006) - It's Raining, Thai Release

-  The Best Present (2017)
 

~Film és sorozatzenék:

- KUNG FU FIGHTING - Kung Fu Panda (2008)

- I DO (Thai Version, ft. Panadda), INSTEAD OF SAYING GOODBYE (Blue Winter Remix), YOU KNOW, BAD GUY (Wanna-Make-U-Dance Mix) - Full House Soundtrack (Thai Version) with 4 special remixed bonus tracks (2005)

- Full House Soundtrack (Taiwan Version) (2005)

- Cha Eunsuk Joo Shib Syo... (Joonsung & Bokgoo) - A Love To Kill Soundtrack 2 (2005)

- Full House Soundtrack (Japan Version) (2007)  

 

~Közreműködések:

- THINGS I WANT TO DO WHEN I HAVE A LOVER - G.NA: Draw G's First Breath (2009)

- PERFECT INTERACTION - Leehom Wang (ft. Rain & Lim Yeong-hee): Heroes Of Earth (2006)

- THE CLUB - The Grace: One More Time, OK? (2006)

- TOO MUCH (REMIX) - Ai: What's Goin' On Ai? (2006)

- MAN UP - Omarion: 21 (European Version) (2006)

- HOW MUCH I LOVE YOU - Byul: Byul Vol. 1 (2002)

- INSTEAD OF SAYING GOODBYE, BAD GUY - Park Jin Young, Park Ji Yoon, Rain: JYP Remixed (2002)

 

Turnék:

- Rainy Day Tour (2005)

- Rain's Coming World Tour (2006-2007)

- The Legend of Rainism Tour (2009-2010)

- Rain Loves Japan Zepp Tour (2010)

- The Best Show Tour (2011)

- Army Concert Series (2012-2013)

- Story of Rain: 2013 Rain Zepp Tour (2013)

- Rain Effect China Concert Series (2014)

- The Squall Asia Tour (2015-2016)  

Utolsó frissítés: 2017.10.31. 16:04 brigicyy által


Oszd meg!   iwiw  facebook  twitter  myspace