• Medveczky Ilona

Pálinkó Lujza életrajza

Életrajz, karrier:

Pálinkó Lujza magyar táncművész. Kisgyermek kora óta klasszikus balettel foglalkozott, egészen nyolc éven át egy orosz balettmester irányításával, aki a Szegedi Nemzeti Színház koreográfusa volt. Sokat szerepelt gyerek balettosként a Színház, és a Szegedi Szabadtéri Játékok opera és egyéb zenés előadásaiban.

A változást 14 éves korában egy társastánc tanfolyam hozta, és közben rábeszélték a versenytáncra is. Az előző balettos éveknek köszönhetően gyors sikereket ért el a versenyeken, és már 18 évesen Magyar Bajnokság dobogóján állt a szombathelyi Savaria Táncversenyen.Ezt követően 8 éven át sorra nyerte a magyar bajnokságokat. A legbüszkébb talán a Savarián kívül- egy Angliában rendezett Latin Világbajnokságon elért 16. helyre, mivel elmondása szerint ez önerőből érte el.

Az amatőr éveknek az vetett véget, hogy az aktív versenyzés mellett elvégzett iskolái között volt a tánctanári képesítés is. A Magyar Bajnokságot kétszer megnyerte csapatával, és továbbra is képviselték az országot versenyeken, s végül Olaszországban kerültem csapatával, ahol egy tánciskola munkáját segítették táncbemutatóikkal és tanácsaikkal. A Magyar Táncsport Szakszövetség kiemelte őt pontozóbírájaként.

Végül  mindezek elvezettek 2002-ben saját iskola megteremtéséhez, melynek neve Pálinkó Lujza Tánciskola, ahol 6-tól 60 éves korú tanítványok is vannak, amelyben immár 13 éves kislánya is növendék.

2007-ben új funkciót szavazott meg neki a magyar táncszakma, a Magyar Táncsport Szakszövetség alelnöke lett.

Utolsó frissítés: 2015.05.13. 20:08 LeerdammerGirl által